Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

16 minut temu, S4Home napisał:

No tak. AS701 jest mi doskonale znany.

Granice żenady zostały przekroczone ...Że co jest Tobie doskonale znane?

18 minut temu, S4Home napisał:

@pc78ns zapraszam natomiast na test w którym zaprezentuję model AS 701 później 4 inne wzmaki i na koniec ślepy test czy gra znowu AS 701 czy RN803.

Zamiast zapraszać teraz forumowiczów na test trzeba było Samemu najpierw go przeprowadzić  przed Swoimi kłamliwymi wpisami na temat brzmienia tych Yamah.

 

28 minut temu, S4Home napisał:

"To nie dopuszczalne", "jak można", "kłamca" to mocneowa. Anonimowo jest łatwiej.

Boże widzisz a nie grzmisz...Kłamcą jesteś ponieważ zostałeś złapany na kłamstwie czego tu nie rozumiesz?Anonimowość nie ma tu nic do rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Pozostałe osoby jeszcze raz przepraszam....

No bez przesady. Informacje o tym, że 803 bazuje na 701 były pisane nie tylko na tym forum i nie tylko przez Ciebie. Były też informacje, że 701 gra trochę lepiej co niektórzy zauważali a inni uważali za różnice marginalne, Jak ktoś podchodzi do tematu sensowne to i tak na końcu posłucha klocków. Jedna osoba uznała, że 701 gra zdecydowanie lepiej - no i dobrze. Czy jeśli ktoś inny stwierdzi, że dla niego 803 gra lepiej to coś zmieni? jestem przekonany, że 99% osób wybierających  RN803 kupiło go ze względu na kompromis funkcjonalność - jakość dźwięku - cena. Temat wałkowany wielokrotnie.  Jest masa wypowiedzi na forum z poradami wielu osób jak zagrają dane kolumny z określonym sprzętem na podstawie ich doświadczeń a nie słuchali konkretnego zestawienia modeli. Jakoś z tym żyjemy :)

Piotrek wyluzuj, nie przepraszaj bo nie ma za co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ksi3zyc napisał:

Piotrek wyluzuj, nie przepraszaj bo nie ma za co

Tak też sądziłem. Jestem przekonany że nikogo w błąd z tego forum nie wprowadzilem i nikt nie ucierpiał. Ale skoro kolega tak naciska to zareagowałem.

59 minut temu, AnAm napisał:

amiast zapraszać teraz forumowiczów na test trzeba było Samemu najpierw go przeprowadzić  przed Swoimi kłamliwymi wpisami na temat brzmienia tych Yamah.

Jeszcze raz powtórzę. As701 jest mi znany. Po przyjściu 803 podłączyłem go i posłuchałem. Między 701 i 803 stestowalem. Kilkanaście innych znaków. Brzmienie wydało mi się tak podobne że nie stwierdziłem aby bezpośredni test był potrzebny. mając w pamięci brzmienie czystego wzmacniacz a amplituner wydał mi się bardzo podobny.

Ale teraz i czymś innym. Patrzę na ilość twoich postów. Ponad połowa to obelgi wobec mnie. Nie masz tego wzmacniacza i nie zostałeś także pokrzywdzony. Nie udzielałeś się wogole od początku tego tematu. Śmiem przypuszczać że jesteś postawiony z branży. Tego typu zagrania od innych branż są bowiem mi znane. 

Branża z tego forum jest na prawdę ok. Ale z podobnym przypadkiem ataku na branżę przez inną utajnioną już widziałem. Czy tak jest to nie wiem. Zaprosiłem cię. Nie skorzystałeś.

W każdym razie wybacz ale nie będę prowadził już tej dyskusji. Jest wolność w internecie możesz pisać co chcesz. A każdy wyciągnie z tego swoje wnioski.

Pozdrawiam w ta piękna niedzielę

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no serio. To podpucha branży albo znany mi wypozyczacz Yamahy 701 od nas?  No na pewno. Czego znowu nie rozumiesz? Testowałem każdy z osobna, nie razem. Co jest z tobą? 

1 minutę temu, Kraft napisał:

@AnAm, myślę, że już czas zakończyć tę dyskusję. Wszyscy powiedzieli, co mieli do powiedzenia, a czytający mieli okazję wyrobić sobie osąd zaistniałej sytuacji. Ciągnięcie tego dalej nie ma sensu.

