Skocz do zawartości

Stereo ok.800zł (14mkw)


Jacob_sSs

Recommended Posts

52 minuty temu, Jacob_sSs napisał:

Myslisz, że jest sens? 

Będziesz miał punkt odniesienia. Warto chociażby z tego powodu. Magnaty nie są małe. Wysokość 35 cm. Głośnik srednio-niskotonowy 17cm. Standy? Z poprzycinanych elementów można samemu zrobić. Koszt ok. 100 zł. W tym wątku takie zrobiłem Standy Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc... po dłuższym czasie zamówiłem w końcu kolumny Wharfedale diamond 8.4 od Pumpurka. nie odsłuchiwałem ich, ale ile można. Właściciel komisu mam wywalone na klienta, ktoś inny widać, że próbował mnie oszukać... Dlatego zamówiłem z pewnego źródła, żeby mieć spokój. Jak za 1,5 tygodnia wrócę z wyjazdu, to co nieco napiszę ;)

Jeszcze tylko jedna sprawa. Zamówię jeszcze sobie chromecasta, żeby wygodnie nadawać dźwięk. Na razie CDka sobie odpuszczę.

Brakuje mi do zestawu tylko kabli głośnikowych. Tutaj nie wiem co mam kupić i ile wydać. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, obydwa muszą być tej samej długości. Mogą być różnice głośności, przy różnej długości. W audio się raczej nie stosuje takich praktyk. 

Widziałem aukcje, gdzie facet takie długości właśnie sprzedawał. Dotyczyło to queda ze srebrem. Odpuść sobie srebro. Na początek kup zwykłe OFC miedziane. Byle nie CCA. 

Ile potrzebujesz metrów łącznie? Zazwyczaj uniwersalna długość to 2,5m na kanał. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda.. co do paczki, to na pewno nie zdąży przyjść przed moim wyjazdem. W ogóle po co mam sprawdzać paczkę z kablami? Tam chyba nie ma się co uszkodzić.

Do dłuższej będę potrzebował pewnie ze 3 metry z hakiem. Niestety nie mam jak postawić wzmacniacza pomiędzy kolumnami symetrycznie.

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to wiadomo. Myślałem, że piszesz o paczce z kablami ?

Kolumny przyszły i grają. Na razie kupilem jakieś kableki za 3zł, bo bylem zbyt niecierpliwy, podłączyłem i.. w jednej kolumnie grał tylko tweeter. Przestraszyłem się nie na żarty i żyłem tak ze 2godziny usiłując coś wymyślić. Okazało się, że intruzami były zaciski? jakoś dziwnie były przykręcone, przez co niestykały blaszki HF i LF, mimo, ze wyglądało inaczej. Na szczęście teraz wszystko działa. 1549660637923236698665.thumb.jpg.497bb0a5bac68549c8e93162e77fbd69.jpgNa razie stoi jak stoi, bo przemeblowanie nie weszło jeszcze w życie. 

Napiszę więcej jak będę miał sensowne kable i trochę się osłucham. Póki co moge polecić RogAudio i @Pumpurek, bo wysłali sprzęt taki, jaki miał być i w super stanie ☺

Mam tylko pytanko. Ten cambridge na pewno nie ma mocy do tych wharfedali, ale... nie wiem, czy mogę podkręcić ma maxa wzmacniacz. Moje wątpliwości biorą się z filmu RS elektronika, gdzie było, że wzmacniacze na fulu mogą przesterowywać. Czy mam się czego obawiać? (CA A1 v3 + Wharfedale Diamond 8.4)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno stać jak będziesz korzystać z głową. Jak takie przestery usłyszysz np charczenie głośnika to wtedy ścisz.

Jak będzie za cicho Twoim zdaniem to będziesz potrzebować mocniejszego bardziej wydajnego prądowo wzmacniacza. Ale powinno być dobrze przy Twoich 14m2. 

Napisz coś o dźwięku. Czy jesteś zadowolony? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jest ocenić, bo mam wrażenie, że cierpią na tym kablu chyba z aluminium. Za cicho na pewno nie jest póki nie będę rozkręcał imprezy na cala wieś. 

