Skocz do zawartości

Stereo ok.800zł (14mkw)


Jacob_sSs

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy. Muzyką interesuję się od dawna i mam z nią kontakt. Wreszcie przyszedl czas na jakieś sensowne głośniki, bo na razie slucham na jblu charge 3, snabach overtone101M i creativach do komputera ? Chciałbym was prosić o wszelakie komentarze i rady, co do sprzetu, ustawienia itd. Budżet to ok 800zł na wzmak i kolumny. Z góry dziękuję za pomoc.
Ciężko określić jakiej muzyki slucham, bo jest to głównie progrock/metal. Sporadycznie słucham na prawdę wszystkiego, jednak sprzęt wolałbym mieć pod progressiva. Nie mam szczególnych wymagań co do dźwięku. Wolałbym raczej nuetralną grę bez żadnych podbić. Dzięk może być delikatnie miękki, ale bez przesady, żeby z metalu wyciągnąć dynamikę. Bas nie musi być wybitnie mocny, wystarczająco słyszalny, ale dobrej jakości i dynamiki.
Głośniki mają grać głównie na średniej głośności. Poza normalnym słuchaniem będę ich czasem używał do backing trackow do gitary elektrycznej i do śpiewania. Główne miejsce to okolice biurka, ale też sporadycznie łóżko lub inne miejsce. Dlatego w miarę możliwości chciałbym mieć możliwość obracania glosnikow lub sensownie nagłośnić całe pomieszczenie.
Pokój w załączniku 14mkw. HWygluszenie jest nawet w pożądku, ale jest pare miejsc w których jest możliwość wstawienia jakiegoś panelu. Bardzo proszę o wskazanie, które ustawienie bedzie najkorzystniejsze. Chętnie zobaczę wasze propozycje. (Nie chce, żeby moj pokój był jakimś labiryntem) Specjalnie dla głośników zrobie przemeblowanie i zmienie łóżko na mniejesze (jak na rysunkach), likwiduję akwarium i keyboard. Jeśli niedużo to da i dzwiek nadal będzie kiepski, to może powstrzymam się od kolumn. Póki co nie mam wielkich manewrów, bo mieszkam z rodzicami (jak będę mieszkał sam, to sobie odpicuję pokój ?)1256823917_Czystypokj.thumb.png.965093588756568223e64ba11ca413fd.png

Które ustawienie proponujecie?
Jakie mam opcje kolumn i wzmacniaczy(+jakiś odtwarzacz CD)?
Czy w grę wchodzą podłogówki(a może naścienne i bez tych wszysgkich ceregieli)?
Jakieś inne komentarze?

Czasu jest dużo, nie spieszy mi się. Mogę poczekać na różne okazje, ale raczej ciężko mi będzie dozbierać kasy w tym okresie ? Zestawu nie planuję rozbudowywać. Mam nadzieję, że nie zniechęcicie się, bo tak się rozpisałem ?

ustawienie1.thumb.png.5f6f9bf62c7f935f98f8931e9db8d183.pngustawienie2.thumb.png.a089990471c3aa87859cc97589b85e8a.pngustawienie3.thumb.png.806174a4a93c17f5f6d2aa26a44d03e2.pngustawienie4.thumb.png.f3ff2384b8d8cba2d48766cd6362b7f5.png

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja też swój pierwszy zestaw chciałem kupić za taką kwotę. A wyszło około 1200-1300 zł. Wiesz da się za 800 coś złożyć, ale będzie bardzo ciężko coś dobrać. Lepiej zwiększyć budżet o kilka stówek i kupić coś lepszego. Tym bardziej, że piszesz, że masz dużo czasu. 

Ja za 800 zł szukałbym jakichś małych podlogówek, a za jakiś czas odkupił resztę. Możesz też zacząć od wzmacniacza, łatwiej będzie później na odsłuchy jechać niż kolumniszcza targać. To tak ze względów praktycznych. 

Odsłuch konieczny. Pojedź gdzieś, posłuchaj. Rób notatki. Napisz jakie zestawienie kolumn ze wzmacniaczem było dla Ciebie najlepsze. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że budżet mały, ale nie chciałbym inwestować w słuchawki.

Czy do tysiąca zlotych na prawdę nie da się zrobić w miarę sensownego zestawu, żeby nie bolały uszy? Jeżeli ma grać niewiele lepiej od tego przenośnego JBLa, czy Creativów za stówę, to napiszcie i sobie odpuszczę... W tysiaku chcialbym miec wzmacniacz, kable, odtwarzacz cd. Mogę specjalnie wszystko przemeblować i dorobić różne panele, czy coś...