Jestem za. Nie dam się dalej prowokować. Dziękuję Kraft za upomnienie nas. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

 

Jeszcze raz powtórzę. As701 jest mi znany. Po przyjściu 803 podłączyłem go i posłuchałem. Między 701 i 803 stestowalem. Kilkanaście innych znaków. Brzmienie wydało mi się tak podobne że nie stwierdziłem aby bezpośredni test był potrzebny. mając w pamięci brzmienie czystego wzmacniacz a amplituner wydał mi się bardzo podobny.

 

Dziwi mnie to że mając do dyspozycji cały te sprzęt możliwość brania do domu testowania sprawdzania porównywania itp piszesz że 803 brzmi dla Ciebie podobnie co 701

Ktoś kiedyś fajnie napisał że audiofile ci prawdziwi są głusi a pozatym boją się gałeczką pokręcić

skoro Ty nie słyszałeś różnicy to chyba czas na wizytę kontrolną u laryngologa proszę Cię to ja zwykły kowalski z ulicy słyszałem  jak dla mnie kolosalną różnicę słuchałem w jednym z salonów TOP w tych samych warunkach obydwu przedmiotowych sprzętów dla mnie 803 jest tylko hitem sprzedaży wypromowanym przez branżę cena też z dupy wzięta przez te dwa lata swoje na tym zarobiliście i to się liczy .

A dla przeciętnego użytkownika wiesz co jest najważniejsze Pan ze sklepu polecił bo za te pieniądze nic lepszego się nie kupi jeszcze fajnie do tego dołożyć Heco bo to się dobrze zgrywa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Ale teraz i czymś innym. Patrzę na ilość twoich postów. Ponad połowa to obelgi wobec mnie. Nie masz tego wzmacniacza i nie zostałeś także pokrzywdzony. Nie udzielałeś się wogole od początku tego tematu. Śmiem przypuszczać że jesteś postawiony z branży. Tego typu zagrania od innych branż są bowiem mi znane

A od kiedy to ilość postów świadczy o czyjejś wiedzy i pisaniu prawdy na temat audio... Ty masz ich ponad 14 tysięcy i większość z nich to bajki..

Twoje przypuszczenia co do tego że jestem z branży są równie żenujące jak Twoje kłamstwa na temat danych urządzeń ...

Sam zakładasz multikonta co zostało już Tobie udowodnione na innym forum a zarzucasz to innym..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, piszę z własnego doświadczenia! Nie sądzę, by na brzmieniu R-N803 ktoś miałby się zawieść. Sprzęt gra świetnie, a dodatkowe funkcjonalności w które jest wyposażony mają sens. Wystarczy mieć otwarty umysł i nie powtarzać bajek że "amplituner nigdy nie zagra tak, jak czysty wzmacniacz". Ludzie, obudźcie się! Chyba przespaliście ostatnie parę lat w rozwoju audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o uspokojenie emocji. 

Piotrek S4home - wydaje mi się, że w zaistniałej sytuacji powinieneś jednak zrobić krok w tył i uderzyć się w pierś bo sytuacja jest nie do obrony z Twojej strony. Rozumiem, że każdy ma inny słuch i że może nie słyszeć żadnych różnic miedzy sprzętami. Ale Ty nie sprawdziłes osobiście tych wzmaków a mimo to przez rok czasu na wielu forach pisałeś jako "ekspert" o tym, że pod względem brzmieniowym sa to identyczne urządzenia. To, że nikt nie pyta o AS701 może wynikać właśnie z lektury Twoich postów. Teraz coraz mniej jest już audiofili z krwi i kości a Ci co pozostali raczej nie preferują wzmacniaczy z takich firm jak Yamaha. To, że Rn803 jest hitem sprzedaży nie dziwi - kupując go mamy praktycznie wszystko co można miec w jednej skrzynce. Ludzie, którzy nie porownali go z AS701 tylko kupili z automatu 803 czytając Twoje posty, myślą ze mają w domu ampli sieciowe, które gra jak klasyczna integra. 

Ja poswięciłem swój czas i zadałem sobie ten trud aby te dwa urządzenia przetestować w identycznych warunkach. Choć nie mam ich na codzień tylko musiałem wygospodarować czas i wybrać sie do salonu. Ty przez rok czasu mając ten ampli na sklepie nie zadałes sobie takiego trudu - posłuchałes go samego, popatrzyłes na wnętrze, przeczytałes broszurke i na tej podstawie budujesz opinie nt. 803 na wszystkich forach. Ja nie mam do Ciebie pretensji bo nic nie straciłem tylko przekonałem się ile warte są opinie na forach i testach. Gorzej jak bym zaufał Twoim postom i w ciemno kupił 803, przekonany ze to 701 z bajerami a potem poszedl przypadkiem z ciekawości na odsłuch..

