Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

1 godzinę temu, ksi3zyc napisał:

Qrcze, chyba pożyczę AS701 żeby zobaczyć tak dużą różnicę, bo wg twojego opisu to przepaść.

Jak dla mnie to jednak mało słyszalna różnica. Amplituner jest świetnym urządzeniem jeżeli chcesz mieć wszystko w jednym. Ja też brałem sam wzmak pod uwagę, ale funkcjonalność i łatwość obsługi jest również istotną, bo to musi być user friendy. Zabawa w łączenie klocków to nie dla mnie. Umówmy się gros ludzi trafia tu tylko przed zakupem, a po nim znika. Wg mnie przeciętny Kowalski chce mieć tutaj najlepsza jakość za niewygorowana kasę i nie jest ortodyskyjnym audiofilem ? dla mnie 803 jest optymalnym rozwiązaniem również pod względem brzmienia. Zastanów się czy chcesz ładować kasę i bawić się w dalsze zakupy i kombinacje, czy chcesz mieć świetny gotowy produkt. 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie różnica jest najbardziej słyszalna kiedy oba sprzety postawimy obok siebie. Dla mnie też był to szok, myślalem że cena ok 3000zł faktycznie daje nam brzmienie 701 + funkcje sieciowe ale nie. Sam byłem napalony na sprzedanie 701 i zakup 803 ale odsłuch skutecznie mnie wyleczył z tego pomysłu. Te urządzenia grają wyraźnie inaczej. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii, ja nie mówie że 803 gra źle gra dobrze ale definitywnie nie zgodzę się z twierdzeniem, że jest to poziom brzmienia 701 z dodatkowymi funkcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem bezpośrednio Yamahę As 701 z 803 . Według mnie jest różnica w dźwięku i napewno to nie jest takie same granie. Moim zdaniem As 701 gra równiej w stosunku do 803. Ten drugi miał zdecydowanie deficyt w średnicy. As 701 gra także swobodniej. Jakbym lubił prezentację Yamahy i by zależało mi na dźwięku a nie na dodatkowych pierdołkach to zdecydowanie bym wolał As 701.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Czyli jasna sprawa. Rn803 okazał się jednak amplitunerem. A nie wzmacniaczem z siecią. Szkoda tylko że od początku mówiono coś innego.

Piotr

Chwileczkę, czyli Ty jako sprzedawca który ma na miejscu wiele sprzętów, może bez problemów porównywać różne konfigurację przez cały czas od premiery RN803 nie pokusił się o porównanie amplitunera i wzmacniacza tylko powielał i firmował swoim "imieniem" to co napisał producent? Przecież nie kto inny jak i Ty (S4home) w każdym watku dot. RN 803 pisałeś, że to brzmieniowo i konstrukcyjnie AS701 z bajerami... Więc na jakiej podstawie były te wnioski? Myślalem, że odsłuchów a nie broszurek od producentów. Wasze opinie nt. innych sprzetów (kolumn, odtwarzaczy) też opieracie na tym co pisze o nich ich producent? Brawo w takim razie, nie mam więcej pytań..

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whiplash napisał:

Chwileczkę, czyli Ty jako sprzedawca który ma na miejscu wiele sprzętów, może bez problemów porównywać różne konfigurację przez cały czas od premiery RN803 nie pokusił się o porównanie amplitunera i wzmacniacza tylko powielał i firmował swoim "imieniem" to co napisał producent? Przecież nie kto inny jak i Ty (S4home) w każdym watku dot. RN 803 pisałeś, że to brzmieniowo i konstrukcyjnie AS701 z bajerami... Więc na jakiej podstawie były te wnioski? Myślalem, że odsłuchów a nie broszurek od producentów. Wasze opinie nt. innych sprzetów (kolumn, odtwarzaczy) też opieracie na tym co pisze o nich ich producent? Brawo w takim razie, nie mam więcej pytań..

Nic co pisze tutaj ktokolwiek nie jest prawdą objawioną. Zarówno stwierdzenie ,że 803 i 701 grają tak samo, jak to,że grają inaczej może być prawdą. Poczytaj np wpis Krafta o 803 vs Marantz 8005 i ten temat. Sam Piotr też nie ma ucha takiego samogo jak wszyscy ( np pisze,że Jamo się do streo nie nadają a mi się podobają ) co nie zmienia faktu,ze jest bardziej osłuchany niż większość tutaj. Jak pisałem o tym,żeby zrobić ślepe testy to prawie nikt się nie zgłosił

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to wprowadzanie w błąd. Ja nie pracuje w sklepie ze wzmacniaczami. Słuchalem paru przy okazji zakupu sprzetu do domu i tyle. Natomiast chlopaki ze sklepów siedzą codzien między nimi i słuchają różnych sprzetów a więc i mogą wypowiedzieć się o wiele kompetentniej. Wiele osób czyta forum aby sie na cos nastawić lub kupić w ciemno. Naprawde byłem nagrzany na ta 803, odsłuch wydawał mi sie formalnością a tym czasem po pierwszych dzwiękach wydanych z 803 zacząłem się upewniać i sprawdzać czy przypadkiem jakaś modulacja dzwieku nie jest włączona. Ale nie, wszystko było "off" w Pure Direct a więc czysty dzwięk wzmacniacza i nie bylo to brzmienie AS701.. Tak jak ktoś pisał wcześniej, 803 ma drastycznie wyciety środek pasma. Może takie jest zamierzenie producenta - brzmienie ma być efekciarskie aby podobało się masowemu odbiorcy. AS 701 gra równo, w stosunku do 803 można powiedzieć, że jest liniowa i neutralna, dlatego nie można powiedzieć, że grają na tym samym poziomie.

