Skocz do zawartości

Nowe kino domowe - przejście na UHD/ 4K


skywalker1978

Recommended Posts

akurat w Warszawie nie możesz narzekać na brak salonów audio, w których możesz umówić się na odsłuchy. Nie chcę tu nikogo faworyzować. Wpisz w google Warszawa salony audio i wybieraj, dzwoń, męcz ;) 

Natomiast jeżeli chodzi o TV, to przede wszystkim musisz uzbroić się we własne materiały, zgrane na pendrive, i tak uzbrojony możesz iść nawet pomęczyć pracowników w byle sklepie nie dla idiotów. Nie są to warunki idealne, ale zdecydowanie łatwiej w sklepie ocenić TV, niż sprzęt audio. A poczytałeś już o wadach i zaletach technologii? Zdecydowałeś się już na którąś? 

9 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Kogo polecacie żeby do mnie podjechał i skalibrował cały sprzęt - myślę tutaj o ampli i dźwięku

a czemu nie chcesz na początek spróbować zrobić to samemu? Wszystkie "popularne" ampli KD wyposażone są w autokalibracje. Ustawisz sobie odpowiednio kolumny i suba, zepniesz to wszystko, podepniesz mikrofon, zamkniesz ewentualną żonę i wszelkie zwierzaki na balkonie w celu zachowania ciszy i jedziesz :)  jak sobie nie poradzisz, coś Ci będzie nie odpowiadało, to zawsze zdążysz komuś zapłacić

9 godzin temu, skywalker1978 napisał:

że z TV to niewiele da się zrobić.

da się, ale to już jest kwestia gustu, potrzeb i preferencji

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki za podpowiedzi.

Kalibrować już próbowałem wiele razy, z mikrofonem (bez żony, dziecka, psa, kota i innych świnek morskich), potem poprawiałem jeszcze ręcznie. Ale efektu (już nawet nie mówię o efekcie wow) jak nie było tak nie ma. Mam nadzieję, że to kwestia fizycznego ustawienia kolumn, w tym zbyt wysoko powieszonych tyłów, a nie kwestia sprzętu (ampli, kolumn)....no może jeszcze kwestia mojego słuch ;)

W każdym razie nie mam (nie słyszę go) dźwięku przestrzennego. Stąd pomysł o poproszenie o wsparcie kogoś, bo być może gdzieś jest błąd w sztuce.

Co do TV to powiem szczerze, że jeszcze nie czytałem o wadach i zaletach technologii.

Btw, myślicie, że taką plazmę Panasonica będzie jeszcze ktoś chciał kupić na rynku wtórnym czy raczej do śmieci?

Ahhh i jeszcze jedno, w okolicach Oświęcimia mam rodziną, więc rzadko bo rzadko pojawiam się w tych okolicach. Jak będę to nie omieszkam odwiedzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

za wysoko powieszone tyły (ukierunkowane na widza?!), za wąski rozstaw frontów. Jeżeli nie spełnisz przede wszystkim podstawowych warunków prawidłowego (mocno zbliżonego prawidłowemu) rozstawienia kolumn, to żaden magik, za żadne pieniądze Ci tu nie pomoże

Tak też myślałem i miałem nadzieję. Czas na remont mieszkania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

za wysoko powieszone tyły (ukierunkowane na widza?!), za wąski rozstaw frontów. Jeżeli nie spełnisz przede wszystkim podstawowych warunków prawidłowego (mocno zbliżonego prawidłowemu) rozstawienia kolumn, to żaden magik, za żadne pieniądze Ci tu nie pomoże

dokładnie :) 

Tak jest w kinie 5.1.... itp. W stereo byłoby Ci łatwiej.

