Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Jak z radiem internetowym, bo kolega pytał i nie umiałem mu na to pytanie odpowiedzieć, bo sam nie korzystam. 

Zaproponowałem mu jako uzupełnienie chromecasta, Tuner cyfrowy Hama dit2000. Ma pozytywne oceny na naszym forum. Koszt około 400 zł za nowy egzemplarz. 

https://allegro.pl/oferta/tuner-cyfrowy-hi-fi-hama-dit2000-dab-dab-fm-net-8177196651

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radio internetowe, to są przynajmniej 2 metody uruchomienia streamingu stacji radiowych. Jedna to zainstalowanie do tego aplikacji obsługującej radio internetowe na telefonie/tablecie lub czymś innym z Androidem. Aplikacja musi obsługiwać przekazywanie strumienia do urządzenia jakim jest Chromecast. Nie znam wszystkich aplikacji jakie się do tego nadają. PL Radio zawiera dużo stacji z naszego kraju i działa. Druga metoda to odpalenie na komputerze przeglądarki internetowej Google Chrome. Posiada ona funkcję  >> przesyłaj << i umożliwia ona przeniesienie odtwarzania strumienia na Chromecast. Co ciekawe odnajduje inne urządzenia które również powinna obsłużyć lecz tego nie robi. Wtedy wystarczy uruchomić stronę radia, potem włączyć słuchanie radia i następnie przesyłaj przenosi dźwięk z komputera na Chromecast. Gdy już Chromecast gra, sterowanie nie jest konieczne, do momentu gdy chcemy słuchać czegoś innego. Do tego dochodzi możliwość przesyłania dźwięków z nowszych Androidów, które posiadają ta funkcję. Wtedy można przesłać nawet radio FM jeśli telefon ma taką funkcję radia. Wystarczy być połączonym z siecią lokalna wi-fi.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o radio internetowe

Ja zainstalowałem na próbę na andku bezpłatną apke Replaio i to działa z chromecast. Jest pewnie więcej takich aplikacji zgodnych z chromecast. 

 

        Pokusiłem się też o porównanie brzmienia Node z Chromecast Audio - i powiem szczerze, że to maleństwo niewiele, jeśli w ogóle ustępuje jakością dzwięku do Node. Oba urządzenia podłączone optykiem do zewnętrznego DAC'a RME. Być może muszę dłużej posłuchać bo nie potrafię jednoznacznie teraz wskazać lepszego. Za to na plus w Chromecast jest możliwość używania natywnych aplikacji Tidal i Qobuz. Wszystko działa błyskawicznie. Jest możliwość przewijania czasu utworu i gra gapless (bez przerw). Kiedyś miałem 803D i powiem, że MusicCast  Yamahy z jego możliwościami i obsługą się chowa do Chromecast jak dla mnie. 

Ze wszystkich trzech platform jakie używałem - MusicCast, BluOS i Chromecast - jak dla mnie MusicCast jest najgorszy a wciąż z wygodą użytku ja stawiam na BluOS. 

Jednak w tak niskiej cenie Chromecast nie ma sobie rywala. Jako pierwszy tani streamer do jakiegokolwiek zestawu - jest godny polecenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 18:53, 1Ender napisał:

Koszmar jakiś, a z płyty CD zupełnie co innego!!! Micha sama się cieszy!! 😁

Nie wszystkie płyty są dobrze zrealizowane, nawet te Master. 

Podobnie mam z The Prodigy. Dopiero z płyty jest odpowiednia jakość. Z Tidala brak zupełnie dociążenia. Dźwięk wykastrowany z basów.

sprawdź swoje wydania płyt CD na http://dr.loudness-war.info/, bo może się okazać, że to płyty są podkręcone na basie, a materiał z Tidala jest neutralny. Zachodnie wydania też dotknął loudness war niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby móc porównać (nawet na ucho)  płytę CD ze streamem Tidal czy innym,  trzeba mieć pewność że w streamie słuchamy ripp'u tego samego wydania tej samej płyty. W innym przypadku mówienie, że coś jest gorsze lub lepsze nie ma sensu. 

Z tego co można łatwo usłyszeć w streamingu (i nie tylko)- wydania popowe są przeważnie najmocniej "podkręcone loudness" żeby robić wrażenie "lepszego".  Ja przeważnie słucham vol -40 dB bo powyżej tego robi się głośno. Natomiast są wydania które mogę zrobić dużo głośniej -30dB albo nawet głośniej i mimo to wolę te drugie "niepodkręcone" bo po prostu dla mnie słucha się tego przyjemniej i wszystko jest bardziej poukładane i czytelne. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 11:37, czang napisał:

Czy zna ktoś może Xiaomi Mi box S lub 4K, jak to się sprawdza na tle Chromecasta Audio, czy Chromecasta 3 

Mam xiaomi mi box i Chromecast audio. Różnica największą to: mi boxa nie obsluzysz bez telewizora. Apka mi nie daje rady. Muzycznie nie powiem ci bo mi gra z kinem domowym Denona a Chromecast audio z yamaha as 700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mimo ze w specyfikacji widnieje że zawiera Chromecast: https://www.x-kom.pl/p/474331-odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-tv-box-s-4k.html 

To mówisz że nie da się go użyć z poziomu innych urządzeń z Androidem będących w tej samej sieci. Wiele TV lub BD ma opcję odtwarzania plików uruchamianych przez aplikacje na telefonie lub na komputerze w tej samej sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o połączeniach chromecast audio i chromecast 3 lub ultra. 

