Skocz do zawartości

Nowe kino domowe - przejście na UHD/ 4K


skywalker1978

Recommended Posts

15 minut temu, skywalker1978 napisał:

Yhmy, sprawa skomplikowana, więc dopisuję Pioniera do listy odsłuchowej,

I slusznie! To ty masz byc zadowolony,a nie my. Albo ja :)

Watek ciekawy ze wzgledu na autora. Chce wiedziec jak najwiecej i pyta o wssystko. Ode mnie szacuneczek. Niektorzy napisza trzy zdania i slad o nim zaginieeee.  Po odsluchach pewnie opiszesz wrazenia skywalker1978 i to mi sie podoba ::) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo się interesuje ale tak czysto laicko. Chce dobrać sprzęt dla siebie na lata i muszę wypośrodkować między chęcią posiadania super sprzętu a budżetem. Poza tym zakładam, że inni też mogą skorzystać.

Oczywiście, że się podzielę swoimi spostrzeżeniami....tylko czytelnicy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo to ze względu na moje ograniczenia czasowe, trochę potrwa.

Dzięki jeszcze raz wszystkim.

Wrzucam jeszcze jeden kamyczek do ogródka :)

Tak słucham i czytam sobie nt. nowości na CES i tak sobie myślę....hmmmm....8K?!?!?!

A gdyby tak poczekać z jeszcze z rok i zastanowić się nad kupnem 8K? Choć pewnie cenowo, nawet za rok to będzie bliżej 20 niż 10. Z drugiej strony w kontekście nowych C9 i B9 w tym roku (zobaczymy jak cenowo się będą kształtować) to C8 i B8 pewnie potanieją i wtedy w tym roku będzie szansa urwać coś fajnego cenowo 4K.

Macie jakieś zdanie w temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Macie jakieś zdanie w temacie?

Zawsze tak jest. Nowości są drogie i tanieją stopniowo. Jak kupisz tv teraz to za rok jak zobaczysz po ile są to za głowę się złapiesz. Jak kupisz ampli/kolumny to za głowę się tak łapać nie będziesz. Pamiętaj ,że jak kupisz amplituner teraz ,który obsługuje 4k to za jakiś czas jak wymienisz tv na 8k to znowu będziesz miał ten sam problem ,że amplituner nie obsługuje 8k :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda....zawsze będę gonić za ogonkiem. Plazma FullHd wystarczyła na 10lat to OLED 4K też myślę, że posłuży.

Temat TV próbuje rozpoznać na forum HDTV. Generalnie stwierdzam, że strasznie małomówni są tam forumowicze. Niemniej jednak zapytałem o ceny B8 i C8 w kontekście targów CES i prezentacji nowych flagowców LG B9 i C9. Dostałem jedną odpowiedź...jedną...ale się podjarałem :)

"Nowe modele wejdą do sklepów w kwietniu. Więc w marcu lub na przełomie marca i kwietnie będzie można kupić B8 i C8 w najniższej możliwej cenie za nowy egzemplarz. Potem już tylko ekspozycje i zwroty bedą do kupienia lineupu 2018."

Jeśli to prawda to pewnie zakupię sprzęt wcześniej niż myślałem...a wtedy będę miał plazmę do sprzedania. Kto chętny to zapraszam na priv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

8K było od początku. To informacja potwierdzona. Po Full HD 1080p producenci wynaleźli, czy zaprojektowali matryce 8k. Ale z racji iż przeskok byłby za duży, to wprowadzono sztucznie pośredni 4K aby zarobić

Zauważyłem to juz dawno. Zaczelo sie od pierwszego komputera procesor 3xx pozniej 4...... Pamiec najpierw 2mb,4,8,16,32 aktualnie mam 4gb :) tak jest ze wszystkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skywalker1978 napisał:

"Nowe modele wejdą do sklepów w kwietniu. Więc w marcu lub na przełomie marca i kwietnie będzie można kupić B8 i C8 w najniższej możliwej cenie za nowy egzemplarz. Potem już tylko ekspozycje i zwroty bedą do kupienia lineupu 2018."