Plazme zawsze możesz sprzedać na allegro,olx ktoś się znajdzie. Jak mi się zepsuję i będziesz miał w dobrej cenie to sam kupię od Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że ostatnio sprawdzałem dwie opcje ampli w porównaniu do głośności tyłów i dla bardziej pożądanego efektu surround włączyłem THX Loudness Plus:) bawiłem się również funkcją dts loudness ale nie dawała aż takich dobrych efektów:)oczywiście jest to funkcja, która sprawdza się kiedy ciszej oglądamy film a nie chcemy rezygnować z surroundu:) włączenie obu funkcji jednocześnie powoduje czasem dziwny efekt z dźwiękiem na niektórych kanałach TV:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arek T napisał:

Ja dodam od siebie, że ostatnio sprawdzałem dwie opcje ampli w porównaniu do głośności tyłów i dla bardziej pożądanego efektu surround włączyłem THX Loudness Plus:) bawiłem się również funkcją dts loudness ale nie dawała aż takich dobrych efektów:)oczywiście jest to funkcja, która sprawdza się kiedy ciszej oglądamy film a nie chcemy rezygnować z surroundu:) włączenie obu funkcji jednocześnie powoduje czasem dziwny efekt z dźwiękiem na niektórych kanałach TV:)

Niestety mój ampli nie ma czegoś takiego jak THX, a już tym bardziej loundess, nie kojarzę w ustawieniach (aczkolwiek teraz nie mogę sprawdzić) i nie ma też nic na ten temat w instrukcji.

 

Poza tym czytam sobie i czytam i powoli z mozołem dochodzę do wniosku, że jednak OLED 65 cali... cały czas jednak jeszcze czytam :) jak już doczytam i zdecyduję to zapytam jeszcze raz z prośbą zaproponowanie konkretnych modeli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekedowych przymiarkach i testach skłaniam się ku LG 65C8 albo 65B8. W sumie to z tego co się zorientowałem to różnica między C8 a B8 to inny procesor i szybkość reakcji na "komendy" głosowe. Z mojego pkt. widzenia nie ma to znaczenia. A wychodzi 2000 mniej.

Jak sądzicie, dobry kierunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, modelarz01 napisał:

na tym forum nie za wiele jest znawców telewizorów. 

No to jeśli nie TV to może audio?

Serwis HK z USa napisał, że bo upgradzie softu nie obsłuży UHD. Więc trzeba zmienić ampli.

Jaki zatem ampli polecacie do moich Monitorów=żeby oczywiście obsłużył UHD i dodatkowo Atmos. Do Atmos jeszcze potrzebowałbym 2 głośników stawiany na przednich kolumnach. Jakie polecacie do takiego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po swoich spostrzeżeniach z forum stwierdzam, że raczej nikt nie będzie się skłaniał ku proponowaniu Atmos:) pieniądze z tego bajeru przełóż sobie na lepszy sprzęt do 5.1:) nie wiem jaki obecnie zakładasz budżet bo na początku widziałem 10tyś a to nie za wiele:) Ja w pewnym momencie zatarłem granicę gdyż w założonym budżecie mogłem sobie co najwyżej zestaw logitecha 5.1 kupić (a i tak to nie jest takie złe rozwiązanie:). Amp 4,5  Sub 4,5 głośniki 5  bez okablowania i nadal nie mówimy tutaj o mega hiper zestawie, lecz czymś przyjemnym dla ucha. Nadal brakuje mi jeszcze dac za 6 , transport za nie wiem ile oraz około 1,4 za całkiem niezły odtwarzacz UHD. Zastanów się po co Ci Atmos w tym momencie, nie mówię o przyszłości:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie Atmos nie ma racji bytu. Myślałem o przyszłości, że jeśli się zdecyduję a już będę wymieniał ampli to kupię taki, który mi atmos obsłuży. Ponieważ budżet nie jest z gumy to oczywiście zestaw ma być miły dla ucha ale nie audifilski. Dlatego też w dużej mierze (przynajmniej jak na razie) chcę bazować na tym co mam a wymienić jedynie ampli i tv. Głośników na razie nie ruszam. Odtwarzacz mam (na miarę swoich możliwości finansowych - zidoo z9s, wiem szału nie ma ale wydaje mi się, że jak na moje potrzeby wystarczy). 

Ktoś mi polecił Marantz SR5013 lub Pioneer VSX-LX303, a one tyle nie kosztują (mniej niż 4,5).

