Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

nie chciałbym się naprzykrzać ;)  ...ale to wychodzi ze  356 + dac = 2500+2000= 4500 ....to już zrobiła się poważna sumka.....poważnie w takiej cenie nie można znaleźć  dobrego wzmacniacza co miałby już dobrego daca w środku ? Toż to nawet 9070 za 4600 ma komplet wejść - a to stary klocek .....

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten magnat ma dobrego daca. 

1 godzinę temu, Sammael napisał:

nie chciałbym się naprzykrzać ;)  ...ale to wychodzi ze  356 + dac = 2500+2000= 4500 ....to już zrobiła się poważna sumka.....poważnie w takiej cenie nie można znaleźć  dobrego wzmacniacza co miałby już dobrego daca w środku ? Toż to nawet 9070 za 4600 ma komplet wejść - a to stary klocek .....

Ale Onkyo i nad to dwie zupełnie inne szkoły grania .

Generalnie żaden z producentów nie na w interesie pakować dobrych dacow do swoich wzmacniaczy. To ma być dodatek. Jako urządzenie dobre, przeważnie producent szykuje inne urządzenie. Onkyo, denononowi się to nie udało. Magnat nie próbował. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Każdy DAC ma taki samo zadanie a brzmią inaczej. To że generalnie producenci nie mają w tym interesu to średni argument ( gereralnie to w Kawasaki rama pęka :D) bo właśnie mają. Można napisać, że pm6006 czy mr780 ma dobry DAC I takie opinie są producentowi sprzyjające, ale Onkyo już nie ma? Jakie to urządzenia szykuje NAD, że nie opłaca mu się wrzucić dobrego DAC. Rozumiem oddzielne DAC jak chord np I oni tłumaczą gdzie pies pogrzebany. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dzwięk był inny i na pewno słychać różnicę, tutaj się nie spieram. Inne urzadzenie, zamieni sygnał inaczej więc dzwięk na końcu będzie inny dla naszego ucha, ok. Ale czy był lepszy , a tym bardziej lepszy o 600 zł  ? Skoro DAC jest zintegrowany i zestrojony ze wzmacniaczem to czy można powiedzieć,że ten wzmacniacz ma dobry dac a ten ma zły skoro w sumie większość i tak zależy od wzmacniacza ? Nie twierdze,że oddzielne DAC w większości przypadków nie brzmią  lepiej ( i sam taki kupię ), wkurza mnie pisanie ,że ten wzmacniacz ma dobry DAC a tamten juz nie bo akurat taki sprzęt mam w ofercie i tutaj przykład ,ze NAD czy Marantz kup bo ma fajny DAC, innej nie bo ma słaby DAC nie podając ,żadnego argumentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w budżecie do 8tyś zł nie ma dobrych wzmacniaczy ze zintegrowanym DACiem , mogą być lepiej/gorzej zestrojone ,ale i tak zewn. DAC zrobi różnicę.

Raz miałem ślepy test , kiedy zapomniałem przestawić w foobarze asio out na zewn. dac i mi grało zaskakująco nijako , dopiero po 10 minutach przypomniałem sobie ,że może coś zmieniałem :D 

Póki nie nabyłem dacmagica , też uważałem iż to co jest w onkyo gra zacnie , i zapewne jak kiedyś nabędę lepszego dac-a stwierdzę iż dacmagic to była słabizna , takie realia ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daci wbudowane zawsze będą dodatkiem 

Czy się to komuś podoba czy nie. Sprzęt rośnie w siłę jeśli posiada dac. Ale po prostu nie musi być on najwyższych lotów. 

Dawniej był transport osobny zegar traktujący i osobny dac. Teraz robi się urządzenia all in one. To odpowiedź rynku na potrzeby.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej to się Alfa Romeo psuła. @Kubakk dasz jakiś przykład takiego z dobry DAC'em ? Chciałbym podrążyć temat. Nie mieści mi się w głowie,zewnętrzny DAC za 200 USD może być super ale żaden producent nie może / nie umie zaimplementować DAC takiej klasy we wzmacniaczu. Jak skomplikowana musi to być budowa albo jak wymagająca prądowo,że malutkie DAC zewnętrzne zawsze są lepsze od wbudowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i jak tu poznać w którym urządzeniu jest dobry lub zły dac czy ogóle można się sugerować producentem / numerem chipa :

magnat 780, CAMBRIDGE AUDIO CXA60 , nad 368 , onkyo 9150 8250 , chyba tylko odsłuch takiego urządzenia z wewnętrznym w porównaniu do zewnętrznego DACa da nam odpowiedz który lepszy. I oczywiście problem który dac zewnętrzny jest lepszy od innego zewnętrznego - czy sugerować się na podstawie ceny ? - czy znowu tylko odsłuchy - toż to można zgłupieć od tego porównywania ;)     , również to dotyczy odtwarzaczy CD \  net - czy lepiej zagra po analogu czy połączeniu cyfrowym.

