Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

@Gface

Jak Ci się sprawuje?

Ostatnio jak podłączyłem optyka do wzmacniacza, to musiałem lekko wysunąć wtyczkę by był kontakt. Przy włożonym prawidłowo z "klikiem" brak sygnału. 

1.Zastanawiam się co może być przyczyną, zimne luty, czy zabrudzenia na soczewce gniazda? 

2. Jak czyścić gniazdo optyczne? Boję się użyć sprężonego powietrza, by nie uszkodzić. 

3. Nie wiem czy nie będzie konieczna wymiana gniazda? Czy wystarczy tylko rozgrzać stare luty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham muzyki z chromecast audio po optyku i pierwsze co mi się rzuciło na uszy (porównując do chromecast 3) to dźwięk bardziej rozdzielczy. Trochę słabsze niskie tony, brak dociążenia, ale z każdą minutą jest lepiej. Widocznie jest to kwestia wygrzania.

No i jeszcze znaczna różnica głośności, po koaksjalu jest dużo głośniej przy tych samych ustawieniach. 

Po koaksjalu dac Luxmana 48 kHz, po optyku 44 kHz. 

A wy jakie mieliście doznania zaraz po podłączeniu? Ktoś pamięta? 

Jeszcze mam pytanie odnośnie zasilania, ktoś testował inny zasilacz np. tranzystorowy?? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli chcesz używać jego wyjścia cyfrowego, to nie masz co liczyć na zauważaną poprawę dźwięku. Zasilacze impulsowe lepiej izolują od zakłóceń i przepięć w sieci. Dlatego w komputerach używa się takich zasilaczy. Sekcja analogowa może nie być warta inwestowania w taki zasilacz. Chromecast nie jest zbyt podatny na jakość zasilania. To które jest na wyposażeniu jest optymalne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pisze @MariuszZ to jest najlepszy test. Podłączyć pod powerbank 👍 

Ja tego Audio mam podłączonego pod streamer pod port USB a 2 Chromecasty po HDMI (video) mam podpięte pod telewizory pod USB. Włączają się jak włączę TV. Nie kombinowałem z zasilaniem bo to według mnie tak jak @MobyDick powiedział podkręcanie kalkulatora. Ale może się mylę, może ktoś usłyszy różnice ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powerbanku jest zwykle układ scalony, będący przetwornicą napięciową DC/DC. Zwykle napięcie jest najpierw podnoszone, aby przejść przez stabilizator napięcia. Zaletą w stosunku do zasilania sieciowego jest brak zakłóceń z sieci i pętli masy. Nie działa to jak zasilanie akumulatorowe, ale zwykle działa zupełnie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...