Skocz do zawartości

Nowa era dźwięku


Recommended Posts

Hi, hi!

Możliwośći są rzeczywiście nieograniczone!

Już dziś, gdy patrzę na rosnącą ilość zgranych płyt żałuję, że muszę jeszcze "mieszać" ręcznie...

Ja pięćset, Ty pięćset...  icon_mrgreen.gif

Oj, te pojemności jakoś niewielkie... Przyszłość = w jednej ręce flaszka wybornego trunku, w drugim dysk z zasilaczem...  icon_wink.gif

RoRo!

Ty się  nie nabijaj! 

Już widzę, jak red. Pacuła będzie piał o cudownych, długich i srebrnych wybrzmieniach dysków firmy X , w odróżnieniu od Pendrive'ów firmy Y, które matowe na średnicy, choć z doskonałym tempem średniego basu...  icon_twisted.gif  

Ps. korzystam z polecenia z programu samogotującego dbpoweramp

Zrypanie płytki ze sprawdzeniem to ok. 20 - 25 minut. Choć znalazłem taką, co to zostawiam sobie ją na późne godziny nocne, bo będzie "rypana" przez całą noc (oryginalna i niezużyta Cassandra Wilson z funkcją copy controlled).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to drążę temat czasu... icon_eek.gif icon_arrow.gif icon_lol.gif

Hybryd - czy dobrze pamiętam, że na niektóre płyty trzeba było poświęcić ładne parę godzin???
Czy warunkuje to zabezpieczenie płyt przez copy controlled?
Co najlepiej sprawuje sie jako czytnik - napęd CD czy DVD?

Bert
zadałeś pytanie jak będzie wygladał sprzęt audio za 20-30 lat: z tego wynika, że będzie to połączenie SB z lampową końcówką i lodówką icon_mrgreen.gif

A co do "ręcznego mieszania" to Audionet ma nadal CXa SONY. Włożyć w niego 50 płyt i "chwila" spokoju by była ... pod warunkiem, że wyjdziesz odpowiednim sygnałem, a z tym może być trudno icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hybryd Ciekawy pomysł aby posłuchać ulubionej muzy .Myślałem SACD ale wybór płyt mierny.Nie wiem tylko ile trzeba by dać za DAC aby był lepszy od tego w Creativie ?Robiłeś jakieś porównania?Wiem że twoja Theta go rozkłada ,nie wiem ile kosztuje ale pewnie sporo?


Witam. Ostatnio nabylem Cambridge Audio DACMagic (ma wbudowane dwa przetworniki 24bitowe Wolfson WM8740 po jednym na kanal) kosztuje 1500zl nowy.
Dac osluguje tylko dwa kanaly, zbiera swietne recenzje, ma sporo wyjsc w tym rowniez XLR. Jak dla mnie jest super, podlaczonego mam go do Pioneera A6 (wkrotce nastapi zmiana na T+A PA 1230R) slychac mnostwo detali i super przestrzen chociaz brakuje troche srednicy ale to raczej wina A6. Kable sygnalowy Red Dawn, glosnikowe QED Silver Anniversary XT (niedlugo Red Dawn), glosniki Audio Physic Yara II Superior. Oczywiscie sa lepsza DAC ale chyba nie za ta cene.

http://www.whathifi.com/Review/Cambridge-Audio-DacMagic/
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hybryd - czy dobrze pamiętam, że na niektóre płyty trzeba było poświęcić ładne parę godzin???
Czy warunkuje to zabezpieczenie płyt przez copy controlled?
Co najlepiej sprawuje sie jako czytnik - napęd CD czy DVD?



Czas ripowania zalezy od napedu i od plyty. Na moim nowym laptopie idzie to znacznie szybciej.
Niestety plyty Copy Controlled nie przechodza na standardowym oprogramowaniu. Dlatego tez
Bartku nic nie pomoze, ze taka Cassandre bedziesz ripowal 10 h. Beda bledy synchronizacji i odczytu.
Nie wiem czy Twoj program to pokazuje, ale np Easy CD-DA Extractor wszystko to wyswietla, rowniez na
raporcie. Jest nakladka do Easy CD-DA Extractor (oryginalna), ktora kosztuje kilkadziesiat $, umozliwia
kopiowanie bez bledow plyty z zabezpieczeniami. Jak jest w innych programach, nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, ponieważ od dobrego 1,5 roku myślę nad SB.. i już byłem przekonany do wielu opcji icon_smile.gif i zawsze jest tak, że ta pierwsza myśl jest trafiona..
Zastanawiam się nad tym wszystkim...
Powiedzcie - ile w czasie zajęło Wam zgranie ok 50 albumów ?

Dlaczego pytam, bo albo przejść na zupełne zgrywanie a płyty już bedą nie ruszane - ale im wiecej.. tym robi się trudniejsza nawigacja po całej kolekcji..
Bo przeciez w SB nie widac od razu wszystkich katalogów ? tak ? dobrze myśle? tylko trzeba je wszystkie przeklikać...?
Jak to jest ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość

1 plyta to okolo 1-1,5h czasu zgrywania, czasami krocej. Wszystko zalezy od napedu i plyty.
Nawigacja po kolekcji nie jest moze idealna, ale nie sprawia tez jakis wiekszych problemow.
Po drzewie folderow skaczemy naciskajac poszczegolne literki na pilocie (tj. pisanie SMSow w trybie
"ABC"). Znalezienie albumu trwa zazwyczaj kilka sekund. BTW ile czasami zdarzylo sie Wam szukac
konkretnej plytki CD, wsrod kolekcji na ogromnej polce ? Mnie to czasami strasznie irytowalo.
A tu moment icon_smile.gif

