Skocz do zawartości

Kino domowe budżet 6k 23m2


HAL6000

Recommended Posts

Panowie, będę składał właśnie coś do tv, głównie filmy z dts, więc 5.1 + amplituner. Budżet to 6k, mogę go trochę rozciągnąć, jeśli naprawdę warto, ale jakimś melomanem nie jestem. Nie zależy mi na agresywnej grze i dudniącym basie (najlepiej skierowany do dołu), bardziej na dobrym efekcie surround i czystej grze, oczywiście na tyle ile to możliwe.

Wymyśliłem coś takiego:

Jamo S809 HCS 5.0 + Jamo S 8 ATM (dodatkowe głośniki do Dolby Atmos mocowane jako nakładka na tylnich) 2400 + 350 zł
QUADRAL QUBE 8 AKTIV 1300 zł
Denon AVR-X2500H / Onkyo TX-NR686?

Da się coś tutaj pozmieniać na lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeży posiadacz kina domowego w podobnym budżecie może podpowiem ze swojego doświadczenia. koniecznie odsłuch :). Ja jechałem pewny po Dali Zensor 7 a wyjechałem z Tannoy Mercury 7.4 chociaż bardziej podobało mi się muzycznie Heco Aurora 700 ale z paru względów musiałem wziąść Tannoy 7.4 i nie żebym żałował. Do tego Amplituner Onkyo 686 i subwoofer Magnat 302A. Jamo 809 również chciałem odsluchac ale bardzo mi odradzano więc zbytnio sie nie wykłócałem jako laik :) (bardzo podobały mi się wizualnie na zdjęciach - na żywo już mniej). Koniecznie posłuchaj Heco Aurora 700 i Tannoy 7.4 bo są w zasięgu Twojego budżetu. Co to subwoofera to nie podpowiem bo ja kupiłem Magnata z myślą o tymczasowym z ewentualną zmianą na "lepszy" za jakiś czas ale to się okaże bo może mi spasuje i nie będe wymieniał :) - jak narazie zaskoczył  mnie swoimi wymiarami, myślę że na mój salon 23m2 jest aż nad to.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie podałeś wielkości pomieszczenia, to przydałoby się do konkretnych propozycji.

Zacznę od amplitunera, wybierałbym pomiędzy Denon AVR-X2500H a Onkyo TX-NR686. Obydwa amplitunery oferują podobne, pełne wyposażenie, są tylko pewne różnice w charakterze brzmienia. Denon jest bardziej ciepły, plastyczny, gęsty, dynamiczny. Onkyo natomiast oferuje bardziej swobodne, żywe, analityczne granie. W Twoim przypadku moim zdaniem Onkyo będzie opcją lepszą.

Kolumny - mam dla Ciebie kilka propozycji. Spójrz na Polk Audio T531, polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 lub jeśli wchodzą w rachubę kolumny w kolorze białym, Audio Pro Avanto HTS. Polk Audio to równe, szybkie, analityczne, dokładne granie. Pylon Audio dodaje więcej ciepła, plastyki, dociążenia. Audio Pro to mocny, szybki, dociąźony, dynamiczny przekaz. Jeśli masz pomieszczenie powyżej 25m2, spójrz jeszcze na Heco Aurora 700 w konfiguracji 5.0.

Na koniec subwoofer - nie znam wielkości Twojego salon. Opcja tańsza to subwoofery Klipsch, które świetnie sprawdzają się w kinie domowym. Jeśli natomiast szukasz rozwiązania bezkompromisowego, spójrz na ofertę subwooferów SVS.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Wielkość pomieszczenia podałem w temacie, 23m2. Rozumiem, że Jamo S809 HCS 5.0 + Jamo S 8 ATM nie są dobrym wyborem? Zasugerowałem się całkiem dobrymi recenzjami (np. https://www.hfc.com.pl/test/3024,jamo-s809.html ). Nie ukrywam, że byłem ciekawy efektu Dolby Atmos, mam trochę materiałów obsługujących ten standard, ale jednak większość jest bez, jeśli więc gra nie jest warta świeczki, to odpuszczę temat.

Poczytam o wszystkich proponowanych zestawach i wybiorę się na odsłuch. Dowiedziałem się, że w tym roku wprowadzają do tv standard HDMI 2.1 - będę brał Oleda LG z tym złączem, czy istnieją na rynku jakieś amplitunery, które już to obsługują? Czy tutaj warto czekać na ewentualne pojawienie się takowych?

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Jamo jest bardzo słabym wyborem. Daj sobie spokój. To nie taka cena. Szkoda kasy!!

Nie mówiąc o frontach które są przeciętne, sub to jakiś dowcip.

Yamaha 685 - Onkyo 686 + Magnat Shadow 207 zagra o klase lepiej.

Ewentualnie jak kolega wyżej wspomniał modele Tannoy 7.4 Tu jak będzie dobrany dobry sub to będzie nawet lepiej.

 

Służę pomocą i wycenami

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za opinie. Zdecydowałem się na Onkyo TX-NR686, teraz tylko muszę posłuchać Polk Audio T531, Magnat Shadow 207, Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 i Tannoy 7.4.

Pozostaje jeszcze kwestia subwoofera - czy QUADRAL QUBE 8 AKTIV będzie dobrym wyborem? Nie zależy mi na agresywnej grze i dudniącym basie (najlepiej skierowany do dołu), bardziej widzę go jako dopełnienie niż element absolutnie dominujący w zestawie. Ewentualnie zastanawiam się nad modelem zdecydowanie droższym, Velodyne Impact 10, ale nie wiem, czy tutaj nie przesadzam - różnica w cenie jest znaczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadral Qubev8 Aktiv w swojej cenie jest ok, chociaż jako alternatywa spójrz na moim zdaniem trochę szybszy, bardziej kobtrolujący bas Klipsch R-100SW. Natomast w cenie Velodyne mamy świetny SVS SB-1000. To konstrukcja zamknięta, która stawia przede wszystkim na szybkość, kontrole, sprawdziłby się w Twojej konfiguracji bardzo dobrze.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Dolby Atmos to tylko głośniki sufitowe. Dlatego polecę Ci Melodikę - masz specjalne do kina domowego surroundy bipolarne z dwoma tweeterami i w ramach tej samej serii głośniki sufitowe, w przyszłości do rozbudowy.

https://sklep.rms.pl/melodika-bl420s-bl40-mk3-blc20-bls20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

https://sklep.rms.pl/glosniki-sufitowe-do-zabudowy/0,melodika#ProductFilters

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...