Skocz do zawartości

Nowa era dźwięku


Recommended Posts

Skanow nie robie. Easy CD-DA Extractor sam wyszukuje okladki (pierwsza strone). Poza tym w necie mozna znalezc, nie tylko przod i tyl okladki, ale czesto cale ksiazeczki jak kogos interesuje (rowniez vinyl). Wiec nie ma problemu.
Na okladkach jakos mi nie zalezy. Piszac tego posta slucham muzyki live. "Banan" na buzi sam sie pojawia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawię się tym programem, mówisz że najlepszy będzie format flac, tak? Można w programie wybrać poziom kompresji, czy to ma wpływ na jakość? Bo fajnie by było jak by plik wyjściowy był bezstatnie skompresowany.

Edit: Na innym forum czytałem, by EAC używać tylko do zgrania muzyki do wav, zaś do flac kompresować jakimś zewnętrznym kodekiem, bo ten w EAC jest do kitu. Może spróbujesz? A nóż widelec będzie jeszcze lepsza jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne jest, by odpowiednio skonfigurowac Easy CD-DA Extractor (a takze kazdy inny program).
Aby uzyskac najwierniejsza jakosc zgrywania + maksymalna korekcja bledow, nalezy wlaczyc w programie odpowiednie opcje.
Wczesniej jednak nalezy wykryc typ napedu. Program laczy sie z serwerem i pobiera odpowiednie dane dla konkretnego napedu.

Oczywiscie zgrywam FLAC, bez zadnej komprecji (kompresja na poziomie - 0). Predkosc odczytu 1x, czas zgrywania pyty od 2,5 do 3h.
Wazne by oprogramowanie bylo legalne + najnowsza aktualizacja. Piraty odpadaja.

Tak wyglada skrocona konfiguracja mojego Easy CD-DA Extractor:

Tryb odczytu: Tryb2 - zaawansowana detekcja błedów
Wsparcie dla C2 Pointers TAK
AccurateCDDA: TAK
AccurateCDDA cache 512kb
Detekcja bledow C2: Właczona
Synchronizacja: Włączona
Podwojny odczyt: Włączona
Weryfikacja audio: Właczona
Weryfikacja danych: Włączona
Użyj korekty pozycji odczytu: TAK (pozycja przypisana dla konkretnego napedu)



muzyczny_gość Napisano Dzisiaj, 00:05
hybyrd83 RoRo
jakiego DACa byście w minimum polecili do Squeezebox Classic ?

Polecam sprawdzony i rzetelny DAC --> Theta icon_smile.gif
Z tanszych model III/IIIa
najlepiej od razu V/Va
Jak znajdziesz lepszy, daj znac icon_smile.gif Nieznana mi jest konkurencja dla Thety, nawet znacznie drozsze klocki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryd na Dac znam się srednio coś kiedyś myślałem o nim....ale..tu powstaje pewien dylemat ponieważ sam osobiście jestem na etapie adaptacji na własne kino..kilku osobowe za bardzo skupiłem sie na amplitunerach z troche wyższej półki niż nisko budżetowe klocki... ampli w granicach 5000tyś + dvd w graniacach 3000 pln..o reszcie nie wspomne...cd/scad kable sklad kolumn..wytlumienie scian..projektor + ekran
Zastanawiam sie jaką rolę spełnił by mi DAC w takim systemie - czy w moim wypadku jest sens składać dac + Squeezebox?
jedno przemawia..wygoda...ale co dalej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość

Na to pytanie musisz chyba sam sobie odpowiedziec. DAC + Squeeze ma sens, ale jesli bedzie gralo to w stereo. Moze uda Ci sie zbudowac system KD z frontami na tyle powaznymi, by mogly zagrac pozadnie muzyke w stereo ?
Jesli stawiasz tylko na kino, to dzielenie Squeeze + DAC nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość

Squeeze sluzy tylko do przekazywania cyfrowo strumienia audio, lub poprzez swoj wbudowany DAC, sluzyc moze jako zrodlo dzwieku (wyjscia RCA).
SB wspolpracuje z programem Squeeze-center. Jest to typowy program do katalogowania plikow muzycznych.

