Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

25 minut temu, Maliniakk napisał:

Czy do Chromecasta audio jest niezbędna aplikacja Google home?

Google home jest potrzebna tylko na początku do konfiguracji w sieci. Potem już jej nie używałem. 

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................

Ale ja mam inne pytanie odnośnie chromecast. Ponieważ czasem czytam, że chromecast komuś tnie albo wydaje dziwne dźwięki. Ja się nigdy z tym nie spotkałem u siebie. Czym to może być spowodowane, jakością zewnętrznego DAC? A może niektóre chromecast są podróbkami? Widziałem sporo urządzeń na eBay czy Amazon które nazywają się chromecast ale oryginalnymi nie są a przynajmniej nie wyglądają. Co sprawia, że jednemu chromecast streamuje dobrze a komuś innemu płata figle? Może faktycznie podróbki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość łącza też. Ale co jeśli ktoś ma szybkie dobre łącze i nadal miewa dziwne rzeczy z chormecast? Może winny jest kabel toslink, zewnętrzny DAC, zasilanie, albo sam chromecast wadliwy lub podróbka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 09:39, Maliniakk napisał:

Cześć, mam pytanie bo jestem zielony w tym temacie. Czy do Chromecasta audio jest niezbędna aplikacja Google home? Nie potrzebuję tak rozbudowanej apki. 

Lepiej mieć Google home ponieważ właśnie tam możesz włączyć pełen zakres dynamiczny, korektor dźwięku, aktualizacje, możesz nawet przesłać dźwięk z YouTube 

Edytowano przez Szymon Żarnowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.

Posiadam kolumny aktywne JBL LSR308 do tego dac Cambridge audio ca100 magic, pod daca mam wpięty telewizor i na razie słucham tidal  oraz spotyfi  przez aplikacje na telewizorze.

Poczytałem trochę o chromcast audio , ale meczy mnie kilka pytań:

1. Czy po podłączeniu chromcasta do daca z pozycji telefonu będę mógł regulować głośnością całego zestawu. Jedyna regulacja którą mam to przy kolumnach  na tylnej ściance.

Jak uruchomię spotyfi na xboxie to z pozycji telefonu można ściszać, jak jest z chromcastem.

2. Czy jest możliwość regulacji bas, sopran ( tylko informacyjnie.)

3. Czy nie lepiej kupić xiaomi mi box 4k na androidzie , czy wtedy prześlę do daca wyższa jakość dźwięku z tidala.

4. Czy będzie odczuwalna lepsza jakość muzyki gdy przesiądę z z aplikacji tidala smart tv na chromcasta audio ( oba podłączone do CA100)

Pozdrawiam i dziękuję.



Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sandurski napisał:

witam serdecznie.

Posiadam kolumny aktywne JBL LSR308 do tego dac Cambridge audio ca100 magic, pod daca mam wpięty telewizor i na razie słucham tidal  oraz spotyfi  przez aplikacje na telewizorze.

Poczytałem trochę o chromcast audio , ale meczy mnie kilka pytań:

1. Czy po podłączeniu chromcasta do daca z pozycji telefonu będę mógł regulować głośnością całego zestawu. Jedyna regulacja którą mam to przy kolumnach  na tylnej ściance.

Jak uruchomię spotyfi na xboxie to z pozycji telefonu można ściszać, jak jest z chromcastem.

2. Czy jest możliwość regulacji bas, sopran ( tylko informacyjnie.)

3. Czy nie lepiej kupić xiaomi mi box 4k na androidzie , czy wtedy prześlę do daca wyższa jakość dźwięku z tidala.

4. Czy będzie odczuwalna lepsza jakość muzyki gdy przesiądę z z aplikacji tidala smart tv na chromcasta audio ( oba podłączone do CA100)

Pozdrawiam i dziękuję.



Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

 

Screenshot_2020-05-27-10-59-03.png

Screenshot_2020-05-27-10-58-48.png

Screenshot_2020-05-27-11-12-32.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2019 o 14:17, 1Ender napisał:

Chromecast audio... To był ogromny skok jakościowy. Dużo lepsza dynamika, szczegółowość, scena i stereofonia. 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem Chromecast 3 vs Chromecast audio i zależy mu na jakości to zdecydowanie polecam wersję audio. 

 

Moment - i jeden i drugi przeciez przesylaja to co dostana po cyfrze - Chromecast 3 po hdmi, chromecast audio po optyku. Skad ty slyszales roznice?

