Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

6 godzin temu, Kraft napisał:

Czyli między próbkami trzeba było przepiąć IC i kable głośnikowe, czy może był jakiś przełącznik między wzmacniaczami i kolumnami? A co z poziomem głośności? Mierzyłeś może, czy oba wzmacniacze grały tak samo głośno (w dB)?

No trzeba było ale jaki to problem odłączyć 2 RCA i 2 głośnikowe? Sprzety stały na sobie więc 10 sekund i po sprawie. Jesli chodzi o głosność to przecież nie robiłem pomiarów głośności, ustawialiśmy mniej więcej podobną dla obu. Czuje, że teraz będzie wyszukiwanie powodów aby podważyć moje słowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie musicie mi wierzyć. Każdy może skoczyć do salonu i samemu potestować. Powiem tylko tyle, że nie należe do osób które rozkładają dzwiek na czynniki pierwsze i sporo nie słyszę z tego co słysza "audiofile" więc różnica miedzy nimi nie może być kosmetyczna. Pamietam odsłuchy w sklepach i komentarze - analizy brzmienia róznych wzmaków i kolumn wygłaszanych przez pracowników :D Oczy miałem jak 5 zł :D

Swoją drogą - nie słychać nic o nowych AS od Yamahy a w szczególności o nowych CD? CD 700 to ma chyba już z 10 lat od premiery nie? Ostatnio chodził mi po głowie pomysł wymiany Yamahy na zestaw Marantza PM/CD6006 tylko, że nigdy nie słuchałem Marantza. W stosunku do Yamahy to pewnie granie bardziej audiofilskie - średnica ze szczupłym basem? Rockowo - metalowe płyty "grają" na Marantzu czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Zatem i tak zmotywowalem cię do sprawdzenia. Bez względu na to co pisałem udało się :)

pozdrawiam panowie.

Piotr

Chłopie masz tupet ,kto jak nie Ty  w co drugim wątku piał nad tym że a-s 701 gra tak samo jak r-n803d... a okazuje się że nawet tej elektroniki nie porównywałeś .

Czyli reasumując wszelkie Twoje doradztwo jest warte tyle co zeszłoroczny śnieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem od tego czasu będziemy słuchać twoich porad :)

słuchamy.

Whiplash tak o nowej serii cisza. Moim skromnym zdaniem era na amplitunery zatrzymała rozwijanie klasycznych wzmaków. Swego czasu pojawił się model as801 który jest dokładnie modelem 791 tylko z daciem USB. Praktycznie tysiąc do góry. A dac ten nie był klasy tysiąca złotych. Sprzedaż znikoma. 501, 701 i oba RN 602 i 803 stoją tutaj bardzo wysoko. Myślę ale to moje zdanie. Ze szybciej doczekamy się RN 9 coś tam który będzie miał jeszcze HDMI niż nowego wzmaka klasy budżetowej .

Nie mówię tutaj o as1100 w górę. Te modele żyją innym życiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Whiplash tak o nowej serii cisza. Moim skromnym zdaniem era na amplitunery zatrzymała rozwijanie klasycznych wzmaków. Swego czasu pojawił się model as801 który jest dokładnie modelem 791 tylko z daciem USB. Praktycznie tysiąc do góry. A dac ten nie był klasy tysiąca złotych. Sprzedaż znikoma. 501, 701 i oba RN 602 i 803 stoją tutaj bardzo wysoko. Myślę ale to moje zdanie. Ze szybciej doczekamy się RN 9 coś tam który będzie miał jeszcze HDMI niż nowego wzmaka klasy budżetowej .

Nie mówię tutaj o as1100 w górę. Te modele żyją innym życiem.

Piotr

Czyli generalnie cisza i może być tak, że nagle pojawi sie info o nowych wersjach. Może yamaha ma teraz taka strategie, polegajaca na tym iż przecietny Kowalski woli kupić amplituner bo bedzie miał w nim wszystko przy stosunkowo dobrej jakości dzwięku, niż pchać się w klasyczna integre. Ale np. Marantz cały czas odswieża swoją ofertę, Denon to samo tylko, że oni nie bawia się w ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ! Dokładnie tak.

Koncern D&M uważam że mocno wtopił. 

Na rynku pojawiły się nowe dra100 od Denona które są słabe. Miały być konkurencja dla Onkyo 8050 i tak dalej. Później rozwija się era mcr i ceola. 

