Skocz do zawartości

Dali Zensor do amplitunera Pioneer ? Czy coś innego ?


Aruniog

Recommended Posts

Dzień dobry – klasycznie zacznę w nowym roku.

 

Historia moich odsłuchów nie jest zbyt obszerna, po różnych Techniksach, Pionierach doszedłem jakiś czas temu do zestawu Harman AVR-5550 + Radmor LS-30 (jakiś czas temu czyli dawno ;-)).

 

Zestaw zapewne niezbyt wybitny ale spełanijący moje oczekiwania w kinie i radzący sobie w stereo. Oczywiście mocno wycięty środek i fantastyczny szybki i bogaty bas (zarówno Harmann z dużą rezerwą mocy i LS-30 ten zakres realizowały najlepiej).

Harmann odszedł do aniołków więc zakupiłem Pioneer sc-lx510 i tu zaczęły się schody bass zniknął i zrobiło się płasko. Ten Pioneer nie jest w stanie napędzić Radmorów i zapewne ogólnie niezbyt to dopasowany zestaw.

Po różnych recenzjach i opisach wyszło mi ze być może do tego pioneera może pasować zestaw Dali, konkretnie zensor 7 na front i ew pozostałe elementy systemu Dali.

Radmorki bardzo lubię, zastanawiałem się wielokrotnie nad ich modyfikacja w zakresie środka charakterystyki ale to chyba już mi przeszło, amplitunera też na razie nie zmienię.

 

Pytanie jest takie czy Dali zensor 7 to jest dobry krok w kierunku poprawy efektywności ? moje preferencje odsłuchowe to raczej jazz, soul, oraz kilka innych gatunków i raczej niewiele muzyki z wykopem.

Po fazie fascynacji kinem powoli coraz większą rolę odgrywa muzyka wiec liczę się z tym że za 2-3 lata aplituner zamienie na wzmacniacz stereo + odtwarzacz sieciowy. Czy i w tym przypadku Dali Zensor 7 to dobra baza do budowy budżetowego zestawu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dali Zensor 7 to dobry kierunek do Twojego amplitunera, natomiast na pewno w ciemno bym nie dokonywał zakupu. Jeśli szukasz kolumn w tym przedziale cenowym, warto na pewno posłuchać jeszcze Monitor Audio Bronze 6, może coś z Tannoy i Fyne Audio (najlepjek te trochę droższe serie czyli Revolution i F500), Kef, Audio Academy Hyperion IV. Jeśli dużo słuchasz muzyki, na pewno amplituner kina domowego jest dosyć dużym ograniczeniem i kompromisem i nawet zmiana kolumn nie spowoduje pełnej satysfakcji. 

Zapraszam na odsłuchy, zobaczysz co poszczególne modele kolumn oferują. Możemy także podłączyć klasyczny wzmacniacz i wtedy poczujesz różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

Dali Zensor 7 to dobry kierunek do Twojego amplitunera, natomiast na pewno w ciemno bym nie dokonywał zakupu. Jeśli szukasz kolumn w tym przedziale cenowym, warto na pewno posłuchać jeszcze Monitor Audio Bronze 6, może coś z Tannoy i Fyne Audio (najlepjek te trochę droższe serie czyli Revolution i F500), Kef, Audio Academy Hyperion IV. Jeśli dużo słuchasz muzyki, na pewno amplituner kina domowego jest dosyć dużym ograniczeniem i kompromisem i nawet zmiana kolumn nie spowoduje pełnej satysfakcji. 

Zapraszam na odsłuchy, zobaczysz co poszczególne modele kolumn oferują. Możemy także podłączyć klasyczny wzmacniacz i wtedy poczujesz różnicę.

Dziękuję za kilka sugestii, Hyperiony brałem także pod uwagę chociaż to inny budżet. Z odsłuchem w Pabianicach mogę mieć jednak kłopot ? na razie mam lekturę do przerobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zensor 7 musi co odpowiadać dźwiękowo pod kątem stereo. Skoro i tak to ma być docelowe 

Generalnie Ampli Pioneer łączą się dobrze z dali.

Piotr

Przed chwilą, Aruniog napisał:

Dziękuję za kilka sugestii, Hyperiony brałem także pod uwagę chociaż to inny budżet. Z odsłuchem w Pabianicach mogę mieć jednak kłopot ? na razie mam lekturę do przerobienia.

Nie lekturę tylko odsłuch. Ze 3 kolumny musisz posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...