Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe 20m2 do 1500 funtów


pikaczu666

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Jako że jestem tu nowy i w temacie audio całkiem zielony, proszę o wyrozumiałość za moje potencjalnie głupie pytania?.

Przymierzam się do zakupu pierwszego kina domowego. Póki co używam starych wysłużonych głośników 2.1 logitech Z4, wiec przeskok będzie ogromny. Z założenia chciałem kupić amplituner KD i do tego 5.1, a w dalszej nieodległej przyszłości mam zamiar do niego dołożyć wzmacniacz oraz patefon/adapter ?.Jak w tytule chciałbym się zmieścić w 1,5 tys funtów jako ze mieszkam w Uk.

Salon 18m2, w wynajmowanym mieszkaniu, ale może za jakiś czas się to zmieni i będzie jakiś własny kąt, ale póki co jest co jest. Wysokość sufitu 3,5m. Zestaw będzie służył do kina domowego (netflix, inne platformy steamingowe), dodatkowo mam Tv box Minix u9h z wyjściem audio optycznym SPDIF, więc chciałbym je wykorzystać i podpiąć do Ampli razem z telewizorem. Dlatego zależało mi na 2 wejściach optycznych. Filmy to 80%, muzyka 20%. Muzyka głównie rock/metal (tool, prefect circle, pearl jam), dosyć często nawet (jak nie ma dziewczyny ?) mocne brzmienia (death metal, thrash). A właśnie  skoro o niej mowa to bardziej preferuje spokojniejsze rytmy hey, kult, republika, klasyka polskiego rock lat 80-90. Dlatego szukałem jakiegoś kompromisu co zagra dobrze w kinie domowym , ale też dopóki nie kupie wzmacniacza da radę muzycznie.

Po przeszukaniu „miliona” wątków wybór padł na Yamahę  RX-V685 (rozważałem jeszcze Marantz NR1509 (ale nie posiada 2x optical audio in), w ostateczności Denon AVR-X3500H (troszkę ponad mój budżet). No chyba że myślicie ze telewizor z dźwiękiem po HDMI wystarczy do moich wymagań, albo watro pchać się w tego Denona.

Co do zestawu głośników  to stanęło na dwóch zestawach

 Tańsza wersja - Polk Audio T50, Polk audio T30 z subem Klipsch R-100SW.

Jako tylne mam zamiar dokupić 2x MusicCast 20- także po to by można było używać ich także w sypialni.. Pytanie tylko czy takie ustawienie sofy, blisko ściany nie jest problemem.

Zestaw trochę ponad budżet - Dali zensor 7 + dali zensor Vokal + Klipsch R-100SW. Ale jeżeli warto dopłacić to opcja warta rozważenia.

Do tego także MuciscCast 20 x2

 

Co o tym myślicie? Czy podane wyżej fronty sprawdzą się, biorąc po uwagę dokupienie wzmacniacza w późniejszym czasie.

Z podłogowych w podobnej cenie co do Polk Audio mam także możliwość wysłuchania:

Q Acoustics 3050 

Mission LX3

Dali Zensor 5

Fyne Audio F302

Monitor Audio MONITOR 200

Monitor Audio BRONZE 5

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie. Pozdrawiam

salon.thumb.png.e96e13a6bcf41fd5ee44c7059c54564c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli zależy Ci na rozbudowaniu systemu o dodatkowe głośniki MusicCast, wybór amplitunera Yamaha jest jak najbardziej optymalny. Dodatkowo jest możliwość wykorzystania glosników MusicCast jako efektowe. Tutaj nic bym nie zmieniał. Natomiast wybór kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Polk Audio T50 to raczej twardsze, szybkie, energiczne granie. Dali Zensor 7 to bardziej ciepły, miękki, plastyczny charakter z dobrym basem. Natomiast bardzo namawiałbym na kolumny Q Acoustics QA3050i. Poza bardzo dobrym wykonaniem i świetnym projektem, kolumny grają dobrym, dynamicznym, spójnym dźwiękiem. Można oczywiście pisluchać także Tannoy i zbliżone Fyne Audio. Gdyby wchodziły także polskie konstrukcje, na pewno polecałbym Pylon Audio Sapphire 25 lub nawet tańsze Pearl 25/27.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w UK?

To idż tam w Missiona albo QACustic. Ten spręt jest tam po prostu tańszy i godny wyboru.

Możesz  też isć w Tannoya z linii Mercury. Masz centralny za darmo praktycznie!!

Napisz do Richera zrobią Ci dobre ceny na komplet. Bez sensu kupować Polskie drogie kolumny tam. Klipsch nie jest na wyspach popularny i nie zbiera pochlebnych opinii. Nie dostaniesz zatem na niego dobrej ceny. Co stawia go nieco w mniej korzystnej sytuacji.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za wszytkie sugestie. Tak mieszkam w Uk i do Richer Sounds mam rzut beretem, wiec tam tez bede chcial robic odsluch. 

