Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

Obydwa urządzenia grają praktycznie tak samo, R-N803D ma dodatkowo funkcjonalność sieciową. Napisz jednak z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz/amplituner będzie współpracował, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Jeśli zdecydujesz się na amplituner, to rzeczywiście wybór R-N803D jest optymalny. Jest jeszcze konkurencyjne Onkyo, trochę tańsze a także dostępne w wersji ze złączami HDMI (TX-8270), niektórzy uważają że Yamaha jest lepsza, ale po odsłuchach duża część osób wybiera także Onkyo ze względu na charakter brzmienia. Natomiast jeśli wybór padnie na klasyczny wzmacniacz, w podobnym budżecie jest mnóstwo świetnych klasycznych wzmacniaczy. Wydaje mi się, że tutaj warto poszukać alternatyw.

Czekam na więcej szczegółów, oczywiście zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

 a z wiekszym nisko-sredniotonowym budzet do max 6000zl, bo te ktore polecono wyzej maja okolo 16-17cm,

mialem kiedys b&w 685 z ta srednica (16,5cm) i bas byl jak z pudelka lub pralki.

A jak u Ciebie z akustyką? Bo może tu jest problem? Większy bas dadzą Ci kolumny podłogowe. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 803 gra z melodika bl40.To fajne zestawienie.Gora szczegolowa ale nie drazniaca.Basu nie brakuje choc tutaj yamaszka jest bezlitosna dla slabej realizacji nagran.Od razu to slychac.Moze to byc zaleta ale czasem tez wada.Srednica jak dla mnie jest w porzadku.Nic nie wysuwa sie na pierwszy plan ale tez nie chowa gdzies dalej.Ale jednemu mojemu koledze cos tam wlasnie nie pasowalo tylko nie potrafil tego okreslic.To bardzo dobry amplituner i przede wszystkim nie ma z nim zadnych problemow technicznych.Serwisy strumieniowe, radio internetowe smiga bez zadnego problemu.Czasem mozna przeczytac ze u kogos na jakims tam urzadzeniu przerywa, rozlacza...Tu wszystko dziala idealnie.Bierz kilka rodzajow kolumn na odsluch domowy i to bedzie najlepsze rozwiazanie.Ja kupilem niemal w ciemno kierujac sie tylko propozycja Piotrka S4Home.Trafilem owszem.Ale w roznych warunkach akustycznych te same kolumny zagraja inaczej i trzeba to miec na uwadze.Wypozyczenie to najlepsza metoda.Znajdziesz w ten sposob idealne zestawienie tego czego poszukujesz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 20:11, Q21 napisał:

Obydwa urządzenia grają praktycznie tak samo

Niestety nie mogę się zgodzić.. Podłączając zewnętrzne źródło do jednego i drugiego modelu np CD'ka słychać, że A-S701 ma leszpą dynamikę i gra mniej stłumionym dzwiękiem, generalnie wychwycenie różnicy nie jest trudne.

Materiały prasowe jedno a odsłuch swoje. Wszędzie piszą, że to to samo a jednak słychać co gra lepiej. Nie twierdze, że róznica jest kosmiczna- jest do wyłapania bez większego wsłuchiwania się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...