Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Zupełnie się nie zgodzę że Bluetooth ma przewagę użytkową chyba że ktoś chce szybko telefon rozładować. Do podłączenia po analogu proponuje sobie lepszy kabelek kupić i nie będzie „ popsuty” a pisze to będąc posiadaczem dwóch takich urządzeń ale jeszcze mając Cyrus StreamX2 Signature i otrzymany na gwiazdkę Bluesound Node 2i. Wiec nie chwale tego co mam żeby sobie poprawić samopoczucie tylko rzetelnie porównując z innymi dużo droższymi urządzeniami jakie posiadam.
Po pierwsze przy BT masz gapless, dla wielu rodzajów muzyki to bardzo ważna funkcja. Po drugie jesteś niezależny od sieci - praktycznie każdy z serwisów w wersji mobilnej pozwala zgrywać pliki na kartę i odtwarzać w trybie offline. Po BT zagrasz wszystko i ze wszystkiego więc jako dodatkowe źródło nie zaszkodzi - tym bardziej, że wiele urządzeń ma to w standardzie.
Co do Chrome jako samodzielnego źródła to zamykam temat. Chcesz słuchać to słuchaj. W wolnym kraju żyjemy.
W każdym razie jako transport Chrome daje radę. Jak ktoś słucha Deezer to nawet gapless nie przeszkadza bo i tak go nie ma (nie wiem może w streamerach Bluesounda albo Moona jest).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

PS. Z tego co wiem to Chromecast pozwala odtwarzać hiresy przez Qobuza. Ja nie próbowałem bo nawet po Qobuzie w wersji hifi ciężko się wraca do Tidala a dopiero co zacząłem się do niego adoptować. Zresztą abonament Studio wychodzi ze 3 razy drożej niż Tidal Master.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje żebyś założył temat o Twoim ulubionym BT. Ja Porównuje z tym co mam w domu OPRÓCZ Chromecast biarąc oczywiście cenę za dodatkowy argument i to jest kiler także pod względem cech użytkowych gapless mnie nie obchodzi.

Nie są to moje główne źródła dźwięku a i tak jestem ich fanem zupełnie obiektywnie rzecz biorąc. Nie uważam że potrzebny jest jakiś zasilacz do tego Chromecasta bo co by się nie robiło to i tak audiofilskiego źródła z niego się nie zrobi. Zupełnie tak samo jak z BT który chodzi w paśmie 2,4 GHz jak znakomita większość sieci bezprzewodowych wszystkich sąsiadów naokoło - chyba że ktoś mieszka po środku puszczy i sąsiada z WiFi nie ma. Z tego powodu moje źródła mam podpięte po kablu do 250MBit FTTH ewentualnie do lokalnego serwera z plikami z Reference Recordings

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Hej. Od jakiegoś czasu mam problem z Chromecastem Audio i Spotify. W momencie kiedy chcę się połączyć z Chromecastem z apikacji Spotify to jest muzyka leci zarówno na telefonie jak i na głośnikach ale po jednym utworze dostaję info, że gram na innym koncie i odtwarzanie jest zatrzymywane. Wszystko natomiast działa jeśli z aplikacji Home wybiorę cast my audio. Czy ta funkcja wpływa na jakość dźwięku czy jest to po porstu zamiennik tej opcji bezpośredniego łączenia się ze Spotify?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 28.01.2019 o 14:17, 1Ender napisał:

Krótka refleksja na temat. 

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Chromecast 3. Z urządzenia byłem bardzo zadowolony pod zarówno pod względem funkcjonalności jak i jakości dźwięku. Aż do czasu gdy wpiąłem Chromecast audio... To był ogromny skok jakościowy. Dużo lepsza dynamika, szczegółowość, scena i stereofonia. 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem Chromecast 3 vs Chromecast audio i zależy mu na jakości to zdecydowanie polecam wersję audio. 

Kolega @S4Home miał dużo racji.

Pozdrawiam 

Weryfikacja wcześniejszej wypowiedzi. Po jakimś czasie sprawdziłem jeszcze raz. Tym razem pilnowałem by głośność była na jednym poziomie. Różnica była, ale już nie aż tak znacząca. Obie wersje są godne polecenia. 

 

Teraz zastanawiam się nad dokupieniem wersji audio. Tylko nie wiem jak długo będzie wsparcie i aktualizacje? 

Czy ktoś może polecić coś równie dobrego (stosunek jakość/cena) z długim wsparciem? W budżecie do 150 zł? Podłączenie do wzmacniacza z pominięciem TV. Koaksal lub optyk. 

