Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Dzięki, na to liczyłem, bo podobno GH jest strasznie skopana
Znam GH praktycznie od początku. Kiedyś wszystko łatwiej się konfigurowało, teraz to żeby nawet sieć zmienić, to trza CA resetować. Jakoś opcja "zapomnij sieć" za cholerę nie chce działać. I zauważyłem, żeby CA znalazło jako nowe urządzenie, to tylko z sieci 5GHz, na 2.4 nie dało się urządzenia znaleźć.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Suwerenie, nie widzicie, ze produkt niedostepny?
Chromecast audio znikl z rynku i tyle, nie ma nowych, sa tylko refurbished - i mam watpliwosci, czy faktycznie przez samo google czy jednak to nie sa jakies ktore byly przeznaczone do utylizacji, i jakos wrocily na rynek. Dziwi mnie to, ze sa "porysowane", a tak naprawde - maja usuniete S/N - kupielm 3 i wszystkie tak samo potraktowane. 

Ten produkt nie jest juz produkowany, zapewne przez to,ze G. nie ma jak sprzedawac na niego reklam - i tyle. 
 
 


 
To trza trzymać swojego póki działa. Szkoda, że w swoim czasie jednak nie kupiłem kolejnego.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam. Jak ogólnie oceniasz smsl m500.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka



Dzisiaj zrobiłem sobie porównanie m500 i Oppo HA2-SE, które jest dedykowane dla słuchawek Oppo PM3. Zgrupowałem obie strefy w Roonie w jedną i przełączałem kable przy muszli słuchawek. Oba urządzenia niby grają podobnie na jednym poziomie głośności, takie miałem pierwsze wrażenie, ale roznice jednak są. Pomijając zapas mocy w m500, słuchawki na dedykowanym dacu są nieco bardziej przyciemnione, a scena wydaje się węższa. Więcej szczegółów, lepsza separacja instrumentów, niższe zejście basów jest na m500. Dźwięk jest czystszy ale nadal nasycony.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z innymi słuchawkami sprawdzałeś smsl 500.

Obawiam się tylko o preamp analogowy przy podpięciu pod aktywne JBL lsr308. Czytałem że w roli przedwzmacniacza jest tylko poprawny. O daca jestem spokojny po testach w prasie i internecie wszycy uważają że nie kupi sie lepszego w tej cenie. Jest jeszcze smsl a400 na  DAC AK4499 ale cena o wiele wyższa i brak wyjścia słuchawkowego. 

http://hd-opinie.pl/3082,audio,s-m-s-l-m500-zapamietajcie-topowy-dac-ess9038pro-za-mniej-niz-dwojke.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wątek o CA a ja się rozpędziłem pisząc o m500, tak więc ostatni post jego dotyczący i z góry przepraszam za offtop. Nie wiem jak przedwzmacniacz gra, ale kolega z innego forum podpiął go pod SMSL SAP9 po balansie i sobie chwali. Napisał, że SAP trochę inaczej brzmi jak m500, ale teraz ciężko mu jest wrócić i słuchać tylko z dziurki tego drugiego.

Grałem jeszcze z Hifimanami HE 400i, by sprawdzić jak sobie z nimi poradzi wzmacniacz pod względem mocy i daje radę, aczkolwiek maksymalna głośność nie powoduje, że słuchawki skaczą na głowie. Na pewno trzeba gałkę bardziej podkręcić niż przy Opposach, w moim przypadku wystarczy 20-25/40, no 30 to max, ale to też zależy od głośności konkretnego albumu. Z m500 Hifimany grają jaśniej (nie znaczy to, że sucho) niż Oppo PM3, ale to wina Oppo, one mają niby szczegółową górę ale jakoś taką przyciemnioną. Na chwilę obecną bardziej mi pasuje granie z nimi. Z Hifimanami nie grałem za długo, by móc coś więcej napisać.

Nie mam natomiast żadnych słuchawek 300Ω, tutaj może być gorzej z mocą i nie wiem, czy właśnie jakiś dodatkowy wzmacniacz pokroju SAP9 czy SAP10 nie byłby potrzebny.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 18:45, sandurski napisał:

Witam. Przełącznik optyczny dotarl cały i zdrowy. Podłączyłem wszystko, i pierwsze ci się rzuca w uszy to tidal z tv Smart gra o wiele ciszej niż z chromecast audio. Po wyrównaniu poziomów i przełączaniu źródeł nie zauważyłem istotnych różnic między chromecastem a tv Samsungiem nu8000. Ale wysłucham się dłużej w weekend może coś usłyszę. Oczywiście na plus chromecast audio jest sterowanie głośnością i ewentualnie barwa dźwięku ( choć rzadko używam).  Nie rozumiem aż takiej różnicy w głośności dźwięku. Przypomnę, wszystko podłączone do aktywnego switcha optycznego dalej do daca Cambridge audio ca100 następnie do JBL lsr308. Co ma taki wpływ na taką głośność? Pozdrawiam

Powiedz proszę, gdzie kupiłeś przełącznik? Szukam takiego czegoś ale wszezie widzę tylko rozgałęźniki...

