Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Ja myślę, że są dwa rodzaje Tidal MQA - 96 oraz 192kHz.  Tak widzę teraz w Roon.

Ten Star Wars wyżej jest MQA 192kHz a na przykład inny album Kari Bremnes - Det Vi Har - MQA jest 96kHz. 

4 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

czy Chromecast audio pozwoli odtwarzać pliki hi-res z Tidal HI-FI?

Tak, Chromecast pozwala na odtwarzanie plików do 24/96. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Trochę się pogubiłem. Może zapytam w skrócie: czy Chromecast audio pozwoli odtwarzać pliki hi-res z Tidal HI-FI?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

 

13 minut temu, MobyDick napisał:

Powinien odtworzyć każdy plik jaki będzie obsługiwało jego oprogramowanie, jednak na wyjściu może on mieć maksymalnie parametry 24bit/96kHz.

Zgoda.

Sęk w tym, że aplikacja Tidal np. na Androida nie przesyła przez Chromecast jakości Master, z założenia. Tak jak pisałem kilka postów wcześniej, trzeba użyć jakiegoś softu pomiędzy. Jest to po prostu ograniczenie samego Tidala, a nie technologii czy urządzeń Chromecast jako takich.

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.
Sęk w tym, że aplikacja Tidal np. na Androida nie przesyła przez Chromecast jakości Master, z założenia. Tak jak pisałem kilka postów wcześniej, trzeba użyć jakiegoś softu pomiędzy. Jest to po prostu ograniczenie samego Tidala, a nie technologii czy urządzeń Chromecast jako takich.
Rozumiem że jak włączę album MQA to obecnie parametry ale otrzymam jakość bezstratną? Bo w gruncie rzeczy na tym mi zależy

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 1Ender napisał:

To i tak jeden ciort bo wzmacniacz mi ogranicza do 44 w chromecast'cie audio, a z TV po koaksjalu chromecast 3 mam 48. Ale jakość i tak bardzo dobra, gdyby nie patrzyć na liczby... 

I to jest słuszna konstatacja :)

Ja przeszedłem że Spotifaja na Tidala właśnie ze względu na różnicę jaka wniósł HiFi, a taką jakość CD Chromecast łyka bez żadnego problemu :)

W sumie dość spora dyskusja się tu wywiązała o te cyferki, więc widać że temat jest ciekawy mimo wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 iEAST Audiocast M5 ma wyjście w postaci analogowego gniazda jack bez możliwości wyprowadzenia jakiegokolwiek sygnału cyfrowego. To niema związku z tym czym będzie zakończona druga strona przewodu. Nie ogranicza to w żaden sposób podłączenia wyłącznie do standardu jack. Kabel może być zakończony z drugiej strony np. 2 x RCA , DIN lub czymkolwiek innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam! Dużo tych opcji i ja już się zaczytujac zakręciłem. Podpowiedzcie:  na smartfonie odpalam aplikację Tidal. Wybieram urządzenie na które wysyłam obraz i dźwięk: telewizor. Telewizor mam podpiety optykiem do amplitunera kina domowego Marantz ma którym słucham muzyki ustawiając go na stereo. Czy to jest bardzo znieksztalcajace dźwięk połączenie? Wersja Tidal Premium w ogóle będzie do odczucia czy nie mam co kombinować normalna wystarczy? Z góry dzieki

 

Screenshot_20200130-091556_TIDAL.jpg

Przed chwilą, pawel102bart napisał:

Witam! Dużo tych opcji i ja już się zaczytujac zakręciłem. Podpowiedzcie:  na smartfonie odpalam aplikację Tidal. Wybieram urządzenie na które wysyłam obraz i dźwięk: telewizor. Telewizor mam podpiety optykiem do amplitunera kina domowego Marantz ma którym słucham muzyki ustawiając go na stereo. Czy to jest bardzo znieksztalcajace dźwięk połączenie? Wersja Tidal Premium w ogóle będzie do odczucia czy nie mam co kombinować normalna wystarczy? Z góry dzieki

 

Screenshot_20200130-091556_TIDAL.jpg

Dodam że oba urządzenia są na jednym wi-fi i tym się łączą nie przez bluetooth

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w kwestii przez co lepiej puszczać muzykę, w który przypadku jakość będzie najlepsza ?

Mam CXA80 i moduł BT czy warto BT zamienić na chromcasta audio ?

Jeżeli tak to kwestia połączenia Optykiem czy Jack 3,5 na x2 RCA ?

Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez Jakub Olczykowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej użyć Chromecast Audio niż moduł bluetooth podłączony wyjściem analogowym, jeśli chodzi o dźwięk. Chromecast ma też znacznie większe możliwości. Jednak są też kwestie sprowadzające się do łatwiejszego podłączania się urządzeń które nie mają dostępu do sieci wi-fi, gdzie bluetooth może mieć wtedy przewagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszałem istotnej różnicy dałem więc teoretycznie lepsze połączenie czyli optykiem. W amplitunerze mam DACa na Wolfsonie więc trochę poważniej to wygląda niż DAC wbudowany w chromecast. Poza tym każde poruszenie chromecastem podczas podłączenia zwykłym żółtym jackiem wywoływało trzaski w głośnikach, nie było zbyt dobrego pewnego styku na linii jack-gniazdo. Po połączeniu Toslinkiem oczywiście nie ma tego problemu. Druga kwestia po co ruszać chromecastem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ludzie słyszą dużą różnicę na korzyść wyjścia cyfrowego. Wyjście analogowe jest chyba głównie przewidziane do sprzętu w którym brak jest możliwości innego podłączenia np. sprzęt przenośny, głośnik w kuchni. Zapewne tam gdzie jest wejście cyfrowe lecz jakość DAC-a jest podobna do tego wbudowanego w Chromecast lub niższa, wtedy można poprzestać na wyjściu analogowym. Wszystko zależy od sprzętu i możliwości naszej percepcji słuchowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...