Skocz do zawartości

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d


lysy

Recommended Posts

Po głębszym zastanowieniu pomyślałem, że odtwarzacz sieciowy nie jest mi tak bardzo potrzebny. Muzyki słucham głownie z komputera przez foobara i Spotify, a obiema tymi aplikacjami mogę sterować zdalnie z telefonu i tabletu, więc po co mi odtwarzacz sieciowy?

Idąc dalej tym tropem pomyślałem o wzmacniaczu Yamaha A-S801 - podobno to samo co A-S701, ale z DAC. I tu pojawia się pytanie: czy podłączając go to komputera przez USB, dostanę poprawę w stosunku do obecnie używaj w komputerze karty dźwiękowej Xonar D2? Bo dobrze myślę, że A-S801 będzie wtedy robić za kartę dźwiękową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 18:52, 1Ender napisał:

Najlepiej sprawdź na własne uszy, tego nikt Ci nie powie, który będzie dla Ciebie najleplepszy. 

Możesz wypożyczyć do domu oba Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire urządzenia od branży piszacej na forum. Wpłacasz kaucję i wysyłka do domu. 

Zostawiasz to, które jest dla Ciebie najlepsze. Proste? ?

Pozdrawiam 

Jest jeszcze konkurencyjne Onkyo, trochę tańsze a także dostępne w wersji ze złączami HDMI (TX-8270), niektórzy uważają że Yamaha jest lepsza, ale po odsłuchach duża część osób wybiera także Onkyo ze względu na charakter brzmienia. Natomiast jeśli wybór padnie na klasyczny wzmacniacz, w podobnym budżecie jest mnóstwo świetnych klasycznych wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te modele akceptują bananowe złącza? Bo w instrukcji jest: "Connecting via banana plug(North America, Australia, General models only)". Czy europejskie wersje mają?

I jeszcze jedno: w instrukcji podany jest pobór mocy 250W - czy jest to pobór ciągły, nawet kiedy nie gra?

Edytowano przez misoch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misoch Tak, do europejskich wersji normalnie możesz używać bananów. W instrukcji jest to opisane bo w USA czy Australii nie ma zatyczek przy gniazdach więc muszą to oddzielnie zapisać w instrukcji dla zaślepek i bez nich. To wzmacniacze w klasie AB, pobór mocy się zmienia i 250W to nie jest pobór ciągły a raczej szczytowy,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 2.02.2019 o 17:05, Whiplash napisał:

Witam.

Muszę się nie zgodzić i zdementować opinie nt. Yamahy 803. Szanuję was chlopaki z q21 i s4home - znamy się z innego forum ale opowiadacie nie prawdę. Poczytałem te wasze opinie nt. Yamahy 803 - że gra tak samo jak AS701 bo jest zbudowana na niej. Pomyślalem o wymianie mojej AS701 właśnie na 803 celem dodania funkcjonalności sieciowej i wiekszej ilości wejść cyfrowych. Wybrałem sie na odsłuch-porownanie 701 vs 803 na tych samych kolumnach. Żródło moj CD S700 i moje ulubione osłuchane plyty. 

Słuchalismy tych samych kawałków, tylko przepinaliśmy oba sprzety, 701 jak i 803 grały w trybie Pure Direct tak aby sprawdzić czy 803 sama z siebie, bez elektronicznych dopalaczy zagra tak jak klasyczna integra AS 701. Jak by nie sluchać, 803 gra Wyraźnie gorzej od AS 701. Tego nie da się nie usłyszeć a poszedłem napalony na test 803.. W skrócie - 701 gra o wiele bardziej swobodnie, srednica jest wyraźna - słychać riff gitarowy. 803 ma ta średnice cofnietą bardzo, gitary i wiekszość muzyki ginie w prezentacji utworu. 803 gra w sposób "skompresowany" brzmienie jest dziwnie ściśniete, nie ma takiej otwartości i lekkości wybrzmiewania jak AS 701. Jest to typowe granie w stylu V tylko, że może bas i sopran nie jest podbijany i sztucznie pompowany bo gra bardzo lekko, naturalnie to średnica jest wycieta, wyciszona w całym przekazie..

3000zł ja bym za nią nie dał, nie jest tego warta bo gra bardzo przecietnie, jest to poziom AS 501 maksymalnie. Lepiej kupić AS 701 ktory gra naprawde na wysokim poziomie, DAC ma wbudowanego więc TV, konsola podłaczymy bez problemu a jeśli chodzi o sieć to można dokupić Yamaha MusicCast WXAD-10 za 600zł i mamy za cene 803 bardzo dobry wzmacniacz stereo + radio interenetowe i wszystkie serwisy streamingowe.