Wiem, ze wielu z Was przeraza to przegrywanie. No, ale bez przesady. Nie trzeba przeciez zrobic tego w 2 dni.
Najpierw zgrywalem sobie te plyty, ktore najczesciej slucham. Jakos poszlo i nawet nie pamietam ile zajelo
mi to czasu. Nie spieszylem sie, nie zalezalo mi. Jesli tylko chcialem cos posluchac, a nie bylo jeszcze
na serwerze. 40 min ripowania i juz mozna bylo sluchac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem screenshota. Tak wyglada squeezecenter. Mozna z kompa go obslugiwac. Ja lacze sie z SC do QNAPA.
Jednak rzadko z tego korzystam. Wole poslugiwac sie samym SB. Dlatego tez mam QNAPA.
SC moze byc tez zainstalowany na komputerze, a muzyka wysylana z kompa. Wyglada to przy obecnej wersji tak ja na
zdjeciu. Mozliwosci szukania w bibliotece sa nieograniczone. Zreszta i prosto z SB mozna szukac za pomoca, albumu,
wykonawcy etc.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryd icon_smile.gif
Dzięki za info, mnie to nie przeraza, tak orientacyjnie pytam po prostu.
Z drugiej zaś strony - pomyślałem o tym, że u mnie w mieście w pewnej bibliotece funkcjonuje wypożyczalnia płyt..... więc flaków mi przybędzie.. nie wiem tylko jak to wygląda od strony prawa.. wiem, że już gdzieś poruszaliśmy ten temat..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB moze byc calkowicie niezalezy. Wszystkie opcje mozna wlaczyc za pomoca pilota i SB. Wiadomo, nie bedzie to tak
szybkie jak za pomoca kompa i SC, ale nie sprawia to wiekszych problemow. Wyswietlacz w SB Classic nie jest duzy,
ale w zupelnosci wystarcza by obslugiwac go powiedzmy z 3-4m. Zapewne SB Touch bedzie wygodniejszy. Zastanawiam
sie tylko czy nie straci on wlasciwosci zastosowan "audiofilskich", jak to jest w przypadku innych SB, np SB Duet -
brak bit perfect.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie wiesz czy może ktoś już zdecydował się na zakup SB Touch i może coś napisać ? (zresztą za pewne gdybyś wiedział to byś napisał.. )
Chociaż nie wiem czy ma to aż tak diametralne znaczenie .. zależy chyba klasa sprzętu.
Inna sprawa mam taki moment w zyciu który obawiam się, że rozciągnie się na ładnych kilka lat, że spokojnego słuchania takiego mega spokojnego nie bedę miał icon_smile.gif więc może Touch dla wygody ? dla samej wygody..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1 plyta to okolo 1-1,5h czasu zgrywania, czasami krocej. Wszystko zalezy od napedu i plyty.



Cos tu jest nie tak - w moim przypadku ripowanie płyty CD do formatu FLAC zajmuje w granicach 5-10 minut. Korzystam z programu CDex.

Dla porównania konwertowanie płyty DVD zajmuje mi ok. 30 minut, ale tu mówimy o 6-7 GB materiału.
Zaznaczam że nie mam szczególnie wydajnego sprzętu komputerowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest wporzadku. Jesli wylacze wszelkie korekcje bledow ripowanie bedzie trwalo tyle ile piszesz.
Natomiast przy pelnej korekcji trwa to znacznie dluzej. Kwestia dokladnosci ripowania. Easy CD-DA Extractor
po wlaczeniu wszystkich opcji robi to powolutku bit po bitcie, a jesli trzeba wraca i "mieli" fragment plyty do skutku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbpoweramp CD Ripper radzi sobie z płytami Copy Controlled.

Niemniej - tego, kto to wymyśłił i tych, którzy to implementują powiesić należałoby na suchej gałęzi  icon_evil.gif

Płyty Copy Controlled odtwarzane poprzez transport oraz DACa potrafiły zabrzmieć fatalnie. Przy zgrywaniu to kolejna udręka!

Muzyczny Przyjacielu!

Po dwóch dniach pracy ponad 70 płyt na dysku (program chodzi w najwyższym standardzie zgrywania danych - z weryfikacją itp., itd.). Praca posuwa się dalej!

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Muzyczny Przyjacielu!

Po dwóch dniach pracy ponad 70 płyt na dysku (program chodzi w najwyższym standardzie zgrywania danych - z weryfikacją itp., itd.). Praca posuwa się dalej!

Pozdro!



Bert icon_wink.gif

To mnie bardzo uspokoiłeś icon_wink.gif icon_mrgreen.gif
Szczerze to jedna z kilku spraw który mnie frapowały w tym wątku oraz w całym założeniu kupna SB.
I tak szczerze nie myślałem, że tylu z Nas będzie robiło takie przejście icon_wink.gif
Osobiście jak już wspomniałem - długo się nad tym zastanawiam.

Ale teraz..uwaga przyszła mi kolejna myśl... uwaga:
- czy da się zrobić z SB coś na zasadzie multiroom'u ?
(salon + muzyka w sypialni - pytam o sypialnię ponieważ tam wyląduje nowy zestaw.. micro stereo - a zasoby flaków z miłą chęcią wykorzystał bym do poduchy)
icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeppp!

Po kabelku lub per Wi-Fi jak najbardziej! Multi room rulez  icon_mrgreen.gif

Zresztą spójrz na Logitechowy link - nawet oni tam o tym wspominają!

I - powtarzam za Hybrydem - można poniekąd obejść żmudne "rypanie" krążków - wystarczy zawitać do "splikowanego" kolegi/koleżanki z duuużą butelką/bukietem oraz twardym załącznikiem  icon_wink.gif





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...