Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Panowie, ja mam pytanie odnośnie chromecast. Jest ich kilka - chromecast 2, 3, audio i najnowszy "Ultra". Proszę mnie poprawić jeśli to nie tak.    Nigdy nie miałem chromecast i nie wiem czym one się różnią jeśli chodzi o dzwięk i inne rzeczy,  natomiast chciałem sobie wypróbować to małe urządzenie i myślę żeby kupić ten najnowszy "Ultra". Pytanie jest czy Ultra również jest dobry do stramingu serwisów muzycznych no i czy poza Tidal ogarnie też Qobuz?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inferno napisał:

@Fafniak ja purystą nie jestem i to napisałem powyżej, tak pomyślałem że prawie każdy ma powerbank w domu a Chromecast nie pobiera go zbyt wiele to można przetestować jak ktoś ma potrzebę. Nie kupując ani nie konstruując specjalnie 5V ogniwa.

Ja rozumiem. Po prostu widziałem kilka konstrukcji tanich powerbanków. Poczynając od wymyślonych pojemności, które mają się nijak do umieszczonych wewnątrz ogniw, to jakość tych cel jest bardzo słaba. Jeżeli robione to jest w ten sposób to raczej nie wierzę aby dobrze wykonany był układ podbijajacy napiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Panowie, ja mam pytanie odnośnie chromecast. Jest ich kilka - chromecast 2, 3, audio i najnowszy "Ultra". Proszę mnie poprawić jeśli to nie tak.    Nigdy nie miałem chromecast i nie wiem czym one się różnią jeśli chodzi o dzwięk i inne rzeczy,  natomiast chciałem sobie wypróbować to małe urządzenie i myślę żeby kupić ten najnowszy "Ultra". Pytanie jest czy Ultra również jest dobry do stramingu serwisów muzycznych no i czy poza Tidal ogarnie też Qobuz?  

Mam 3 i audio. Zależy na co stawiasz. Jeżeli na obraz, klipy muzyczne, filmy to wybierz 3 lub ultra. Ultra poniekąd pozwala jeszcze na korzystanie z przeglądarki chrome na ekranie TV. Nie testowałem. Jeżeli stawiasz tylko i wyłącznie na muzykę bez obrazu to wybierz audio. Przy chromecast 3 i ultra musi być TV włączony, bez tego nie gra. 

3 potrafi się wywalić podczas słuchania z Tidala przy długiej playliście. Nie wiem jak ultra, może to zostało poprawione? Przy audio tego nie zauważyłem, ale mam je jeszcze zbyt krótko. 

Różnic nie ma zbyt wiele w jakości dźwięku. Audio gra bardziej rozdzielczym dźwiękiem, ale dla mało osłuchanej osoby nie będzie to słyszalne. Dynamika na podobnym poziomie. U mnie urządzenie jest nowe. Mam je kilka dni. Dźwięk może się jeszcze zmienić. 

Co byś jeszcze chciał wiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Co byś jeszcze chciał wiedzieć?

Tyle info chyba mi wystarczy, dzięki. Właśnie kupiłem wersję audio. Tania i fajna rzecz,  aż żal nie mieć 🙂

Ciekawy jestem jak to śmiga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio dotarł, pierwsze uruchomienie bardzo łatwe. Zasilanie mam trochę śmiesznie bo prąd kradnie z.... Node 😛

Chyba wszystko działa jak należy, na razie gram z apki Qobuz z telefonu. Chromecast optykiem do RME. Jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem, czy jakieś dodatkowe ustawienia albo apki potrzebne - tego nie wiem. Mam też aplikację Qobuz na Windows ale nie widzę tam przycisku "cast".  Nie wiem czy można sterować Chromecast'em z tej aplikacji z lapka tak jak z telefonu?

Co do dzwięku to nie wypowiem się teraz bo po pracy nie chce mi się "słuchać sprzętu". Porównam z Node w weekend i dam znać.

