Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

24 minuty temu, Art39 napisał:

Zapytam jeszcze raz. Czy to prawda? Bo jeśli tak to raczej nie potrzebuję zmieniać premium na  hifi.

To  nie ma sensu co tam napisane

Tidal w jakości HiFi przechodzi bez problemów, niższej jakości również. Są tylko problemy z jakością Master bo do tego musiał by obsługiwać MQA. Generalnie na drodze cyfrowej może przez Chromecast przejść sygnał do 24 bit/96kHz, pod warunkiem że będzie w postaci strumienia który będzie w stanie zrozumieć. Jakość premium jest gorsza od hifi w Tidal i obie te jakości przyjmuje Chromecast bez problemu. Z jakością master jest już problem, ta jakość jest najwyższa. Problemem jest tu format MQA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale kolega wyżej w zacytowanym tekscie napisał jakby jakość chromocastu audio w połączeniu z tidal premium daje to samo co tidla hifi. 

Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest tak, że tą jakość hifi słyszą tylko ci co jako deca używają laptopa albo mini wieżę lub słuchawki. 

Czy dla zestawu audiofilskiego wyczujemy różnicę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Spotify w wersji darmowej grał na moim sprzęcie(cambridge cxa 80 i kolumnach tannoy xt8f poprawnie ale po zakupie abonamentu w tidal premium pojawiła się bardzo wysoka jakość. Obecnie nie odczuwam różnicy między premium a cd. 

Zastanawiam się czy odczuję różnicę przechodząc na hifi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !
Kupiłem 2 dni temu Google Chromecast 3.0, aby przesyłać sobie obraz ze smartfona na komputer, który nie ma dostępu do Internetu celem oglądania Netflixa.
Jedyne co w tym wszystkim (mam nadzieję póki co) przebiegło sprawnie, to pójście do Media Expert i zakupienie sprzętu. Potem to już siermięga, której nie mogę rozwiązać.
Aby nic nie zepsuć, zacząłem to podłączać razem z poradnikiem na youtube. Wszystko okej, pobrałem na smartfona google home, utworzyłem i skonfigurowałem klienta. Chcę sparować urządzenia - na ekranie telefonu mam czterocyfrowy kod, natomiast na ekranie monitora (tutaj zaznaczę, że testowałem to na trzech różnych) już nie. Za chwilę magiczny komunikat, że "to urządzenie google chromecast jest przeznaczone do użycia w innym kraju". No nie wiem czy w innym kraju, bo czytam opinie ludzi, którzy kupili w tym samym sklepie - i śmiga (opinie ze sklepu, to nie napiszę pw jak to naprawić). Wiecie jak to naprawić ? Proszę o pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamillo18

Chromecast 3 można sparować TV ze smartfonem. Musisz mieć router WiFi . Wszystkie urządzenia muszą być w 1 sieci WiFi. 

Mógłbyś spróbować TEORETYCZNIE utworzyć prywatny hot spot z telefonu, tak aby laptop widział sieć.

Lub telefon jako router / modem. W takim przypadku należy podłączyć telefon do komputera przewodem mini USB / USB. Ale tego nie testowałem.

Wtedy istnieje szansa że wszystko zadziała. 

U mnie na Lte w telefonie nie działa, ale na Lte z modemem już tak. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wątpliwe jest, że uda mi się udostępnić obraz z telefonu na monitor komputera, gdzie to komputer nie ma połączenia z Internetem ? Sądziłem, że można to zrobić poprzez hotspot w telefonie, który to połączy się z Chromecastem (tak mi mówił sprzedawca w media expert też). No nic spróbuję jeszcze przez kabel usb, jak nie będzie działać, to chyba będę zmuszony sprzedać tego Chromecasta. :(
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się sparować urządzenia poprzez utworzenie hotspota na telefonie komórkowym (a drugi telefon i chromecast się połączyły z siecią) mimo to wciąż mam kłopot.

https://www.youtube.com/watch?v=F2kV4svVutc&t=240s

Zgodnie z tym filmem, po podłączeniu chromecasta, powinien mi się pojawić kod, taki sam jak na telefonie. Ja tego nie mam, dodatkowo ciągle mam komunikat "to urządzenie google chromecast jest przeznaczone do użycia w innym kraju". Przez co, będąc nawet na takim netflix klikam, by obraz połączyć z Domem (ustawione to mam w google home jako profil do udostępniania obrazu) i nic nie działą, Niby mam połączenie i sparowanie sieci, ale nie mogą współdzielić obrazu.

Mam dokładnie taka sama wersje urządzenia jak ta na filmie.

