Skocz do zawartości

Stereo ok.800zł (14mkw)


Jacob_sSs

Recommended Posts

Byłem dzisiaj odsłuchać Magnaty. 

Pokój w piwnicy, minimalnie mniejszy od mojego, lecz z kanapą i wieloma szafkami, sam w sobie myślę, że akustycznie dostateczny. Problem był w tym, że monitorów pan słuchał ustawionych na innych kolumnach i to paręnaście cm od rogów. Zniekształcenia od tego były wyraźnie slyszalne, ale mimo to postaram się napisać co nieco o wrażeniach. Nie znam się na recenzowaniu ii nie mam duzego doświadczenia, więc czasem mogę coś niezbyt precyzyjnie przedstawić.

Magnat Sonobull 21(wszystko oryginalne, stan perfekcyjny) + odtwarzacz cd elta(stary, tani, kiepski, ale innego nie było) + Denon PMA 717

Słuchając tego na początku stwierdzilem, że nie ma szału, ale jak za tą cenę grają na prawdę w porządku. Wysokie tony były bardzo wyraźne i wyróżniały się, co mi nie do końca pasuje. Bas bez szału jesli chodzi o głębię i dynamikę, ale za mało go nie było. Środki dla mnie najgorszej, bo w tyle takie niezbyt pełne i się zlewały. Słuchając metalu z płyty dobrej jakości głębia i scena była dla mnie do zaakceptowania, lecz gdy zmieniłem na telefon (z flackami) od razu zrobiło się pusto... Czy korzystając z auxa i telefonu jesteśmy skazani na coś takiego? ?

Później przerzuciliśmy się na Yamahę CR-420 i dźwięk poprawil się. Niestety nie zanotowałem zmian. Na pewno dźwięk bardziej mi się podobał. Był trochę bardziej szczegółowy i wysokie tak nie kuły, środki nieco zyskały. 

Do tej yamahy miał pan podpięte też Grundigi box 8500 i wtedy dopiero zobaczyłem dokładnie wszystkie wady magnatów. To na nich stały magnaty(głowe mialem na wysokości pomiędzy dwoma kolumnami) Tutaj też nie zanotowałem, więc nie opiszę tego tak dokladnie, z resztą sluchalem tego ze 2 minuty, bo nie były na sprzedaż. Dźwięk nabrał detali. Góry były przyjemniejsze, a środki bardzo w porządku. Wszystko nabrało masy i było pełniejsze. Bas był dużo głębszy i schodził masakrycznie niżej, ale nie stracił dynamiki. Brzmiało to dla mnie genialnie (jak na moje zerowe doświadczenie w kolumnach i w porównaniu z magnatami) Niestety nie słuchałem ich długo.

A więc na teraz to wszystko, w czwartek opowiem jak te Phonary. Ten pan ma na sprzedaż te magnaty oraz wszystkie wzmaki (jednego nie posluchalem): Denon PMA717 + tuner-280zł; Yamaha CR420-350zł; Yamaha R3-120zł. Uważacie, ze cena za tą YamahęCR jest w porządku? Gra fajnie, ma w sobie tuner, jest pięknie i solidnie wykonana (ale to najmniej ważne ?) A co z tymi źródłami dźwięku o których pisalem? Czy używając auxa jestem skazany na płyciznę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham veritasów w czwartek i powiem. Szkoda, że nie słuchałem dłużej grundigów... teraz nie jestem już pewien co do szczegółów, tylko ogólnie, że mi się podobały i że bas był genialny. Dzisiaj zobaczyłem też jak środek jest dla mnie ważny, ale też, że głęboki bas ma ogromne znaczenie. Może jakby do takich uniwersalnych glosników (jak phonary?) dać jakiś basowy wzmacniacz, to zagra jak chcę ? 

Jak to jest z objętością w stosunku do basu? Myślicie, że np. 16cm może konkurować w ogóle z 24? Chodzi i o dynamikę, głębię i zejście. A może takim phonarom będzie bliżej do tych Magnatów niż do Grundigów jeśli chodzi o bas...

Teraz już myślę, że może kosztem basu i średnicy mogę poświęcić troch jakość góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, ale głównie do 1Ender. W czwartek idę na odsłuch tych P2, ale mam kilka wzmaków do wyboru. Nie chcę czterech, bo w 2 godziny nie zdążę się do żadnego przyłożyć porządnie. Rozważałem np coś od NADa, Cyrusa, Audiolaba lub Cambridga. I nie wiem na które się zdecydować. Sam pan przy telefonie stwierdził, że słuchanie 4 tylko mi pomiesza, ale już sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na miejscu z czym kolumny P2 zagrają najlepiej. Spróbowałbym Nad i Cambridge. Cyrusa i Audiolaba na tę chwilę odpuść. Ze starych Nad i Cambridge jeszcze coś będzie można wybrać mieszczącego się w Twoim budżecie. Chodzi tylko o rys brzmieniowy. Posłuchaj które zestawienie będzie Ci najbliższe. 