Post Piotra z s4home dla mnie dobitnie świadczy o tym, że pisze posty i opinie nie opierając ich na swoich testach i odsłuchach tylko na powielaniu opinii nie wiadomo kogo. 

"Szkoda tylko że od początku mówiono coś innego"

Pytam kto tak mówił od początku? Czy to nie przypadkiem "branża" tak mowiła na każdym kroku, budując tym obraz RN803 jako amplitunera stereo, który w końcu oferuje jakość i poziom dźwieku jak wzmacniacz stereo AS701? 

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze opinie na forum to sprawa bardzo specyficzna i subiektywna. Czy to branza czy reszta pasjonatow. Nie widzialem jeszcze wypowiedzi Piotrka czy kogokolwiek innego zmuszajacego do wyboru jakiegos konkretnego sprzetu. Natomiast wszedzie widze: "wypozyczajcie, chodzcie na odsluchy, nie sugerujcie sie czyims zdaniem". Czy mozna miec pretensje ze ktos ma zupelnie inny sluch, albo odczucia niz ja czy Ty? Nikt nikomu tu na zlosc nie robi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Whiplash napisał:

Chwileczkę, czyli Ty jako sprzedawca który ma na miejscu wiele sprzętów, może bez problemów porównywać różne konfigurację przez cały czas od premiery RN803 nie pokusił się o porównanie amplitunera i wzmacniacza tylko powielał i firmował swoim "imieniem" to co napisał producent? Przecież nie kto inny jak i Ty (S4home) w każdym watku dot. RN 803 pisałeś, że to brzmieniowo i konstrukcyjnie AS701 z bajerami... Więc na jakiej podstawie były te wnioski? Myślalem, że odsłuchów a nie broszurek od producentów. Wasze opinie nt. innych sprzetów (kolumn, odtwarzaczy) też opieracie na tym co pisze o nich ich producent? Brawo w takim razie, nie mam więcej pytań..

Smutne i prawdziwe niestety. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czyli jasna sprawa. Rn803 okazał się jednak amplitunerem. A nie wzmacniaczem z siecią. Szkoda tylko że od początku mówiono coś innego.


I ciekawe jak sprzedawcy teraz z tego wybrną. Jestem klientem który ok rok temu zastanawiał się nad amplitunerem bądź wzmacniaczem plus odtwarzacz sieciowy. W grę wchodziła Yamaha. Sprzawca zarzekał się że 803 to nic innego jak 701 plus dodatki i dlatego jest droższy. Jak nie wierzyć ludziom którzy udzielają się mocno na forum i doradzają? Z tego forum trafiłem do tego sprzedawcy.
Wniosek:
1. Naiwni sieją się sami (w tym jak się okazało ja również).
2. Jak dobry byłby sprzedawca jest tylko lub aż sprzedawcą który ma tym interes.
3. WŁASNYM UCHEM TRZEBA POSŁUCHAĆ SPRZĘTU I OCENIĆ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem. Nie chcesz nie kupuj 803 proste. Ja biorę amplituner i będę szczęśliwym użytkownikiem. :)

Przecież to oczywiste że forum do dla sprzedawców okno na świat i traktują je jako narzędzie do większych obrotów. Ja tu. Widzę obopolna korzyść. Ty wiesz w. Co. Iść i co ew

 Przesłuchać a wybór i tak OSTATECZNIE TWÓJ. 

Podoba Ci się 803 brzmieniowo to się ciesz człowieku a nie rozbiajcie za przeproszeniem gowno na atomy. Zauważcie że wystarczy że jedna osoba napisała że jest różnica w graniu 803 a 701 i robi się burza. A po co te nerwy, skąd wiesz że tak jest robiłeś konfrontację? I znowu tu mamy sytuację gdzie sprzedawca mocno wpływa na opinie osob nie osluchanych a może tak napisał bo 803 się kończą a mają na stanie 701? ? I bądź mądry i pisz wiersze. Jak zawsze prawda jest pośrodku więc wniosek ten sam, słuchaj ale siebie i rób to z głową bo Tobie ma to służyć i odpowiadać brzemieniowo/funkcjonalnie a nie liczyć się fejm posiadania sprzętu wychwalanego na forach. 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przede wszystkim odsłuchy, słuchać i jeszcze raz słuchać. Nie sugerujcie sie tak ostatecznie co tu piszemy, bo i tak ostatni ruch należy do WAS!! To Wam ma sprawiać przyjemność posiadania takiego czy innego zestawu. 