Chromecast audio podłączamy cyfrowo do daca przewodem mini toslink-toslink. 

Screenshot_20191222_090424.thumb.jpg.0c831babefdeb02a1fd6c35c96f3786d.jpg

Cienki do chromecasta, grubszy do daca. Zasilanie mała końcówka do chromecasta i wtyczkę do kontaktu. Jeżeli nasz wzmacniacz posiada daca to na tym kończymy podłączanie.

Natomiast jeśli używamy zewnętrznego daca, to z daca wychodzimy przewodem 2x RCA - 2x RCA do wzmacniacza. 

Screenshot_20191222_093730.thumb.jpg.138ab2fce8d24a73731294c4d6c0156d.jpg

 

Chromecast 3 i Ultra. Podłączamy bezpośrednio do gniazda HDMI w TV. A zasilanie pod port USB w telewizorze. 

Z TV wychodzimy zazwyczaj przewodem optycznym (toslink) do daca.

Screenshot_20191222_101137.thumb.jpg.d5478a231c263f51b94933756d8d9fda.jpg

 

 

Są też TV z gniazdem SPDiF, ja mam taki i wtedy potrzebny jest przewód koaksjalny. Wygląda jak pojedynczy RCA lecz nie jest to, to samo. 

Screenshot_20191222_103854.thumb.jpg.093ba9dea492fd5a76e8cd14fdd0cc49.jpg

Screenshot_20191222_103804.thumb.jpg.5791f99eb2b46077d5df7cd363eddd16.jpg

Podłączamy od TV do daca. 

Z daca jw. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MobyDick napisał:

Czyli mimo ze w specyfikacji widnieje że zawiera Chromecast: https://www.x-kom.pl/p/474331-odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-tv-box-s-4k.html 

To mówisz że nie da się go użyć z poziomu innych urządzeń z Androidem będących w tej samej sieci. Wiele TV lub BD ma opcję odtwarzania plików uruchamianych przez aplikacje na telefonie lub na komputerze w tej samej sieci.

Zawiera, ale interfejs wystawiony jest tylko dla apki mi, nie widdzisz tego jako chromecasta w sieci. W ogóle tego nie widać, nie da się sparować z google home. Parujesz z mi home, które działa jak pilot na ekranie telewizora i klawiatura. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic
Dnia 22.12.2019 o 12:16, Bahzell napisał:

Zawiera, ale interfejs wystawiony jest tylko dla apki mi, nie widdzisz tego jako chromecasta w sieci. W ogóle tego nie widać, nie da się sparować z google home. Parujesz z mi home, które działa jak pilot na ekranie telewizora i klawiatura. 

Czekaj, chwila :)

Mam to urządzenie (choć poprzednią wersję - MiBox 4K) i jak najbardziej mogę chromecastować muzykę i obraz to tego urządzenia - jest widoczne jako MiBox w sieci wifi.  No chyba że nowszą wersje jakoś wykastrowali?


Działa to w Spotify connect, działa w Tidalu, działa w aplikacji youtube.

Spotify akurat działa średnio, bo po 30 minutach słuchania pojawiają się dziwne trzaski, ale już TIDAL HiFi działa perfekt

 

 

Screenshot_20191224-213107_TIDAL.jpg

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś więcej niż Chromecast tak właściwie, mając na pokładzie Android TV to całkiem niezły sposób na zrobienie sobie Smart TV ze starego telewizora.

Kupiłem MiBox głównie dlatego, że mój telewizor, choć dość nowy, to nie miał aplikacji do HBO GO, a w momencie kiedy dość poważnie wkręciłem się w Grę o Tron, nabrało to znaczenia :)Niby aplikacja HBO na androida umożliwia chromecastowanie wideo, ale w zauważalnie gorszej jakości niż natywna aplikacja na Android tv.

W tak zwanym międzyczasie okazało się, że przydałby mi się jakiś odtwarzacz do systemu stereo.

Wszyscy dookoła polecali Chromecast audio, więc bez sensu byłoby mi kupować coś dodatkowego, skoro mój MiBox to posiadał, a dodatkowo też ma optyczne wyjście mini toslink.

Mam natywną aplikacje np. Tidal, która umożliwia odtwarzanie w jakości Master, czego zwykle streamowanie po Chromecast, jeśli niczego nie pomyliłem, nie umożliwia.

To jest raczej taki Chromecast+, nie wiem czy zwykły Chromecast robi coś lepiej?

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...