Jeżeli to nie będzie wyrzucenie kasy w piach, to ponownie proszę o podrzucenie jakichś wskazówek, bo wzmacniaczy i głośników jest pełno i nie będę każdych odsłuchiwał. Wzmacniacze onkyo, technicsa, yamacha, seria PMA, czy stare diory/unitry; kolumny technicsa, imfinity, tannoy, jamo; które ustawienia wykluczyć, bo wiadomo, że nie wypalą...

Na prawdę jestem zagubiony w tym temacie i bez waszej pomocy wolę już nic nie kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jacob_sSs napisał:

Wiem, że budżet mały, ale nie chciałbym inwestować w słuchawki.

Czy do tysiąca zlotych na prawdę nie da się zrobić w miarę sensownego zestawu, żeby nie bolały uszy? Jeżeli ma grać niewiele lepiej od tego przenośnego JBLa, czy Creativów za stówę, to napiszcie i sobie odpuszczę... W tysiaku chcialbym miec wzmacniacz, kable, odtwarzacz cd. Mogę specjalnie wszystko przemeblować i dorobić różne panele, czy coś...

Jeżeli to nie będzie wyrzucenie kasy w piach, to ponownie proszę o podrzucenie jakichś wskazówek, bo wzmacniaczy i głośników jest pełno i nie będę każdych odsłuchiwał. Wzmacniacze onkyo, technicsa, yamacha, seria PMA, czy stare diory/unitry; kolumny technicsa, imfinity, tannoy, jamo; które ustawienia wykluczyć, bo wiadomo, że nie wypalą...

Na prawdę jestem zagubiony w tym temacie i bez waszej pomocy wolę już nic nie kupować.

800zł to chyba na sam wzmacniacz i to używany. Na twoim miejscu poszedłbym w upgrade głośników komputerowych + DAC + sensowne kable.

Będziesz miał znacznie lepszy dźwięk z głośników i możliwość podpięcia lepszych słuchawek.

DAC 270zl https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-fx-audio-dac-x6-dac-usb-7597020095
RCA 50zł https://allegro.pl/oferta/kabel-rca-rca-cinch-coaxial-prolink-futura-2m-7492994292

Głośniki 440zl https://allegro.pl/glosniki-2-0-stereo-edifier-r1600tiii-60w-rms-mdf-i6874587309.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe Phonar Laser 150 Link cena 45€. Wysyłka do Polski 30-50€. Świetne kolumny na początek. 

Wzmacniacz Cambridge Audio A1. 200 zł Link

Przewody zwykłe miedziane OFC z miedzi beztlenowej za kilka zł. Żadne CCA! 

Odtwarzacz CD dobiorą koledzy. 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , no za 800 idzie poszaleć :) Z tym że w sprzęcie pełnoletnim , po który należy podjechać osobiście , obejrzeć i posłuchać. Więc np

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-magnat-sonobull-21-7756957818

Do tego : 

https://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-520-cd-denon-dcd-620-i7722652560.html 

Lub 

https://allegro.pl/oferta/potezny-wzmacniacz-yamaha-ax-590-okazja-7760667298

Chociaż ja bym spróbował powalczyć o

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-a-1020-7760258413  , ciekawe na ilu licytacja się skończy . Jakby się udało ustrzelić w okolicach 500-600 , to best buy 

Co do CD, na allegro pełno tego za 100-200 , kwestia sprawdzenia dostępności lasera , bo mogą być zajechane

M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam chinch-jack BespecoRCA za jakieś 30zł. Do tego Focusrite Scarlett solo, bo pogrywam na gitarze. Komputer stoi u rodziców i to się nie zmieni. Miał ktoś doswiadczenie z Focusrite i mógłby się wypowiedzieć co do jakości wypuszczanego dźwięku w porównaniu z innymi sprzęmi.

15467031387141086587017.thumb.jpg.880ad20843f045b00965eb7b30830d17.jpg

1Ender Dzięki za konkretną odpowiedź ?  Czy polecasz tą kolumnę dlatego, że w pewnym stopniu spełnia moje preferencje, czy nie ma w tej cenie manewru? Jesteś w stanie opisać mniej więcej ich dźwięk? Uważasz, że są na tyle dobre, że warto płacić za przesyłkę?