Pozdrawiam 

Zapisz co z czym było połączone. Poproś o inne kolumny dla porównania. 

Jak będziesz robić notatki, to nic się nie pomiesza. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj odwiedziłem Q21 w Pabianicach i ogólnie polecam, bo podchodzą do sprawy fachowo. Moim celem były phonary Veritasy.

Q21

Pomieszczenie wygluszone bardzo sensownie i nie doświadczyłem żadnych zniekształceń z tego powodu. Rozmiar to może coś ok 18mkw.
Najpierw napiszę o źródle dźwięku. Na CD była lepsza scena i faktycznie można było wyczuć skąd gra instrument. Było realistycznie, dynamicznie i głęboko. Po przerzuceniu na Auxa wszystko drastycznie spłyciało. Nie jestem na tyle audiofilem, by mi to ogromnie przeszkadzało, ale dźwięk bardzo tracił. Czy tak musi być, mimo Flacków na telefonie? Jak mialbym kupować dsykografię której slucham, to musiałbym zapłacić wiecej niż za sestaw grający...

Phonar  Veritas style P2 + odtwarzacz cd Onyko-7030 + NAD C316BEE
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to jakość wysokich tonów. Były bardzo szczegółowe, ale nie ostre. Mimo to dla mnie były męczące, jednak (chyba) dzięki nim scena była świetnie rozmieszczona. Zmiany energii w utworach robiły genialne wrażenie. Średnie tony (też te wchodzące w bas) grały bardzo detalicznie, lecz brakowało im energii. Bardzo mi ich brakowało, tym bardziej, że wysokie dość mocno dawały się we znaki. Bas także dynamiczne. Schodzily bardzo nisko i aż byłem w szoku. Miałem wrażenie, że czasem się gubiły, zwłaszcza, gdy wkraczało więcej przesteru, czy instrumentów(ale co do tego było mi na prawdę ciężko coś stwierdzić...) jakby było go minimalnie więcej to nie byłoby źle, ale nie narzekam.
W tym zestawie czuć było niesamowitą dla mnie przestrzeń. Oceniając po kolei instrumenty w większości wypadły świetnie(zwłaszcza pianino i perkusja wpadły mi w ucho), jednak były ogromne braki gitar rytmicznych (zwłaszcza w thrashowych brzmieniach), a także gitry nieelektrycznie brzmiały trochę sztucznie. Ogólnie rzecz biorąc, brakowało mi ciepła i masy w dźwięku. Na dłuższą metę byłoby to troszeczkę męczące tym bardziej, że miałem wrażenie, że wszystko grało niespójnie (zwłaszcza w okolicach wyższego basu).

Potem połączyliśmy Cambridge Audio CX A60. Od razu można było poczuć równowagę z brzmienia, nic się nie gubiło. Pogorszeniu uległa dynamika i straciliśmy nieco szczegółów, ale jakoś mi to nie przeszkadzało (oczywiście bez drastycznych strat). Bas stał się dobrze kontrolowany, nawet przy natłoku dźwięków. Środek miodzio. Wreszcie gitary rytmiczne grały z mocą i czuć było ogólnie energię. Być może dźwięk nie stał się bardziej realistyczny, bo stracił trochę góry i detali, ale dla mnie brzmiał dużo lepiej. Smyczki, dęte też brzmiały przyjemniej. Jakości trochę straciły solówki, efekty elektroniczne oraz wokale (chóry też). W nich artykulacja nie brzmiała tak dokładnie, ale absolutnie nie czułem dużych braków.

Szczerze mówiąc, to z Cambridgem słuchało mi się o niebo lepiej i dźwięk nie był męczący. Jak widzę hiperdetaliczność nie odgrywa dla mnie najwiekszej roli, tym bardziej, że nieczęsto słucham muzyki jako jedynej rzeczy, którą robię w danej chwili, więc szczególiki i tak czesto pomijam. Dźwięk może być też dla mnie troszkę zmiękczony, ale musi mieć energię w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacob_sSs

A słuchałeś innych kolumn, czy tylko Phonara? Czyli Phonar ogólne jest okej tylko kwestia wyboru wzmacniacza i źródła? 

