Skocz do zawartości

Nowe kino domowe - przejście na UHD/ 4K


skywalker1978

Recommended Posts

Zacznę od TV

Nie wymieniaj na razie. Plazma i tak zapewni Ci lepszy obraz niż TV za 6k obecnie. Jak stanieją 65tki LG OLEDA to wtedy wymienisz.

Druga sprawa to położenie tego sprzetu. Początkowo miałem powiedzieć. Wymiana frontów na większe, ze względu na pokój, bo jednak 30m to można i już 10tki od Silver stosować. Ale patrząc na zdjęcie no nie bardzo to widzę.

Szczerze? Moim zdaniem przy takim ustawieniu no nie wymieniaj kolumn bo inne więkse i tak nie wejdą.

Zmienił bym centralny do serii Silver. Ale starszej!! Nie tej nowej!

FX zdecydowanie zostają. Tylko ich położenie nie jest dobre. Pytanie czy możemy tu coś zmienić?

No i sub też można by zastosować jakiś konkretniejszy. Nie koniecznie od Silver.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Zacznę od TV

Nie wymieniaj na razie. Plazma i tak zapewni Ci lepszy obraz niż TV za 6k obecnie. Jak stanieją 65tki LG OLEDA to wtedy wymienisz.

Dzięki. Ale plazma jest FullHD a ja chciałbym przejść na UHD. Jak rozumiem, na dzień dzisiejszy proponujesz skupić się na LG.

Co do kolumn to nie planowałem nic zmieniać. Chciałem wymieniać jedynie ampli i tylko ze względu na UHD, którego mój nie obsługuje.

FX-y da się spokojnie obniżyć, bo kabel biegnie prosto w dół- więc kwestia wyciągnięcia kabli i drobnych prac remontowo-malarskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się nie zgodzę...

11 minut temu, S4Home napisał:

gorszą jakość obrazu

...moim zdaniem wyświechtane frazesy. Era plazm i słabych LCD, które to plazmy wciągały nosem już dawno się skończyła. Chcesz powiedzieć, że OLED wyświetli gorszy obraz, od wieloletniej i do tego nie topowej plazmy? Odważna teoria. I piszę to jako również zwolennik plazm ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowa? Ale co to topowa plazma. Ale tak patrząc na kolory i gładkość obrazu. Nie rozdzielczość no bo to jest nieuniknione. 

To st60 wyświetli lepszy obraz od podstawowego oleda. 

Nie mówiąc o qled który nadal nie radzi sobie z sygnałem który nie jest HD

Mam satelitę z wszystkimi kanałami wziąłem kiedyś dekoder do znajomego do qleda. 1,2, TVN i inne kanały HD spoko. Aczkolwiek przejaskrawienie jakie pamiętam od lat jest. Ale kanały bez HD uuuuuu. Wiem mało takich. 

Ja wymienię plazmę na oleda jak 65tka stanieje do 5k :)

aha i ps nie mam telewizorów w ofercie. Nie doradzam nie polecam ich a to tylko moje zdanie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zgadzam sie ze ze z sygnalem sd plazma poradzi sobie lepiej,lecz z tresciami hd juz nie jestem tego taki pewien. Natomiast w obecnej sytuacji ile czasu spedzamy nad trescia sd a ile hd?:)coraz czesciej telewizje zastepuja serwisy typu netflix, coraz czesciej oczekujemy lepszej jakosci stad uhd:) osobiscie swojego obecnego tv juz bym na plazme nie zamienil, po wstepnej kalibracji przeprowadzonej z pomoca youtube jest pieknie ale niebawem wezwe speca od profesjonalnej i wowczas sie okaze co ten klocek potrafi:)poki co obejrzalem na nim jeden film na netflix z hdr i musze powiedziec,ze obraz powala:)wiec co do telewizora to kazdy powinien sam zadac sobie pytanie do czego bedzie go wykorzystywal i pod takim katem pozostawac przy plazmie lub isc krok do przodu:) porownalbym to troszke do samochodu:)teoretycznie wielu z nas lubi klasyki,mowi sie,ze te pojazdy maja dusze,ze oh i ah,ale teraz wyobrazmy sobie podroz klasykiem 2000km w 40 stopniowym upale:)niby ok,ale czegos moze brakowac:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowa, czyli niosąca za sobą najwyższą jakość obrazu w technologii DPD (np. VT od Panasa, Kuro od Pionka etc). Nie obwiniajmy TV stworzonych do wyświetlania 4K HDR, ze słabo na nich wygląda sygnał SD. To jest wina sygnału, a nie samego TV.  Z resztą są jeszcze kanały nadające w SD, na których są warte zobaczenia treści? W ogóle kanały warte zobaczenia od czasu do czasu można zliczyć na palcach jednej (??) ręki. Ale akurat one nie mają dużego problemu z jakością nadawania - jest ona akceptowalna. 