Jak wypadają w porównaniu ze znanymi produkcjami w tych cenach? (Mercury M1/2/3, jakieś Technicsy, jamo)

mkk Dzięki za te wrzutki. Myślisz że te droższe wzmaki podniosłyby znacznie jakość dla tych głośników? Nie powiem.. Ale ten denon z którym jest od razu odtwarzacz CD jest bardzo kuszący.

Myślisz, że jest sens kupowania tych głośników? (Jeżeli mają grać niewiele lepiej od JBLa charge'a to nie chciałbym ich za bardzo) Nie znam się, ale patrząc na cenę nie pomyślałbym, że ten sprzęt gra przyzwoicie.

Jeszcze chciałbym zapytać co sądzicie o Tannoyach M1/M2? Czy ich cena jest w jakikolwiek sposób adekwatna do gry, czy jest to przepłacanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę ? Miałem dzwonić właśnie do sprzedawcy. W takim razie odsłucham jak najszybciej? A jak z tymi wzmacniaczami? Poszukam póki co w internecie, czym się charakteryzują, ale może Ty masz z nimi jakieś doświadczenia ;) 

Nikt nie wypowie się co do ustawienia? Na prawdę żadne z nich nie wyróżnia się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Phonara, gra z dużą szczegolowością w średnicy, łagodną górą. Dół dociążony, mocne niskie tony. Dobre wypełnienie w średnicy. Dużo zależy od wzmacniacza. Lepszy wzmacniacz pokaże więcej. Za tą cenę brać. Sprzedasz bez straty za 400-500 zł lub kupisz lepszy piec. ?

Kolumny ciepłe w odbiorze. 

PS. W tej cenie rzeczywiście trudno o dobre kolumny. A te są dość łatwe do napędzenia przez wysoka skuteczność. Bardzo dobre przetworniki, gwarantują dźwięk na wysokim poziomie. Musisz uważać by wzmacniacz obsługiwał 4 omy. No i nie są jakieś trudne w ustawieniu, pomimo tylnego bassreflexu. 

Ustawienie kolumn potestujesz sobie empirycznie. ?

Polatasz z kolumnami po pokoju i znajdziesz najlepsze ustawienie. Diagonalnie będzie najlepiej. 

Link o akustyce. Przeczytaj

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po paru linkach o akustyce ? Myślałem, że ktoś z doświadczeniem potrafiłby z marszu coś powiedzieć o tych ustawieniach. Np. w pierwszym obawiam się zaburzenia scen i stereofonii, co jest ważne w PROGu. Albo zastanawiam się czy lepiej ustawić kolumny przy jednej ścianie i być dalej od jednego głośnika(zdj. 1 i 2), czy ustawić je kompletnie niesymetrycznie(zdj.3 i 4). Od tego w ogromnej mierze zależy, czy mam mieć podstawkowe, czy podłogowe.

 

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie diagonalne pisałem Ci. Zachowaj symetrie. Jutro zaznaczę kolumny na rysunku. 

Pozdrawiam 

PS. Diagonalnie czyli w karo rys 3 I 4. Musisz zachować symetrie, zasada trójkąta równobocznego. Wszystkie odległości, między kolumnami i do miejsca odsłuchowego od pary kolumn muszą być równe. Jak poprowadzisz linie utworzy się trójkąt równoboczny. Nie wiem czy to jasno opisałem? Sprzęt najlepiej jak by stał w prawym dolnym rogu pomieszczenia za kolumnami. Później Ci to rozrysuję. 

Do podstawowych musisz doliczyć standy używane około 200-300 zł za parę. Za mały budżet. W Twoim przypadku widziałbym małe podlogówki. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak. Czytałem, że powinno sie też zachować symetrię względem scian, żeby były takie same odbicia, ale u mnie biurko stoi z boku i trzeba z czegoś zrezygnować. No ok.

A standów nie można za bardzo zrobić samemu? Jakby zespawać co nieco, to byłyby porządne chyba... (budżet, budżet, budżet)

Jak będziesz coś rysował, to chciałbym też żyć jakos w tym pokoju, więc proszę nie rysuj zadnych labiryntów ?

PS Jak już ten phonar laser, to myślisz  że ktore z wymienionych tu wzmacniaczy będą z nim najlepiej działać? Yamaha, Denon, czy Cambridge?