A to jak sądzisz, co myślisz, co jest lepsze? Tego nikt nie wie, bo każdy słyszy inaczej. Dla mnie będzie lepsze coś co dla Was nie koniecznie. Trzeba weryfikować, każdą taką opinię własnymi uszami. 

Pozdrawiam i życzę każdemu by znalazł swój dźwięk, albo chociaż styl grania. Tak jak ja znalazłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Whiplash napisał:

Chwileczkę, czyli Ty jako sprzedawca który ma na miejscu wiele sprzętów, może bez problemów porównywać różne konfigurację przez cały czas od premiery RN803 nie pokusił się o porównanie amplitunera i wzmacniacza tylko powielał i firmował swoim "imieniem" to co napisał producent? Przecież nie kto inny jak i Ty (S4home) w każdym watku dot. RN 803 pisałeś, że to brzmieniowo i konstrukcyjnie AS701 z bajerami... Więc na jakiej podstawie były te wnioski? Myślalem, że odsłuchów a nie broszurek od producentów. Wasze opinie nt. innych sprzetów (kolumn, odtwarzaczy) też opieracie na tym co pisze o nich ich producent? Brawo w takim razie, nie mam więcej pytań..

Dokładnie tak :) wyobraz sobie że nie postawiłem tych modeli koło siebie i nie zrobiłem takiego porównania. Nigdy. Uwierzysz :):)

15 godzin temu, Whiplash napisał:

Dla mnie jest to wprowadzanie w błąd. 

Ale co jest wprowadzeniem w błąd? Ze polecam sprawdzić w domu? Czy komu kolwiek sprzedałem 803 w ciemno? Pokaż mi taką osobę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Piotrze to skoro nigdy nie postawiłeś obu modeli obok siebie i nie zrobiłeś porównania to na jakiej podstawie od początku obecności RN803 na rynku piszesz, że jest to AS701 z bajerami? Dlatego, że Yamaha tak napisała? To jest dla mnie wprowadzaniem w błąd. Zwykły użykownik forum może pisać różne rzeczy ale wy przedstawiciele branży powini raczej swoje posty opierać na własnych odsłuchach a nie broszurkach i marketingu producentów.

Kurcze, ja nie mówie, że to jest zły grajek, bo widzę, że już odzywają się zadowoleni posiadacze RN803 i mnie to nie dziwi. Jak na ampli gra super - ja nie słyszałem lepszego. Harman 3770 czy RN602 grają gorzej. RN 803 jest super funkcjonalnym kombajnem oferującym przy tym najlepsze brzmienie wśród amplitunerów ale na boga, do AS 701 troche jej jednak brakuje. Między 701 a 803 jest taka różnica w brzmieniu jak między AS501 i 701 - 501 gra wycofaną średnica, 701 jest równa i bardziej swobodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz sprzętu jest tony, po prostu tony. Tak w tym przypadku patrząc też na zdjęcia rozbierane zaufałem że jest to nazwijmy to bazowa kopia. 

Nie mam w zwyczaju robić testów: podłączyć 1:1 przepinać kable jak głupi i po 10 minutach powiedzieć gra tak samo czy inaczej.

Sprzęt biorę do domu. Zaprzyjaźniam się z nim. Testuję w różnych konfiguracjach. Nie wyciągam wnioski po dniu odsłuchu. 

A to wszystko trwa. 

Akurat test porównawczy as701 vs rn803 uwierz był i jest na końcu mojej listy co chce zrobić 

Odkad powiem RN 803 wszedł o as701 zapytało może 1 człowiek. Do wczoraj kiedy temat znowu powrócił. 

Na prawdę. Rozumiem twoje podejście. Uważam jednak że troszkę mnie nie lubisz i stąd to wyolbrzymienie. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odwrócić pytanie. Czy np. Top Hi-Fi pisząc w kółko, że 701 jest lepsza od 803 piszą na podstawie dokonanego odsłuchu porównawczego, czy - podobnie jak S4Home - opierając się tylko na swoim wyobrażeniu, jak te sprzęty powinny według nich grać? W końcu też mają te "tony" sprzętu do przewalenia i też tak samo mało czasu (a może i chęci) na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Na prawdę. Rozumiem twoje podejście. Uważam jednak że troszkę mnie nie lubisz i stąd to wyolbrzymienie. 

Piotr

Oj bardzo się mylisz Piotrze. Z jakiego powodu miałbym Cie nie lubić? Wiele razy pisaliśmy na innym forum priv nt. sprzętu. Poprostu jestem małym maniakiem audio, poszedłem potestować oba sprzęty z zamiarem kupna RN803 i sprzedania mojej As701. Moje napalenie na RN803 było spowodowane w głównej mierze Twoimi postami, w których kategorycznie pisałeś, że to 701 z siecia.. Po odsłuchu byłem w lekkim szoku, nie wiedziałem że Twoja opinia jak sam przyznałeś polegała nie na odsłuchu a na porównaniu wyglądu obu sprzętów od środka. Dla mnie to troche nie poważne..

Każdy może mieć i wyrazić swoje zdanie. Myślę, że dyskutujemy merytorycznie bez negatywnych emocji a mój poprzedni post chyba dobitnie pokazuje co chcę powiedzieć. 

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...