Dnia 2.06.2020 o 16:50, Szymon Żarnowski napisał:

W jaki sposób wyłączacie chromecast audio? Może źle robię od razu wyłączając zasilacz? 

 

Ja tak robię w kółko,nic się złego nie dzieje.

Dnia 21.05.2020 o 17:05, Szymon Żarnowski napisał:

Lepiej mieć Google home ponieważ właśnie tam możesz włączyć pełen zakres dynamiczny, korektor dźwięku, aktualizacje, możesz nawet przesłać dźwięk z YouTube 

Eeeee... no to mnie zagiąłęś. Muszę tam zajrzeć. 
EDIT: ok, pelny zakres dynamiczny jest tylko do wlaczenia jak uzywasz wbudowanego DACa. Jak uzywasz optycznego wyjscia to zawsze jest wlaczony. Ale dobrze wiedziec, kiedys uzywalem DACa w Chromecast audio i kuzwa nie przyszlo mi do glowy, ze jaki geniusz skompresuje dynamike :/

Dnia 6.03.2020 o 17:46, 1Ender napisał:

@Kamillo18

Chromecast 3 można sparować TV ze smartfonem. Musisz mieć router WiFi . Wszystkie urządzenia muszą być w 1 sieci WiFi. 

Muszą być w jednej domenie rozgłoszeniowej, nie jednej WiFi. To spore i mylące uproszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa. Z TV wychodzi po koaksjalu, nie mam optyka. Czyli cyfrowo. Różnice nie są tak duże jak początkowo słyszałem. Różnice polegały na odsłuchu na różnych poziomach głośności. Pisałem o tym w późniejszych postach. Przy jednym poziomie głośności różnice są marginalne, nas tyle mało istotne, że można przyjąć, że ich brak. Obydwa chromecasty  polecam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chromecast audio dotarł już do mnie . Podłączyłem pod dac Cambridge audio ca100 optykiem, następnie do kolumn aktywnych JBL lsr308. Instalacja bez problemów, można ściszać głośność dźwięku czego się obawialem.

W sprawie jakości dźwięku na pewno nie jest gorzej niż z aplikacji Smart TV na Samsungu nu8000. Zamówiłem jeszcze switch optyczny aktywny aby porownac jakość dźwięku z telewizora i chromecast. 

Pozdrawiam

Dnia 5.06.2020 o 00:47, Tenfilip napisał:

 

.

Edytowano przez sandurski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 09:27, sandurski napisał:

Witam. Chromecast audio dotarł już do mnie . Podłączyłem pod dac Cambridge audio ca100 optykiem, następnie do kolumn aktywnych JBL lsr308. Instalacja bez problemów, można ściszać głośność dźwięku czego się obawialem.

W sprawie jakości dźwięku na pewno nie jest gorzej niż z aplikacji Smart TV na Samsungu nu8000. Zamówiłem jeszcze switch optyczny aktywny aby porownac jakość dźwięku z telewizora i chromecast. 

Pozdrawiam

.

Troszke mnie cytujesz, ale jednoczesnie jakby nie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przełącznik optyczny dotarl cały i zdrowy. Podłączyłem wszystko, i pierwsze ci się rzuca w uszy to tidal z tv Smart gra o wiele ciszej niż z chromecast audio. Po wyrównaniu poziomów i przełączaniu źródeł nie zauważyłem istotnych różnic między chromecastem a tv Samsungiem nu8000. Ale wysłucham się dłużej w weekend może coś usłyszę. Oczywiście na plus chromecast audio jest sterowanie głośnością i ewentualnie barwa dźwięku ( choć rzadko używam).  Nie rozumiem aż takiej różnicy w głośności dźwięku. Przypomnę, wszystko podłączone do aktywnego switcha optycznego dalej do daca Cambridge audio ca100 następnie do JBL lsr308. Co ma taki wpływ na taką głośność? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2020 o 21:02, Szymon Żarnowski napisał:

Suwerenie, nie widzicie, ze produkt niedostepny?

Chromecast audio znikl z rynku i tyle, nie ma nowych, sa tylko refurbished - i mam watpliwosci, czy faktycznie przez samo google czy jednak to nie sa jakies ktore byly przeznaczone do utylizacji, i jakos wrocily na rynek. Dziwi mnie to, ze sa "porysowane", a tak naprawde - maja usuniete S/N - kupielm 3 i wszystkie tak samo potraktowane. 

Ten produkt nie jest juz produkowany, zapewne przez to,ze G. nie ma jak sprzedawac na niego reklam - i tyle. 

 

 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...