Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

19 minut temu, Kraft napisał:

Te pomiary są nieporównywalne. Inne zniekształcenia, jeden lub dwa kanały wysterowane itd. Na oko nie wygląda żeby Onkyo było słabsze. a nawet jeśli tak jest rzeczywiście, to i tak jego moc jest wystarczająca. Ja bym się tym parametrem nie przejmował.

jakby nie mogli podawać mocy w jednym standardzie żeby zawsze było wiadomo o co chodzi 

Kolumny mają spec : harpia pastel -  Moc ciągła: 150 W Skuteczność: 91 db Impedancja: 4 ohm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 08:01, S4Home napisał:

Ale moim zdaniem zestawienia dwa razy droższego odtwarzacza sieciowego od wzmaka jest nazwę to delikatnie głupota. 

Piotr

 

A jaki wzmacniacz by pasował do 6170 aby nie było to głupotą ? 6170 można już kupić za 2500 wiec nie jest to już 2x drożej niż za 9150. 6130 - odpada nie ma FM.

Onkyo 9150 - to powiedzmy najwyższy model budżetowego wzmacniacza za 1900- później dopiero 9070 - który już kosztuje około 4600 a jest już wycofywany  i nic nie wiadomo na razie o następcy - a nwet jesli wyjdzie to pewnie w cenie 5K+, więc w takim razie chyba pozostaje do wyboru inny wzmacniacz , może NAD 368 ?  chyba ze 356 z dac - ale potrzebuję przynajmniej 1 wej. cyfrowe do cd najlepiej coaxial oraz do PC - też najlepiej coaxial - chociaż może być optyczne bo oba kable mam doprowadzone.  Szkoda ze 6170 nie ma 2 wejść cyfrowych wtedy wybór wzmacniacza byłby prostszy . Ale najpierw muszę posłuchać Nada aby wyrobić sobie zdanie o nim. 

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Jak i w żadnym Onkyo.

Piotr

Właśnie w onkyo 8150 podoba mi sie szczegółowość / dokładność  , dobry bas - chociaż trochę za sztywny momentami  , podoba mi się przestrzeń w onkyo - ze wokal wychodzi na przód - tego mi zabrakło w 803  ,  na minus  w 8150 trochę za metaliczne wysokie tony , i tak jakby brakowało trochę dynamiki.

Po prostu mam wrażenie graniczące z pewnością ze te kolumny na więcej stać. W salonie parę lat temu jak kupowałem te kolumny to sprzedawca podłączył mi te kolumny pod wzmacniacz  REGA ELEX-R - który jak twierdził najlepiej się zgrywa z harpią. Brzmiało to bardzo dobrze ale nie na moja  kasę i nie chciałem wtedy gołego wzmacniacza nawet bez wejść cyfrowych - nie wspominając o innej  funkcjonalności. 

Piotr czy może wiesz -  Rega gra podobnie jak NAD ?

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Polecam NADa 356 i tu Piotr się chyba ze mna zgodzi. Rasowy wzmacniacz

właśnie chcę to przesłuchać - tylko martwi mnie w 356 ze w wersji 356 dac2 jest tylko 1 wejście optyczne , dlatego planuje porównać do 368 który ma komplet wejść cyfrowych. Ponoć 356 już tylko drożeje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko Ok, to dlaczego chcesz wymieniać wzmacniacz? ;) Paru kolegów na forum dzieliło się ostatnio spostrzeżeniami, ile zmiany w akustyce wniosły dobrego do brzmienia. "Kolumny na kolcach" nie wyczerpują tematu;) Wiem, że nie każdy jest gotów pójść w tę stronę, ale to najtańszy i najskuteczniejszy sposób na ucieczkę do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale akustycznie nic nie da rady już zmienić:) , kolumny muszą stać gdzie stoją , meble tez :) membran  nie mogę dać . Na początku odsuwałem bardziej kolumny od bocznych i /lub tylnej ściany - ale jakiejś różnicy to nie robiło  . Dlatego chce wypożyczyć sprzęt do domu , jak nie usłyszę - różnicy /  poprawy w dźwięku nic nie wymieniam;)   

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sammael napisał:

właśnie chcę to przesłuchać - tylko martwi mnie w 356 ze w wersji 356 dac2 jest tylko 1 wejście optyczne , dlatego planuje porównać do 368 który ma komplet wejść cyfrowych.

 

Dokadnie te same rozterki miałem. Już praktycznie byłem zdecydowany na 368 z BlueOs ale jak dwa dni posłuchałem NADa 356 i NADa 368 to jednak 356 bardziej mi leżał. Był mniej cyfrowy (?). Obecnie mam C356 plus Pioneer N-50AE i dodatkowo DACa Pro Ject Pre Box. Wniose? Jak zawsze, duuuużo słuchac przed zakupem! Powdzenia i cierpliwości.

 

48 minut temu, Kraft napisał:

Paru kolegów na forum dzieliło się ostatnio spostrzeżeniami, ile zmiany w akustyce wniosły dobrego do brzmienia. "Kolumny na kolcach" nie wyczerpują tematu;) Wiem, że nie każdy jest gotów pójść w tę stronę, ale to najtańszy i najskuteczniejszy sposób na ucieczkę do przodu.

Właśnie! Spreżyny, maty bitumiczne, modyfikowane zasilacze itp. Małe zmiany, praktycznie niezauważalne wizualnie a mogą sporo poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sammael napisał:

jak słuchałeś NAD 356 i 368 to różnica w dźwięku była wyraźna czy raczej  tylko subtelna i 368 twoim zdaniem tez gra dobrze?

Powiem tak. Wystarczająco wyraźna, ale też na tyle subtelna, że przy innych kolumnach i akustyce może być inaczej. Bardzo chciałem, żeby było odwrotnie, bo byłem bardzo napalony na BlueOs i całą funkcjonalność cyfrowego wzmaka, ale dźwięki zdcydowały. Jeżeli dźwięk Ci leży to C368 z BlueOs moim zdaniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że można go też rozbudować o wejścia HDMI. No ale musisz to "zobaczyć" na własne uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję wam za odpowiedz. Tez wolałbym wzmacniacz posiadający dobry DAC w ilości co najmniej 2, 3 wejść - bez tego to tylko dodatkowe koszty - a tak wystarczy tani CD jako transport , oraz wyjście cyfrowe z płyty głównej PC. Ale najpierw muszę podjechać do salonu i dowiedzieć się  co mogę wypożyczyć na weekend - pozniej będę myślał / martwił się jak najlepiej co podłączyć / wymienić 

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto dokładać do DACa do 356BEE. O ile sam wzmak jest super o tyle DAC jest przeciętny. Zyskuje tylko ceną i tym że jest w środku wzmaka.

Jeśli będzie Ci się podobać 356BEE to na 368 już nie popatrzysz.

Co do REga, to słuchałem jej dawno, ale nie określił bym jej ze to brzmienie NADa. Chodź już tak dobrze nie pamiętam.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nie warto dokładać do DACa do 356BEE. O ile sam wzmak jest super o tyle DAC jest przeciętny. Zyskuje tylko ceną i tym że jest w środku wzmaka.

Piotr

żebym miał świadomość cenową ile to razem może kosztować - to jaki dac zewnetrzny byś polecał do 356 z pilotem aby to jakoś spiąć ? najlepiej co najmniej 2 coaxiale   

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...