Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

7 minut temu, tomaz75 napisał:

nie masz trochę obaw że taki upscaling to sztuczne podwyższenia jakości nagrania ?

Oczywiście że się zgadzam. Ale wiesz, niektórzy chcą tego. Ja nie wnikam co kto czego próbuje w domu z dźwiękiem. Sam też z czystej ciekawości próbowałem takich sztuczek i wiem, że mi to niepotrzebne. Ale co kto lubi 🙂

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Chromecast to Tidal w jakości HiFi czyli płyty CD,jeśli chcecie wyżej to wtedy Tidal z Pc podłączony do Dac.A tak na marginesie to warto na Tidalu szukać utwory bo jest różna jakość nagrania.Wszelakie Remastery,czasami znajdziemy taką która nas zadowala.Jeden z wielu przykładów album The Cure Kiss me,Kiss me

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pboczek napisał:

Przy okazji, czy znacie jakiś serwis oferujący dsd ze strumienia?

Zaciekawiło mnie Twoje pytanie. Nie znam takiego serwisu ale tak na szybko znalazłem jeden o nazwie PrimeSeat   -  https://primeseat.net/en/

Na forum Audiogon   https://forum.audiogon.com/discussions/is-there-a-web-site-for-streaming-dsd-recordings-to-include-dsd-double

 

Pytanie tylko czy to warte zachodu i jak to działa. Jest tam jakaś apka na Win i Mac. Potem sprawdzę bo sam jestem ciekawy. 

 

Jeszcze to znalazłem odnośnie streamu DSD: https://positive-feedback.com/audio-discourse/primeseat-launches-dsd-streaming-audio/

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj gram z tego kółka po optyku i jest fajnie, znaczącego spadku jakości w porównaniu do usb nie zauważyłem. Do codziennego słuchania to jest świetne rozwiązanie i dziwię się że kończą produkcje.

Nawet nie chce mi się doktoryzować i sprawdzać różnic w jakości, bo nie o to chodzi w tym urządzeniu, a o funkcjonalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 16:54, wfmsiekierka napisał:

Panowie pojawiło się takie ustrojstwo odtwarzające MQA i właśnie się zastanawiam nad kupnem, jedyny problem jaki mam to źródło Tidala(mój laptop jest w stanie rozkładu, a że dawno został wyparty przez smartfon i tablet to nie chcę wydawać pieniędzy na nowy). I tak się zastanawiam czy Chromecast audio pozwoli wykorzystać potencjał tego DAC/AMP czyli odtwarzanie plików MQA? 1095d17860c52b24a81ff7f9d4336c1a.jpg

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Witam serdecznie. Mam pytanie czy  jest różnica w dzwięku jak podłącząny jest Chromecast Audio do tego DACa ? Jeszcze jedno, piszę że format MQA jest tylko wtedy jak podłączy się przez wejście usb a normalnie to tylko HIFI. Czy taka przejściówka nie rozwiązała by problemu podłączenia Chromecasta audio? Czy jednak zostaje tylko przesył z komputera żeby uzyskać format MQA? 

usb jack.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jarosław Słowiański napisał:

Czyli żeby uzyskać format Master zostaje tylko PC po kablu usb, nie da się "wycisnąć" z Chromecasta Audio ten format ? 

Problem tkwi nie tyle w samym przewodzie co urządzeniu które potrafi przyjąć i zrozumieć format MQA. W tym temacie była wspomniana konwersja przez odpowiedni program MQA do formatu zrozumiałego przez Chromecast. Sam kiedyś czytałem jakąś wzmiankę o oprogramowaniu Chromecasta Audio które miało dekodować MQA, ale potem już jej nie mogłem znaleźć. Sam zysk z MQA wydaje się na tyle znikomo poprawiający faktycznie dźwięk ze ni za bardzo warto się tym przejmować. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał tego DAC-a możesz pokusić się o niewielki i tani mikrokomputer który powinien załatwić tę sprawę. Do takich celów nie jest potrzebna zbyt duża moc obliczeniowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MobyDick napisał:

Problem tkwi nie tyle w samym przewodzie co urządzeniu które potrafi przyjąć i zrozumieć format MQA. W tym temacie była wspomniana konwersja przez odpowiedni program MQA do formatu zrozumiałego przez Chromecast. Sam kiedyś czytałem jakąś wzmiankę o oprogramowaniu Chromecasta Audio które miało dekodować MQA, ale potem już jej nie mogłem znaleźć. Sam zysk z MQA wydaje się na tyle znikomo poprawiający faktycznie dźwięk ze ni za bardzo warto się tym przejmować. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał tego DAC-a możesz pokusić się o niewielki i tani mikrokomputer który powinien załatwić tę sprawę. Do takich celów nie jest potrzebna zbyt duża moc obliczeniowa.

Dziękuję za odpowiedź. Więc z czasem porównam różnicę dzwięku (tidal) z chromecasta i z laptopa przez tego DACa. Jestem przed jego kupnem. Mam nadzieję że usłyszę różnicę niż bezpośrednio chromecast podłączony do wzmacniacza :) ? Dostał bardzo dobrą recenzję. A może jakiś inny DAC polecicie w podobnej kwocie? Chcę podłączyć go do Nad 326 bee. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...