Czy możesz troszkę zwiększyć budżet? 

Reasumując, zostają Phonary, czy może posłuchasz jeszcze innych?? 

Wg mnie Phonar i Cambridge połączenie może nie do końca doskonałe, ale bezpieczne. 

I co dalej? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonary są ok, tylko wzmacniacz trzeba dobrze dobrać. Chciałbym jeszcze zobaczyć jak zabrzmi większy głośnik, bo lubię trochę wiecej ciepła w dźwięku, ale phonary są ok, tym bardziej jak będzie jakaś fajna oferta to chwytam ? obawiam się tylko o jeden glosnik basowy( z tych starszych modeli) czy może nie brakować tego ciepła i basu?

Budżet... Może 900, ale nie więcej za bardzo, bo jeszcze odtwarzacz CD. No chyba, że będzie razem ze wzmacniaczem. Z budżetem ciężko, bo nie mam tyle w tym momencie, a z rodzicami jest bój, bo nie rozumieją po co wydawać tyle na głośniki... to kwestia gadki z nimi, bo jak będzie super oferta czegoś dobrego, to myślę, że bede w stanie ich namówić, czy chociaż pożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacob_sSsCiepłe granie, to nie tylko kolumny, ale cały tor. Czyli kolumny, wzmacniacz, źródło np. odtwarzacz cd i przewody głośnikowe i RCA. 

Tak sobie myślę, że może lepsze dla Ciebie będzie i zarazem bezpieczniejsze skorzystanie z oferty komisu audio? Będziesz mógł sobie przetestować taki zestaw w domu, a jak nie będzie pasować to wymienisz jakiś element? 

Co myślisz? 

PS. Może trochę drożej, ale.. Masz gwarancję, sprzęt sprawdzony, no i możesz wymienić i żąglować "klockami". 

Zobacz te kolumny - life, marki zupełnie nie znam, ale są tanie.. Cena 320 zł. 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-life-l8992-komis-audio-myslenice-7724152246

Może zadzwoń jutro do gościa i zapytaj czy da radę złożyć Ci zestaw do 900 zł? Kolumny, wzmacniacz, odtwarzacz CD i przewody. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Szkoda, że trzeba dopłacać za taką pewność... to tak może w takim razie zrobię. Myślisz o jakich komisach? Koniecznie w okolicach, czy może z przesyłką z daleka? Żeby ceny dostawy przypadkiem nie były gigantyczne.

Macie do polecenia jakieś komisy, albo może zaufanych allegrowiczów? Jakieś komentarze i kolejne propozycje mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do niego. Myślisz o tym, żeby mu zaufać i kupić sprzęt, który mi złoży, czy zakładasz, że mam od niego "wypożyczać" na testy?

Rzućcie prosze okiem na olxa w okolicach łodzi. Może traficie na coś, co może mi się spodobać i jest blisko. Dużo ofert nie ma z hasłem kolumny i ceną do np.1000zł ?

PS ahaa to jest ten Pumpurek.

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej jak do @Pumpureka zadzwonisz. Jest bardzo konkretny i ma doświadczenie. Dostaniesz paczkę ze sprzętem kurierem.

Jak coś nie podejdzie to któryś element wymienisz. Płacisz tylko ewentualną różnice ceny i za kuriera. To bardzo wygodne. 

No i nie martwisz się o sprzedaż, nie czekasz. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowe- revox br4308

Wzmacniacz- sharp optonica sm5200

"Jest to starszy zestaw ale z wysokiej półki. (...)"

Dostałem propozycję takiego zestawu. Miałbym obniżkę trochę, tylko się zastanawiam, czy jest sens wychodzić z budżetu dla tych kolumn... Co myślicie? I jak to może grac, ktoś mógłby stwierdzić?

PS akurat tani wzmancniacz może być dla mnie fajną opcją, bo jak kiedyś będę mógł coś dodać to kupię sam wzmacniacz, a kolumny już byłyby z tych "droższych". Można te kolumny  wjakikolwoel sposób porownac do grundigów8500? Czy to zupełnie inna gra...

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony warto, bo nie martwisz się czy sprzedaż to co weźmiesz. Nie czekasz, na klienta. 

Z drugiej strony Phonara dźwięk poznałeś i się spodobał. Masz wybór. Możesz wziąć np. tylko wzmacniacz i osobno kupić kolumny. Możesz też posłuchać jeszcze innych kolumn (zalecane). Podobny rys brzmieniowy mają Dynaudio. Ale to bardziej poglądowo (w Twoim budżecie) , bo są droższe od Phonara, czasem nawet dwukrotnie. 