Kurde, takie maleństwo a fajnie gra!!!   🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tamto na jabłka

ale takie coś jest, jak Moby mówi:

https://www.qobuz.com/ie-en/info/qobuz-vous/casting-qobuz-without-difficulties180096

No i pewnie jak za Roon’a zapłacisz to można wszystko „kastować”

Tego Roon’a można na Windę bez problemu i tez z tego co pamietam jest okres próbny, można potestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Node jest "Roon ready" a to mnie bardzo ciekawi. @Inferno próbowałeś Node z Roon? Nie wiem na czym to połączenie polega.

Przepraszam,  to wątek o chromecast więc nie chcę tu śmiecić o Node.    Nigdy tego nie próbowałem i niewiele wiem o Roon.   Wiem tyle, że to potężny kombajn.

14 dni trial Roon - może się skuszę w święta jak będę miał więcej wolnych dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron to taka platforma która łączy się z różnymi serwisami streamingowymi i generalnie możesz robić podobne rzeczy jak na swoim Node2i bez dopłaty 🙂 jeszcze jest tam EQ i różne filtry itd... według niektórych Roon poprawia jakość. Instalujesz w domu serwer, na telefon aplikacje do sterowania, takiego klienta i możesz grać 

na Chromecast Audio tez prześlesz, wtedy pewnie już bez różnicy z jakiego serwisu bo Roon pośredniczy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiłem się z moim odtwarzaczem.. 

Dzisiaj coś mnie naszło na Linkin Park i płytę Meteora. Puściłem z Tidal Master HiFi poprzez chromecast audio i...

Po chwili stwierdziłem, że tego się nie da słuchać !!!

Koszmar jakiś, a z płyty CD zupełnie co innego!!! Micha sama się cieszy!! 😁

Nie wszystkie płyty są dobrze zrealizowane, nawet te Master. 

Podobnie mam z The Prodigy. Dopiero z płyty jest odpowiednia jakość. Z Tidala brak zupełnie dociążenia. Dźwięk wykastrowany z basów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Linkin Park i The Prodigy to tez dość wymagająca nuta. Żeby naprawdę dobrze Prodigy zabrzmiało to według mnie potrzeba całkiem spory kawał sprzętu. To nie jest plumkanie co na byle czym uraczy cię szczegółami i przestrzenią. Według mnie to dość wymagające granie i dość dobry weryfikator sprzętu, czyli już wiesz gdzie są granice Chromecast i TIDAL 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o sprzęt i proszę o łopatologiczne wyjaśnienie mi jak można zbudować system multimedialny na bazie zestawu stereo.

Mianowicie chcę do wzmacniacza podłączyć telewizor, chciałbym też aby zestaw miał możliwość odtwarzania radia (później jeszcze CD) oraz miał możliwość pracy sieciowej.

Co muszę do zestawu dokupić oprócz kabli i jak to podłączyć (zestaw ma robić za stereo, kino domowe, odtwarzać muzykę z radia oraz z serwisów internetowych i w miarę możliwości z telefonu).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w przeszłości trzeba było wyposażyć wierzę we wzmacniacz, tuner radiowy, odtwarzacz CD i wszystko co jeszcze było potrzebne.

Jesteś w temacie Google Chromecast i dzięki czemuś takiemu możesz ograniczyć ilość urządzeń. 

Jeśli do wzmacniacza z wejściem optycznym podłączysz Chromecast Audio, masz dostęp do serwisów streamingowych, radia internetowego, możliwość przesyłania dźwięków z telefonu z androidem po sieci i odtwarzania plików dźwiękowych które są udostępnione w tej sieci. Do innego wejścia wzmacniacza możesz podłączyć TV i wszystko co jest do niego podłączone będzie można puścić na kolumny przez ten wzmacniacz. Płyty CD możesz odtworzyć w odtwarzaczu BD lub DVD. Wskazany były tu również sposób cyfrowy transmisji dźwięku do wejścia wzmacniacza lub DAC-a który będzie do niego podłączony.

Chromecasty z wyjściem hdmi podłącza się do TV lub amplitunera i można nimi przesyłać pliki z obrazem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...