ale pamiętam jak kilka lat temu na początku testowałem 8150 + cd 7030 połączenie analog -  sprzedawca chciał mi opchnąć zew. dac i podłączył pod jakiś ( nie wiem jaki model)  - mam wrażenie ze podbił dźwięk - ale niestety cała scena się rozjechała - miałem wrażenie jakby ktoś włączył niepoprawnie dobrany equalizer  - z podniesionym level - nie wiem jak to lepiej ująć. Poprosiłem aby podłączyć cd coaxialem  - do 8150 (AK4452)- i dopiero wtedy to zaczęło dla mnie dobrze/poprawnie grać . Sam sprzedawca wtedy zdziwiony stwierdził - "taki budżetowy ampituner a ma  taki dobry dac" . ;)    

A tutaj  kolega Kubakk  twierdzi ze wymiana na dacmagic100 jeszcze bardziej polepszy dźwięk , a kolega Tomasz ze nie .....i bądź tu mądrym :)  to nawet by mogło wyjść ze nie mam wymieniać 8150 na cos lepszego bo wystarczy daca wymienić 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Sytanie dam , musisz sam słuchać i stwierdzić czy coś gra dobrze , ale ogólnie "lepsze" sprzęty nie mają zintegrowanych dac-ów co jest oczywiste ;) 

@Sammaelte onkyo z akm-em nie są złe , póki nie podepnie się jakiegoś markowego dac-a , oczywiście po latach słuchania wież sony , bass boost boom boxów itp. mamy poczucie ,że jeśli dac wyrówna pasma , dźwięk będzie bardziej wyrafinowany to początkowo może dla Nas brzmieć to słabiej.

Na onkyo bas jest mocniejszy , dźwięk blisko głośników , na dacmagicu pasmo się wyrównało , zwiększyła się głębia sceny , ogólnie lepiej grało. Nowy123 testował parę wzmacniaczy (w tym z dacmagiciem100) i wspominał ,że ów dac robił różnicę , a miał na testach zakupionego magnata mr780 (niby ta sama kość co w ów dac-u zewn.) ;)

Pamiętajmy czy to akm,ess,burrbrown,wolfson,czy cokolwiek innego , to sama kość nie gra , we wzmakach nie "tracą" czasu na testy , ustawienie dac-a tak jak to się robi projektując zewn. urządzenie , do wzmaka się wsadza tak by jako tako działało , dlatego w wielu droższych tego nie montują by nie "popsuć" brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprawić, nie twierdzę, że nie. Tylko jakoś nieufny jestem co do tego. Sam zmieniłem yamahe WXAD-10 na onkyo ns-6130 I dźwięk się zmienił na lepsze bo gra lepiej więc wierzę w różnicę w DAC. Bardziej mnie nurtuje to, że Każdy nawet tani Dac zewnętrzny jest lepszy od wbudowanego we wzmacniacz oraz, że wzmacniacz mr780 ma dobry DAC a onkyo ma "słaby DAC" I jak jest to oceniane skoro są wbudowane i nie da się ich sprawdzić na innym sprzęcie. Interesuje mnie też jakie wzmacniacze mają " dobry DAC" I czym się owy wyróżnia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak naprawdę ocenić dac-a we wzmacniaczu bo często "lepszy" droższy sam z siebie powoduje lepsze brzmienie całości :P  magnat mr780 jako hybryda brzmi lepiej niż np. onkyo 8150 / 8250 / 8270. Tak więc nie trać czasu na te rozważania bo to strata czasu , w dobie możliwości wypożyczania sprzętu warto sprawdzić na usznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich.

Na początku chciałbym podziękować Q21, S4HOME i Andrzejowi Audio za zainteresowanie się moim postem.