By nie offtopować zupełnie powiem, że ja kupowałem z poprzedniej aukcji użytkownika 2Bro w marcu i mam numery seryjne. Był to OEM - folia, jedna kartka instrukcji, zielony jack i przejściówka z gniazka UK. Co ciekawe w obecnej aukcji https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-audio-transmiter-dzwieku-8859214312 jest jedna opinia, która mówi o zatartych numerach seryjnych. Ciekawe jak ma się sprawa z tymi, które zostały w empiku.

 

BTW. Ostanio się przeprowadziłem (nowa sieć, nowy router) i mam problemy z obsługą Chromecasta z komputera (łaczony z routerem poprzez rj45). Kiedyś odpalałem spotify przez Chrome i łączyło pięknie. Odtwarzacze takie jak VLC również działały bez zarzutu. Teraz Spotify przez Chrome wykrywa CA, łączy się i za chwilę zrywa. Sam Chrome łączy się bez większych problemów. VLC przeważnie wyszukuje CA ale baardzo długo (do minuty). Ewentualnie muszę puścić przez chrome i wtedy w VLC pojawia się błyskawicznie. Macie jakieś pomysły jak to poprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przełącznik zakupiłem na olx za 60 zł. Mało uzywany, zasilany z USB lub ładowarka od telefonu. Fajnie działa można przełączać wyjścia z pilota lub z przycisków na froncie. Przy przełączaniu wyjsc nie słychać żadnych trzasków i pisków. Duzo takich urządzeń jest na alliexpres. Z komputera nie używałem więc nie pomoge, tylko telefon. Ca jak nie byl długo używany nie raz nie mógł połączyć się z siecią. Musiałem resetować router. Kilka razy resetowalem Ca. Z czasem było lepiej, teraz za każdym razem łączy się bezproblemowo. Ca też zakupiłem z olx, przejściówka, opakowanie wszystko w zestawie. Wyglądał jak nowy. Sprzedający kupił 2 lata temu i większość czasu przeleżał w szafie . Przejściówka porzadna. Chciałem z allegro ale były podejrzane. 30112930f6fc2d82bd557d0462d1e18d.jpg&key=6292fd634e922342b713644a57a5c66cfd6114ce61ced296139d5c86f923db31

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam 

 

Jestem tu nowy i mam pytanie 

Mam telewizor na jachcie zasilany 12V ktory ma wejście HDMI. Chciałbym ze smartfona na tv oglądać filmiki youtu.be lub netflix. Na jachcie nie mam wifi. Korzystam z mobilnego internetu. Czy kupić chromecast czy mi sick lub inne urządzenie aby przesłać obraz do tv. Pytanie jak komunikować komórkę z chromecast nie mając wifi? Proszę o jakieś rozwiązanie. dzięki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli @ppmuzyk ma tylko internet mobilny w smartfonie, to pozostaje jedynie wprowadzić smartfona w tryb routera i podłączyć Chromecasta do tej sieci WiFi. Sądzę, że powinno działać, smartfon działa tu tylko jako sterownik 🙂 

A przy okazji dzięki @Infernoza ten artykuł bo nie wiedziałem, że jest adapter ethernet do CA. Fajnie, bo stabilniejsze połączenie. Trzeba wypróbować 🙂 

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, D-Art napisał:

ma tylko internet mobilny w smartfonie, to pozostaje jedynie wprowadzić smartfona w tryb routera i podłączyć Chromecasta do tej sieci WiFi. Sądzę, że powinno działać, smartfon działa tu tylko jako sterownik 

U mnie tak działa CHROMECAST AUDIO obsługiwany jest z tabletu lub innego telefonu (bez karty SIM) jedynie WIFI

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RLC napisał:

U mnie tak działa CHROMECAST AUDIO obsługiwany jest z tabletu lub innego telefonu (bez karty SIM) jedynie WIFI

U @ppmuzyk nie działa w ten sposób, bo on nie ma WiFi, jedynie internet mobilny (z SIM). Dlatego musi sobie stworzyć sieć WiFi włączając opcję routera w smartfonie i do tej sieci podłączyć CA, a dane pobierać mobilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by znaleźć kogoś kto to robił :) . Jak na razie jest to hipotezą. Najłatwiej jest kupić ruter mobilny z modemem. Tyle ze jeśli karta sim jest w nim , to raczej nie uda się go użyć do połączeń telefonicznych. Udostępnianie internetu z telefonu przez wi-fi na inne w pobliżu nie jest równoznaczne z utworzeniem sieci lokalnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na wyjeździe miałem telefon służbowy android i iPhona. Z androida zrobiłem router a iPhone i Chromecast działał do strumieniowania. Szukałem opcji guest access > to łączenia się z Chromecastem bez WiFi link wstawiłem powyżej - z tym że tej opcji nie sprawdzałem osobiście. Szukałem rozwiązania na jak najmniejszą ilość urządzeń, antycypowałem potrzebę jak najmniejszego zużycia energii z akumulatorów czy jakoś tak 😁 ale router oczywiście załatwi sprawę.

No bo chodzi o jacht...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Androidzie już nie mam 😕 ale na mobilnym Google Chrome nie ma opcji Cast czyli musi być jakiś np. laptop no to wtedy można oglądać bezpośrednio z niego albo podłączyć go po HDMI do większego telewizora i tyle 👍Ze stacjonarnego działa to dość fajnie, wybiera się opcje przesyłania okna przeglądarki bądź całego pulpitu i odtwarza bez problemu - to przetrenowałem nawet w firmie do rzutnika w konferencyjnej i polecam. 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...