Marantz odświeża ofertę ale .... Pm8005 i 8006 to jest to samo. Wiele osób to zrozumieć nie kupi. Widzę że denon wziął teraz na wytrzymanie. Nie chcę projektować amplitunera pełnowymiarowego. Bo liczy że szal się skończy. Yamaha natomiast liczy na jeszcze większe rozwijanie. 

Myślę że serii u Yamahy będzie to szybkie wejście jeśli wogole. I też nie spodziewał bym się różnić jak u marantza. Dlatego jeśli miałbym się z kimś założyć to ja stawiam na RN 9xx z HDMI.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AnAm napisał:

Mówisz i masz pierwsza Moja porada będzie taka. Ludzie przestańcie słuchać Tego BAJARZA Piotra ze sklepu S4Home.

Było to bardzo nie uprzejme. Rozumiem twoje rozgoryczenie.

Zapewne nie kupiłeś od nas ani rn803 ani as701. Zapewne też nie posiadasz takowych modeli. Ale skoro Piotr pisał jedno a okazało się drugie to jest pole do przyczepienia się. Tak działa internet i ja to rozumiem. Myślę że po twoim wpisie wiele osób przestanie się do nas zwracać z poradą gdyż dasz im lepsza. Pamiętaj tylko że możesz na mnie liczyć w trudniejszych zapytaniach.

Dobrego weekendu

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Było to bardzo nie uprzejme. Rozumiem twoje rozgoryczenie.

Zapewne nie kupiłeś od nas ani rn803 ani as701. Zapewne też nie posiadasz takowych modeli. Ale skoro Piotr pisał jedno a okazało się drugie to jest pole do przyczepienia się. Tak działa internet i ja to rozumiem. Myślę że po twoim wpisie wiele osób przestanie się do nas zwracać z poradą gdyż dasz im lepsza. Pamiętaj tylko że możesz na mnie liczyć w trudniejszych zapytaniach.

Dobrego weekendu

Piotr

Nieuprzejme to raczej jest polecanie i pisanie o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia.Masz rację nie posiadam tych urządzeń, Ty za to posiadasz i co z tego wynika jak nawet nie wiesz jak grają a je polecasz? A skoro Piotr  pisał jedno a okazało się drugie to jest pole do nie przyczepiania się  ale raczej do nazwania Cię MITOMANEM?

Mam  taką nadzieję że właśnie po Moim wpisie ludzie otworzą oczy i przestaną łykać ten Twój farmazon Wujku najgorsza rada.

W trudniejszych pytaniach to raczej również z Twojej pomocy nie skorzystam , w szkole nauczono Mnie czytać więc broszury od producenta przeczytam Sam?

Dobrego Weekendu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek z S4Home wypowiadasz się w tym wątku jako ekspert i przerażające jest, że nie chciało Ci się zrobić testu obu modeli Yamaha. Ostatecznie co tam robicie codziennie przez 8 godzin? Jeżeli nie słuchałeś obu na jednych kolumnach w tych samych warunkach to jak możesz pisać, że to to samo? Nie wiesz, nie sprawdzałeś to się nie wypowiadaj! Sprzedajesz te sprzęty i dla wielu jesteś ekspertem. Ludzie bazują na Twoich opiniach. Gdybyś po prostu nie słyszał różnicy - rozumiem - nie każdy ma słuch absolutny. Ale Ty powielasz opinie bez sprawdzenia. A to jest słabe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu sie tak przypierdzielacie do 803.Przeciez to jest porzadny amplituner ktory naprawde brzmi bardzo dobrze.Wiadomo ze jesli ktos sluchal wielu bardzo dobrych klockow to w 803 nie uslyszy niczego rewelacyjnego.Ale gdy ja mam porownac Yamahe chocby do Audiolaba 8000S czy A to powiem ze Audiolab to slabizna.I za chwile odezwie sie zwolennik brzmienia Audiolaba i mnie zjedzie porzadnie.Czasem sie zastanawiam czy takie forum pomaga czy moze przeszkadza.Gdy ktos zaczyna przygode z audio to tutaj moze zyskac jedynie porzadny bol glowy.Mi sie podoba 803 a tobie 701.I git.Mi sie podoba Ania a tobie Beata.I git.A ze czasem sklepy i salony robia nas lekko w bambucha to chyba odkryciem ameryki raczej nie jest....?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Tylko jeżeli ktoś mi wciska kit w sklepie - normalne. To jego praca. Premie od sprzedaży danego modelu, większy narzut na konkretnym producencie itd.