Z resztą wiadomo, że to wszystko jest kwestią gustu, a o tych w sumie się nie dyskutuje ;) chciałem tylko nieco sprostować wygłaszaną tu teorię, że jakiego autor wątku nie zakupiłby TV, obraz w nim będzie gorszy od posiadanej plazmy. Najlepiej, jak autor zakupi z możliwością zwrotu/przetestuje wybrany przez siebie TV w domowych warunkach i sam oceni. 

Ja też kilka lat temu, jako zwolennik plazm, byłem zdania, że żaden TV na rynku (a OLEDów w akceptowalnych pieniądzach jeszcze nie było) nie jest w stanie zastąpić posiadanej plazmy, pod katem jakości obrazu, kontrastu i czerni. Sam byłem zdziwiony, jak bardzo byłem w błędzie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe dyskusje. Czytam i się uczę :)

Mam kilka kolejnych pytań:

1. Znacie jakieś sklepy w Warszawie, które "wypożyczą" TV na przetestowanie?

2. Jeśli chodzi o ewentualne dudnienie kolumn to z czego ono może wynikać? Ja mam chyba podobne ich ustawienie ale u mnie nic nie dudni. Być może mam "nieczułe" ucho. Czy oprócz oczywiście obniżenia FX-ów warto coś zmienić w ustawieniu przednich kolumn?

3. Możecie polecić jakiegoś speca od kalibracji? Może mój aktualny sprzęt uda się jeszcze "podrasować".

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Markcox napisał:

Ja też kilka lat temu, jako zwolennik plazm, byłem zdania, że żaden TV na rynku (a OLEDów w akceptowalnych pieniądzach jeszcze nie było) nie jest w stanie zastąpić posiadanej plazmy, pod katem jakości obrazu, kontrastu i czerni. Sam byłem zdziwiony, jak bardzo byłem w błędzie

Owszem.. pod warunkiem że dany LEDowiec ma możliwość wyłączenia wszelkich durnych ulepszaczy i tryb obrazu kinowego :D

Nadal mam plazmę, znam jej wady (mojego modelu) i dopiero niedawno zobaczyłem obrazek który mnie zadowolił na LCD (pomijając kwestię podświetlania :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ok. Jeśli to nie problem zamieść później docelowe zdjęcie :)

Spoko na pewno dodam. A można prosić o sugestie jak ustawić bo ja w tym ciemny niestety i miałem sie sugerować fotami z neta. Czy np. Suba dać na sciane obok za narożnik czy zostawic go pod tv tylko zmienić miejsce z kolumną. Tutaj kolejny problem bo wtedy kolumny nie będą w takoej samej odległości od tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, S4Home napisał:

Tekewizów nikt nie pożycza.

Powiem szczerze, że tak zrozumiałem niektóre wypowiedzi na forum ale sam byłem zdziwiony. Jak więc można w domowych warunkach przetestować TV? Forum to jedno żeby poczytać wypowiedzi osób, które znają się na temacie. A sprawdzenie samemu to drugie (BTW dalej nie mam jasności co forumowicze polecaliby jeśli chodzi o TV i ampli).

Odnośnie ampli to czekam na odpowiedź centralnego serwisu HK - czy po updacie softu pójdzie UHD. Odp. polskiego serwisu była co najmniej zaskakująca....

Przy okazji, może doradzicie kogoś kto za rozsądną cenę może do mnie podjechać i doradzić coś sprzętowego ale też odnośnie ustawienia głośników itd. Wtedy przybliżę się do swoich wyborów. Tym bardziej, że w wielu kwestiach mogę nawet nie mieć świadomości, że jakieś rozwiązanie można albo trzeba zastosować.

