Skocz do zawartości

Wzmacniacz/amplituner do kolumn Polk Audio Rti A3


netwalker83

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.

 

Zwracam się o poradę w sprawie doboru odpowiedniego wzmacniacza lub amplitunera stereo (nowy) do kolumn podstawkowych Polk Audio Rti A3. Wybór kolumn był świadomy, szukałem takich, które zagrają ciepłym muzykalnym dźwiękiem i nie są kapryśne co do ustawienia. A skoro nadarzyła się ostatnio okazja to zdecydowałem o zakupie. Teraz chciałbym prosić, żebyście pomogli mi dobrać odpowiedni sprzęt do ich napędzania.

 

Sprzęt będzie wykorzystywany w salonie 20m2 do słuchania głownie muzyki, ale też filmów (70%/30%) podłączony do komputera SPIDIF, więc coś z wejściem cyfrowym. Co do muzyki jaką słucham to jest dość szeroki zakres. Od starych kapel jak Led Zeppelin przez Metallice, Dream Theater, Muse, po klimaty spokojniejsze jak Pink Floyd, Vangelis, kończąc na muzyce instrumentalnej – twórczość Hanza Zimmera, czasami zapuszczając się w klimaty Dubstep. Tak lubię fajny bass, ale bez przesady.

Moje oczekiwania? Chciałbym aby dobrany sprzęt był optymalny i wykorzystał potencjał tych kolumn, żeby zagrało to ładnie, ciepło i muzykalnie. Nie jest żadnym audiofilem, oczekuję po prostu dobrego efektu po przesiadce z kilkunastoletniej wieży Technics’a.

Wstępnie myślałem o takim sprzęcie:

Od najtańszego Onkyo A-9010 przez konstrukcje jak Yamaha R-N303D po Marantz PM6006. Czyli przedział 1k-2k pln.

No właśnie jaki sprzęt waszym zdaniem to minimum dla tych kolumn, a jaki optymalny cenowo? Czekam na Wasze propozycje.

 

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jesli możesz wykorzystać komputer jako źródło dzwięku, nie ma sensu wybierać amplituner sieciowy. W podobnym budżecie kupisz znacznie lepszy klasowo wzmacniacz bez funkcji sieciowych. 

Przechodząc do konkretów, na pewno bardzo dobrą opcją będzie NAD C326 BEE do którego musimy dokupić np, Fiio D03. Świetną opcja byłby Advance Acoustic X-i50BT lub Marantz PM6006. Marantz to trochę spokojniejsze, bardziej ciepłe granie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, dzięki za odpowiedz.

Chyba będę skłaniał się ku Marantz'owi. Zastanawia mnie tylko czy nie jest on za słaby, moc to tylko 2x45W przy 8omh. Wystarczy?

Kolejne pytanie, w teście na hifichoice stwierdzili, że moje Polki są dość czułe na zmiany okablowania. Jakie kable polecasz? I o co chodzi z tym podwójnym okablowaniem do ich zasilania?  

Będę jeszcze potrzebował kabla optycznego, tak 7,5m. Możesz coś polecić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie problemu ze zbyt mała mocą wzmacniacza, PM6006 jest wystarczająco wydajny do prawidłowego wysterowania RTi A3, nawet podłogowe wersje serii RTi dobrze z tym wzmacniaczem wspoloracują.

Rzeczywisice okablowanie to dosyć ważna sprawa, z mojej strony zaproponowałbym Chord Clearway. Bardzo precyzyjnie grający kabel, który naprawdę można porównywać ze znacznie droższymi konstrukcjami. Większy problem w rozsądnych finansach będzie z kablem optycznym o długości 7.5m. Tak naprawdę dostępne w rozsądnych kwotach są kable do 5.0m np. Wire World Nova Toslink lub QED Profile . Najtańsza dobra propozycja to Chord C-Lite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...