Skocz do zawartości

Zestaw do kina Yamaha + B&W


jwronko

Recommended Posts

Witam,
zwracam się do Was z prośbą o sugestie na temat zestawu kina domowego.

Niedługo przeprowadzam się do nowego domu i postanowiłem stworzyć tam instalację kina domowego.

Parametry pomieszczenia: pokój o powierzchni 52m2, wymiary około 10x5m.

Wstępnie myślę o zestawie:
ampli Yamaha RX-V3800
dvd Yamaha DVD-S1800
front B&W 683
surround B&W 685
centralny B&W HTM61
sub B&W ASW 610 XP

Zestaw ma służyć do kina i w początkowym okresie najprawdopodobniej również do stereo.
Jak to zagra jako zestaw do słuchania muzyki? Słucham głównie rocka i troche popu. Zależy mi na detaliczności, zrównoważonym ale dynamicznym brzmieniu. Powinno to zagrać żywiołowo ale bez niepotrzebnego efekciarstwa.
Natomiast w kinie wskazany jest "kop" :), ale bez przesady, ścian nie musi mi przestawiać.
Jeśli to coś pomoże to powiem, że odpowiada mi brzemienie Pianocrafta - w tej chwilli służy mi jako kino 2.1 w małym salonie.

Macie jakieś uwagi do tego zestawu?
Może warto by było coś zmienić.

Z całym zestawem chciałbym się zamknąć w kwocie około 15-17 tysięcy.

Liczę na wasze uwagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolega Jeremi ma rację. Z taką kwotą to sklepy specjalistyczne pokażą najwięcej kombinacji sprzętu. Odsłuch obowiązkowy. Pozmieniają ci elektronikę, kolumny i sam sobie dobierzesz według upodobań. Ważne żeby odsłuch różnego sprzętu odbywał się w tym samym pomieszczeniu i na tych samych kablach, wtedy można powiedzieć coś o różnicach sprzętu grającego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...