Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

49 minut temu, S4Home napisał:

No to w takim razie rn803 nie jest budowany na bazie 701 jak piszą. 

Ciekawe

Co ma jedno do drugiego? Dołożenie do wzmacniacza (w jednej obudowie) daca, streamera i radia może mieć negatywny wpływ na dźwięk urządzenia. 

Piotrek, podłącz sobie 701 i 803 do jakiegoś cd'ka i porównaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Dołożenie do wzmacniacza (w jednej obudowie) daca, streamera i radia może mieć negatywny wpływ na dźwięk urządzenia. 

Czy to odnosi się także do polecanych przez Was często NAD-ów? Czy C368 i C388 zaczynają grać wyraźnie gorzej po włożeniu do nich modułów MDC? Czy z dołożonym BluOS czy HDM-2 tracą dynamikę i czystość dźwięku? Robiliście takie porównanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 20:11, Q21 napisał:

Obydwa urządzenia grają praktycznie tak samo, R-N803D ma dodatkowo funkcjonalność sieciową. Napisz jednak z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz/amplituner będzie współpracował, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Jeśli zdecydujesz się na amplituner, to rzeczywiście wybór R-N803D jest optymalny. Jest jeszcze konkurencyjne Onkyo, trochę tańsze a także dostępne w wersji ze złączami HDMI (TX-8270), niektórzy uważają że Yamaha jest lepsza, ale po odsłuchach duża część osób wybiera także Onkyo ze względu na charakter brzmienia. Natomiast jeśli wybór padnie na klasyczny wzmacniacz, w podobnym budżecie jest mnóstwo świetnych klasycznych wzmacniaczy. Wydaje mi się, że tutaj warto poszukać alternatyw.

Czekam na więcej szczegółów, oczywiście zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

obydwa urzadzenia graja praktycznie tak samo? cytuje z zalaczonego pliku ''chociaz w bezposrednim porownaniu troche mu do wzmacniacz brakuje" no ta jak to w koncu jest 

Amplituner czy wzmacniacz - Stereo - Forum Audio.com.pl.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 18:05, Kraft napisał:

Czy to odnosi się także do polecanych przez Was często NAD-ów? Czy C368 i C388 zaczynają grać wyraźnie gorzej po włożeniu do nich modułów MDC? Czy z dołożonym BluOS czy HDM-2 tracą dynamikę i czystość dźwięku? Robiliście takie porównanie?

Nie, no co Ty. Przecież to tylko oddzielny slot. W niczym to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało rozgarnięcie ci Japończycy. Wystarczyło tylko moduły sieciowe umieścić w slocie i mieliby pierwszy amplituner grający tak samo dobrze jak wzmacniacz. Inżynierowie od Hegla, Primare, Naima też na to nie wpadli. Zresztą sam NAD też nie jest konsekwentny, bo w C338 zainstalował już sieciowe bebechy ot tak, bez slotu. Parafrazując hasło James Carville można by zakrzyknąć: slot, głupcze!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy ktos porownywał amplitunery stereo yamaha r-n803d z r-s700. Nie chodzi mi o funkcjonalnosc bo wiadomo, ze to przepasc. Czy ta 803 jest mocniejsza od 700 i czy dzwiekowo czyms sie roznia. Chcialbym wiedziec, bo kiedys mialem r-s700.

2)Czy ktos porownywał wzmacniacze yamaha a-s801 z a-s701. Chodzi mi o moc i jakosc dzwieku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 18:05, Kraft napisał:

Czy to odnosi się także do polecanych przez Was często NAD-ów? Czy C368 i C388 zaczynają grać wyraźnie gorzej po włożeniu do nich modułów MDC? Czy z dołożonym BluOS czy HDM-2 tracą dynamikę i czystość dźwięku? Robiliście takie porównanie?

Nie robiłem tego typu testów, nie mniej jednak szczerze wątpię, żeby moduł MDC pogarszał brzmienie klocków. 

 

Dnia 13.01.2019 o 09:59, Kraft napisał:

Mało rozgarnięcie ci Japończycy. Wystarczyło tylko moduły sieciowe umieścić w slocie i mieliby pierwszy amplituner grający tak samo dobrze jak wzmacniacz. Inżynierowie od Hegla, Primare, Naima też na to nie wpadli. Zresztą sam NAD też nie jest konsekwentny, bo w C338 zainstalował już sieciowe bebechy ot tak, bez slotu. Parafrazując hasło James Carville można by zakrzyknąć: slot, głupcze!.

Nad C338 to model podstawowy i umieszczenie tam slotu MDC mijałoby się z celem- kto dokupiłby MDC BluOS za 2k do wzmacniacza niewiele droższego od samego modułu MDC? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Nad C338 to model podstawowy i umieszczenie tam slotu MDC mijałoby się z celem- kto dokupiłby MDC BluOS za 2k do wzmacniacza niewiele droższego od samego modułu MDC? 