Trwają wyprzedaże black friday, serwery się wieszają i kupno czegokolwiek graniczy z cudem... 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że najbardziej spokrewniony z Chromecastem Audio od Google wydaje się być iEAST AudioCast M5. Jest jednak droższy i posiada jedynie wyjście analogowe w postaci gniazda jack 3,5 mm. Droższa wersja za kilkaset zł w większej obudowie ma wyjście optyczne, lecz z tego co podaje producent o częstotliwości próbkowania ograniczonej do 48 kHz. Jak na razie chyba brak jest chyba godnego następcy Chromecasta Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, udało się kupić chromecast audio. Co potrzebuję? Przejściówki lub przewodu toslink. 

Z uwagi, że dołączony kabelek jest bardzo krótki, chcę kupić dłuższy. 0,5 m do 1 m. Teraz zastanawiam się czy optyczny z przejściówką na mini toslink (optyczny mini jack) czy przewód gotowy mini toslink na toslink?? 

Pisać kto jaki ma/ miał. 

Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto kupić kabel o długości takiej jaka jest potrzebna aby Chromecast znajdował się w łatwo dostępnym miejscu gdzie nie będzie zastawiany na drodze do anteny wi-fi z którą będzie połączony. Kabel toslink ze standardowymi końcówkami może łatwiej znaleźć zastosowanie gdy będzie potrzebny do połączenia innych urządzeń. Czasem można kupić taki kabel w zestawie z przejściówką na mobilną wersję toslink jack. Jeśli zakładasz ze będzie służyć tylko do tego celu, to pewnie kabel z odpowiednimi końcówkami będzie w jakimś stopniu lepszym rozwiązaniem. Nie spotkałem się z badaniami wykazującymi na wpływ przejściówek lub jego brak.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

nie potkałem się z badaniami wykazującymi na wpływ przejściówek lub jego brak.

Realnych badań w audio jest jak na lekarstwo a i tak "wszystko ma wpływ" ;)

Jestem za kablem bez przejściówek, ze względu na zwyczajne mechaniczne rozbieżności w wykonaniu. A że są takowe to juz poznałem po wielu latach uzywania optycznych przewodów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejściówkę mini toslink (była w komplecie od Node) i powiem, że to jest bardzo solidne maleństwo, bardzo dobrze siedzi w gniezdzie jak i na kablu toslink, lepiej i ciaśniej niż zwykly toslink w gniezdzie.   Z mojego doświadczenia wiem, że kable optyczne ze zwykłą wtyczką dość słabo, luzno trzymają się w gniezdzie. Nie zauważyłem też żadnej degradacji dzwięku przez tą przejściówkę mini jack. W końcu to tylko światło, nie prąd.  Używam do połączenia tv z Node.  Jak dla mnie to wszystkie gniazda toslink mogłyby być te "mini jack" bo moim zdaniem to jest solidniejsze i wygodniejsze do podłączania niż te kwadratowe toslink - które zawsze trzeba się przyglądać jak to cudo wetknąć w gniazdo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj złącza toslink jack wprowadzono do urządzeń przenośnych. W takiej sytuacji zajmuje on mniej miejsca i można go zintegrować z elektrycznym gniazdem jack. Zróżnicowanie rodzaju gniazda tego typu w sprzęcie stacjonarnym ma sens o tyle że ludzie bardzo często nie są w stanie zrozumieć że taką postać może mieć złącze optyczne. Szczególnie ci którzy nie czytają instrukcji obsługi i nie wiedzą o istnieniu czegoś takiego.  Z drugiej strony niezbyt praktyczny jest fakt potrzeby umieszczenia wtyczki toslink tej stacjonarnej w jednej z 4-rech pozycji. Złącze jest symetryczne i zawiera tylko jeden światłowód i wprowadzanie asymetrii osiowej wydaje się nie mieć żadnego sensu. Niedokładne spasowanie w połączeniu optycznym nie jest jednak bez znaczenia. Może prowadzić nawet do przerywania dźwięku. Jeśli jednak wszystko pasuje, nie powinno być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiło się takie ustrojstwo odtwarzające MQA i właśnie się zastanawiam nad kupnem, jedyny problem jaki mam to źródło Tidala(mój laptop jest w stanie rozkładu, a że dawno został wyparty przez smartfon i tablet to nie chcę wydawać pieniędzy na nowy). I tak się zastanawiam czy Chromecast audio pozwoli wykorzystać potencjał tego DAC/AMP czyli odtwarzanie plików MQA? 1095d17860c52b24a81ff7f9d4336c1a.jpg

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...