Jeśli to prawda to pewnie zakupię sprzęt wcześniej niż myślałem...a wtedy będę miał plazmę do sprzedania. Kto chętny to zapraszam na priv :)

Wracam do swojego pytania. Macie doświadczenie, że tak może być? Ja nie śledziłem do tej pory rynku, i nie mam pojęcia jakimi prawami (cenowymi) się rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca mam doswiadczenie w branzy TV ale na przykladzie komputerowej odpowiadam,ze moze tak byc ale nie musi gdyz wszystko bedzie zalezalo od popytu. Wejscie w zycie nowego modelu nie musi wiazac sie ze znizkami co pokazalo ostatnie zainteresowanie kartami graficznymi. Producent majac zbyt na stary model moze utrzymac go w cenie a nowosc wycenic proporcjonalnie. Jednakze jesli stany magazynowe sa spore i zbywalnosc na normalnym poziomie to robi sie promocje by wyprzec stary model z rynku. Poza tym nie kazdy czas jest dobry na promocje:)wiadomo,ze sprzedazy sprzyjaja swieta oraz rozne wydarzenia cykliczne jak chociazby Mistrzostwa Swiata w Pilce Noznej:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Ale to chyba miało związek z bitcoinem/kopalniami

Trochę nie trafiony przykład

Istotnie dobra uwaga ale czy rowniez podepniemy ja pod monitory gamingowe takie jak Acer Predator XB271HU cena trzyma a premiere mial 2016r. , Asus PG279Q  2015r., Cena Asusa raptem spadla o 300zl na przestrzeni tylu lat. Te monitory niewiele maja wspolnego z bitcoinem ale maja duzo wspolnego z popytem:)

Przepraszam,ze branza komp ale jak wspomnialem wczesniej glownie ja sledzilem:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wy model wejscie i będzie droższy po prostu. Wyprzeda się stary spokojnie bez wyprzedaży i wtedy nowy może tanieć.

W rynku TV nie ma takiej wojny jak np. w przypadku amplitunerów kinowych.

Tutaj różnice są w konstrukcji, ekranach. Więc LG z OLEDAmi nie musi z nimim walczyć. Panas i Sony są droższe a Samsung Wałkuje swoje nudne QLEDY które defacto są po prostu LEdami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 15:58, skywalker1978 napisał:

Sygnał z Zidoo przez splitter rozgałęziany na TV gdzie pójdzie bezpośrednio obraz i na ampli gdzie pójdzie dźwięk. To ma sens i jest realne?

Tak na początku tematu zastanawialiśmy się nad rozwiązaniem typu splitter. Są takie opcje i podobno zadziała:

https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4340&virtuemart_category_id=494

https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4090&virtuemart_category_id=494

 

Co do odsłuchów to kontaktowałem się z kilkunastoma salonami i tylko w dwóch mają niektóre modele - u reszty brak. Ale jestem zapisany na odsłuchy :)

Moglibyście proszę przetłumaczyć na polski? 

HDV B11A obsłuży HDR na wyjściu 4k@60 , na wyjściu HDI audio obsłuży wszystkie formaty gęste audio w tym Atmos, DTS X itp.

Rozdzielacz GMX SP-5002IZ również, z tym że jest on bardziej  uniwersalny bo na drugim wyjściu jest HDMI np. innej rozdzielczości z audio

A w HDV-B11A na wyjściu HDMI audio brak wideo ( jest 720p czarny ekran)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wracam po przerwie i pierwszych odsłuchach. Miałem możliwość posłuchania: Onkyo TX-NR686, Onkyo TX-RZ830 i Yamaha RX-V685.

Onkyo zdecydowanie lepsze od Yamahy, zarówno w filmach jak i stereo. Dźwięk jest bardziej wyrazisty, słychać wiele szczegółów, podczas gdy Yamaha jakby tłumiła trochę dźwięk. Onkyo też jakby tak nie wygładzał dźwięku (rozmywał - nie wiem jak to dokładnie określić). Oczywiście znacznie lepsze brzmienie miała seria RZ ale jak na razie poza budżetem. Myślę, że Onkyo 686 zdecydowanie wystarczy. W przyszły weekend kolejne odsłuchy.

Też oczywiście polecili żeby raczej rozbudować w 7.1. niż iść w Atmos-więc się tego trzymam. Może więc w tym roku położę kable a na przyszły zainwestuje w dodatkowe głośniki.

Chyba, że będę musiał zrewidować swoje plany.... nie wiem jak, kiedy i dlaczego ale przestał mi działać jeden przedni głośnik. Nic nie było odłączane, przełączane - stały jak stoją od zawsze. Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie podłączenia i nie działa....

