Skocz do zawartości
skywalker1978

Nowe kino domowe - przejście na UHD/ 4K

Recommended Posts

E tam. Siekierka na kijek. 

JBL czy klipsch. To kinowe modele. Czemu u kolegi w kinie gra źle ciężko powiedzieć . Patrzyłeś do ustawień?

15 minut temu, skywalker1978 napisał:

Yhmy, sprawa skomplikowana, więc dopisuję Pioniera do listy odsłuchowej,

I slusznie! To ty masz byc zadowolony,a nie my. Albo ja :)

Watek ciekawy ze wzgledu na autora. Chce wiedziec jak najwiecej i pyta o wssystko. Ode mnie szacuneczek. Niektorzy napisza trzy zdania i slad o nim zaginieeee.  Po odsluchach pewnie opiszesz wrazenia skywalker1978 i to mi sie podoba ::) 

Pytam, bo się interesuje ale tak czysto laicko. Chce dobrać sprzęt dla siebie na lata i muszę wypośrodkować między chęcią posiadania super sprzętu a budżetem. Poza tym zakładam, że inni też mogą skorzystać.

Oczywiście, że się podzielę swoimi spostrzeżeniami....tylko czytelnicy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo to ze względu na moje ograniczenia czasowe, trochę potrwa.

Dzięki jeszcze raz wszystkim.

Wrzucam jeszcze jeden kamyczek do ogródka :)

Tak słucham i czytam sobie nt. nowości na CES i tak sobie myślę....hmmmm....8K?!?!?!

A gdyby tak poczekać z jeszcze z rok i zastanowić się nad kupnem 8K? Choć pewnie cenowo, nawet za rok to będzie bliżej 20 niż 10. Z drugiej strony w kontekście nowych C9 i B9 w tym roku (zobaczymy jak cenowo się będą kształtować) to C8 i B8 pewnie potanieją i wtedy w tym roku będzie szansa urwać coś fajnego cenowo 4K.

Macie jakieś zdanie w temacie?

• Thanks 1

12 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Macie jakieś zdanie w temacie?

Zawsze tak jest. Nowości są drogie i tanieją stopniowo. Jak kupisz tv teraz to za rok jak zobaczysz po ile są to za głowę się złapiesz. Jak kupisz ampli/kolumny to za głowę się tak łapać nie będziesz. Pamiętaj ,że jak kupisz amplituner teraz ,który obsługuje 4k to za jakiś czas jak wymienisz tv na 8k to znowu będziesz miał ten sam problem ,że amplituner nie obsługuje 8k :D

No to prawda....zawsze będę gonić za ogonkiem. Plazma FullHd wystarczyła na 10lat to OLED 4K też myślę, że posłuży.

Temat TV próbuje rozpoznać na forum HDTV. Generalnie stwierdzam, że strasznie małomówni są tam forumowicze. Niemniej jednak zapytałem o ceny B8 i C8 w kontekście targów CES i prezentacji nowych flagowców LG B9 i C9. Dostałem jedną odpowiedź...jedną...ale się podjarałem :)

"Nowe modele wejdą do sklepów w kwietniu. Więc w marcu lub na przełomie marca i kwietnie będzie można kupić B8 i C8 w najniższej możliwej cenie za nowy egzemplarz. Potem już tylko ekspozycje i zwroty bedą do kupienia lineupu 2018."

Jeśli to prawda to pewnie zakupię sprzęt wcześniej niż myślałem...a wtedy będę miał plazmę do sprzedania. Kto chętny to zapraszam na priv :)

8K było od początku. To informacja potwierdzona. Po Full HD 1080p producenci wynaleźli, czy zaprojektowali matryce 8k. Ale z racji iż przeskok byłby za duży, to wprowadzono sztucznie pośredni 4K aby zarobić. Teraz to wyglądało tylko kto pierwszy jednak wypuści 8k i poszła już fala.

Piotr

A materiałów jak na lekarstwo...zarówno 4k jak i 8K

Ale wmówiono że ludzie tego potrzebują ;)

3 godziny temu, S4Home napisał:

8K było od początku. To informacja potwierdzona. Po Full HD 1080p producenci wynaleźli, czy zaprojektowali matryce 8k. Ale z racji iż przeskok byłby za duży, to wprowadzono sztucznie pośredni 4K aby zarobić

Zauważyłem to juz dawno. Zaczelo sie od pierwszego komputera procesor 3xx pozniej 4...... Pamiec najpierw 2mb,4,8,16,32 aktualnie mam 4gb :) tak jest ze wszystkim. 

11 godzin temu, skywalker1978 napisał:

"Nowe modele wejdą do sklepów w kwietniu. Więc w marcu lub na przełomie marca i kwietnie będzie można kupić B8 i C8 w najniższej możliwej cenie za nowy egzemplarz. Potem już tylko ekspozycje i zwroty bedą do kupienia lineupu 2018."

Jeśli to prawda to pewnie zakupię sprzęt wcześniej niż myślałem...a wtedy będę miał plazmę do sprzedania. Kto chętny to zapraszam na priv :)

Wracam do swojego pytania. Macie doświadczenie, że tak może być? Ja nie śledziłem do tej pory rynku, i nie mam pojęcia jakimi prawami (cenowymi) się rządzi.

Nie do konca mam doswiadczenie w branzy TV ale na przykladzie komputerowej odpowiadam,ze moze tak byc ale nie musi gdyz wszystko bedzie zalezalo od popytu. Wejscie w zycie nowego modelu nie musi wiazac sie ze znizkami co pokazalo ostatnie zainteresowanie kartami graficznymi. Producent majac zbyt na stary model moze utrzymac go w cenie a nowosc wycenic proporcjonalnie. Jednakze jesli stany magazynowe sa spore i zbywalnosc na normalnym poziomie to robi sie promocje by wyprzec stary model z rynku. Poza tym nie kazdy czas jest dobry na promocje:)wiadomo,ze sprzedazy sprzyjaja swieta oraz rozne wydarzenia cykliczne jak chociazby Mistrzostwa Swiata w Pilce Noznej:)

Edytowano przez Arek T

16 minut temu, Arek T napisał:

co pokazalo ostatnie zainteresowanie kartami graficznymi.

Ale to chyba miało związek z bitcoinem/kopalniami

Trochę nie trafiony przykład

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Ale to chyba miało związek z bitcoinem/kopalniami

Trochę nie trafiony przykład

Istotnie dobra uwaga ale czy rowniez podepniemy ja pod monitory gamingowe takie jak Acer Predator XB271HU cena trzyma a premiere mial 2016r. , Asus PG279Q  2015r., Cena Asusa raptem spadla o 300zl na przestrzeni tylu lat. Te monitory niewiele maja wspolnego z bitcoinem ale maja duzo wspolnego z popytem:)

Przepraszam,ze branza komp ale jak wspomnialem wczesniej glownie ja sledzilem:)

Edytowano przez Arek T

No wy model wejscie i będzie droższy po prostu. Wyprzeda się stary spokojnie bez wyprzedaży i wtedy nowy może tanieć.

W rynku TV nie ma takiej wojny jak np. w przypadku amplitunerów kinowych.

Tutaj różnice są w konstrukcji, ekranach. Więc LG z OLEDAmi nie musi z nimim walczyć. Panas i Sony są droższe a Samsung Wałkuje swoje nudne QLEDY które defacto są po prostu LEdami.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się