Edytowano przez Jacob_sSs
PS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz gra inaczej, pogadaj z @Pumpurek będziesz miał możliwość testowania wielu wzmacniaczy. To komis audio. Pan Mariusz pisze też na naszym forum. Może coś innego Ci doradzi. Ma duży wybór wzmacniaczy, odtwarzaczy cd, kolumn i wiele innych.

Poproś o złożenie zestawu do 800 zł. Dostaniesz paczkę. Moim zadaniem szukaj kolumn podłogowych na początek. Unikniesz dodatkowych kosztów standów. 

Link do allegro @Pumpurek

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Audiolab?Ender jakis ty ałdiofil sie zrobil?Male podlogowki np Missiony.Mam na zbyciu M73i.Male poltora drozne ale potrafia walnac po garach?.Z malych podlogowych kolumn mozna troche powybierac bo jest tego sporo.Pumpurek napewno tez obecnie cos z tego znajdzie u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, T Z6 napisał:

Moze Audiolab?Ender jakis ty ałdiofil sie zrobil?Male podlogowki np Missiony.Mam na zbyciu M73i.Male poltora drozne ale potrafia walnac po garach?.Z malych podlogowych kolumn mozna troche powybierac bo jest tego sporo.Pumpurek napewno tez obecnie cos z tego znajdzie u siebie.

Radzę ostrożność w dobieraniu słów. Nie życzę sobie więcej ataków na moją osobę. Naruszasz regulamin forum. 

Pozdrawiam 

PS. Nie jest to pierwszy raz, a staje się wręcz regułą w Twoim wypadku. Zaczyna to być coraz bardziej irytujące. 

Przepraszam za off topic. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, 1Ender napisał:

Radzę ostrożność w dobieraniu słów. Nie życzę sobie więcej ataków na moją osobę. Naruszasz regulamin forum. 

Pozdrawiam 

PS. Nie jest to pierwszy raz, a staje się wręcz regułą w Twoim wypadku. Zaczyna to być coraz bardziej irytujące. 

Przepraszam za off topic. 

Zastanow sie moze dlaczego....Ale mniejsza o to.Jak sie tu kasuje profil?Ok juz znalazlem.Dziekuje tym ktorzy mi tu faktycznie pomogli w doborze sprzetu a nie zaszkodzili.Znalazlem a wiec nie mam juz potrzeby dalszego przebywania na forum.Nie jestem typem dyskutanta i nie bawia mnie rozmowy na audiofilskie tematy dlatego prosze o usuniecie mojego profilu.Wszystkim poszukujacym idealnego brzmienia zycze szybkiego sukcesu i odnalezienia wymarzonego sprzetu stereo kd i wszelkiego innego.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacob_sSs, popatrz na ten wzmacniacz, może uda Ci się wygrać licytację do ~400zł:
https://allegro.pl/oferta/teac-a-r610-audiofilski-wzmacniacz-stereo-7661990530
Ja mam A-R650, który różni się minimalnie od A-R610, dlatego z czystym sumieniem mogę go polecić.

Jeśli chodzi o kolumny, to te kody w kwocie 440 są warte uwagi:
https://allegro.pl/kolumny-koda-gs-355-f-stan-bdb-i7711602814.htm

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T Z6. Dzięki za ofertę, ale zrobiłeś tu niezły off...

Poprobuję. We wtorek idę słuchać magnatów, to powiem jak oceniam dźwięk, wtedy może bedziecie w stanie więcej doradzić. Jak Pumpurek jest z Łodzi, to świetnie!

Zaczynam się przekonywać do zamówienia tych z Niemiec, ale jeszcze zobaczę. Jeśli już to muszę zaufać Tobie na słowo 1Ender ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufaj bardziej swoim uszom?

Pumpurek to Myślenice, ale jak zadzwonisz to wyśle kurierem. ?

Te z Niemiec to klasa lub dwie wyżej od Kody. Phonar to firma produkująca kolumny od lat 70. W Łodzi q21 ma Phonara. Posłuchaj kilka konstrukcji. Typu Veritas. Te same przetworniki zastosowano w starszej serii Laser. Będziesz miał ogólny rys brzmieniowy. 

Co nie oznacza, że zagrają tak samo. ?

zamieszczam plan rozmieszczenia kolumn, o który prosiłeś.

plan rozmieszczenia kolumn.pdf

@Jacob_sSs

kolumny bardziej możesz skręcić w stronę słuchacza. To tylko rysunek poglądowy.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...