Ogólnie podoba mi się i nie męczą. Jednak bas mógłby być trochę głębszy i średnie delikatnie mocniejsze. Jak zakręce góry o 1/14 to dźwięk dla mnie bardzo przyjemny

Ale jak mówię.. jeszcze ustawienie nie jest finalne, na razie nie dlugo słuchałem, kable z niewadomo czego i źródło to telefon po rca.

Myślicie, że sensowne kable nadadzą balansu i wzmocnią środek/poprawią bas? Może warto wybrać jakieś inne kable wpływające na charakterystykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tyle tematów  przerobionych już było i tyle razy na wszelakich portalach, czy może może ktoś jasno odpowiedzieć  skąd ludzie biorą  takie pytania kolejne o kablach które jak tu kolega powyżej,  chce kablami wzmocnić bas i środek?  Przechodzi to z ust do ust i dana  osoba w ogóle nic nie czyta i nie jest skłonna  do wysilenia się,  czy jak? Poproszę o odpowiedź,  bardzo mnie to nurtuje, poznamy może przy tym ludzką  psychikę bardziej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz faktycznie rację, jednak jak zacząłem czytać opinie o ww kablach, to nic praktycznie nie mogłem wyciągnąć. Były opinie pochwalające, jak i mocno krytykujące (z resztą były wystawiane przy 2x mniejszej cenie niż obecnie). Dlatego wolę się zapytać doświadczonych forumowiczów, którzy zaglądali do mojego tematu i znają moją sytuację.

O co do wzmacniania basu i środka. To tak, chcę to zrobić, bo w tym momencie mam chwilowo najtańsze kable z niewiadomo czego i z dobrymi przewodami jest to podobno do osiągnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć. Odtwarzacz sobie odpuściłem i mam tylko chromecasta. Dzięki wielkie za całą twoją pomoc, bo jestem zadowolony ze sprzętu i póki co nic nie planuję wymieniać.

Trochę się martwiłem, że bas za słaby, ale oczywiście winowajcami są mody pomieszczenia. Spróbuję coś z tym zrobić DIY jak będę miał wakacje. Jednak jest znośnie jeśli o to chodzi. Poza tym nie ma szału ze stereo, no chyba, że powykładam dookoła wszystko jakimiś kołdrami :P ale czego by się spodziewać. Dźwięk jest w miarę jasny, ale delikatny i nic się nie wybija.

Cały czas przestawiam kolumny i w tym tygodniu udało mi się ustawić już bardzo zadowalająco. Jeszcze łóżko mam do wymiany. Dopiero po tym ustawienie będzie bliskie finalnemu i wstawię zdjęcia ;) A co do chromecasta, to dźwięk miodzio jak dla mnie, a po samym kablu to szkoda gadać. Czasami jest super wygodny i nie ma nic lepszego, ale jak siedzę przy biurku i oglądam coś z YT, to nie ma jak się podłączyć. Grając na gitarze też nie mam za bardzo jak włączyć backing tracka, ale uważam, że i tak to był dobry zakup.

Głośniki kupiłem u pumpurka, a kable w S4home i obydwóch mogę polecić!

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam. Uzbierałem trochę kaski, więc uaktywniam gen konesera audio 😆 Z obecnym sprzętem (ca c1, Wharfedale Diamond 8.4 i chromecast audio) jest bardzo przyzwoicie, ale chciałbym coś jeszcze poprawić. Najsłabszym elementem jest wzmacniacz i powiedzmy, że budżet na wymianę to ok. 500 zł.

Brakuje mi trochę ciepła w brzmieniu i jest za delikatne. Czasem przydałoby się mocniej poczuć te przesterowane gitary. Poza tym, fajnie jakbym zyskał więcej głębi i szczegółowości. 

Mam nadzieję, że napisałem coś sensownego. Brzmienia drastycznie zmieniać nie chcę, bo obecnie nic mnie w nim nie gryzie. Przydałoby się też trochę więcej głośności, ale nie wiem, czy to możliwe z tymi głośnikami. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...