Ale jeżeli ktoś siedzi na forum po pracy, udziela ludziom rad, wypowiada się w praktycznie każdym temacie i nie ma pojęcia o czym pisze to jak to nazwać?

Edytowano przez pc78ns
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnAm wyrzuć to z siebie poczujesz się lepiej. Serio.

1 godzinę temu, pc78ns napisał:

Piotrek z S4Home wypowiadasz się w tym wątku jako ekspert i przerażające jest, że nie chciało Ci się zrobić testu obu modeli Yamaha. Ostatecznie co tam robicie codziennie przez 8 godzin?

Kilka postów wyżej to napisałem. Nie jest to w żaden sposób przerażające. Jeśli będziecie prowadzić swój salon zobaczysz że przez 10 godzin dziennie jest co robić. I nie będę teraz wnikał co. Powtórzę tylko po raz drugi nadal porównanie modeli RN803 i AS 701 jest na końcu mojej listy.

Odkąd wszedł RN803 o model As 701 zapytała garstka, przed pojawieniem się tego tematu.

To że pisze dla Was testy, porównania, recenzje nie ma żadnego znaczenia, bo zaufałem broszurom i napisałem że AS 701 i RN803 jest takie same. Mimo że nikt. Powtarzam nikt nie ucierpiał na tym to nadal jest internetowy hejt. Jak można, przecież to branża. Komu mamy zaufać? Heretyk Piotrek? Wujek? Chyba już wiem kim jesteś kolego?:) Był już tutaj taki hejter którego później oblano, który też się tak zwracał.

Akurat jako branża jako jedyny daje wam rzetelne porady, jako pierwszy wprowadziłem i rozpowszechniłem wypożyczanie sprzetu! Kto to finansuje? Ty?

Dlatego mówię, uraziłem Cie? Że nie sprawdziłem? Czym?

Aha zaznaczmy jeszcze jedno! Czy te modele grają tak istotnie inaczej że po przesłuchaniu RN803 później 10 innych wzmaków jesteś wstanie odróżnić czy model 11sty to RN803 czy AS 701 w ciemno? Na prawdę? Oczywiście może cie teraz na mnie wylać hejt. Chodź ilość postów 11 i 22 sugeruje raczej nowe podejście do tego tematu. Skąd więc mnie znacie? Skąd wiecie co zrobiłem dla klient,ów z tego forum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to malo mozliwe zeby sprzedawca ktory nawet udziela sie na forum dal rade zawsze posluchac kazdego urzadzenia.Pewnie czesto sluchaja niezbyt dlugo przez brak czasu poprostu.Ale tutaj akurat i Piotrek i reszta panow z salonow audio zawsze poleca odsluchy domowe.Wiec oni nas w bambucha raczej nie robia.Idz do np MediaMarkt i zobacz jakie tam kity wciskaja klientom.Potrafia opowiadac o sprzecie ktorego nie maja na stanie i pewnie nawet prywatnie nie sluchali itd...Moj ulubiony to MediaExpert w Szczecinku.Rozmawialem o przewodach.Myslalem ze padne ze smiechu?.Nawet szkoda o tym opowiadac.Tu chlopaki maja spora wiedze i nawet jesli czasem im sie zdarzy mala gafa to przeciez nie jest od razu tragedia?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

AnAm wyrzuć to z siebie poczujesz się lepiej. Serio.

Kilka postów wyżej to napisałem. Nie jest to w żaden sposób przerażające. Jeśli będziecie prowadzić swój salon zobaczysz że przez 10 godzin dziennie jest co robić. I nie będę teraz wnikał co. Powtórzę tylko po raz drugi nadal porównanie modeli RN803 i AS 701 jest na końcu mojej listy.

Odkąd wszedł RN803 o model As 701 zapytała garstka, przed pojawieniem się tego tematu.

