Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

13 godzin temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Czekaj, chwila :)

Mam to urządzenie (choć poprzednią wersję - MiBox 4K) i jak najbardziej mogę chromecastować muzykę i obraz to tego urządzenia - jest widoczne jako MiBox w sieci wifi.  No chyba że nowszą wersje jakoś wykastrowali?


Działa to w Spotify connect, działa w Tidalu, działa w aplikacji youtube.

Spotify akurat działa średnio, bo po 30 minutach słuchania pojawiają się dziwne trzaski, ale już TIDAL HiFi działa perfekt

 

 

Screenshot_20191224-213107_TIDAL.jpg

Właśnie o to mi chodzi. Widzę go jako mi boxa i nie mam dostępu do obsługi tego z telefonu. Jak chce zrobić coś więcej to muszę przez telewizor sterować. A aplikacja mi działa tylko jako piloto myszka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką dodatkowo obsługę z telefonu mają oryginalne urządzenia Chromecast?

Zawsze byłem przekonany, że to jest właśnie sposób streamowania do tych urządzeń - uruchamiasz aplikację na telefonie, wybierasz stream do Chromecast audio czy video i cała obsługa typu pauza, start,stop, głośność, wybór filmu czy serialu w netflixie odbywa się telefonem.

A dodatkowo taki MiBox ma możliwość instakowania aplikacji Android tv i obsługi ich już dedykowanym pilotem. 

Mi się dość dobrze korzysta w taki właśnie sposób

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piotrek Pszczoła napisał:

A jaką dodatkowo obsługę z telefonu mają oryginalne urządzenia Chromecast?

Zawsze byłem przekonany, że to jest właśnie sposób streamowania do tych urządzeń - uruchamiasz aplikację na telefonie, wybierasz stream do Chromecast audio czy video i cała obsługa typu pauza, start,stop, głośność, wybór filmu czy serialu w netflixie odbywa się telefonem.

A dodatkowo taki MiBox ma możliwość instakowania aplikacji Android tv i obsługi ich już dedykowanym pilotem. 

Mi się dość dobrze korzysta w taki właśnie sposób

Nie Chromecast. Mibox spod telefonu jest tylko jako Chromecast widoczny. Plus w aplikacji mi telefon robi za pilota w telewizorze. Ale nie ma opcji żeby w telefonie mieć cała funkcjonalność mi boxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć osobny temat Mi Box Xiaomi. 

Czy jest jakaś inna apka współpracująca z chromecastem oprócz Google home? 

Co możecie polecić? 

Dlaczego Tidal wyświetla HiFi soro mam wykupiony Master? 

I gdzie sprawdzić jakiej gęstości są grane aktualnie pliki? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak przesyłać dźwięk z Tidala w jakości Master przez telefon? Mam chromecast audio i chromecast 3. 

Dnia 13.12.2019 o 14:35, JohnDoe napisał:

 to na plus w Chromecast jest możliwość używania natywnych aplikacji Tidal i Qobuz. Wszystko działa błyskawicznie. Jest możliwość przewijania czasu utworu i gra gapless (bez przerw). Kiedyś miałem 803D i powiem, że MusicCast  Yamahy z jego możliwościami i obsługą się chowa do Chromecast jak dla mnie.  

Jednak w tak niskiej cenie Chromecast nie ma sobie rywala. Jako pierwszy tani streamer do jakiegokolwiek zestawu - jest godny polecenia. 

Kolega @JohnDoe    napisał, że można. Więc jak to jest? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, Chromecast jest ograniczony do 24/96 (jeśli się mylę to proszę poprawić).

  Ja żadnej różnicy/zalety MQA nie słyszę więc nie martwi mnie ograniczenie Chromecast. 

@1Ender zerknij tu jeśli chcesz. To jest screen z Roon'a i nie na temat, wiem, ale jest pokazana cała konwersja i  "ścieżka sygnału" (signal path)  w przypadku pliku Tidal MQA - gdzie odtwarzaczem jest Chromecast audio. Star Wars - przypadkowo pierwszy lepszy MQA 

1254969047_Screenshot(30).thumb.png.02d9e2edf5d38a6e6bf0e85fcf00ebf6.png

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie używam jakoś Google Home bo nie mam takiej potrzeby. Chyba tylko na początku jak logowałem Chromecast pierwszy raz i wiecej już nie używałem.  Nawet nie wiem czy tym (GH) się da sterować serwisem streamingowym. Ja w przypadku Chromecast korzystam natywnych aplikacji Tidal i Qobuz / albo poprzez Roon. Nie widzę tu potrzeby używania Google Home. Albo używam tego inaczej 😉

Nie wiem jak mógłbym tu coś porównać i wedle jakich kryteriów. Google Home z Roon - to chyba nie jest dobry pomysł na porównanie i zwyczajnie nie wiem jak. 