A możesz nic nie brać, zakupy w ciemno. Ale nie polecam. Ja często tak kupowałem, słuchałem i sprzedawałem. Nie twierdzę, że jest to jedyna słuszna droga. Ale można i tak. ?

Tego towaru jest pełno. Musisz podjąć decyzję. Słuchasz dalej, czy...???  Kupujesz??? 

Zakupy w Polsce czy za granicą?

Mogę też poszukać monitorów do 50 € + transport lub w Polsce do 400 zł, ale potrzebujesz do tego standy (150-200 zł) . Monitory są łatwiejsze do transportu, bo można je spakować w jeden karton. Z dużymi kolumnami jest większe ryzyko uszkodzenia obudowy niż podstawkowymi. 

Z bezpiecznych zakupów to wzmacniacz Cambridge A1 około 250 zł. Do 14m2 powinien wystarczyć. 

Kolumny pomyślę... 

Czy w okolicach Łodzi 30 km jesteś w stanie dojechać? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuje wynegocjować phonary laser 250, ale jak się nie uda, to nie biorę ich. 

W miedzyczasie myślałem trochę o innych opcjach. Jakie macie odczucia do Grundig boxów, missionów, tannoyów. Jest ich trochę na rynku. Nie mam samochodu, więc nie pojadę sobie nie wiadomo gdzie po kolumny...

Zależy mi na odsłuchu jednak. Ew. Mógłbym odsłuchać korzystając z czyjejś uprzejmości, żeby potem zamówić od kogoś, kto mieszka daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na razie przyszedł do mnie Cambridge Audio A1 V3 i nadal szukam do niego kolumn. Dla osobe którym nie chce się czytać tego wątku w skrócie moje preferencje.

Opis pokoju jest na poczatku posta. Na kolumny chciałbym wydać do 700zł. Musze jeszcze kupic kable i odtwarzacz cd, więc z tym wszystkim moze byc trochę powyżej 850.. Muzyka jakiej słucham to metal/rock/progressive. Przede wszystkim zalezy mi na zrównoważonej charakterystyce. Nic ma sie nie wyróżniać, a juz na pewno nie wysokie tony. Fajnie jakby dźwięk nie zamulał. Bas sensownie niski. Wszystko musi mieć masę i energię, jak to w takiej muzyce(środek nie może być oddalony.) Wolałbym dźwięk ciepły i przyjemny niż bardzo jasny i szczegółowy.

Dzięki wielkie, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre teoretycznie były by kolumny podstawkowe do Twoich 14m2, ale ustawienie będzie prawdopodobnie diagonalne, a odległość od ścian tylnych kolumn do pierwszego odbicia dość spora. Więc zastanawiam się czy nie lepsze małe podlogówki. 

Do monitorów trzeba doliczyć standy. Aczkolwiek można by spróbować większe monitory za około 500 - 600zł i później standy za 150-250 zł. Wybór podejrzewam byłby większy. 

Któryś z kolegów miał zestaw CA A1 + odtwarzacz Rotel (nie pamiętam modelu) + monitory Eltax liberty 3+  ze standami. Monitory udało mu się kupić razem ze standami za 600 zł. Był zadowolony z takiego połączenia, ale obawiam się, że dla Ciebie może być za jasno. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 09:30, Jacob_sSs napisał:

Muzyka jakiej słucham to metal/rock/progressive. Przede wszystkim zalezy mi na zrównoważonej charakterystyce. Nic ma sie nie wyróżniać, a juz na pewno nie wysokie tony. Fajnie jakby dźwięk nie zamulał. Bas sensownie niski. Wszystko musi mieć masę i energię, jak to w takiej muzyce(środek nie może być oddalony.) Wolałbym dźwięk ciepły i przyjemny niż bardzo jasny i szczegółowy.

Czy naprawdę nikt oprócz Endera nic już nie ma do zaproponowania? 

Mój pokój ma 14mkw a budżet trochę zwiększyłem. Na glosniki+odtwarzacz+kable mam do wydania 850zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jacob_sSs napisał:

Czy naprawdę nikt oprócz Endera nic już nie ma do zaproponowania? 

Mały budżet trochę ? Za ok. 400 kupisz nowe Magnat supreme 202 z kablami w promocji. Gdzieś w jakimś markecie widziałem. Sporo pochlebnych opinii na Amazonie wisi. Podejdź do marketu jak masz w pobliżu i posluchaj. To nie kosztuje. Pozdrawiam ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...