To że pisze dla Was testy, porównania, recenzje nie ma żadnego znaczenia, bo zaufałem broszurom i napisałem że AS 701 i RN803 jest takie same. Mimo że nikt. Powtarzam nikt nie ucierpiał na tym to nadal jest internetowy hejt. Jak można, przecież to branża. Komu mamy zaufać? Heretyk Piotrek? Wujek? Chyba już wiem kim jesteś kolego?:)

Po pierwsze.

Hejter? Chyba kpisz... zostałeś złapany na kłamstwie i jeszcze bezczelnie próbujesz zgrywać ofiarę...

Po drugie.

Żebyś przez 10 godzin dziennie miał co robić ,nie skakał byś na forum po wszystkich wątkach nawijając ludziom makaron na uszy....

Po trzecie.

Po raz kolejny kłamiesz.. przed pojawieniem się tego tematu przynajmniej kilkanaście razy ludziom wmawiałeś że RN-803 gra identycznie jak AS-701 i jakim to RN-803 jest świetnym amplitunerem stereo, ponieważ gra jak wzmacniacz AS-701 , nawet nie słuchając tych urządzeń... Wiec o czym tu piszesz ..Litości.

Po czwarte.

Wujkiem to zacząłeś się tytułować Sam w co drugim wątku wciskając forumowiczom Swój kit...

Po piąte.

Twierdzisz że Nikt ale to Nikt nie ucierpiał przez kłamstwa które wypisywałeś , a skąd Ty możesz wiedzieć ile osób nacięło się kupując amplituner stereo RN-803 sugerując się Twoimi wpisami  że gra jak  wzmacniacz AS-701... A z Branżą to Sobie nie schlebiaj raczej skłaniaj się do tego że jesteś Januszem Biznesu po tym co zaprezentowałeś?

Po szóste.

Polecanych przez Siebie do wszystkiego i dla wszystkich Nadów 356Bee ,Dac Magic100,Heco Aurora a wcześniej Heco Music Style to słuchałeś?Czy jak znając życie przeczytałeś broszurkę udając Fachowca Audio..

Edytowano przez AnAm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, T Z6 napisał:

Moim zdaniem to malo mozliwe zeby sprzedawca ktory nawet udziela sie na forum dal rade zawsze posluchac kazdego urzadzenia.Pewnie czesto sluchaja niezbyt dlugo przez brak czasu poprostu

Integra A-S701 miała premierę bodaj na początku 2015 roku. Yamaha R-N803D - pierwsze testy 6 listopad 2017. Czyli ponad rok mamy w ofercie oba urządzenia i nie było czasu ich zestawić? Bez przesady... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. AS701 jest mi doskonale znany. Po raz 3 powtarzam odkąd pojawił si,ę RN803 o AS 701 zapytała jedna osoba. Pytam po co?

Z tego miejsca jednak chciałbym przeprosić wszystkich, których wprowadziłem w błąd. Tych którzy czują się urażeni, mentalnie, finansowo zapraszam do mnie na PW.

Pana @pc78ns zapraszam natomiast na test w którym zaprezentuję model AS 701 później 4 inne wzmaki i na koniec ślepy test czy gra znowu AS 701 czy RN803. Myślę że w przypadku odnalezienia różnic będziesz miał uszanowanie forumowe a i nagroda ode mnie w postaci dobrego kabla jest do przemyślenia. Zastanawiam się tylko dlaczego nie nie udzielałeś się wcześniej przed wpisem Whiplash. Nawet już on nie jest tak oburzony jak Ty. Nie masz też tego modelu, a jednak jesteś teraz tutaj głównym prowokatorem dyskusji. "To nie dopuszczalne", "jak można", "kłamca" to mocne słowa. Anonimowo jest łatwiej. Zapraszam na ten teścik. Poznamy się, wymienimy doświadczenia. Porozmawiamy przy kawię.

 

Pozostałe osoby jeszcze raz przepraszam. Jeśli komuś na takowym teście zależy to możemy go zorganizować.

 

Piotr

 

 

3 minuty temu, indianin11 napisał:

Rada jest tylko jedna - nie ufać nadmiernie branży. Dla nich priorytetem nie jest klient, tylko sprzedaż.

Oczywiście w pewnym stopniu masz rację. Moim priorytet jest klient, zawsze był. Mam nadzieje że jednak widać to w pozostałych wątkach. Możesz mieć natomiast inne zdanie, szanuje je.

Jeśli będziesz jednak potrzebował porady to służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...