Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

47 minut temu, Pboczek napisał:

A tak w ogóle, to dlaczego tak sądzisz?

Załóżmy, że 701 i 803 grają tak samo (ta sama sytuacja dźwiękowa). Opisywane w wątku różnice w ich brzmieniu mogą według zacytowanego przez Ciebie tekstu wynikać z faktu, że "ten sam słuchacz postawiony dwukrotnie wobec tej samej sytuacji dźwiękowej może odbierać różne wrażenia słuchowe."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Załóżmy, że 701 i 803 grają tak samo (ta sama sytuacja dźwiękowa). Opisywane w wątku różnice w ich brzmieniu mogą według zacytowanego przez Ciebie tekstu wynikać z faktu, że "ten sam słuchacz postawiony dwukrotnie wobec tej samej sytuacji dźwiękowej może odbierać różne wrażenia słuchowe."

Jak możemy założyć coś, czemu przeczą opinie osób które odsłuchiwały i porównywały oba urządzenia?

Może okazać się natomiast, że ocena tych urządzeń będzie inna, nawet skrajnie. W pewnych uwarunkowaniach może nawet różnica nie być słyszalna. Ale to wcale nie zrówna grania słabszego i lepszego urządzenia ze sobą. Wg mnie o tym jest ten cytat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wątek na takie dysputy - możemy się przenieść. Cytat wydaje mi się argumentem w dyskusji o ślepych testach, ocenie ich rezultatów.

W niniejszym temacie - nie nazwałbym kłamstwem, niecelowego utwierdzania kogoś w nieprawdziwym przekonaniu, zwłaszcza jeżeli samemu pozostaje się w błędzie. Każdy ma prawo do wpadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O 803 , 602 oraz o 8250 i 8150.

Z kolegą w salonie porównywaliśmy na kolumnach Cerwin Vega XLS 12 - 602 ,803 - na gorzej nagranych płytach np. Metallica – nie usłyszeliśmy kompletnie różnicy . Na lepiej zrealizowanym nagraniu już była wyraźna poprawa – lepsza przestrzeń , wyrazistość. Podłączyliśmy kolumny pod onkyo 8250 – zrobiło się płasko z małą ilością basu – duża przewaga 803 – decyzja kolegi 803 + vegi.

No to wzięliśmy 803 do mnie do porównania z onkyo 8150 na kolumnach Harpia Acoustics – Pastel. Po opiniach na tym forum ze 803 jest o klasę lepsza od 602 – a 602 jest lepszy brzmieniowo od 8150 – spodziewałem się ze onkyo dostanie łomot – co potwierdziły testy na Vegach. Dwa ampli w trybie Pure Audio i ta sama głośność . Na pierwszy ogień dobrze nagrany koncert w DTS 2.0 ( połączenie coaxial z ampli) – 803 – bas delikatnie zaokrąglony , delikatnie głębszy , onkyo bardziej twardy bas  , 803 - na minus strata przestrzenności na wokalu kobiecym – tak jakby się oddalił – zlał z tyłem, bardziej spłaszczony dźwięk. Następnie test na dobrze nagranych FLACACH – tutaj już całkiem zaczęliśmy gubić różnicę miedzy ampli – BARDZO małe sugestywne różnice. No to próba na starszej płycie CD – metal – onkyo zagrało lepiej bardziej szczegółowo, 803 bardziej dźwięk „ spłaszcza” .   

Nie tego się spodziewałem ,  myślałem ze sprzedam 8150 i  dokładając do 803 znacząco poprawię sobie dźwięk – a po testach – wyleczyłem się ze zmiany na 803, totalnie nie ma sensu tego robić przy moich kolumnach. Czyżby to znaczyło  ze yamaha lepiej sobie radzi na „gorszych” kolumnach a na lepszych ta różnica się zaciera a nawet przegrywa ?

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumny nie miałem wpływu - wybrał wcześniej w salonie po paru sesjach - najbardziej był zadowolony z basu na tych Vegach  ( porównywał z Klipisch , dali , focal  1500 - 2000 za sztukę )  i wpadłem tylko do tego salonu  już na finalne odsłuchy aby posłuchać różnice w ampli. Niestety harpie są już nie do kupienia - bo oczywiście je doradzałem - bo najpierw słuchał kolega ich u mnie.  Porównania bezpośredniego kolumn nie robiliśmy - tylko z mojej ciekawości poprosiłem aby wpadł z tą 803 do mnie.  Jak kupowałem swój sprzęt parę lat temu tez bardzo się zawiodłem na Klipsch R-28F - nie dało rady tego słuchać - a opinie mówiły ze dobrze się zgrywają z onkyo. Jak posłuchałem Harpi - innych kolumn już nie chciałem. 