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skywalker1978 napisał:

BTW dalej nie mam jasności co forumowicze polecaliby jeśli chodzi o TV

jedni poleciliby Ci plazmy, inni LCD, inni OLED'a, a jeszcze inni projektor z ekranem ;) 

przede wszystkim musisz dobrze zapoznać się zarówno z wadami, jak i zaletami każdej z tych technologii i samemu sobie odpowiedzieć, które z nich są dla Ciebie w największym stopniu akceptowalne.

Moim zdaniem z samymi TV sprawa jednak jest prostsza, niż z audio, w kontekście sprawdzenia ich w warunkach sklepowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz pod wzgledem jakosci obrazu i odwzorowania jestem troszke maniakiem:)chodzi o to,ze mozesz ustawic teoretycznie swietne odwzorowanie barw i nagle w scenach nocnych zauwazasz ze w czerni gubi szczegoly i jednak nie do konca dobrze dobrane sa parametry:)pewne porownanie mam do monitora, ktory akurat sam kalibrowalem sprzetem z pracy:)powiem Ci, ze roznice widac:)poza tym wiekszosc standardowo ustawia wyswietlacz na 120 cd/m2 a mi to nie odpowiadalo:) ustawilem na 140cd/m2 i dopiero pod ta wartosc kalibrowalem kolory:) mozesz sie czasem niezle zaskoczyc jak delikatne przesuniecie krzywej RGB moze wplynac na odzwierciedlenie barw:) poza tym kolejna rzecz to amatorsko bawie sie w obrobke zdjec i wole jak cos wyglada naturalnie:) ustawienie wyswietlacza pod siebie? nie bronie nikomu, ale polecam kazdemu sprobowac doprowadzic wyswietlacz do w miare dokladnego odzwierciedlenia barw i zobaczyc czy duzo czasu zajmie mu przyzwyczajenie sie do nowego:)tym bardziej,ze sporo wyswietlaczy zostalo juz przerobionych:)chociaz kazdy ekran powinno sie traktowac indywidualnie to mimo wszystko namiastke mozna liznac ustawieniami z netu:) nie wiem jakie kino kto lubi, ale niezla palete barw serwuje nam Avatar:) troche chaotyczna wypowiedz, lecz jesli ktos ma jakies pytania do mnie to zapraszam, opisze doswiadczenia:) sprzet, ktorym poki co mam mozliwosc bawienia sie to XRite i1Pro2 w full wersji:)

P.S nie mam z tego zarobku, ale z checia pomoge jak potrafie:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ludzi,ktorzy zrobili kalibracje i sie wypowiadaja:)ale bardzo duzo osob jest takich,ktore nigdy nie mialy z tym do czynienia i krzycza:)ze swojej strony dodam,ze na starych monitorach gdzie opcje kalibracyjne byly okrojone to rezultaty nie zawsze byly zadowalajace:)ale po swoim monitorze widze,ze bylo warto:)

Usluga u tego Pana do tanich nie nalezy:

kalibracja hd i 4k to 490zl a jak do tego dojdzie uhd z hdr 10 to dodatkowo 149zl

Natomiast Pan zastrzega,ze jesli nie zobaczysz roznicy to calosc cofa i nie bierze pieniedzy:)dlatego chcialbym sprawdzic ta opcje, czy duzo lepiej bedzie wygladal obraz po jego kalibracji:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Arek T napisał:

Natomiast Pan zastrzega,ze jesli nie zobaczysz roznicy to calosc cofa i nie bierze pieniedzy:)

potwierdzam... więc tym bardziej w takiej sytuacji człowiek - poza poświęconym czasem - niczego nie ryzykuje. 

A takich co w d*** byli i g*** widzieli, a najgłośniej krzyczą, jest cały internet :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytania do szanownych forumowiczów. Zanim dokonam zakupu i podzielę się swoimi wrażeniami, tak jak koleżeństwo doradza, udam się na odsłuchy i "odglądy". Prosiłbym o wskazanie gdzie w stolicy i okolicach warto zajrzeć na takie odsłuchy i ewentualnie weryfikację TV?

Po drugie, zanim będę mógł się cieszyć nowym sprzętem, chciałbym wycisnąć z tego co mam jak najwięcej. Stąd drugie pytanie. Kogo polecacie żeby do mnie podjechał i skalibrował cały sprzęt - myślę tutaj o ampli i dźwięku bo zakładam, że z TV to niewiele da się zrobić.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...