Producent o SB pisze:
Odtwarza pliki muzyczne MP3, AAC, WMA, Ogg, FLAC, Apple Lossless, WMA Lossless i WAV

Takze w gre wchodzi tylko przekaz plikow muzycznych. Nie ma tam zadnego wyjscia video.
Patrz pierwszy post, rycina/schemat dzialania SB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem to..ale chyba naprawde spodobał mi sie ten bajer zreszta jak pisałem już wcześniej interesuje mnie serwer muzyczny poniewaz projekt który chcę osiągnąć ma być dość mocno multimedialny

Pisałeś stere na poważnych frontach..hmmm
Więc tak .. ponieważ wydatku mam mase a wszystkiego na raz nie kupie napewno nie dam rady finansowo..ponieważ p oprzekroczeniu 15tyś pln zaczynają się robić schodki a przy 20 schody..powyżej siana..
tak wieć zestaw głośników bedzie w kwocie ok 3-4tyś pln...nie bedzie to docelowy zestaw..ale napewno zestaw na jakies 3-5lat napewno - pozniej zmiana na hmm..nie mam nic sprecyzowanego..czy fronty w cenie ok 2tys to powazne fronty..bo chyba nie..

nie mniej jednak to urządzenie mnie b.interesowało wcześniej a po tym co Ty napisałeś wprost jestemzdecydowany..tylko obym nie popełnił pochopnej decyzji...600-700zł to nie jest duzo..ale zawsze mozna inaczej to spożytkować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibic1,

Nie mam pojecia ile trzeba by bylo dac za DAC, zeby byl lepszy od tego w SB.
Moj system nie jest budzetowy i od razu wybor padl na DAC z bardzo wysokiej polki.

Cena nowego w PL w 2000 roku wynosila ponoc ponad 20 kzl. W stanach na audiogon podaje sie obecnie cene New Retail na poziomie 7000 $.
Pomijajac spadek $ jaki nastapil ostatnimi czasy, koszt DACa byl dawniej naprawde wysoki ! Theta to firma amerykanska. Produkuje glownie sprzet studyjny, a wersje dla zastosowan home-audio to odpowiedz na zapotrzebowania rynku (podobnie zrobil DCS).
Dzis mozna sciagnac uzywana Theta DSPro Generation V za okolo 3,5-4kzl z USA (wliczajac pelne koszty zakupu). W PL uzywana widzialem ostatnio za 5,5kzl na allegro (start aukcji). Fakt, ze pojawiaja sie okazje. Ktos jakis czas temu sprzedawal wlasnie za 3,5kzl. To uczciwa cena, realne koszty sciagniecia urzadzenia.
Trzeba jednak uwazac. Na rynku jest sporo wersji tego DACa (i innych wersji II i III). Theta przyznaje sie, ze wypuscila wiele roznych wersji, czesto bez zadnych zmian w oznaczeniach. Nie kazda wersja V zagra tak jak "wypasiona" piatka. Naszczescie mnie udalo sie kupic model V o najlepszej oficjalnej, istniejacej konfiguracji.
Nie wspomne juz o nieudolnych modyfikacjach popelnionych przez audio-amatorow DIY.

DAC ten jest naprawde wyjatkowy i Ci co go posiadaja zdaja sobie sprawe, ze trudno o konkurencje, a jezeli juz to za duuzo wieksze pieniadze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kibic1,

Cena nowego w PL w 2000 roku wynosila ponoc ponad 20 kzl. W stanach na audiogon podaje sie obecnie cene New Retail na poziomie 7000 $.
Pomijajac spadek $ jaki nastapil ostatnimi czasy, koszt DACa byl dawniej naprawde wysoki ! Theta to firma amerykanska. Produkuje glownie sprzet studyjny, a wersje dla zastosowan home-audio to odpowiedz na zapotrzebowania rynku (podobnie zrobil DCS).
Dzis mozna sciagnac uzywana Theta DSPro Generation V za okolo 3,5-4kzl z USA (wliczajac pelne koszty zakupu). W PL uzywana widzialem ostatnio za 5,5kzl na allegro (start aukcji). Fakt, ze pojawiaja sie okazje. Ktos jakis czas temu sprzedawal wlasnie za 3,5kzl. To uczciwa cena, realne koszty sciagniecia urzadzenia.
Trzeba jednak uwazac. Na rynku jest sporo wersji tego DACa (i innych wersji II i III). Theta przyznaje sie, ze wypuscila wiele roznych wersji, czesto bez zadnych zmian w oznaczeniach. Nie kazda wersja V zagra tak jak "wypasiona" piatka. Naszczescie mnie udalo sie kupic model V o najlepszej oficjalnej, istniejacej konfiguracji.



Na Allegro kusiło mnie ostatnio to:

Widzę, że używane to jednak loteria, odpadam - kilka tys. zł jeszcze bym rozważył, ale kilkanaście za DAC odpada - nie muszę jeździć od razu jaguarem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hybyrd83 RoRo
jakiego DACa byście w minimum polecili do Squeezebox Classic ?

