Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Noo powiem wam jest trop "seryjni złodzieje chromecastów" trzeba to na prawdę przeanalizować... temat wprost do uwaga tvn.

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Ja bym wolał nie mieć kradzionego w domu, a nie wiem jaki jest inny powód zamazywania tego s/n.

Za późno kupiłeś już 3 strzeż się.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Noo powiem wam jest trop "seryjni złodzieje chromecastów" trzeba to na prawdę przeanalizować... temat wprost do uwaga tvn.

Za późno kupiłeś już 3 strzeż się.

Żeby tylko... imho to są urządzenia które miały być zutylizowane, a ktoś je przeszlifował i puścił w obieg. Sarkastyczny kolego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Zdecydowałem się poszukać pomocy z moim "nowym oem" chromecastem w tym temacie. Otóż podłączony, skonfigurowany działa mega, ale kiedy wrócę  z pracy lub po nocy - zastaję diodę pulsującą a w Google Home żadnego urządzenia. Mało tego - Chormecast nadaje niezabezpieczony sygnał wifi SALON.A. Problem rozwiązuje ponowna konfiguracja. Nabyłem drugie urządzenie, bo myślałem, że jest uszkodzony ale to samo. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Takie znalazłem przy okazji ogłoszenia że przestają go produkować:

Our product portfolio continues to evolve, and now we have a variety of products for users to enjoy audio. We have therefore stopped manufacturing our Chromecast Audio products. We will continue to offer assistance for Chromecast Audio devices, so users can continue to enjoy their music, podcasts and more.

Wydaje mi się że w sytuacji gdzie powstaje coraz to większa ilość urządzeń z wbudowanym układem Google Cast to pewnie jeszcze chwila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inferno napisał:

Takie znalazłem przy okazji ogłoszenia że przestają go produkować:

Our product portfolio continues to evolve, and now we have a variety of products for users to enjoy audio. We have therefore stopped manufacturing our Chromecast Audio products. We will continue to offer assistance for Chromecast Audio devices, so users can continue to enjoy their music, podcasts and more.

Wydaje mi się że w sytuacji gdzie powstaje coraz to większa ilość urządzeń z wbudowanym układem Google Cast to pewnie jeszcze chwila.

Czyli można ryzykować 👍

A jeżeli nie CHROMECAST AUDIO to co innego pewniejszego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługę tego urządzenia przenieśli z programu specyficznego dla niego do obsługi urządzeń domowych i chyba nic nie wskazuje aby zapowiadała się sytuacja w której to środowisko miało by być nie rozwijane. Obiecują kontynuację wsparcia dla urządzenia. Każdy producent jakiegoś sprzętu może zaprzestać rozwijania oprogramowania dla niego. Tak i tu może się kiedyś stać. To urządzenie jest na tyle nie drogie że zaprzestanie wsparcia nie będzie bardzo dużą stratą. Gorzej jeśli kupi się streamer za kila tyś lub więcej i po jakimś czasie trudno będzie go użyć. Zawsze będą nowsze opcje, które pojawią się w przyszłości. Raczej nic nie wskazuje na to że ta technologia stanie się droższa. Są inne konkurencyjne urządzenia lecz droższe lub mniej funkcjonalne. Zawsze można się spodziewać ze pojawi się coś nowego. Sa np. maliny. Ciągle pojawiają się nowsze, bo układy z których są zbudowane robi się lepsze. Te urządzenia również nie są wieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

@MobyDick w punkt 🙂, śmierć i podatki. Chromecast dzisiaj 99 PLN na Allegro wiec ryzyko zakupów w Biedronce 👍

@MobyDick jak zawsze zwięźle i fachowo 👏👏

Cena Chromecast śmieszna co do możliwości jakie on daje i ryzyko żadne tak naprawdę więcej można umoczyć w sprzęt że niby ok a tu wszystko do wymiany!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło, zwykle kabelki RCA niektórzy kupują za grube tysiące wiec ta stówka w świecie audio to żaden wydatek. Swojego czasu jak wszedł Cyrus One to w GB był sprzedawany z Chromecastem gratis. Doszli do wniosku że zanim kupisz jakieś wyrąbane w kosmos źródło będziesz się cieszył muzyką od samego początku. Teraz ten ONE Cast ma wbudowany układ wiec już go nie muszą dokładać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inferno napisał:

Właśnie o to mi chodziło, zwykle kabelki RCA niektórzy kupują za grube tysiące wiec ta stówka w świecie audio to żaden wydatek. Swojego czasu jak wszedł Cyrus One to w GB był sprzedawany z Chromecastem gratis. Doszli do wniosku że zanim kupisz jakieś wyrąbane w kosmos źródło będziesz się cieszył muzyką od samego początku. Teraz ten ONE Cast ma wbudowany układ wiec już go nie muszą dokładać 🙂

Dokładnie cena żadna ale dobrze wydane pieniądze !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafiłem na ten wątek i zarejestrowałem się w celu możliwości napisania kilku słów. Chromecasta Audio kupiłem zaraz po tym jak trafił do Polski, czyli już kilka ładnych lat temu. Wpierw do wzmacniacza po RCA. Potem przez chwilę po optyku do ampli Onkyo TX-8270. Następnie spory czas był nieużywany. W grudniu kupiłem na rok licencję Roona i okazało się, że Roon obszedł problem braku gapless w CA. Zacząłem używać sporadycznie z glośnikiem JBL po minijacku na chwile relaksu na balkonie domu (i tu muszę jakiś lepszy głośnik kupić, coś pokroju Klipsch The Three może?).

 

 

Od kilku dni mam w domu SMSL m500 zakupiony w celu podpięcia laptopa po USB z zainstalowanymi apkami Roona, Tidala i Qobuza. Z ciekawości podpiąłem też CA po optyku i jest dobrze. CA zasilany z powerbanka - szkoda, że m500 nie ma gniazda USB-A, tylko w sumie po co by miał mieć, skoro nie ma funkcji streamera. Bit-perfect jest do 24/96, gęstsze pliki Roon konwertuje do możliwości przystawki. MQA - ustawiony Core decoder w Roonie i 24/88, 96 jest przesłane.

 

 

Różnicy w jakości dźwięku CA vs USB-DAC jeszcze nie odnotowałem ale nie robiłem bezpośrednich porównań.

 

[mention=45063]JohnDoe[/mention] SMSL m500 pliki MQA odtwarza, bo ma wsparcie. Na początku troszkę miałem banię, bo trafiałem na płyty, które na wyświetlaczu pokazywało 48kHz max i zastanawiałem się, czy rzeczywiście poprawnie to MQA dekoduje. Ale Twój przykład z postu #145 The Rise of Skywalker m500 wyświetla już 192kHz. W instrukcji doczytałem, że wyświetlana jest częstotliwość próbkowania oryginalnego nagrania głównego i rzeczywiście tak jest.40b798a213c4f4004f90d641833c77a4.jpg&key=0370f158b3ad61c4cb8073a2effdffb315e1885d0ac5b5be9d8d0b3ff3a0b0e863e2c7598b5a436dfe32fdf38282d22a.jpg&key=23bd6f3678f2f7c888b8441dd1cd68c5d637ede01a0e1b932a4dae6ba7ad9523

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zaciekawiło mnie co piszesz. Wrzuciłem Twoje próbki na słuchawki i ewidentnie słychać lekkie trzaski (coś w rodzaju przesteru) na próbce CA.
 
Odpaliłem ten kawałek Crystal Ball u siebie na streamie:      - (Roon)>Node>RME DAC
                                                                                                 - (Roon)>Chromecast Audio>RME DAC
Grałem dobrych kilka razy aby się wsłuchać i u mnie takie trzaski nie występują. Próbowałem również bez Roon i nie ma tych trzasków. 
Dziwne to trochę, prawda? 
Może jeśli masz u siebie inny DAC poza Sabaj, spróbuj z innym DAC czy takie zniekształcenia występują. Nie wiem co można by winić u Ciebie o te dziwne dźwięki - Chromecast, Twój DAC a może jakieś połączenie kablowe gdzieś?  
Ja u siebie w mojej konfiguracji na prawdę nie słyszę różnicy między Chromecast a Node.
 