Mam pytanie. Jakie kolumny do rock, metal, elektro pasują do tego wzmacniacza as 701? Pokój 20m. Zastanawiam się nad Paradigm Monitor 9 v7 ale na odsłuchu nie byłem. Może jakieś propozycje w cenie tak do 3000zł za parę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Miałem okazję posłuchać raz jeszcze RN 803. Potwierdzę moją opinię, że oba sprzęty grają inaczej. Ale czy cholera jest to inaczej w sensie gorzej? Zastanawiam się nad tym.. Na pewno 803 tak jak pisałem gra bardziej cofnietym środkiem lub jest on na tyle wygładzony w stosunku do AS 701, że sprawia wrażenie grania krok do tyłu w stosunku do basu i sopranu. Ogólnie brzmienie 803 jest bardziej delikatne w całym paśmie od tego z AS 701. Może to jest właśnie kwestia tej "cofniętej" średnicy, która w AS 701 jest trochę sucha i ostrawa?

Oba sprzety mają troszkę inny charakter grania, może to jest kwestia grupy klientów do których są kierowane (803 - granie bardziej efekciarskie, skierowane do masowego klienta, AS 701 kierowana do wymierającej grupy audiofili, którzy cenia naturalne brzmienie? ) albo no właśnie.. RN 803 jest nowszym sprzetem. Pokazany w 2017 roku, AS 701 to konstrukcja AS 700 z przed 10 lat. Może Yamaha budując RN 803 a bazując na AS 701 dokonała naturalnej ewolucji swojego brzmienia, jeszcze bardziej je wygładzając, tak aby podobało się wiekszej ilości osób, aby bez problemu dogadywała sie z wieloma kolumnami?  Bo co jak co ale RN 803 można słuchać i słuchać bez końca - to brzmienie jest po prostu przyjemne.

P.s Wizualnie tak jak mówicie 803 jest zbudowana na bazie 701 (2 pary tranzystorów na kanał) ale zasilanie jest jednak trochę inne. AS 701 - 270w na tabliczce i 580w maksymalnego poboru wg. danych technicznych. RN 803 250w na tabliczce i 450w max. Inne są też kondensatory, w RN803 mamy 11 000 µF a w AS 701 12 000 µF. Nie znam sie na elektryce, nie wiem jakie to ma znaczenie.

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 6.01.2019 o 20:11, Q21 napisał:

Obydwa urządzenia grają praktycznie tak samo, R-N803D ma dodatkowo funkcjonalność sieciową. Napisz jednak z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz/amplituner będzie współpracował, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Jeśli zdecydujesz się na amplituner, to rzeczywiście wybór R-N803D jest optymalny. Jest jeszcze konkurencyjne Onkyo, trochę tańsze a także dostępne w wersji ze złączami HDMI (TX-8270), niektórzy uważają że Yamaha jest lepsza, ale po odsłuchach duża część osób wybiera także Onkyo ze względu na charakter brzmienia. Natomiast jeśli wybór padnie na klasyczny wzmacniacz, w podobnym budżecie jest mnóstwo świetnych klasycznych wzmacniaczy. Wydaje mi się, że tutaj warto poszukać alternatyw.

Czekam na więcej szczegółów, oczywiście zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Hej. Odświeżam temat. Czy do kef r500 ten wzmacniacz się nadaje? Co warto innego w tym budżecie? Dość spory salon 35m2 i wysokie 3.2m sufity. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 7.01.2019 o 17:33, 1Ender napisał:

Jak z nowych to może wzmacniacz stereo + Chromecast + kolumny, bo budżet niespecjalnie duży. 

Z używanymi byłoby dużo lepiej, ale... 

Jakie Streamer audio polecasz?

Glownien uzywam YT na telefonie, ewentualnie myślę jeszcze o spotify

Dnia 1.08.2019 o 22:11, Karo napisał:

Nie ma problemów z Google.chromecast? (Jakość dźwięku i zrywanie polaczen)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio nie ma już w sprzedaży. Jest Chromecast 3 i 4K Ultra oba działają z udziałem TV.

Mam 3-kę i audio obydwa grają na tym samym wg mnie poziomie.

Więcej możesz poczytać w dziale audiofile dyskutują. Jest tam temat o chromecastach.

Wieszanie się zdarzało wcześniej, po wygraniu aktualizacji zdarza się bardzo rzadko, prawie wcale.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 19.02.2019 o 21:43, Sammael napisał:

Z kolegą w salonie porównywaliśmy na kolumnach Cerwin Vega XLS 12 - 602 ,803 - na gorzej nagranych płytach np. Metallica – nie usłyszeliśmy kompletnie różnicy . Na lepiej zrealizowanym nagraniu już była wyraźna poprawa – lepsza przestrzeń , wyrazistość. Podłączyliśmy kolumny pod onkyo 8250 – zrobiło się płasko z małą ilością basu – duża przewaga 803 – decyzja kolegi 803 + vegi.

