Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

11 godzin temu, MariuszZ napisał:

Załączam dwie próbki z początku tego utworu do analizy dla dociekliwych.

Mariusz, zaciekawiło mnie co piszesz. Wrzuciłem Twoje próbki na słuchawki i ewidentnie słychać lekkie trzaski (coś w rodzaju przesteru) na próbce CA.

 

Odpaliłem ten kawałek Crystal Ball u siebie na streamie:      - (Roon)>Node>RME DAC

                                                                                                 - (Roon)>Chromecast Audio>RME DAC

Grałem dobrych kilka razy aby się wsłuchać i u mnie takie trzaski nie występują. Próbowałem również bez Roon i nie ma tych trzasków. 

Dziwne to trochę, prawda? 

Może jeśli masz u siebie inny DAC poza Sabaj, spróbuj z innym DAC czy takie zniekształcenia występują. Nie wiem co można by winić u Ciebie o te dziwne dźwięki - Chromecast, Twój DAC a może jakieś połączenie kablowe gdzieś?  

Ja u siebie w mojej konfiguracji na prawdę nie słyszę różnicy między Chromecast a Node.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Może jeśli masz u siebie inny DAC poza Sabaj, spróbuj z innym DAC czy takie zniekształcenia występują.

Spróbowałem CA po optyku do DACa w Audiolabie6000A. Jest tak samo. Są trzaski. Na innym forum zapodałem temat i te trzaski nie tylko u mnie występują. Trudno będzie dociec o co chodzi. Zostawiam próbkę z Audiolaba. Pozdrawiam.

Chromecast Optyk Audiolab6000A.m4a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz uszkodzony egzemplarz, albo problem jest w sieci. Normalnie to tak nie powinno wyglądać. Po jednym rozpoznaniu sieci wszystko powinno się łączyć bez problemu. Raz na jakiś długi czas może się coś takiego zawiesić, nie powinno się to jednak zdarzać często. Zaktualizowałeś oprogramowanie wewnętrzne Chromecasta ? Należy to zrobić w pierwszej kolejności. Może w tym tkwi problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję puścić do Chromecast pliki z Google Drive przy użyciu laptopa. System łączy się z urządzeniem, ale pokazuje błąd Unsupported format i to przy każdym formacie: wav, flac, mp3. Spotkał się ktoś z takim błędem ? Czy problemem może być to, że to nie całkiem Chrome tylko Chromium i Drive cast na Linuxie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2020 o 10:40, AudioŁ napisał:

Też tak macie, że po odłączeniu zasilania od Chromecasta, trzeba na nowo wszystko konfigurować, dodawać pomieszczenia itd.? U mnie dodatkowo aplikacja Home często nie wykrywa urządzenia. Jeśli to norma, to straszna lipa. Nie warto było wydawać tej stówki.

Witam,mam chromecasta od miesiaca wylaczam go co dziennie na noc i zawsze na drugi dzien po pracy po wlaczeniu jest wszystko ok,to chyba najlepiej wydane 100pln w moim zyciu hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem, że coś takiego jest.  Na Amazon trochę tego pokazuje. Trzeba pomyśleć które kupić. Nie wszystkie tam są do chromecast.

https://www.amazon.co.uk/s?k=ethernet+adapter+for+chromecast&crid=2LYMWPBOYUIOM&sprefix=ethernet++adapter+for+c%2Ccomputers%2C146&ref=nb_sb_ss_i_2_22

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

I jak wrażenia z działania tego ustroju ? Trochę to dziwne że producent czegoś takiego nie oferuje, skoro jest możliwość pracy przewodowej.

Oferuje do Chromecast Ultra, czyli tam, gdzie wysoka przepustowość jest istotna (transmisja 4K). Działają (oficjalnie) też ze zwykłym Chromecastem.

Nie jestem natomiast pewien, czy ma to jakiekolwiek znaczenie przy Chromecast Audio, ani czy CCA w ogóle będzie taki adapter wspierać.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

To, że z Maliny po USB gra lepiej, niż z CCA, świadczy tylko o tym, iż Sabaj D5 jest lepszym DACiem, niż ten wbudowany w CCA

Może nie doprecyzowałem. CA grałem po optyku do Sabaja. Teraz już całkiem się pożegnałem z CA. Malinka też na razie odłączona. Czytając o tych transpotrach trafiłem na wątek o Allo Sparky. Trafiła się okazja i nabyłem z USBridge po taniości i odjechałem. Zasilanie liniowym Nostromo. Z Sabajem D5 po USB taki zestaw to killer. Nie mogę się oderwać od słuchania muzy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna krótka konsultacja.

Przymierzam się do zakupu chromecasta, ma służyć wyłącznie do streamu muzyki.

Kupiłabym bez kombinowania chromecast audio, ale trochę martwi mnie potencjalny brak wsparcia w krótkim okresie czasu.

Stąd pytanie, czy chromecast 3 będzie działał jeśli podłączę hdmi bezpośrednio do amplitunera? Na s. 5 #118 jest tylko informacja o podłączeniu do TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mollinari napisał:

poprzez chromecast audio pliki FLAC?

Poweramp jest świetnym Playerem. Można skonfigurować w opcjach Chromecasta do 96kHz i 24bit. Ma dużo więcej ustawień i można fajnie spersonalizować pod siebie. Niestety kosztuje. Nie pamiętam ile ale coś koło 20 PLN płaciłem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mollinari napisał:

Cześć. Jestem początkujący stąd moje, może dla niektorych laickie pytanie: czy da radę w jakiś sposób strumieniować z poziomu smartfona z androidem poprzez chromecast audio pliki FLAC?

Zainstaluj BubbleUPnP. W ustawieniach można ustawić jakość przesyłanej muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...