Maja zensor 7 i QA 3050i, nie maja co prawda Polk audio t50, ale w pobliskim Argosie moge je kupic i przytargac na odsluch (moze sie zgodza :D), a potem oddac bez problemu. 

Co do centalnych   sa qa3090i i zensor vokal, ktore sa prawie 2 razy drozsze od wpomninego tannoy mercury (60£ !). Pytanie tylko czy rzeczwyiscie graja 2 razy lepiej. Wiem ze wszytsko zalezy od odluchu i musze sie sam przekonac. Czytalem na waszym forum ze centalny w KD ma duze znaczenie, podobnie jak sub. 

A co do subwoofera wlasnie. Napalilem sie szczerze mowiac na Klipsch R-100SW, tylko cena troche odstasza (350£). Dlatego zastanawiam sie nad troche tansza opcja  Tannoy TS2.8 za 199£. Pyanie tylko czy warto? A moze  polecicie cos pomiedzy np. Q Acoustics 3070s albo 3060s?

Jeszcze mam male pytanko co do kabli. Znajomy zakupil cos takiego https://www.amazon.co.uk/KabelDirekt-speaker-2x1-5mm²-Transparent-polarity-Copper-Red/dp/B01C79R35G, do moich niewygorowanych wymagan chyba wystarcza? Tylko1,5mm czy 2,5? kolumny i centalny czywiscie blisko zrodla. Za Efektowe, jak wspomnialem wczesniej beda sluzylc MusicCasty. 

Dzieki jeszcze raz, pozdrawiam.

 

 

Edytowano przez pikaczu666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pikaczu666 napisał:

Czytalem na waszym forum ze centalny w KD ma duze znaczenie, podobnie jak sub. 

zgadza się, więc jeżeli obcowanie z filmem w Twoim przypadku będzie w znacznym stopniu uskuteczniane, to nie żałuj finansów również na te elementy. Lepiej odczekać i dokupić później, ale porządnie, niż kupić cokolwiek, a później się męczyć

 

2 godziny temu, pikaczu666 napisał:

Tylko1,5mm czy 2,5?

fronty i (porządny ;)) centralny spiąć min. 2,5 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Po co kupować klipscha skoro masz tam inne w lepszej cenie.

W sumie racja Piotrek. Tylko co? Możesz w takim razie coś zaproponować? W richers sound których będę miał możliwość wysłuchać   Cambridge Audio AERO 9,  Q Acoustics 3060S, REL TZERO, Monitor Audio  W200? Na forum zazwyczaj wszyscy polecacie Klipsch, wiec... . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Elac!! Prawie że za darmo tam jest.

I pewnie na nim sie skonczy :)

Bylem dzis w richer sound umowic sie na odsluchanie, okazalo sie ze Yamaha 685 wyszla hehe, nastepna dostawa pod koniec tygodnia. Co sie zaskoczylem natomiast nie milo, jak bym nawet caly pakiet od nich wzial (wszystkie glosniki razem z ampli), to nic mi nie moga opuscic, bo i tak ceny maja niskie... ciekawe. Na kablach mi moga co najwzej cos upuscic, ale tez nie wiem ile pewnie z 5% ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 06:23, S4Home napisał:

Przeanalizuj ile Cie wyjdzie całościowo. Wtedy ja Ci powiem za ile po rabacie byś kupił w PL.

Coż, byłem zakupiłem. Skończyło się jak planowałem na Yamaha 685,  QA 3050i z centralnym 3090ci, sube Elac s10.2 do tego 2x musiccast. Wyszło prawie jak planowałem 1567. Do tego teraz jakieś kabelki i będzie fajnie :)

Co prawda sprzedawca próbował mi wcisnąć suba z zestawu model  3060s, ze niby dużo lepszy, że Elac buczy a nie gra, że nie nadąża, no ale stanęło ostatecznie na Elac-u. Zobaczymy z czasem czy będę zadowolony.

Co do kabli proponował mi Chord clearway, podobno bardzo dobra, ale 10 funta za metr miedzianego kabla to chyba lekka przesada, jak na pierwszy romans z kinem domowym.

Dzięki jeszcze raz za pomoc chłopaki, jak wszystko po podłączam, podzielę się wrażeniami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i fajnie, niech służy jak najdłużej i cieszy ucho.

jeżeli chodzi o kable, to moim zdaniem "zwykłe" z (prawie) czystej miedzi po kilka, góra naście złotych za metr w zupełności wystarczą, aby zachować tylko odpowiednie przekroje. Ale są różne gusta.

7 godzin temu, pikaczu666 napisał:

podzielę się wrażeniami :)

koniecznie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...