Skocz do zawartości

Zestaw stereo - dobór głośników


jwronko

Recommended Posts

Witam,

chcę kupić mój pierwszy poważniejszy zestaw stereo - jak narazie słucham na Yamaha Pianocraft.

Pomieszczenie, w którym to ma grać to spory pokój (około 52m2) w kształcie prostokąta o wymiarach mniej więcej 5x10m.
Słucham głównie rocka, od lekkiego do metalu, trochę popu.
Poszukiwany profil brzmienia: detaliczność, żywiołowość, wyraźnie zarysowana scena stereo, ale również dobry bas - dobry to znaczy dość obfity ale przy tym koniecznie dobrze kontrolowany.

Wstępnie wybrałem klocki Naim:
wzmacniacz zintegrowany Naim Nait 5i II lub preamp NAC122x + wzmacniacz mocy NAP150x, ewentualnie zastanawiam się nad wyłożeniem trochę więcej na integrę Naim Supernait
CD - Naim CD5i

Teraz pytanie z jakimi głośnikami to zestawić. Czego warto posłuchać, podrzućcie jakieś pomysły.

Napewno chcę sprawdzić współpracę tego zestawienia z kolumnami Harpia Amstaff Mini.

Finanse:
Na całość moge przeznaczyć nie więcej niż 20 tysięcy. W przypadku zestawu Nait 5i II + CD5i + Harpia Amstaff Mini wychodzi nawet sporo mniej.

Doradźcie mi zatem z jakimi kolumnami do 10 tys. warto posłuchać tego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim to bardzo dobry wybór ,wzmak ma drajwa i dobra wydajnośc prądową w sam raz do kolumn HarpiaAcoustics.
I chociaż ten model kolumn nie jest specjalnie trudny do napędzenia to jak wzmak ma zapas mocy to w krytycznym momencie to się zawsze przyda i wcale
nie trzeba słuchac bardzo głośno , na dobrze nagranych płytach zdarzają się takie fragmenty ,że to się po prostu przydaje.
Inna możliwość to nowy zestaw Yamahy z serii 1000 ,chociaż Recenzent odradza zestawienie z Harpiami /ma Dobermana/ ale ja jestem posiadaczem
Harpii z serii Time Coherent model Marcus i jestem innego zdania.

Tu masz recenzję :http://www.highfidelity.pl/artykuly/0809/yamaha.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

przeczytałem recenzję zestawu Yamaha. Opis wygląda mocno zachęcająco, słowa jakie padają przy opisie brzmienia dosyć dokładnie pasują do tego, jak chciałbym żeby brzmiał mój system.

Muszę poszukać tego zestawu i posłuchać.

Jedno co może przemawiać przeciw zestawowi stereo Yamahy to fakt, że do kian domowego planuję prawdopodobnie też Yamahę - i może wolałbym coś innego.

A masz jakies inne sugestie co do tego, z czym warto zestawic Naima?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinię nt. Yamahy opieram na odsłuchu serii 2000 /mam CD-ka z tego kompletu/ z kolumnami Harpia MARCUS i jeżeli Pan Wojtek
Pacuła rzetelnie ocenił serię 1000 a nie tylko kurtuazyjnie to zestaw jest godny zainteresowania.
Wg mnie seria 1000 Yamahy jest trochę poniżej możliwości wymienionego przez Ciebie Naima /odtwarzacz Yamahy w tej serii jest klasą dla siebie/
ale już seria 2000 Yamahy jest "lepsza" od Naima i na Allegro "nówkę" można kupić w granicach 8kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz odpoczywać przy muzyce i do tego delektować się czrującą średnicą, niestety zaokrąglonym basem i delikatną górą to do Naima polecam Harbeth-y. Osobiście słucham na SHL5, ale należy przesłuchać je w swoim pomieszczeniu. Niestety bas czsami trochę niesie. Słuchałem ich w różnych pokoikach i było zdecydowanie lepiej. Ale ta magia dzwięku na razie rekompensuje mi tą przypadłośc całkowicie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...