W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy mogę coś jeszcze sprawdzić domowym sposobem żeby wykluczyć inne usterki? Może to być wina ampli?

2. Dodam, że mojemu synkowi zdarzyło się wrzucić z tyłu to głośnika to i owo, np. nakrętki po butelkach, klocki. Ale głośnik działał, a teraz nagle nie.

3. Obudowa głośnika wygląda na nie rozbieralną. Może w ogóle zajrzeć do środka? Oczywiście nie będę zabierał się za takie naprawy. Bardziej chodzi o serwis.

4. Co Waszym zdaniem może być przyczyną?

5. Jaki teoretycznie może być koszt naprawy i czy może być opłacalny?

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamien glosniki i sprawdzisz czy to na pewno wina glosnika. Wydaje mi sie ze tak. Na ogleglosc ciezko stwierdzic co sie stalo wiec najlepiej pojechac z nim do serwisu. 

Roznica yamaha vs onkyo to w moim odczuciu byla raczej odwrotna. W stereo bardziej szczegolowa i wyrazista byla yamaha. Ale jak bylo za ostro to onkyo lagodzil. Dlatego onkyo troche bardziej mi sie podobalo. Ale teraz juz do yamahy sie przyzwyczailem i sam nie wiem co byloby dla mnie lepsze. A te onkyo 830 miedzy 686 to jaka roznica byla? Duza? Zastanawialem sie kiedys czy warto wymienic na wlasnie jego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, modelarz01 napisał:

A te onkyo 830 miedzy 686 to jaka roznica byla? Duza? Zastanawialem sie kiedys czy warto wymienic na wlasnie jego. 

Moim zdaniem była spora różnica. Jeszcze więcej szczegółów. Taki przykład - oglądałem na obydwu scenę batalistyczną z gladiatora, na początku spokojnie (szykują się do walki), a tu słychać ptaszka, którego nigdy nie słyszałem (film oglądałem z 10 razy), a to ktoś naciąga cięciwę, a to gdzieś ogień skwierczy. Na jednym i na drugim onkyo było słychać ale na 830 to tak jakby gdzieś koło mnie się działo. Dodam, że odsłuch był na stereo a nie 5.1 czy 7.1.

27 minut temu, modelarz01 napisał:

Zamien glosniki i sprawdzisz czy to na pewno wina glosnika.

Ufff...nie wina głośnika!!!! Yuuuppppiiiii! Serwis jest w Krakowie więc byłaby masakra. Ale teraz trzeba dojść dlaczego nie działa. Ze ściany mam takie "kontakty" (gniazdka), więc albo w gniazdku się poluzowało, albo w na ampli albo ampli nie puszcza sygnału.

Czy to ma znaczenie który głośnik jest z której strony - w sensie, że konkretny musi być po lewej a drugi po prawej czy bez znaczenia?

Tak z ciekawości - z tyłu mam takie dwie śrubki. Do czego mogą one służyć?

IMG_20190127_001937_resized_20190127_122010160.jpg

IMG_20190127_001935_resized_20190127_122009797.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wracam po przerwie. Widzę, że chyba wszyscy czekają na mają relację, bo cisza jak makiem zasiał ;)

Myślę, że wybrałem sprzęt:

1. LG C8 65 cali (jeszcze wahałem się między B8 i C8 ale zdecydowałem, że jak kupować to już niby trochę lepszy - podobno lepszy procesor)

2. Onkyo 686 (najlepiej filmowo gra i nie rozwala budżetu choć pewnie bym chciał RZ830). Zastanawiam się jeszcze lekko nad RZ730 - jeśli dostanę TV w dobrej cenie to być może bym się zdecydował. Pytanie: jakie są różnice między 730 a 830, bo zakładam, że 730 i tak lepiej zagra niż 686.

3. Przewody: Melodika MDC2250  (rozstawienie głośników przednich) - ok. 16mb, Melodika BWC2250 (dodatkowe dwa głośniki do zwiększenia do 7.1.) - ok 17mb i ok 12mb do głośników nasufitowych do Atmos/

4. Ze 4 pary (czarne i czerwone) wtyków głośnikowych Melodika MDBAN4

5. Jedno gniazdo głośnikowe ścienne (chyba, że będę wymieniał te co mam na lepsze to wtedy jeszcze dodatkowe dwa).

Głośniki do 7.1 i Atmos w przyszłym roku, teraz tylko przygotuję okablowanie, bo i tak robię mały remoncik.