Tylko, że C338 ma już wbudowany moduł sieciowy (BT). Chodzi mi o to, dlaczego zamontowali go "na żywca", a nie w slocie. W świetle tego, że według Ciebie dodatkowe układy cyfrowe zamontowane w slotach nie pogarszają, a bez slotu pogarszają, to popełnili niewybaczalny błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tylko, że C338 ma już wbudowany moduł sieciowy (BT). Chodzi mi o to, dlaczego zamontowali go "na żywca", a nie w slocie. W świetle tego, że według Ciebie dodatkowe układy cyfrowe zamontowane w slotach nie pogarszają, a bez slotu pogarszają, to popełnili niewybaczalny błąd.

Wyższe modele (C368 itd) też mają zamontowany moduł BT na stałe. MDC to dodatkowe opcje jak streamer (karta BluOS) albo sekcja HDMI. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to robi się wątek głupiego. Moduł sieci i radia pogorszą dźwięk a moduł bluos zewnętrzny który czerpie dodatkowo energię z urządzenia już nie. 

Pamiętam 10 lat temu nam wmawiano przez gazetki że wzmacniacz z wyświetlaczem. O matko gdzie jest puree audio bo to zaburza dźwięk. 

Teraz jakoś nie zaburza i wiele firm to stosuje. Nawet cyfrowe że wskaźnikami wychylowymi. Patrz anthem.

Skoro 803 gra gorzej to jest zbudowany inaczej na gorszych elementach. A to oznacza że jego testy odkąd się pojawił są wyssane z palca.

Idąc dalej 801 też gra gorzej od 701 bo to jest bankowo to samo no ale ma usb. Czyli musi być gorzej.

Wydaje mi się że sprzedaż 701 troszkę siadła a 803 już sprzedaje się sama stąd takie udziwnienia. No ale co kto woli.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł przedni. Ja mam do was akurat z Warszawy kawałek, ale zrobiłbym to tak.

Założył nowy temat z zasadami ( co będzie testowane ale bez konkretnych modeli CD czy kolumn, żeby nie było zbytniego przygotowania :

Podejrzewam ,że administracja Forum mogła by podpiąć to na górę forum. Jeżeli będzie zainteresowanie to zrobił taki formularz np w google forms , tak żeby każdy ocenił to samo w każdej kategorii, zebrał wszystkich jednego dnia i gotowe :) Zwłaszcza zachęcałbym aby audiofile zaryzykowali 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Muszę się nie zgodzić i zdementować opinie nt. Yamahy 803. Szanuję was chlopaki z q21 i s4home - znamy się z innego forum ale opowiadacie nie prawdę. Poczytałem te wasze opinie nt. Yamahy 803 - że gra tak samo jak AS701 bo jest zbudowana na niej. Pomyślalem o wymianie mojej AS701 właśnie na 803 celem dodania funkcjonalności sieciowej i wiekszej ilości wejść cyfrowych. Wybrałem sie na odsłuch-porownanie 701 vs 803 na tych samych kolumnach. Żródło moj CD S700 i moje ulubione osłuchane plyty. 

Słuchalismy tych samych kawałków, tylko przepinaliśmy oba sprzety, 701 jak i 803 grały w trybie Pure Direct tak aby sprawdzić czy 803 sama z siebie, bez elektronicznych dopalaczy zagra tak jak klasyczna integra AS 701. Jak by nie sluchać, 803 gra Wyraźnie gorzej od AS 701. Tego nie da się nie usłyszeć a poszedłem napalony na test 803.. W skrócie - 701 gra o wiele bardziej swobodnie, srednica jest wyraźna - słychać riff gitarowy. 803 ma ta średnice cofnietą bardzo, gitary i wiekszość muzyki ginie w prezentacji utworu. 803 gra w sposób "skompresowany" brzmienie jest dziwnie ściśniete, nie ma takiej otwartości i lekkości wybrzmiewania jak AS 701. Jest to typowe granie w stylu V tylko, że może bas i sopran nie jest podbijany i sztucznie pompowany bo gra bardzo lekko, naturalnie to średnica jest wycieta, wyciszona w całym przekazie..

3000zł ja bym za nią nie dał, nie jest tego warta bo gra bardzo przecietnie, jest to poziom AS 501 maksymalnie. Lepiej kupić AS 701 ktory gra naprawde na wysokim poziomie, DAC ma wbudowanego więc TV, konsola podłaczymy bez problemu a jeśli chodzi o sieć to można dokupić Yamaha MusicCast WXAD-10 za 600zł i mamy za cene 803 bardzo dobry wzmacniacz stereo + radio interenetowe i wszystkie serwisy streamingowe.

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...