Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Ponieważ mój temat został skasowany z działu kluby i polecono mi założyć temat w dziale audiofile dyskutują. Co też czynię. 

Wobec powyższego powołuje do życia klub Google Chromecast audio. 

Chciałbym was zapytać 

1) jak odróżnić podróbki od oryginału? Są jakieś cechy szczególne na samym urządzeniu i/lub pudełku? 

Obecnie w sprzedaży są dostępne 4 typy Chromecasta.

1) zwykły na kabelek mini jack,

2) Chromecast 2,

3) Chromecast 3

4)Chromecast 4K

Zastanawiam się nad zakupem. Na pewno pominę 4K. Zostają 3 wersje do wyboru. 

Na allegro jest np. 3-cia generacje z UK. Do tego przejściówka. Jest też aukcja z europejską wtyczką, niestety brak zdjęcia opakowania. 

2 i 3 generacja też się różnią wyglądem. Na 3 jest literka G, na 2 kółeczko z trzema kreseczkami pod kątem. 

Naprawdę temat dość ciężki dla nowicjusza. Zwłaszcza, że pudełka też się różnią w tych samych wersjach urządzenia. 

Pytanie jak kupić, by nie wtopić? 

Teraz pytanie co do brzmienia. 3 generacja podobno poprawiona i szybsza i lepsza od 2ki. 

Zastanawiam się czy 2 generacja, czyli gdzieś pośrodku, swoisty kompromis będzie dla mnie najlepsza?

Jak z aktualizacją starszych wersji? 

Mam nadzieję, że po zakupie Chromecasta znikną lagi i bootowanie jak to ma do tej pory gdy przesyłam obraz ze smartfona na TV. 

Piszcie o swoich doświadczeniach. Proszę też o zdjęcia zarówno urządzeń jak i opakowań, tych których aktualnie macie. 

Może branża też coś napisze? 

Zapraszam do wpisów. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Krótka refleksja na temat. 

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Chromecast 3. Z urządzenia byłem bardzo zadowolony pod zarówno pod względem funkcjonalności jak i jakości dźwięku. Aż do czasu gdy wpiąłem Chromecast audio... To był ogromny skok jakościowy. Dużo lepsza dynamika, szczegółowość, scena i stereofonia. 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem Chromecast 3 vs Chromecast audio i zależy mu na jakości to zdecydowanie polecam wersję audio. 

Kolega @S4Home miał dużo racji.

Pozdrawiam 
Edit:  Sposób podłączania różnych wersji Chromecast przedstawiona jest w poście nr 118 (strona nr 5): informacje oraz zdjęcia przykładowych typów kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem że Chromecast Audio to kiler jezeli chodzi o stosunek jakość/ cena to mi pisali że lepiej po Bluetooth....

Dla mnie to urządzenie które z każdego analogowego wzmacniacza zrobi krok w świat streamingu za śmieszne pieniądze. Zgodnie z zapowiedziami Google pomimo zakończenia produkcji będą go wspierać i produkować aktualizacje. Pewnie nie do końca świata ale póki co trzeba się cieszyć z tego co można z tak małego pudełka wycisnąć. W zestawie Cyrusa mam go podpiętego do 82DACQX i gra naprawdę fajnie - coś tam brakuje w basie i szczegółowości ale za takie pieniądze byłby grzech narzekać na cokolwiek. Ja mam dwa w domu i zamierzam używać tak długo jak będą działać ?

Także Ci co nie mają niech szybko kupują bo zaraz to będzie towar deficytowy ?

Chodzi mi o tych co zastanawiają się nad kupnem, oczywiście.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Inferno i reszta użytkowników.

