Skocz do zawartości

Coś lepszego, mam Magnat 605


kp43h8

Recommended Posts

Witam, mam 3 lata Magnat Quantum 605, na początku z Onkyo 8570, teraz od roku Denon AVR-1909. Chciałbym coś lepszego. Magnaty fajnie grają, ale mocy to mają na 12m2 jak dla mnie, wtedy można puścić konkretny film i poczuć się jak w kinie, muzyka też gra tak, że głowa zaboli. Jednak po przeprowadzce przy 24m2 salonie trzeba je już mocno kręcić, bass też się gubi w pomieszczeniu względem tego czego bym oczekiwał, na imprezkach też słychać zniekształcenia jak się da w palnik. Celuję w nowy sprzęt, nie ufam używkom po kupnie lutowanego wzmaka kiedyś. 605 mają 180W więc co mnie następnego zadowoli? Muzyka sporadycznie hity, głównie rap, mocne filmy, w horrorach ma tak walić w czachę, abym skakał na kanapie ze strachu, pamiętam, że to wszystko mi się kiedyś na 12m2 kumulowało pięknie, jak w horrorze ktoś trzasnął drzwiami to po ścianie było to czuć. Na allegro najdroższe to 727 i mają po 200W czyli niewiele więcej. Na stronie Magnata widzę serię 1009 ma 330W więc fajnie, ale w internecie znalazłem też serię Signature, która ma 400W. Nie mówię, że mam tyle kasy, ale porozmawiajmy o nich, do 10 tys bym mógł wydać. Gdybym trafił te Signature w używce.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @kp43h8

Kolumny jako takiej mocy w sobie nie mają. Jest to informacja jaką maksymalną moc może kolumna przyjąć by jej nie uszkodzić. W kolumnie ważna jest efektywność. Im większa tym słabszy wzmacniacz je obsłuży I odwrotnie.

Teoretycznie:

Efektywność kolumn w przedziale 87-90 db jest wystarczająca do napędzenia ich przez większość wzmacniaczy. Im większa "moc" kolumny tym bardziej wydajny prądowo "piec" jest potrzebny. 

Ty jak widzę przesiadłeś się z ampli stereo na kino domowe. Dlatego jest gorzej. Masz jeszcze onkyo? Spróbuj wrócić do amplitunera stereo. Powinno być lepiej. 

Jaki masz budżet? 

Nowy sprzęt to tylko od branży piszacej na forum. Używany, sprawdzony technicznie i z gwarancją od kolegi @Pumpurek

Proponuję zupełnie coś innego. Mianowicie klasyczny wzmacniacz stereo. Między amplitunerem kina domowego a wzmacniaczem stereo w tym samym budżecie to przepaść. 

Wypożyczyć coś sobie za kaucją do domu i sprawdź we własnych warunkach odsłuchowych. Obojętnie nowy czy używany. Używany w kwocie tej samej, którą zapłacisz za nowy to klasa lub dwie wyżej. 

Wybór pozostawiam Tobie. Nic nie zastąpi Twoich uszu?. Odsłuch jest bardzo ważny by nie wtopić. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Dziękuję 

W tej cenie to i tak bym szedł w "używki". Ale to ja?

Przykład: Wzmacniacz używany, który teraz kosztuje teraz około 5k, kiedyś kosztował nawet około 10-15k. Takie sprzęty są bardzo zadbane i zazwyczaj w bardzo dobrej kondycji. 

Utrata wartości sprzętów nowych jest duża. Średnio od około 30% do nawet 70%. A w tym budżecie to już sporo. Najwięcej tracisz przy kinie domowym. 

Ale nie namawiam, to Twój wybór i Twoje pieniądze. 

Odsłuch konieczny przed zakupem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 1Ender napisał:

@S4Home

Piotrze, nowe auta tylko ładnie wyglądają, a po 300k przebiegu można oddać na szrot, bo wszystko się sypie ? A naprawy są nieopłacalne. 

taaaa ...owszem... w niemczech przejadą 300 a u nas kupują je amatorzy używanych z przebiegiem 100 ;) i twierdzą cały czas ze to świetny zakup?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć że kupując nowy sprzęt, powiedzmy sobie zestaw: kolumny + wzmacniacz + CD (+ streamer?) + kabelki o wartości do 5.000 zł kupujemy sprzęt z grupy „entry level” i zagra to… jak sprzęt z grupy „entry level”. Problem w tym, że ludziom średnio zorientowanym w temacie często wydaje się, że 5.000 zł to spora kwota i oczekują czegoś grającego jak sprzęt za sporą kwotę, stąd późniejsze frustracje i negatywne opinie o sprzęcie. Z kolei te same 5.000 zł sensownie ulokowane w sprzęt używany, może dać pożądane rezultat tyle że zakup obarczony będzie ryzykiem. Stając przed wyborem: będzie w najlepszym razie średnio (ale z gwarancją) vs może być świetnie (ale nie koniecznie od razu) - wybrałbym to drugie. Nie ma tutaj prostych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch, odsłuch, odsłuch.. Jeżeli nie w salonie to w domu. A kolega może poszukać sprzętu w swoich okolicach i pojeździć. Ale musiałby już mieć jakieś swoje typy, by zawęzić poszukiwania. 

Kolega powinien wiedzieć co mu się podobało i zagrało najlepiej dla niego. A wtedy można już... Konkretnie 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie doprecyzowałem, oczywiście, że nie chcę kolumn za 10-15 tys do tego denona, myślałem nad NAD 368. Ogólnie to posiłkowałem się jakimś tam tematem sprzed pół roku i właśnie pozytywne oceny 1009S tylko przeglądając Google znalazłem też:

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Quantum-Signature,2,0,165,6113.htm

Więc pomyślałem może zakupić komplet na lata i dopłacić?

 

Ok to pytanie z innej beczki, czy ten AVR-1909 ma wystarczająco mocy, aby zasilić 605? Może zniekształcenia powstają przy głośniejszym odsłuchu ponieważ wzmacniacz nie daje już rady? Na Onkyo było podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Uważaj na ten sklep nie mają polskiej gwarancji. A ja zrobię ci na nie dobre ceny.

Nad 368 jest zastosowanie kabg do signature.

 605 są ok do 1909. Chodź potrafią zagrać lepiej ze wzmakiem.

Piotr

A co tu mamy na zdjęciu?

magnat.png

I co to za różnica jaka gwarancja? Ja wyślę im, oni dalej ? zresztą nie spotkałem się jeszcze z nikim kto reklamował kolumny, chyba,  że ja samemu spalił (wtedy też naprawiał na swój koszt). Jednak chętnie wysłucham propozycji.

Edytowano przez kp43h8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...