No to wzięliśmy 803 do mnie do porównania z onkyo 8150 na kolumnach Harpia Acoustics – Pastel. Po opiniach na tym forum ze 803 jest o klasę lepsza od 602 – a 602 jest lepszy brzmieniowo od 8150 – spodziewałem się ze onkyo dostanie łomot – co potwierdziły testy na Vegach. Dwa ampli w trybie Pure Audio i ta sama głośność . Na pierwszy ogień dobrze nagrany koncert w DTS 2.0 ( połączenie coaxial z ampli) – 803 – bas delikatnie zaokrąglony , delikatnie głębszy , onkyo bardziej twardy bas  , 803 - na minus strata przestrzenności na wokalu kobiecym – tak jakby się oddalił – zlał z tyłem, bardziej spłaszczony dźwięk. Następnie test na dobrze nagranych FLACACH – tutaj już całkiem zaczęliśmy gubić różnicę miedzy ampli – BARDZO małe sugestywne różnice. No to próba na starszej płycie CD – metal – onkyo zagrało lepiej bardziej szczegółowo, 803 bardziej dźwięk „ spłaszcza” .   

Nie tego się spodziewałem ,  myślałem ze sprzedam 8150 i  dokładając do 803 znacząco poprawię sobie dźwięk – a po testach – wyleczyłem się ze zmiany na 803, totalnie nie ma sensu tego robić przy moich kolumnach. Czyżby to znaczyło  ze yamaha lepiej sobie radzi na „gorszych” kolumnach a na lepszych ta różnica się zaciera a nawet przegrywa ?

 

Przecieram oczy ze zdumienia, że ktoś w Polsce obcuje z Cerwin Vega XLS 12, to niesamowita rzadkość 😉
Sam je mam od prawie 4. lat i dotychczas wiem tylko o dwóch osobach, które miały z nimi styczność, jedną z nich jest użytkownik YouTube Neon228, jednak nigdy nie spotkałem się z tym, aby ktoś wspominał o nich na forum. 

Napisz czy Twój kolega kupił je nowe w salonie i kiedy to było? Pytam, bo wydaje mi się, że od właśnie około 4 lat nie są już chyba dostępne. Nie są też chyba produkowane. 
Dlaczego wybór padł na nie i jakie macie zdanie o tych kolumnach? 🙂

 

 

Dnia 6.02.2019 o 11:04, S4Home napisał:

Odkad powiem RN 803 wszedł o as701 zapytało może 1 człowiek. Do wczoraj kiedy temat znowu powrócił. 

 

Zatem jestem i pytam o A-S701, przy czym RN803 kompletnie mnie nie interesuje i nie biorę jej nawet pod uwagę 😀
Przymierzam się właśnie do kupna Yamahy A-S701 i widzę, że jest dostępna w sklepie internetowym S4Home.
Wzmacniacz będzie docelowo przeznaczony do kolumn Pylon Opal 23, jednak czasami będzie też zasilał Cerwin-Vega XLS 12 (oczywiście nie jednocześnie). 
Dotychczas kolumny zasilane wzmacniaczem Marantz PM7000, a w ostatnim czasie miałem na odsłuchu: Emotiva TA-100, NAD C 356BEE oraz aktualnie Marantz PM6007. 
Zarówno NAD jak i Marantz bardzo przypadły mi do gustu, jednak bardzo skłaniam się ku zakupowi właśnie Yamahy A-S701, między innymi dlatego, że wizualnie najbardziej mi się podoba, ma dużą moc i jest solidnie zbudowana. 
Ogółem znam brzmienie Yamahy, choć konkretnie tego modelu nie porównywałem z wyżej wymienionymi wzmacniaczami. Myślę, że nie będę zawiedziony, a na pewno chciałbym odsłuchać ją u siebie i najprawdopodobniej docelowo już zostanie. 

S4Home, proszę o potwierdzenie dostępności A-S701, wysłałem też maila 😉
 

 

Edytowano przez filipo_g4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 25.02.2020 o 14:13, Whiplash napisał:

Miałem okazję posłuchać raz jeszcze RN 803. Potwierdzę moją opinię, że oba sprzęty grają inaczej. Ale czy cholera jest to inaczej w sensie gorzej? Zastanawiam się nad tym.. Na pewno 803 tak jak pisałem gra bardziej cofnietym środkiem lub jest on na tyle wygładzony w stosunku do AS 701, że sprawia wrażenie grania krok do tyłu w stosunku do basu i sopranu. Ogólnie brzmienie 803 jest bardziej delikatne w całym paśmie od tego z AS 701. Może to jest właśnie kwestia tej "cofniętej" średnicy, która w AS 701 jest trochę sucha i ostrawa?

