Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Najpierw Chromecast musi przejść proces inicjacji w sieci wi-fi. Do tego potrzebny jest program Google Home. Nie wiem czy jest jego wersja na Iphona. Po tym już nie jest konieczny, co najwyżej do przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania wewnętrznego Chromecasta. O inicjowaniu z poziomu Google Chrome nie słyszałem. Za to potem tą przeglądarką można z pod PC-ta przesłać dźwięk na Chromecasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie ale tylko z przeglądarki Google Chrome. Jakość niska i piszą, że jakbym chciał najlepszą, to mam sobie zainstalować aplikację Tidal, która nie widzi google chrom audio. Koło się zamyka. 🥴

Nawet nie niska, źle sprawdziłem jest HiFi. 😃 Do Master tylko krzyczy o aplikację. Jutro przysłucham się temu bliżej. Dziękuję za pomoc! 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu z jakiego urządzenia próbujesz się z tym połączyć, bo już się zgubiłem?

Jesli z urządzenia z iOS to ja robiłem to z iPada kilka dni temu. Dodajesz urządzenie w aplikacji Google Home, do pobrania z AppStore

 

Dopiero po dodaniu w Google home będziesz mógł w Tidalu wybrać wysyłanie na urządzenie chromecast. A co do jakości - nie licz na jakość Master - max co obsługuje TIDAL w ten sposób z chromecast audio to HiFi

 

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pboczek  ja mam wrażenie (choć mogę się mylić), że podchodzisz nieco sceptycznie do streamingu ,  tego całego Tidal, czy innego serwisu.

Grasz tam pewnie jako tradycjonalista w większości czarne placki i CD - a streaming to coś nowego na próbę?

Jeśli wszystko już działa jak należy to napisz jak wrażenia i czy będzie z tego Chromecast frajda u Ciebie.  

Dodam od siebie, że w przypadku Chromecast bardzo ważna jest jakość DAC'a do którego jest on podpięty optykiem. 

Możesz jeszcze wycisnąć coś więcej z Chromecast stosując Roon i jego sztuczki z konwersją MQA oraz DSP i upsamplingiem. Ciągle jednak będzie to maksymalnie 24/96 w przypadku Chromecast.   Szkoda tylko, że Roon jest taki drogi. Można próbować darmowy trial. 

Sam Chromecast nie dekoduje MQA (Master)!!!     Dla mnie nie ma różnicy czy gram w pełni rozpakowany plik MQA czy zwykły HiRes ale rozumiem, że chcesz Panie Boczku przekonać się sam na własne uszy.

Screen ścieżki sygnału z Roon + Chromecast:

1725020473_Screenshot(43).thumb.png.066523b1226cf024fae7feda597e8f0c.png

460119085_Screenshot(44).thumb.png.a01bd5d49fa88a7fb157d555cf0b8108.png

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe zasadniczo słucham z winyla i cd, a strumień - choć korzystam z niego od dawna, traktuję jako źródło poznawania muzyki nowej i starszej której później szukam na płytach. Ostatnio jestem trochę zaciekawiony formatem DSD, wydaje się być interesującą alternatywą dla tego czego szukam w dźwięku.

W torze strumieniowym mam zwykłego MF V90 dac, który jest spięty po usb z tabletem na którym jest apka Tidala. W ubiegłym tygodniu zakupiłem Chroma i połączyłem bezpośrednio ze wzmacniaczem po RCA i brzęczy. W tym tygodniu przyjdzie toslink, więc sprawdzę jak to zagra wraz z dac, zdam relację.

Firmy takie jak np. Tidal narzynają klientów, wprowadzając dodatkowe dekodery do odtwarzania czegoś za co płacimy w abonamencie. Z apki Tidal, bez daca z dekoderem MQA, Master idzie 24/92 to jest nieźle. V90 może po usb zagrać 24/192 ale nigdy nie próbowałem, bo programy do odtwarzania, zabawa z ustawieniami, kolejne abonamenty, trochę mnie zniechęcają.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pboczek napisał:

Ostatnio jestem trochę zaciekawiony formatem DSD, wydaje się być interesującą alternatywą dla tego czego szukam w dźwięku

Interesuje Cię upsampling do DSD? Możesz to zrobić przy użyciu Roon i DAC'a  wspierającego DSD. Wszystko ze streamu można upsamplować do DSD przy pomocy laptopa z Roon i odpowiedniego DAC po usb. Zdaje się, że już kiedyś o tym pisał @Fortepiano (jeśli pomyliłem to przepraszam).

Spróbuj takiego rozwiązania, może będzie to czego szukasz. 

A może nie interesuje Cię upsampling tylko kupowanie prawdziwych plików DSD, - to ja uciekam ;)

Zaraz ktoś mnie opieprzy bo tu Chromecast wątek. 

Upsampling przez Roon:

624947892_Screenshot(45).thumb.png.b0f8709bce227a97e36da1a46280ee1c.png

330667305_Screenshot(46).thumb.png.6626992229c8780fbc2cb38675240297.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal HiFi to jakość CD,w większości.Różne są opinie że niektóre albumy na Tidal są w gorszej jakości niż z płyty CD,generalnie jako podstawowy player daje radę.JohnDoe nie masz trochę obaw że taki upscaling to sztuczne podwyższenia jakości nagrania ?Wiesz to tak jak z MP3 128 do 320  i dalej do FLAC lub jeszcze Dsd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Upsampling do Dsd z pliku, nie bardzo ma sens. Chodzi o to żeby zachować analogowość dźwięku (cokolwiek to znaczy), więc raczej zgrywanie winyli do dsd lub zakup takich plików, czy ich strumieniowanie. Robienie z PCM DSD, raczej nie przyniesie dobrego rezultatu.

Przy okazji, czy znacie jakiś serwis oferujący dsd ze strumienia?

 

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...