Muzyczny_Gość
Raczej nic konkretnego nie mogę Ci polecić... jest sporo wersji wykonania DACów wśród Kolegów na Forum (tańszych niż Theta).
Jak zapewne zauważyłeś w "Jolce..." to przeważają DACe z półki do 1000zł, bazujące m.in. na pomysłach Petera Danielsa lub NOS-DAC.
Bardziej osłuchany będzie tu np. Belfer54, Bert czy Audionet. Ja to tylko z doskoku/odsłuchu ... icon_wink.gif

Ja na razie jadę bez DACa, jakoś odwlekam jego zakup.
Pewnie wcześniej wejdę w nowszego i lepszego CDka, bo na to mam ochotę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo myślę cały czas o tym temacie... ponieważ temat mnie kręci..zreszta serwery muzyczne to wygoda
Ale w brew moim początkowym zamysłom zdecydowałem się na salonik multimedialny..w którym owo urządzenie by się b.przydało
Kiedyś pisałem o tym,ze jak trafię kino w szampańskim kolorze to przejde na multimedia (kino + m.ch.)... i trafiłem!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_Gość
No i dałeś nam na Forum zagadkę icon_lol.gif
Przez ostatnich 5 czy 10 lat "trochę" szampańskich (albo złotych) modeli amplitunerów KD było wyprodukowanych...
Podstawowy wybór (uwzględniając starsze modele) w tych kolorach mamy wśród ogólnie znanych firm (i rozsądnych cenowo) Denona, Onkyo, Pioneera, Sony ES, Technicsa, Yamahę. A do tego dochodzą jeszcze te z wyższej półki i mniej znanych zwykłemu konidomownikowi nazwach icon_mrgreen.gif

Więc może byś nam sprawę trochę ułatwił - chociażby rok modelowy czy parę funkcji (dekodery), jeżeli mamy dalej bawić się w zgadywanki...
To amplituner czy wzmacniacz KD?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie.. nie wiem czy to będzie zagadka..nie potrfię układać takich zapytań..
jedynie co...to są to nowe klocki..wiec historii nie mają praktycznie żadnej...
typowy ampli KD... + dvd + cd/scad..i to wszystko w jednym stonowanym kolorze..
jak bym napisał dokładną nazwe koloru to chyba od razu dał byś odp..icon_smile.gif
Stylistyka jak zawsze ładna..zgrabna funkcjonalna..icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_Gość
Czy dla Ciebie kolor tytanowy jest tożsamy z "szampańskim"? Np. RX-V1800 ???
Bo srebrny kolor nowych modeli Denona czy Pioneera raczej nie ma wiele wspólnego ze złotym czy szampańskim icon_wink.gif

No a skoro jesteśmy w wątku "Nowa era dźwięku" - to faktycznie przeszliśmy na stosunkowo nową, ale jednak od kilku już lat stosowaną (myślę o wielokanałowym ... KD).
Pozdrawiam
PS. Chyba cdn ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
wybacz moją opieszałość..
kolor na pewno odbiega od złotego..
Jeżeli chodzi o system zdecydowanie najnowsze trendy kin itp itd icon_smile.gif tak aby starczyło na lata icon_wink.gif
także przewspaniałe 3 klocki w nowych seriach...zacnego japończyka
taka mała ciekawostka - jak się uprę do końca (a na to wygląda) będę miał każdego klocka z napisem z tyłu "made in japan" icon_wink.gif ( a nie jak wiele made in china i inne made in EU lub zdjełano in ruszja icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu dzisiejszym przeczytałam na sąsiednim forum opinię kolegi o nicku "Rochu", którego poglądy szanuję i cenię o działaniu SB w charakterze transportu.
Dlatego pozwolę sobie ją zacytować w całości.
Cytat

Jako posiadać dwóch egzempaży Squeezeboxa mam do tego co napisałeś duże watpliwości.
Z resztą w ostatnią sobotę w ramach krakowskich odsłuchów, SB Duet poległ (jako źródło do AN DAC 2) w porównaniu do robiącego za transport Unison Research Unico (posiadającego w środku komputerowy CD-ROM ASUS-a, sic!).
Nie neguję wygody SB i wielkiej jego zalety polegającej na wyprowadzeniu komputera poza pokój odsłuchowy (dlatego zapewne zostanie u mnie w systemie). Nie mniej, na obecnym etapie jego uzytkowania, uważam że jest to chyba przecenione urzadzenie.


Stąd odświeżam temat pytaniem - Czy ktokolwiek dokonywał porównań działania SB z dedykowanym transportem?
PS. Tomku!
Jak już dojdzie do historycznego icon_wink.gif  spotkania z Twoim systemem nie omieszkam zabrać ze sobą Audiomeci, byśmy nausznie przekanali sie o jej wartości w roli transportu! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...