Ta sytuacja tylko pokazuje jak działa obecnie rynek i interenet. Ile warte są opinie w nim zawarte czy to zwykłych userów czy przedstawicieli branży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się kolegom, że mimo wszystko ale to na nas, kupujących spoczywa odpowiedzialność za zakup? Mimo zalewu przeróżnych wyrażanych w mediach opinii wypadałoby jednak znać swoje oczekiwania i zderzyć je z realiami (przejść się do salonu lub wypożyczyć do domu). Od biedy, kupić przez internet i cieszyć się z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn… Osobną kwestią jest fakt, że cała ta „afera” dotyczy sprzętu (mimo wszystko i z szacunkiem dla właścicieli) budżetowego, co za tym idzie występujące między nim różnice zmieszczą się w granicy zdrowego kompromisu (coś za coś, bez wskazania na zwycięzcę porównania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Pana @pc78ns zapraszam natomiast na test w którym zaprezentuję model AS 701 później 4 inne wzmaki i na koniec ślepy test czy gra znowu AS 701 czy RN803. Myślę że w przypadku odnalezienia różnic będziesz miał uszanowanie forumowe a i nagroda ode mnie w postaci dobrego kabla jest do przemyślenia. Zastanawiam się tylko dlaczego nie nie udzielałeś się wcześniej przed wpisem Whiplash. Nawet już on nie jest tak oburzony jak Ty. Nie masz też tego modelu, a jednak jesteś teraz tutaj głównym prowokatorem dyskusji. "To nie dopuszczalne", "jak można", "kłamca" to mocne słowa. Anonimowo jest łatwiej. Zapraszam na ten teścik. Poznamy się, wymienimy doświadczenia. Porozmawiamy przy kawię.

Panie Piotrze z S4Home. Przeczytaj jeszcze raz moje posty. Nie użyłem nigdzie słowa "Kłamca", bo to faktycznie mocne słowa. Wcale nie jestem oburzony, bardziej zdziwiony. A dlaczego nie udzielałem się wcześniej? Ponieważ nie wpadłem wcześniej na ten wątek. To forum nie jest sensem mojego życia, zaglądam to czasem. Nie co godzinę...

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu A-S701 i dlatego ten wątek mnie zainteresował. Z zaproszenia na test raczej nie skorzystam. Raz u Was byłem i mówiąc szczerze nieszczególnie mi się podobało. Nie potrzebuję również "uszanowania forumowego" cokolwiek to jest... A kabel sam sobie kupię :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Uwaga, piszę z własnego doświadczenia! Nie sądzę, by na brzmieniu R-N803 ktoś miałby się zawieść. Sprzęt gra świetnie, a dodatkowe funkcjonalności w które jest wyposażony mają sens. Wystarczy mieć otwarty umysł i nie powtarzać bajek że "amplituner nigdy nie zagra tak, jak czysty wzmacniacz". Ludzie, obudźcie się! Chyba przespaliście ostatnie parę lat w rozwoju audio.

Potwierdzam.Jestem zadowolonym uzytkownikiem 803?.Jeszcze planuje zakup suba do stereo by czasem poprawic nieco dol bo w niektorych realizacjach go troszke brakuje ale ogolnie to bardzo dobry klocek i cala ta wojna tutaj bardzo mnie rozbawia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

Owszem przepraszam @pc78ns pomyliłem z AnAmem.

Jeśli ktoś ma ochotę na test 701 vs 803D to zapraszam.

Piotr

Oj Pinokio,Pinokio już  Tobie pisałem żebyś testy zaczął robić najpierw Sam przed swoimi mitomańskimi postami.

Użyte co do Twojej Osoby słowo Kłamca jest jak najbardziej na miejscu , pisałeś nieprawdę w swoich postach na temat porównań dźwięku ww urządzeń co znaczy ze kłamałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj do tego ślepych testów: "Wrażenia słuchowe nie są jednak wyłącznie wynikiem biernego odbioru bodźców zewnętrznych, lecz są dodatkowo uwarunkowane cechami charakterologicznymi obserwatora, jego doświadczeniem słuchowym oraz procesami aktualnie zachodzącymi wewnątrz jego organizmu. Zmienność tych warunków tłumaczy różnice wrażeniowe w odbiorze tych samych bodźców akustycznych przez różnych słuchaczy oraz wyjaśnia, dlaczego ten sam słuchacz postawiony dwukrotnie wobec tej samej sytuacji dźwiękowej może odbierać różne wrażenia słuchowe."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...