Oba sprzety mają troszkę inny charakter grania, może to jest kwestia grupy klientów do których są kierowane (803 - granie bardziej efekciarskie, skierowane do masowego klienta, AS 701 kierowana do wymierającej grupy audiofili, którzy cenia naturalne brzmienie? ) albo no właśnie.. RN 803 jest nowszym sprzetem. Pokazany w 2017 roku, AS 701 to konstrukcja AS 700 z przed 10 lat. Może Yamaha budując RN 803 a bazując na AS 701 dokonała naturalnej ewolucji swojego brzmienia, jeszcze bardziej je wygładzając, tak aby podobało się wiekszej ilości osób, aby bez problemu dogadywała sie z wieloma kolumnami?  Bo co jak co ale RN 803 można słuchać i słuchać bez końca - to brzmienie jest po prostu przyjemne.

P.s Wizualnie tak jak mówicie 803 jest zbudowana na bazie 701 (2 pary tranzystorów na kanał) ale zasilanie jest jednak trochę inne. AS 701 - 270w na tabliczce i 580w maksymalnego poboru wg. danych technicznych. RN 803 250w na tabliczce i 450w max. Inne są też kondensatory, w RN803 mamy 11 000 µF a w AS 701 12 000 µF. Nie znam sie na elektryce, nie wiem jakie to ma znaczenie.

 

Przed chwilą, Mariusz Drąg napisał:

 

Amplituner to amplituner, a wzmacniacz to wzmacniacz. 803 gra efekciarsko lekko podbitą górą i dołem, średnica jest cofnięta (wyciszona). 701 gra dźwiękiem pełniejszym, bardziej obfitym. Amplituner zawsze będzie się różnił od wzmacniacza brzmieniem. Zgadzam się że 803 gra przyjemnie ale 701 bardziej wiernie, po prostu więcej słychać. Sam kupiłem 803 po przeczytaniu tego postu że to jest to samo co 701 plus funkcje sieciowe, ale to nie prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po latach powróciłem do Yamahy i to właśnie do modelu A-S701.

Wcześniej były niezliczone ilości i modele różnych amplitunerów i wzmacniaczy.  Ciągle poszukiwałem "tego czegoś", co jak znajdę to będę wiedział, że to jest to. Wiele osób na pewno mnie rozumie, bo sami mają podobne pragnienia 😀

Po prostu kupowałem, słuchałem i odsprzedawałem. Nawet na tą chwilę stoi u mnie 6 różnych wzmaków, które będę odsprzedawał.

Po podpięciu A-S701 do MA  Bronze BX-6 zapiałem z zachwytu. To był pierwszy wzmacniacz, który potrafił ożywić moje BX6 i zagrać tak żywiołowo i z potężnym basem a zarazem bardzo szczegółowo. Domownicy aż przysiedli obok mnie, aby przysłuchiwać się tej magii dźwięku generowanej przez A-S701. Tego nie da się opisać słowami, to po prostu trzeba posłuchać na własne uszy.

Myślę, że Yamaszka zagości u mnie na dłużej a ja sam chyba jestem już bliski celu swoich poszukiwań ...

Pozdrowionka dla wszystkich audiofili.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Miałem ten wzmacniacz sparowany z MA Silver 2 i również basu nie brakowało, ale gorzej było z jego kontrolą. Dobry wzmacniacz, ale w tej chwili jego cena jest mocno zawyżona, a ja go kupowałem nowego za 2300 PLN kiedyś.

A czy przypadkiem ceny sporej części asortymentu audio nie są lekko przesadzone 🙂? Takie chyba po prostu mamy czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... ja kiedyś  go kupowałem za 2100 zł.....nie tak dawno - 2 lata temu....

Czego ceny nie są teraz zawyżone ? Ogólnie jest dramat..... W niedzielę podjechałem z familią na rybkę do BARU w porcie jachtowym w  Gdyni. W sezonowe weekendy  bardzo często tam jadałem. Żarełko dobre, ceny przystępne....były.....

Tym razem porcje nie za duże, ryba gumowata, plastikowe sztućce, tekturowy talerzyk....4 osoby podjadły trochę,... i uiściłem 270 zł...także tego

I teraz taka 701 miałaby kosztować tyle co 6 wypadów na rybkę ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostęp do sprzętu HIFI był bardzo ograniczony. Ale czasami można było coś kupić :) Był to sprzęt luksusowy.

Pamiętam,że Radmor 5102 którego kupili rodzice, kosztował więcej niż dobra miesięczna pensja. Czyli na dzisiejsze czasy.......10 - 12 tysięcy  zł ??

Teraz też stanie się luksusem.....?

Póki co jest jeszcze dostępny za stosunkowo niewielkie pieniądze. Oczywiście nie każdy ......, ale przyzwoite granie maożemy mieć już za kilka tysięcy zł. Czyli i tak jest taniej niż to było kiedyś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...