Ja trzaski i to takie jakbym puścił zdartą płytę analogową miałem po USB 2.0 na swoim laptopie korzystając z daca iBasso DC01. Na niebieskim USB 3.0 tego nie było.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafiłem na ten wątek i zarejestrowałem się w celu możliwości napisania kilku słów. Chromecasta Audio kupiłem zaraz po tym jak trafił do Polski, czyli już kilka ładnych lat temu. Wpierw do wzmacniacza po RCA. Potem przez chwilę po optyku do ampli Onkyo TX-8270. Następnie spory czas był nieużywany. W grudniu kupiłem na rok licencję Roona i okazało się, że Roon obszedł problem braku gapless w CA. Zacząłem używać sporadycznie z glośnikiem JBL po minijacku na chwile relaksu na balkonie domu (i tu muszę jakiś lepszy głośnik kupić, coś pokroju Klipsch The Three może?).
 
 
Od kilku dni mam w domu SMSL m500 zakupiony w celu podpięcia laptopa po USB z zainstalowanymi apkami Roona, Tidala i Qobuza. Z ciekawości podpiąłem też CA po optyku i jest dobrze. CA zasilany z powerbanka - szkoda, że m500 nie ma gniazda USB-A, tylko w sumie po co by miał mieć, skoro nie ma funkcji streamera. Bit-perfect jest do 24/96, gęstsze pliki Roon konwertuje do możliwości przystawki. MQA - ustawiony Core decoder w Roonie i 24/88, 96 jest przesłane.
 
 
Różnicy w jakości dźwięku CA vs USB-DAC jeszcze nie odnotowałem ale nie robiłem bezpośrednich porównań.
 
[mention=45063]JohnDoe[/mention] SMSL m500 pliki MQA odtwarza, bo ma wsparcie. Na początku troszkę miałem banię, bo trafiałem na płyty, które na wyświetlaczu pokazywało 48kHz max i zastanawiałem się, czy rzeczywiście poprawnie to MQA dekoduje. Ale Twój przykład z postu #145 The Rise of Skywalker m500 wyświetla już 192kHz. W instrukcji doczytałem, że wyświetlana jest częstotliwość próbkowania oryginalnego nagrania głównego i rzeczywiście tak jest.40b798a213c4f4004f90d641833c77a4.jpg&key=0370f158b3ad61c4cb8073a2effdffb315e1885d0ac5b5be9d8d0b3ff3a0b0e863e2c7598b5a436dfe32fdf38282d22a.jpg&key=23bd6f3678f2f7c888b8441dd1cd68c5d637ede01a0e1b932a4dae6ba7ad9523
 
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Witam. Jak ogólnie oceniasz smsl m500. Teraz gram na ca100 i JBL lsr308 aktywne. Planuje wymienić ca na smsl m500. Jak sprawuje się gniazdo słuchawkowe oraz czy jest różnica w dźwięku między Ca. Dzwięk jest po cieplejszej stronie czy sterylny zimny itp.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak ogólnie oceniasz smsl m500. Teraz gram na ca100 i JBL lsr308 aktywne. Planuje wymienić ca na smsl m500. Jak sprawuje się gniazdo słuchawkowe oraz czy jest różnica w dźwięku między Ca. Dzwięk jest po cieplejszej stronie czy sterylny zimny itp.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Różnica w dźwięku pomiedzy m500 a CA po analogu jest na duży plus dla m500. Dźwięk jest nasycony, chociaż określiłbym go neutralnym raczej, nie jest za bardzo ocieplony. Szczegółowe i czyste brzmienie ale w żadnym wypadku nie jest za suche czy odchudzone. Słuchane głównie z Oppo PM3.

O różnicach pomiędzy źródłem z usb a CA jako cyfrowym transportem napisałem, że póki co to nie słyszałem, ale nie robiłem wnikliwych porównań. Ot, jednego dnia słuchałem z usb a drugiego z CA po optyku. Sterując Roonem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...