Wiesz jak to naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kamillo18 napisał:

Kupiłem 2 dni temu Google Chromecast 3.0, aby przesyłać sobie obraz ze smartfona na komputer, który nie ma dostępu do Internetu celem oglądania Netflixa.

Nie wiem, po co komplikujesz prostą sprawę. W tym przypadku niepotrzebny jest Chromecast. Po utworzeniu na smartfonie hotspota, podłączasz do niego komputer przez wi-fi. Teraz bezpośrednio na komputerze uruchamiasz Netfliksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
9 minut temu, MobyDick napisał:

Trzeba go przepuścić przez Roona. Wskazówki były wcześniej w tym temacie.

Ponoć Mconnect daje podobny efekt.

Sprawdziłbym ale "pacze' do Roona i Mconnect (mam wersje komercyjne) i nie widzę Spotify (jest Tidal i Qobuz) może trzeba coś dodatkowo zainstalować? Poczytam jak to zrobić i jak się dowiem to odpiszę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie takie kombinacje :D . Po prostu chcę mieć kolejne urządzenie, którym będę mógł sterować Chromecastem Audio. Jest to wygodne. Jak mam pod ręką telefon, to nim steruję, na komputerze mi się udało ogarnąć żeby też obsługiwał (mogę dać krotką instrukcję jak przygotować przeglądarkę Chrome, by udawał apkę. Nie jest to rocket science ale chyba niewielu wie, żę jest taka możliwość).

Stałem przed kupnem telewizora i teraz jak będę leżał na kanapie to mam nadzieję, że włączę telewizor i przez niego wydam rozkazy dla Chromecast Audio :D . Wziąłem model, który niby ma obsługę Google Cast, więc mam nadzieję ze zażre. Szepnę słowo jak przyjdzie do mnie TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Może wątek poboczny ale dla mnie bardzo istotny. Używam Chromecast Audio już kilka miesięcy i jestem zachwycony funkcjonalnością ale nie jestem pewny co do jakości dźwięku. Jeżeli zmieniliście CA na inny transport to na co ? Myślę o CXN ale przetestuje najpierw bo jak różnica ma być minimalna to zostaje przy CA szczególnie, że trzeba 4k wywalić... Chodzi mi głównie takie testy gdzie wzmacniacz i kolumny mieliście takie same a tylko transport się zmienił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrev80  ja używam Chromecast Audio na przemian z Node 2i.  Oba jako transport, podłączone do zewnętrznego DAC. Różnicy między tymi dwoma ja nie słyszę.  Fakt, że Chromecast ma ograniczenie do 24/96 ale to mi w ogóle nie przeszkadza. Chyba najważniejszy jest tutaj DAC jeśli chodzi o jakość dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrev80 napisał:

Jeżeli zmieniliście CA na inny transport to na co ?

Dostałem od Kolegi @tomek4446 Malinkę RPI 3+ i od kilku dni testuję porównując do Chromecasta Audio. Ten sam systemik tzn. streaming z Tidala do DAC Sabaj D5, wzmacniacz DiY lampowy i BMN S2II. Gra to wyśmienicie i myślałem, że CA jest wystarczającym transportem (po optyku) ale po przesiadce na Malinkę bez nakładki żadnej (po USB) jestem pod wrażeniem. Gra to lepiej. Te transporty ale jeden po optyku, a drugi po USB zasilane z powerbanka odtwarzają różnie. Ogólnie pisząc na korzyść Malinki: "scena", dźwięk jest "pełniejszy". Używając Volumio mam w końcu możliwość korekcji. Jest wtyczka EQ i korektor parametryczny. Działa naprawdę dobrze.

Sprawą do wyjaśnienia jest występowanie zakłóceń w CA. Na razie wyczaiłem w jednym utworze Crystal Ball Carolin No. Nagrałem telefonem mono początek utworu. Jakość słaba ale słychać ewidentne mikro trzaski jakby wysokotonówka "prykała". Ten efekt występuje na CA zarówno zasilanym powerbankiem jak i zasilaczem impulsowym. Na Malince tego nie ma. Czekam na zasilacz liniowy i będę dalej drążył temat bo ciekawy jest,

Wnioski. Trudno orzec ale można się sprzeczać czy to CA taki dobry, że ukazuje wady utworu, a Malinka tego nie czyta "pudrując" przekaz lub odwrotnie. CA zniekształca, a Malinka nie ma z tym problemu bo działa bez zakłóceń ;) Dla mnie wygrywa Malinka :) 

Załączam dwie próbki z początku tego utworu do analizy dla dociekliwych.

Pozdrawiam.

Chromecast powerbank.m4a Malina powerbank.m4a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...