Edit xx minut po wpisie:  coś się chyba pogubiłem i nie wiem teraz o co chodzi bo ja edytowałem i Ty Ender 😆

Czy wszystko już wyjaśnione? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender - ja jakiś czas temu próbowałem robić rekonesans w tym temacie i wychodziło na to, że przesyłanie z androidowej aplikacji Tidal na Chromecast to była "tylko" jakość HIFI I sposobem na obejście tego było właśnie wykorzystanie Roona, do którego podpina się konto Tidal i to Roon potrafi wysłać do dowolnego urządzenia z chromecast jakość Master  

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Dlaczego Tidal wyświetla HiFi soro mam wykupiony Master? 

I gdzie sprawdzić jakiej gęstości są grane aktualnie pliki? 

- Apka Tidal wyświetla "master" dopóki nie włączysz cast na Chromecast. Wtedy master zmienia się na HiFi. Takie ograniczenie ma Chromecast. W samym telefonie możesz grać master o ile telefon zgodny. 

- Nie wiem gdzie można sprawdzić jakiej gęstości jest plik u zródła. Ja mogę tylko zobaczyć co mi DAC pokaże w czasie odtwarzania. Dodam, że jeszcze nigdy nie widziałem żadnego pliku na Tidal  (grając z Node) by był 192kHz.          W Node mam ustawione dekodowanie MQA ale DAC pokazuje i tak najwięcej 96kHz.                                Natomiast Qobuz ma dużo gęstych plików i bez żadnych MQA sztuczek mój DAC pokazuje 192kHz 

Nie wiem czemu tak jest z tym Tidal master. Piszę o tym wszystkim bo Ciebie interesuje chyba ten 'majster' . Ja do końca tego nie ogarniam ale nie potrzebuję tej wiedzy ani MQA 🙂

29 minut temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Roon potrafi wysłać do dowolnego urządzenia z chromecast jakość Master

Roon obsługuje tylko urządzenia "Roon Ready" i Chromecast jest jednym z nich. Natomiast Chromecast jest ograniczony 24/96 i żadna jakość "master" tego nie zmieni. Ścieżka sygnału z użyciem Roon + Chromecast na zdjęciu wyżej #133 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Proponuję założyć osobny temat Mi Box Xiaomi. 

Czy jest jakaś inna apka współpracująca z chromecastem oprócz Google home? 

Co możecie polecić? 

Dlaczego Tidal wyświetla HiFi soro mam wykupiony Master? 

I gdzie sprawdzić jakiej gęstości są grane aktualnie pliki? 

Mconnect lite jak odpalisz to pokazuje specyfikację plików granych w Tidal.Tak jak pisał John ,gdy odtwarzacz Tidal na smartfonie to pliki Master są odtwarzane i jest logo Master,po wybraniu odtwarzania do Chromecast zmienia się na HiFi.Gdy uruchomie Tidal na Pc i odtwarzam dźwięk do Dac we wzmacniaczu to jest Master.,i nie zmienia się na HiFi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomaz75 napisał:

Mconnect lite jak odpalisz to pokazuje specyfikację plików granych w Tidal.

Nie chce mi się ju z instalować, może jutro.  Czy mógłbyś napisać czy tam pokazuje spec. plików Tidal MQA?

No i należałoby raczej zadać pytanie jakie wartości końcowe po rozpakowaniu MQA ma pokazywać DAC. 192 czy 96kHz? Dzwiękowo nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia ale skoro już rozmawiamy o cyferkach.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JohnDoe napisał:

Roon obsługuje tylko urządzenia "Roon Ready" i Chromecast jest jednym z nich. Natomiast Chromecast jest ograniczony 24/96 i żadna jakość "master" tego nie zmieni. Ścieżka sygnału z użyciem Roon + Chromecast na zdjęciu wyżej #133 

Tak, to miałem na myśli.

Zmienia to tyle, że HIFI to 16/44, więc nawet 24/96 to jest jednak różnica, celowo pomijam czy jest słyszalna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kojarzę, że w Tidal ten Master to w zdecydowanej większości właśnie 24/96, choć z tego co widać na screenie z Roona wyżej, ten świeżutki album Star Wars pokazuje źródłowo 24/192 więc może jednak jest tego coraz więcej

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z Mconnect. Pokazuje Tidal MQA 192kHz. Jednak mi z Node wychodzi tylko 96 bo tak pokazuje DAC. Mimo tego, że w Node jest ustawione dekodowanie MQA. Nie wiem o co z tym chodzi i dam sobie chyba spokój bo mi się styki usmażą w głowie 😆

 

 

80424486_595266057707825_7110672263833190400_n.thumb.jpg.37c975dd27800c9c6b59810610c25f59.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mój DAC nie pokazuje co gra, mam łatwiej :)

Ale zgadzam się z @MobyDick - Tidal daje 192 ( tak jak na screenie kilka postów wyżej z tego albumu w Roon), ale po drodze jest przekodowanie w dół i wyjściowo jest 48( a tam wyżej do 96)

 

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...