Skocz do zawartości

Zestaw audio na poddaszu (strych)


Jimbo

Recommended Posts

Cześć,

chciałbym skompletować pięknie brzmiący i funkcjonalny system stereo w pokoju na poddaszu (30 m2) do kolumn podłogowych z szerokopasmowymi głośnikami Sonido SFR 175-8 alnico (8 Ohm / 24 W / 93 dB) x 2

Miejsce jest bardzo trudne do nagłośnienia (w moim odczuciu) ze względu na dach (skosy) ponieważ jest to strych (wysokość ok 4 m) w górskim domu.

Potrzebuję:

- wzmacniacz zintegrowany lub amplituner
- odtwarzacz CD (z możliwością odtwarzania płyt SACD)
- odtwarzacz sieciowy (tylko w przypadku gdy opcji streamingu nie będzie posiadał wzmacniacz)

Bardzo proszę o pomoc w złożeniu takiego zestawu i ewentualne rady / porady.

Ogólne założenia do interesującego mnie zestawu:

- Budżet (~ 4 000 - 8 000 PLN) : im taniej tym lepiej, ale jeśli będzie to droższy sprzęt to odłożę jego zakup w czasie i dozbieram, szukam różnych rozwiązań od tańszych po te droższe
- Sprzęt może być z drugiej ręki.
- Rodzaj muzyki: w pierwszej kolejności (najważniejszej) jazz i elektronika, w drugiej: rock
- Do wzmacniacza zamierzam podpiąć też: dekoder 4K ULTRABOX+ (MODEL: USW4001NCP) oraz konsolę PS4

Na ten moment posiadam:

- wspomniane kolumny podłogowe z głośnikami Sonido SFR 175-8
- odtwarzacz CD NAD 514
- amplituner NAD AV 711

Myślałem o klasie D i wzmacniaczu NAD'a C368 (~ 3 000 PLN) + Moduł BlueOS kupiony w późniejszym czasie (ale jaki CD do niego ? NAD C568 czy może innej firmy ?).

Przez myśl przeszedł mi też zestaw: Cambridge CXA60 i do tego odtwarzacz CD Cambridge CXC.

Zawsze marzyłem o Naimie, ale All in One Unity Star to kosmiczna kwota 17 tys. Może jesteście w stanie dobrać jakiś bardziej przyziemny cenowo zestaw tej firmy (wzmacniacz + CD player) ?

Jak widzicie na ten moment błądzę... szukam punktu zaczepienia, potrzebuję propozycji nagłośnienia tego pomieszczenia, Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

Stereo.jpg

Edytowano przez Jimbo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam pojęcia. 

Otóż w tej cenie bez problemu znajdziesz rozet który będzie miał wejścia cyfrowe do podłączenia dekodera. CD, striming itp. 

Ale który z tych sprzętów sprawdzi się z twoimi kolumnami raczej nikt ci nie pomoże. Nie znam ich i raczej niewiele osób zna. 

Toteż najlepiej jest pożyczyć kilka systemów

Jak właśnie 

Nad

Cambridge

Ewentualnie atoll 

I sprawdzić jak radzi sobie raz z kolumnami dwa z akustyka pomieszczenia.

Daje taką możliwość.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew.

Zdaję sobie sprawę, że ciężko na odległość dobrać sprzęt do kolumn, zwłaszcza jeśli są to DYI a nie taśmowa produkcja.

Miałem jednak nadzieję, że znajdzie się ktoś kto być może miał do czynienia z nagłaśnianiem takiego pomieszczenia.

Inna kwestia, że chciałbym zawęzić krąg poszukiwań do konkretnych modeli:

- jeśli NAD C368 to jaki CD do niego ? C568 ?
- jeśli Cambridge to czy podane przeze mnie modele są dobrym wyborem ?
- jeśli Atoll to który model ? IN80se ?

Oczywiście pochylę się bliżej nad każdą propozycją i spróbuję dotrzeć do opinii na temat danego modelu. O tych Cambridge'ach czytałem dużo dobrego, o NADzie w sumie też, tylko nie wiem czy jest sens dokupywać BlueOS'a - może w podobnej cenie dostanę równie dobrego lub nawet lepszego "gotowca".

 

 

Edytowano przez Jimbo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenia z takimi pomieszczeniami. I powiem tak. Każde jest inne. Wielkość, materiały, wszystko ma znaczenie. 

Dlatego proponuję ci wypożyczenie i testowanie tam

 

Atoll raczej setka. 

Bluos jest pięknie nie drogi. Za 2k można kupić lepszy strimer. Tyle że nie będzie w jednym urządzeniu. 

Przede wszystkim musimy sprawdzić która firma, które brzmienie spasuje do tych kolumn. Później będziemy decydować jaki CD itp.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...