Skocz do zawartości

Intensywność oddania zmian tonalnych - "melodyjność"


Recommended Posts

Rozwiązaniem dla niskiej intensywności zmian tonalnych w systemie okazało się jego odwibrowanie.  Uzyskałem wysoką czytelność nut, akordów, tonacji zawartych w utworach. Ponadto barwa stała się naturalna i bardzo czysta. Muzyka gra płynnie, spokojnie z kulturą. Bas jest kontrolowany i niedudniący.  Scena stereo stała się czytelna i głęboka. Dynamika, mikrodynamika, czytelność niuansów , szybkość i rytmika dźwięku bardzo się poprawiły. Nie zmieniając wzmacniacza, monitorów, źródła system zagrał kilka razy lepiej. Korekcja Apo którą wcześniej używałem podbijała tylko średnicę i nie odmieniała tak diametralnie brzmienia jak antywibracja. Teraz dźwięk odsłonił się ze zbędnego brudu więc średnica jest bardzo dobrze eksponowana i korektor jest mi niepotrzebny. Melodyjność bardzo wzrosła.

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niemelodyjnego, nierealistycznego brzmienia systemów nagłaśniających sądzę nie wynika tak z braku możliwości technologicznych czy słabej jakości sampli, jak z braku świadomości znaczenia negatywnego wpływu wibracji na brzmienie.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolujecie osoby które starają się podzielić swoimi odkryciami na tym forum dla dobra innych zainteresowanych tym tematem.  Dodatkowo tych którzy piszą o prostych i tanich sposobach na odmianę brzmienia. To się nazywa głupota.

JohnDoe sam pisałeś, że nie masz odwagi napisać na forum o swoich odsłuchach. Przez takie działania Ci co coś odkryją nie napiszą tu o tym, bo po co narażać się na wyśmiewanie i zachowają to dla siebie.

Wpisy robię z myślą o innych podobnych do mnie szukających sposobu na dobre brzmienie. Dzięki wpisom na forum Nowego 78 który zechciał podzielić się z nami swoimi odkryciami antywibracyjnymi zawdzięczam uzyskanie melodyjnego brzmienia w nagłośnieniu.

 

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O maszszsz.... Ja nikogo nie troluję. Ten film to żart zwykły, bez złośliwości ani podtekstów. Ale może ja mam inne poczucie humoru. 

Niepotrzebnie to wrzuciłem widocznie.

 

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

JohnDoe sam pisałeś, że nie masz odwagi napisać na forum o swoich odsłuchach.

Nie to, że nie mam odwagi przed innymi ale nie bardzo lubię tworzyć poezje na temat dźwięków które słyszę. Potem bywa, że sam siebie nie lubię czytać, lub zmienia mi się zdanie o czymś... po czasie.

Ja nie mam nic przeciwko Twojej pracy i eksperymentom. Nie mam też zamiaru nikogo zniechęcać. Sam czasem coś kombinuję i testuję 🙂

No, ale dobra, już milczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o wyczucie. Sądzę, że większość kiedy przekazuje ważne wg niego informacje nie będzię zadowolona z żartów kpiących pod swymi wpisami. Są tu niepotrzebne. Mogłeś nie mieć złej intencji ale żart można tak odebrać.

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 21:16, Fortepiano napisał:

Na każdym systemie usłyszysz duży skok jakościowy po jego odwibrowaniu. Swój wzmacniacz też możesz odwibrować.

Owszem, jednak nadal mam duże wątpliwości czy te zmiany są rzeczywiste. Dodatkowo gdy słyszę że "wzmacniacz zagrał kilka razy lepiej" te wątpliwości znacznie sie pogłębiają. Brak dystansu i realnej możliwości skonfrontowania tych DIY dokonań powoduje że mam znaczny dystans do tych rewelacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej rady aby je rozwiać jak przetestować u siebie. Wszystko opisane jest dokładnie w wątku wibracje i drgania.  Uzyskałem odmianę brzmienia przez dokładanie kolejnych warstw kawałków sprężystej gumy lateksowej i gumy uszczelkowej pod monitorami, wzmacniaczem, dac, listwą zasilającą ( w końcu z niej zrezygnowałem wpinając bezpośrednio wzmacniacz tak by jego kabel wisiał). Miękka guma lateksowa u mnie sprawdza się bardzo dobrze pod lekkimi elementami (około 5kg) .  Generalnie im usunież lepiej wibracje z systemu ( z każdego elementu, również wewnątrz urządzeń) tym uzyskasz lepszy dźwięk w każdym aspekcie prezentacji brzmieniowej. To jest droga do realizmu brzmieniowego.  U mnie każda kolejna warstwa pod urządzeniem to kolejny krok jakościowy. Nowy 78 zaleca gumę odpowiednio dociętą a przede wszystkim sprężyny które mam zamiar zastosować.  Na razie z powodzeniem warstwuję gumę i myślę o dołożeniu kolejnych tak tylko by "wierza" się nie zawaliła. Idealną sytuacja byłoby gdyby system nie miał kontaktu z powierzchniami drgającymi. Ważne by nie zrażać się do tematu pierwszymi odsłuchami z powodu przyzwyczajenia do zawibrowanego brzmienia lub próbami ze słabą izolacją. 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fortepiano napisał:

Ty nie wierzysz we wszystko co słyszysz i co czytasz na tym forum. Nie będę się twoim problemem zajmował.

Cóż.. sceptycyzm jest jednak znacznie zdrowszy niż akceptacja każdej obserwacji.

Weryfikacja jest narzędziem które pozwala w podstawowym stopniu pokazać czy to co obserwujemy nie jest ułudą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problemy z własnymi obserwacjami to zweryfikuj je przez odsłuch drugiej osoby. Ponadto możesz wrzucić w wątek wibracje i drgania zdjęcia swoich działań antywibracyjnych aby zweryfikować poprawność tego co zrobiłeś. Co do moich rewelacji mogę tylko dodać, że było już u mnie kilka osób które były pod wrażeniem odmiany brzmienia.  

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...