Moje oczekiwania nie są jakieś wygórowane. Do weekendowego obejrzenia jednego lub dwóch filmów i jakiś koncert. To nie prywatna salka kinowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zastanawiałem się nad odtwarzaczem Cambridge cxuhd, ale od kiedy zdecydowałem, że transport i odtwarzacz to dwie różne bajki to w zupełności wystarczy Sony UBP-X800, który o dziwo ma obraz klasy sprzętu 3-krotnie droższego:) pewne propozycje już tutaj padały jeśli chodzi o ampli do Twojego zestawu:) 

Przy Twoich głośnikach nie wiem czy bym się nie szarpnął na coś droższego:) ja ostatecznie wybrałem onkyo 830 i bym już jej nie zamienił i nie oddał:) dziw bierze, że w pierwszym momencie łyknąłem sony 590:) ale w ostatnim momencie udało się zwrócić:)

Poczekaj ale po zakupie TV to w zasadzie nic Ci nie zostanie na ampli:)

Na forum nie ma wielkich znawców TV ale zawsze można poszukać:)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arek T napisał:

Po swoich spostrzeżeniach z forum stwierdzam, że raczej nikt nie będzie się skłaniał ku proponowaniu Atmos:)

A dlaczego?

Dlatego ,że większość osób jakie tutaj szukają kina domowego 5.0/5.1 nie spełnia warunków prawidłowego ustawienia 5.0/5.1. Nie musi być perfekt bo ja sam nie mam perfekt ale jakieś wytyczne trzeba mieć na uwadze. Większość użytkowników miejsca odsłuchowe mają przy ścianach. Lub głosniczki surrond mają wysoko itd... . Atmos to już nie surround to trzeba ustawić dobrze do zestawu 5.0/5.1. A surround ustawia się do zestawu jedynie 3.0/3.1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam magnat ic62. Mogą być. Po skalibrowaniu manualnie w amplitunerze to nawet , nawet. W tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego. Mam go w pomieszczeniu 25m2 i czasami słucham dość głośno i dają naprawdę radę. Zrobiłem dla nich obudowę z płyty, a za płytą z czterech stron wcisnąłem wełny.

Jeśli chodzi o amplituner to chyba już jakieś miałeś propozycję z poprzednich stron.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, modelarz01 napisał:

Ja mam magnat ic62.

Jeśli chodzi o amplituner to chyba już jakieś miałeś propozycję z poprzednich stron.

Jak rozumiem te Twoje to są wmontowywane w sufit. Jak na razie u mnie taka opcja nie za bardzo wchodzi w grę - wymaga grubszego remontu. Myślałem o wersji żęby postawić na frontowych (odbijanie od sufitu) ale nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens.

Jedyne ampli o jakich była mowa to te, o których ja napisałem a które ktoś mi wskazał: Marantz SR5013 lub Pioneer VSX-LX303,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skywalker1978 napisał:

Myślałem o wersji żęby postawić na frontowych (odbijanie od sufitu) ale nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens.

takie atmosy! NIE!!! masakra :). Szkoda kasy. Lepiej tą pule pieniędzy przeznacz na lepszy ampli/kolumny czy nawet tv. Raz ustawiałem na kolumnach surroundy oraz głośniczki obudowane-sufitowe skierowane w sufit tak żeby po odbiciu dotarły do słuchacza. Było oczywiście słychać ale marne odczucia. I czasami drażniło ,że może bym w końcu to wyłączył. Ciekawy jaki masz sufit - jakie odległości itd.. to może musiałbyś sam sprawdzić ale nawet tego rozwiązania nie polecają sklepy s4home i q21

9 minut temu, skywalker1978 napisał:

Jedyne ampli o jakich była mowa to te, o których ja napisałem a które ktoś mi wskazał: Marantz SR5013 lub Pioneer VSX-LX303,

Z Pionierem to ja już zgłupiałem. Może jakieś promocje mają sklepy na nie. Raz polecają Pioniera , a raz inne. Nie wiadomo o co chodzi.

Denon , Marant, Onkyo, Yamaha to się powtarzają. Żebyś poczuł różnicę na plus to amplituner musiałby kosztować twój trochę więcej niż wspomniane przez Ciebie modele. Może musiałbyś jeszcze raz zadać pytanie " jaki amplituner" bo tutaj robi się meksyk i już wszyscy głupieją czy mają Ci polecać TV, głośniki atmos czy może kolumny , a może jednak amplituner :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...