Mam pytanko. Mam podłączone kolumny do tv przez daca. Przy oglądaniu TV naziemnej, dźwięk jest normalnie. Ale gdy odpale przez TV netflixa to jest sam obraz, bez dźwięku. Jest to uciążliwe bo gdy chce coś obejrzeć muszę podłączyć do tv laptopa przez hdmi, wtedy jest ok. I pytanie czy chromecast audio naprawiloby sprawę? Wyższe modele pewnie tak, ale nie chciałbym rezygnować z jakości dźwięku jaki daje zwykły chromecast audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem że Chromecast Audio to kiler jezeli chodzi o stosunek jakość/ cena to mi pisali że lepiej po Bluetooth....
Dla mnie to urządzenie które z każdego analogowego wzmacniacza zrobi krok w świat streamingu za śmieszne pieniądze. Zgodnie z zapowiedziami Google pomimo zakończenia produkcji będą go wspierać i produkować aktualizacje. Pewnie nie do końca świata ale póki co trzeba się cieszyć z tego co można z tak małego pudełka wycisnąć. W zestawie Cyrusa mam go podpiętego do 82DACQX i gra naprawdę fajnie - coś tam brakuje w basie i szczegółowości ale za takie pieniądze byłby grzech narzekać na cokolwiek. Ja mam dwa w domu i zamierzam używać tak długo jak będą działać
Także Ci co nie mają niech szybko kupują bo zaraz to będzie towar deficytowy
Chodzi mi o tych co zastanawiają się nad kupnem, oczywiście.
Miałem okazję przetestować Chromecasta audio. W roli transportu cyfrowego spisuje się świetnie - wady są głównie w sferze użytkowej(brak gapless, problemy z odtwarzaniem długich playlist w trybie mieszania). Brzmienie za te pieniądze jest świetne - u mnie co prawda nie przeszedł testu"zamieszkajmy razem" ale był konfrontowany z 10-krotnie droższymi transportami więc jego atrakcyjność jest poza dyskusją.
Natomiast Chromecast jako samodzielny odtwarzacz gra "jak zepsuty" nie ma żadnego progresu do BT za 200 zeta(po cyfrze jest) - a BT ma wtedy przewagę użytkową. Oczywiście jak ktoś ma 15-letnią miniwieżę wepchniętą do regału to Chrome może się sprawdzić. Mój pewnie skończy w tej roli - mam znajomych z kilkunastoletnim Denonem - powinni być zachwyceni z takiego prezentu.
W przypadku Chrome w roli transportu dużą poprawę daję zmiana zasilacza - np. iFi iPower wniósł sporo redukując efekt ksero w reprodukcji barwy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacofany trochę jestem, wybaczcie pytania. Ostatnio przymierzam się do maliny, bo mnie Koledzy forumowi troszkę wprowadzili w temat, i coś rozczytuje. Ma grać po wifi, radia internetowe i Tidala z laptopa jako muzyczne tło, bez nastawienia na jakość.

Jak ma się taki Chrom Audio, do maliny z wifi i daciem (taki zestaw za 600 zeta)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojej sprawy chciałem dopisać jeszcze, że czasem dźwięk uruchamiania aplikacji jest natomiast w filmach już nie. 

Gdzieś przeczytałem, że ktoś miał taki sam problem i wystarczyło odpalić film wejść w ustawienia dźwięku na tv i na optycznym zmienić na pcm, ale nie widzę takiej opcji nigdzie.. 

Dobra udało się znaleźć... Nie było tematu. Działa. 

Edytowano przez stonas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas to jaki model Chromecast kupiłeś, audio, 2, 3?

@Pboczek  do maliny odnieść się nie mogę bo nie słuchałem.

Ale chętnie przyjmę maline na testy :D.

Jeżeli chodzi o różnice jakości pomiędzy 3 i audio to są na korzyść audio. Może nie przepaść, ale różnica jakości znaczna. Musiałbym test powtórzyć, by sprawdzić na jednakowej głośności. I dłużej. Bo miałem tylko kilka godzin. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2019 o 11:56, dzarro72 napisał:


W przypadku Chrome w roli transportu dużą poprawę daję zmiana zasilacza - np. iFi iPower wniósł sporo redukując efekt ksero w reprodukcji barwy.

A czy ktoś może używa power banka zamiast zasilacza?