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie sugerować się reklamami / recenzjami / opiniami - tylko słuchać samemu.... bo człowiek się napali a tu taki zonk. Piotrze a tak z własnego doświadczenia - to na co mógłbym w przyszłości spróbować  wymienić 8150  aby jednak polepszyć  brzmienie ? Bo tak poza 803 (który odpadł)  to nie widzę w podobnej kwocie amplitunera / wzmacniacza który byłaby tak funkcjonalny a zarazem z poprawnym dźwiękiem  

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sammael napisał:

Bo tak poza 803 (który odpadł)  to nie widzę w podobnej kwocie amplitunera / wzmacniacza który byłaby tak funkcjonalny a zarazem z poprawnym dźwiękiem  

bo nie ma w tej chwili innych propozycji na rynku. RN 803 to najwyżej co da się kupić jako "all in one" (do 4 tys)

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po prostu nie ma. Teoretycznie najwyższy model amplitunera stereo to chyba Arcam SR250 ma jeszcze rewelacyjną kalibrację.

Jest znaczna luka której nikt nie wypełnia pomiędzy RN803 a SR250.

Chodź z drugiej strony pojawia się NAD ze swoimi 368 + moduł Blu OS. Pomijam że to realnie powinno kosztować 1000 zł a nie na wyprzedaży. Ale Tworzy (dodatek) z niego dobry amplituner stereo.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem....brałem pod uwagę tego NADa ... ale całościowa cena / brak usb z przodu / brak radia FM... trochę mnie zniechęciły ....ale w lokalnym salonie będę chciał go odsłuchać aby przynajmniej wyrobić sobie zdanie o NAD .....szkoda ze nowsze modele onkyo 8250 i 8270 nie wniosły nic nowego do brzmienia. Może wydadzą kontrę dla 803 do kwoty 4K. 

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak cena modułu blu os jest nie poważna. Mówię on powinien wyjściowo kosztować 1k.

Tuner FM? A po co ci? Żeby szumiał?

Biorąc pod uwagę że teraz na amplitunery jest boom jak nigdy wcześniej to przeczuwam pojawienie się jakiegoś modelu z wyższej półki. Czy to Onkyo? Czy może koncern denon Marantz się obudzi. Zobaczymy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tuner FM? A po co ci? Żeby szumiał?

 

Hmm...

U mnie tuner FM jest równie ważny jak CD czy odtwarzanie z plików.
Rano i po południu zawsze leci w tle RMF (żona, dzieci :) ), ja czasami lubię sobie posłuchać Trójki, czy wrocławskiego radia RAM.
Jakość tunera w 803D jest bardzo dobra. A najbardziej zaskoczyło mnie, że np. Trójka brzmi lepiej przez FM niż DAB.
Miałem okazję porównać ostatnio tuner Yamahy T-D500 z tym wbudowanym w 803D. Dla mnie grały tak samo.

A w tych wzmacniaczach z możliwością dokładania modułów, to taki moduł tunera FM/DAB powinien być u każdego producenta,
tak jak to zrobił Creek w Evolution 50A i 100A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

 

Chodź z drugiej strony pojawia się NAD ze swoimi 368 + moduł Blu OS. Pomijam że to realnie powinno kosztować 1000 zł a nie na wyprzedaży. Ale Tworzy (dodatek) z niego dobry amplituner stereo.

Piotr

Piotrze a jak twoim zdaniem wypadłby Magnat MR780 z harpiami w porównaniu z 8150 ?

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie radio też jest ważne. Słucham rano wiadomości i felietony Olbratowskiego. Ale kiedy z FM przesiadłem się na sieć to przestałem używać FM po prostu. Szumy miałem poźniej w głowie, teraz jest cisza.

9 godzin temu, Sammael napisał:

Piotrze a jak twoim zdaniem wypadłby Magnat MR780 z harpiami w porównaniu z 8150 ?

Nie wiem. Harpi słuchałem dawno, żeby nie powiedzieć bardzo dawno temu i to modelu Amstaff. Nie mam zielonego pojęcia jak grają te Twoje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Sammael napisał:

a czy ktoś testował  A-9150 plus NS-6170 - jak to wypada w porównaniu do 8150/8250 ? . czy ma to w ogóle sens przy takiej  kwocie ? 

U mnie gra 9150 + 6130 I Yamahę 602 to zjada na śniadanie. Z 8250 nie porownywałem. Wybór kolumn jest bardziej tricky bo Onkyo gra naturalnie więc wiele od nich zależy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sammael napisał:

9150 - Moc wyjściowa: 60W/kanał (4 Ω, 20 Hz−20 kHz, 0.08% THD, 2 kanały wysterowane, IEC) , w porównaniu do 

8150 - Moc wyjściowa 135 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, zniekształcenia 1 %, wysterowany 1 kanał, IEC

Te pomiary są nieporównywalne. Inne zniekształcenia, jeden lub dwa kanały wysterowane itd. Na oko nie wygląda żeby Onkyo było słabsze. a nawet jeśli tak jest rzeczywiście, to i tak jego moc jest wystarczająca. Ja bym się tym parametrem nie przejmował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...