Skocz do zawartości

ONKYO TX-8250 vs Yamaha R-N602 Rock, Metal


Gość

Recommended Posts

Cześć

Który amplituner poleca drogie grona formumowiczów do bardziej cięższej muzyki. Wiem temat tych ampków wałkowany był nie raz ale nie znalazłem nic odnośnie grania w muzyce Metal ROCK, wydatne gitary ...

Z tego co wyczytałem to teoretycznie Onkyo ma nowszy przetwornik DAC Wolfson  od Yamahowego BB. Onkyo ma bardziej płaską, "nieeksponowaną" charakterystykę a YM ponoć uwydatnia początek i koniec pasma. Panie i Panowie co wybrać?

Posiadam też kino Onkyo-TX Nr-656 pod to stare STX i jakośto gra ciekawy jestem czy zagrają te ampki odczuwalnie lepiej.? 

  

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kubakk napisał:

Poczytaj jeszcze raz , gdyż onkyo 8250 to praktycznie to samo co ampli kd , wiem bo na odsłuchach miałem , w obu dac tego samego producenta AKM :P  Tak więc zamiana z 656 na 8250 nic realnie nie polepszy. Yamaha to ta sama półka "jakości" tylko inne brzmienie ,ale nadal takie sobie ;) 

Też tak myślałem, ale jak się człowiek nie zapyta to nie będzie wiedział :) A który amp bardziej pod rock ma brzmienie lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych Twoich starych STXow, wiec ostatecznie nie odpowiem czy w Twoim przypadku lepiej 8250 (8270) czy 602 (803). A kolumny mają chyba najważniejszy wpływ na ostateczny dźwięk w zestawie...

Słuchamy podobnej muzy. 

Moge jedynie podpowiedzieć, że sam niedawno wybierałem pomiędzy tymi dwoma (czy nawet w sumie czterema) ampli onkyo i yamaha. Pierwotnie chciałem 602, potem 803. Ostatecznie w teście „własnego ucha” porównując jednoczesnie wybór padł na ...Onkyo 8270, które jest minimalnie droższe od 8250 czy 602. 

Słuchając gitar przykładowo przy Iron Maiden minimalnie lepiej coprawda zabrzmiała Yamaha (np 2 minutes to midnight). Ale reszta przeważyła na stronę Onkyo. Bas w rocku/metalu zagrał potężniej w Onkyo, bardziej pełnie jak dla mnie. Lepiej słychać było wyczyny basistów. 602ka dała lepsze pierwsze wrażenie, ale na dłuższą metę nie podobał mi się bas, jakiś taki krótki, w porównaniu nieco „pudełkowy”. Wg mnie 602 eksponuje bardziej wysokie tony w porównaniu do Onkyo. Oczywiście nie mówimy o jakiejś przepaści i powinieneś być zadowolony z każdego ampli. Musisz posłuchać je po prostu...

Yamahe rozważyłbym gdyby te STXy grały  ciepło czy spokojnie (jak już wspomniałem nie znam ich). Jesli są neutralne, albo tym bardziej jasne to ja bym rozważył jednak Onkyo.

 

Edytowano przez Yatza
Literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić do tego Albo Dali Zensor 1 lub 3 albo ostatecznie niepodstawkowe Perle 25. Pomieszczenie małe około 10m2.

Teraz pytanie czy lepiej Amplituner czy dokupić kino pokroju Onkyo-TX Nr-656 które posiadam w innym pokoju tak bardziej przyszłościowo. Czy zauważę znaczną różnicy między tymi Apmlifkami vs kino

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender doczytałem. Wywnioskowałem że to inny system. Skoro tam jest Onkyo do tego jeszcze.

Co to za stare STX? FX gra inaczej od Electrino które gra inaczej od Foton. Co mi z nazwy STX?

1ki to kolumny na tyły w kinie. Do stereo są Dali 3.

I tak do metalu mogą być nie walą tak górą. Ale lepiej sprawdzą się ELAC B6. Są głębsze na dole.

Z podłogowych oprócz Pearl sprawdź Heco 701.

A to czy chcesz kino czy stereo to już Twoja sprawa.

Masz już 656, jesteś zadowolony z dzwięku stereo tam?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Ender doczytałem. Wywnioskowałem że to inny system. Skoro tam jest Onkyo do tego jeszcze.

Co to za stare STX? FX gra inaczej od Electrino które gra inaczej od Foton. Co mi z nazwy STX?

1ki to kolumny na tyły w kinie. Do stereo są Dali 3.

I tak do metalu mogą być nie walą tak górą. Ale lepiej sprawdzą się ELAC B6. Są głębsze na dole.

Z podłogowych oprócz Pearl sprawdź Heco 701.

A to czy chcesz kino czy stereo to już Twoja sprawa.

Masz już 656, jesteś zadowolony z dzwięku stereo tam?

Piotr

 

Dzięki za odpowiedź. Tak z 656 jestem bardzo zadowolony wcześniej posiadałem amplituner Onkyo TX-8130 i go sprzedałem na rzecz kina domowego i śmiało mogę powiedzieć że 656 gra znacznie lepiej w stereo od TX-8130, oczywiście to moje subiektywne odczucie. Wcześniej Kubakk napisał że to wszystko podobna pólka dlatego pisałem czy warto inwestować w  ONKYO TX-8250 lub Yamaha R-N602, czy kupić drugie kino ONKYO "656" i w przyszłości podpiąć też reszte kolumny, mam w sypialni TV i można kinow wtedy wykorzystać do filmów. Jeśli oczywiście nie ma "sporej" różnicy między tymi ustrojstwami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...