Wczoraj podłączyłem z ciekawości. Grało obiecująco ładnie. Dzisiaj spróbuję się wsłuchać dokładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2019 o 12:22, Pboczek napisał:

Ja zacofany trochę jestem, wybaczcie pytania. Ostatnio przymierzam się do maliny, bo mnie Koledzy forumowi troszkę wprowadzili w temat, i coś rozczytuje. Ma grać po wifi, radia internetowe i Tidala z laptopa jako muzyczne tło, bez nastawienia na jakość.

Jak ma się taki Chrom Audio, do maliny z wifi i daciem (taki zestaw za 600 zeta)?

U mnie podobna myśl się ostatnio urodziła. Trochę się rozejrzałem i mnie Chromecast audio wydaje się do zastosowania jak wyżej opcją lepszą. Malina jest bardziej wszechstronna to fakt, ale trzeba mieć więcej czasu na ogarnięcie i zabawę, a ja potrzebuję tylko mieć dostęp do streamingu muzyki. Chromecast audio jest tani jak barszcz, prosty w użytkowaniu, a możliwość podłączenia do zewnętrznego daca (co było u mnie jednym z głównych warunków) najprawdopodobniej przesądziła sprawę. Czy pominąłem coś ważnego, na co powinienem zwrócić uwagę? @Pboczek, czy u Ciebie decyzja już podjęta? Czy może pojawiły się jakieś mocne argumenty przemawiające za jednym bądź drugim rozwiązaniem?

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy78 nie wiem. U mnie malina trochę przeważa, bo mam dwa zestawy a jednego daca, więc sam Chrome roboty nie zrobi. Chyba że chrome do tego co mam, a za chwilę poszukać drugiego lepszego dac?

Jak można podpiąć chrome do dac, po usb, czy coaxial? Co w zasadzie siedzi w tym chromie? To też jakiś mikrokomputer. 

Myślę o zasilaniu tych urządzeń i zakłóceniach jakie generują. Zasilacz do chroma podraża znacząco zabawę, a bez niego chyba słabiej. Malina ma jakiś moduł za 6 dych odfiltrowujący...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pboczek napisał:

Jak można podpiąć chrome do dac, po usb, czy coaxial? Co w zasadzie siedzi w tym chromie? To też jakiś mikrokomputer

Złącze cyfrowe to tylko optyczne jack3,5mm. Można kupić taką przelotkę Toslink na Jack3,5mm. To jedyny sposób po cyfrze, tak mam podpięty do 82DACQX. 

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

Chromcast chyba nie obsługuje Tidala w trybie master, ale to info do sprawdzenia

Tylko wybrane odtwarzacze sieciowe mają MQ np. Bluesound Node2i

Dnia 16.02.2019 o 11:56, dzarro72 napisał:

Natomiast Chromecast jako samodzielny odtwarzacz gra "jak zepsuty" nie ma żadnego progresu do BT za 200 zeta(po cyfrze jest) - a BT ma wtedy przewagę użytkową.

Zupełnie się nie zgodzę że Bluetooth ma przewagę użytkową chyba że ktoś chce szybko telefon rozładować. Do podłączenia po analogu proponuje sobie lepszy kabelek kupić i nie będzie „ popsuty” a pisze to będąc posiadaczem dwóch takich urządzeń ale jeszcze mając Cyrus StreamX2 Signature i otrzymany na gwiazdkę Bluesound Node 2i. Wiec nie chwale tego co mam żeby sobie poprawić samopoczucie tylko rzetelnie porównując z innymi dużo droższymi urządzeniami jakie posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 15:17, stonas napisał:

Zamawiam audio, wyłącznie do tego ma służyć więc to chyba najlepsza opcja?

I właśnie gdzie najtaniej kupić żeby nie trafić na podróbke? :)

Ja kupowałem w sklepie x-kom. Polska dystrybucja. Trochę drożej, ale masz pewność 

Dnia 18.02.2019 o 18:38, slaw0001 napisał:

Chromcast chyba nie obsługuje Tidala w trybie master, ale to info do sprawdzenia

Obsługuje. Zarówno audio jak i 3-ka.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...