Skocz do zawartości

Denon 425R Jakie kolumny do 800zl?


pawel s

Recommended Posts

Witam. Bardzo proszę o pomoc bo już 2 dni szukam na forum i ciągle nwm co wybrać.

Mam wzmacniacz Denon 425r i chciałbym kupić do niego jakieś normalne kolumny, bo te maleństwa co mam grają bardzo słabo. 

Czytając forum i patrząc na ceny pomyślałem o mission M73 za 550zl. Wolałbym mniejsze kolumny wieszane na ścianie ale te mission M73 mają dobre opinie są dość tanie i wąskie, dają przy tym niezły bas i wokal. Czy to dobry wybór do tego wzmacniacza? 

Mam pokój 3x4,5m łóżko pod oknem, idąc od łóżka - po lewej duży regał, po prawej duże biurko, szafę i drzwi na przeciw łóżka oraz półkę pod sufitem na całej ścianie nad łóżkiem i nad biurkiem. Ogólnie mało miejsca.

Raz słucham przy biurku innym razem z łóżka czyli patrząc od drzwi raz głośniki powinny być na lewej ścianie po bokach biurka, a innym razem na tylnej (tej z drzwiami i szafą). Łóżko jest po przeciwnej stronie do drzwi, na ścianie o dł ~3m.

Nie wiem jak to rozwiązać i ogólnie mam mało miejsca. Myślałem o wąskich kolumnach z możliwością przestawiania jednej z nich. Lub 2 zestawach i przełączanie ich na wzmacniaczu (ale to ewentualnie w przyszłości). 

Słucham głównie z netu rock, wokal np Accantus, trochę muzyki poważnej. Mam też trochę płyt audio ale brak odtwarzacza więc leci z kompa. 

Lubię bas ale zależy mi na wyrazistości wokalu. Posłuchałem na lepszym sprzęcie i teraz bardzo chciałbym lepszego audio u siebie. 

Proszę o poradę na coś budżetowego i rozsądnego. Sprzęt używany. 

Edytowano przez pawel s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel s

Pierwsza rzecz, kolumn nie wiesza się na ścianach, chyba, że są to konstrukcje specjalnie do tego przeznaczone i tak zaleca producent. 

Poczytaj o akustyce. Link

Zrób zdjęcia pokoju, najlepiej z góry z 4 stron. Dołącz rysunek pokoju z zaznaczonymi meblami, sprzętami a także zaznacz miejsce kolumn, gdzie wg Ciebie powinny stać. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...