Oscyluję z zakupem na drugą połowę kwietnia. Czekam i poszukuję teraz dobrych ofert cenowych. Oczywiście będę chciał wsparcia w kalibracji sprzętu grającego, ustawienie i podłączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za wiele czytasz to albo inne forum. Onkyo 6xx od 7xx brzmieniowo nie różnia się specjalnie albo w cale. Jedynie bajerami na korzyść modelu 7xx.

Na kable wydasz 22zł za mb. to 990zł tak dobrze liczę? a różnicy miedzy nimi ,a tymi za 2,5zł nie usłyszysz różnicy. To jak chcesz usłyszeć różnicę to dołóż te pieniądze do TZ830 ,a kable tańsze. Na przednie kolumny wybierz kable  2x4.

Ja kupiłem u:

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-cu-2x4-6567762163

tyły i atmos 2x2,5

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-cu-2x2-5mm-6734380064

Na sufitowe możesz użyć peszel (plastikowa karbowana rura . Karby w rurze umożliwiają łatwiejsze tworzenie łuków i jednocześnie pozytywnie wpływają na trwałość mechaniczną osłony)

Jeśli wybierzesz szeroką rurę to w przyszłości jej szerokość przyda się w wymianie na inne kable. Na jednym końcu kabla 2x2,5 wiążesz długi sznur. Z drugiego końca kabla próbujesz go wyciągać. I tym sposobem wyciągnąłeś kabel, a sznurek został wewnątrz rury. I tym razem zaczepiasz nowy kabel o sznurek i ciągniesz z powrotem. Rura powinna być bez ostrych zakrętów. Od umiejętności instalatora zależy czy to się uda. Ja mam rurę drenarską 50 w ścianie i suficie i się udało za każdym razem. Nawet z kablem HDMI ! :)

Pamiętaj sufitowe montuj zgodnie ze standardem Dolby ATMOS 5.1.2 I resztę głośników najlepiej też. wysokość surround na wysokość uszu.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, modelarz01 napisał:

Chyba nie za wiele czytasz to albo inne forum. Onkyo 6xx od 7xx brzmieniowo nie różnia się specjalnie albo w cale. Jedynie bajerami na korzyść modelu 7xx

Czytam ale 730 to mój autorski pomysł. Słuchałem 830 i 686 i w moich uszach 830 znacznie lepiej wypadł. Założyłem więc, że 730 (jak zakładam model niższy) będzie po środku między 686 a 830 ale widocznie moje założenia są niesłuszne.

Dzięki za podpowiedzi z kablami - jeśli nie ma różnicy to faktycznie nie ma potrzeby płacić 6x więcej.

Tylko się zastanawiam, że jeżeli takie kable jak podałeś są wystarczające to po co je puszczać w rurze skoro i tak ich nie będę wymieniał. Poza tym u mnie będzie zbyt dużo zakrętów w różne strony żeby manewr wymiany w przyszłości się udał.

1 godzinę temu, modelarz01 napisał:

Pamiętaj sufitowe montuj zgodnie ze standardem Dolby ATMOS 5.1.2

Mój pomysł na montaż jak niżej na zdjęciu:

1. przednie rozstawione ok 3,5m od siebie

2. dwa dodatkowe boczne do 7.1 ( w tej chwili mam 5.1) na stojakach

3. tylne surround na wysokości głowy skierowane w stronę głowy (w tej chwili skierowane w stronę telewizora!!!)

4. centralny pod telewizorem

5. dwa do atmosa podwieszane pod sufitem - rozstaw ok 3 m. skierowane na słuchającego

6. subwoofer

 

atmos.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, skywalker1978 napisał:

Tylko się zastanawiam, że jeżeli takie kable jak podałeś są wystarczające to po co je puszczać w rurze skoro i tak ich nie będę wymieniał. Poza tym u mnie będzie zbyt dużo zakrętów w różne strony żeby manewr wymiany w przyszłości się udał.

To nie musisz  :)

 

Sufitowe atmos na rogach sufitu i ściany tylnej. Masakra!. Tu masz na stronie 18 jak to ustawić:

https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-atmos/dolby-atmos-home-theater-installation-guidelines.pdf

Kolejna sprawa zdecyduj co chcesz 7.1.2 czy 5.1.2 z tego co się orientuje model 686 obsłuży tą drugą opcję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...