Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze kolumn do Marantz 2252B


TomGas

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów,

Jakiś czas temu kupiłęm Marantza 2252B a teraz jestem na etapie poszukiwania do niego kolumn (na razie gra z plastikowymi kolumnami z jakiejś starej mini wieży Philips z lat 1995-2000...). Marantz stoi w salonie połączonym z kuchnią (całość 28m2), przestrzeń odłsuchowa to prostokąt o wymiarach 5.2m na 3m. Na ścianie przed którą będą stały głośniki znajduje się podwieszana szafka, która ciągnie się wzdłuz całej ściany na wysokości 50-100 cm od podłogi (3m - patrz wyżej wymiary przestrzeni odsłuchowej). Dodam, że jest to mieszkanie dwupoziomowe, gdzie salon przez schody łączy się z sypialnią na górze, w mieszkaniu mam raczej niewiele rzeczy pochłaniających fale dźwiękowe (np. 2 małe dywany, niewielkie firanki...). Testowałem mojego Marantza w tej przestrzeni z kolumnami podłogowymi firmy Jamo z tylnym bass reflexem - wypadło to tragicznie, dudniący bas, słaba dynamika. Mam wrażenie że te plastikowe Philipsy grają lepiej. Z drugiej strony przetestowałem Marantza u kolegi z kolumnami Vienna Acoustics Mozart - w jego mieszkaniu zestaw grał obłędnie (dobra dynamika, przestrzeń, niezły, niedudniący bas).

Teraz jestem na etapie wyboru kolumn  - biorąc pod uwage wymiary oraz, jak mi się wydaje, wymagającą akustykę pomieszczenia myślę o zakupie kolumn podstawkowych z przednim bass reflexem.

Proszę o opinie czy moje założenie jest słuszne oraz jakie kolumny używane polecilibyście w cenie do 3500 PLN? Wstępnie myślałem o Sonus Faber Concerto.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomGas - witaj na naszym Forum ?
A masz możliwość przetestowania podstawkowych kolumn Chario Delphinus (ew. mniejszych Lynx)? W obu tych modelach masz refleks masz dmuchający pionowo w dół... Poczytaj w wolnej chwili o nich - bo jest sporo informacji i testów (również u nas na Forum).

Jak będą rozmieszczone kolumny - na standach? Jak daleko będą stały od ściany oraz jak szeroko rozstawione?
Jeśli kolumny które próbowałeś stały zbyt blisko ścian to mogło być jedną z przyczyn nadmiernego basu. Jakie JAMO podłączałeś?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo,

Wielkie dzięki za odzew. Słuchałem z Jamo C457. Kolumny stały (i będą stały na standach), w odległości około 70 cm od ściany (tej za plecami kolumn). Były rozstawione na szerokość około2 metrów od siebie, kanapa = stanowisko odsłuchowe była od nich oddalona o 3.8m (stała pod przeciwległą ścianą).

W załączeniu przesyłam zdjęcia.

Mam pytanie odnośnie kolumn Chario - czy kolumny 4 ohmowe nie będą grały gorzej niż ósemki?

Z góry przepraszam za ignorancję...

Pozdrawiam,

Tomek

IMG_2685.JPG

IMG_2686.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...