Cieszę się że trafiłem na ten post, jako że nie mam możliwości posłuchania RN 803D, którą tak bardzo wszyscy polecają.

Dziękuję chłopakom za wykonanie kawału dobrej roboty i porównaniu z AS701😊.

 

 

Właśnie podjąłem decyzję i kupiłem nową cd-n301 za 960zł (może nie jest to topowy odtwarzacz ale załatwi dwie sprawy: radio internetowe, które lubi moja żona i CD z którego ja lubię słuchać)

Zdecydowałem również kwestię wzmacniacza, będzie AS701 a nie RN803D..

 

Właśnie zamówiłem używaną na gwarancji, kupioną w styczniu tego roku. Mam zapłacić 1300zł.

Za cały zestaw wydam więc 2260zł

Jako że nie jestem audiofilem myślę że powinienem być zadowolony.

Zobaczę tylko jak będzie grać w stosunku do Yamahy RN 500 którą używam w tej chwili z zestawem System Audio SA1550.

Oczywiście dam znać 😊

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich!

Myślę o zakupię Yamahy R-N803D, bo ma wszystko czego mi potrzeba: radio internetowe, radio FM, Spotify, AirPlay. Ale pomyślałem, czy nie lepiej będzie kupić Yamahę A-S701, a do tego odtwarzacz sieciowy. Bo obawiam się, że prędzej czy później producent przestanie wspierać oprogramowanie do R-N803D i coś tam przestanie działać. Sam wzmacniacz zawsze będzie "aktualny".
Pytanie czy można coś dokupić do A-S701, aby mieć funkcje sieciowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, misoch napisał:

Witam wszystkich!

Myślę o zakupię Yamahy R-N803D, bo ma wszystko czego mi potrzeba: radio internetowe, radio FM, Spotify, AirPlay. Ale pomyślałem, czy nie lepiej będzie kupić Yamahę A-S701, a do tego odtwarzacz sieciowy. Bo obawiam się, że prędzej czy później producent przestanie wspierać oprogramowanie do R-N803D i coś tam przestanie działać. Sam wzmacniacz zawsze będzie "aktualny".
Pytanie czy można coś dokupić do A-S701, aby mieć funkcje sieciowe?

To https://m.ceneo.pl/51124444;pla?se=XypiIQWCX8WHRkdDoO7CCPUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMI857tnL3i4wIVCd-yCh1PawsSEAkYASABEgJENfD_BwE#tab=click lub po taniości to https://m.ceneo.pl/43574263

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ją tak poleca? Chyba sklepy bo nią handlują. RN803 gra zdecydowanie gorzej niż AS701, na którym podobno jest zbudowana. Poszukaj moich postów, opisywałem bardzo dokładnie moje wrażenia z odsłuchu i porównania jeden obok drugiego. 

Kup As701 i do tego streamer Yamahy wxad-10. Wyjdzie taniej a będziesz miał klasyczny wzmacniacz stereo z wejściami cyfrowymi (TV/Konsola/BD), który po prostu GRA a funkcje sieciowe w osobnym pudełku. RN803 jest rozreklamowana, marketingowcy wciskają kit, że jest to AS701 z funkcjami sieciowymi i kosztuje przez to majątek. Prawda jest taka, że brzmieniowo wypada delikatnie lepiej od RN602, która kosztuje 2200zl a co za tym idzie najtańsze wzmacniacze stereo za 1000-1500zł grają od niej zdecydowanie lepiej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2019 o 21:46, misoch napisał:

Witam wszystkich!

Myślę o zakupię Yamahy R-N803D, bo ma wszystko czego mi potrzeba: radio internetowe, radio FM, Spotify, AirPlay. Ale pomyślałem, czy nie lepiej będzie kupić Yamahę A-S701, a do tego odtwarzacz sieciowy. Bo obawiam się, że prędzej czy później producent przestanie wspierać oprogramowanie do R-N803D i coś tam przestanie działać. Sam wzmacniacz zawsze będzie "aktualny".
Pytanie czy można coś dokupić do A-S701, aby mieć funkcje sieciowe?

Bardzo dobre podejście!

Wsparcie na pewno zostanie zakończone. Ale kiedy? To stosunkowo nowy model gdybym miał wróżyć z fusów to za 3 lata.

Lepiej wziąć AS 701 + IEast, Malinke czy nawet taniego Chromecast Audio

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...