Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Witam szanowne grono. Mam pytanie odnośnie mi boxa i NVIDIA shield. Czy po podłączeniu pod dac optykiem jest możliwość regulacji głośności z pilota. Posiadam Chromecast audio i ściszać idzie telefonem. Jeśli nie muszę zamówić smsl m500 i podpiąć wszystko do tej "cegiełki". Będzie to ponowny zakup, raz już oddałem....
Proszę o odpowiedz

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 07:40, sandurski napisał:

Witam szanowne grono. Mam pytanie odnośnie mi boxa i NVIDIA shield. Czy po podłączeniu pod dac optykiem jest możliwość regulacji głośności z pilota. Posiadam Chromecast audio i ściszać idzie telefonem. Jeśli nie muszę zamówić smsl m500 i podpiąć wszystko do tej "cegiełki". Będzie to ponowny zakup, raz już oddałem....
Proszę o odpowiedz

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Shield nie ma wyjscia optycznego. Ale mozesz dokupic na usb za pare zl, i wtedy zalezy czy masz passthrough czy pcm. PCM raczej bez problemu zmienisz glosnosc, ale juz na passthrough nie. Natomist wez pod uwage,ze w najnowszym shield i tak mozesz pilotem zmieniac glosnosc na amplitunerze (pilot shielda "UDAJE" pilot AVR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Xiaomi Mi Stick. Po konfiguracji bardzo ładnie działa. Przez ostatnie trzy dni oglądałem Netflixa, HBO, You Tube i Playera i ani razu sie nie zaciął. Dziś zainstalowałem Tidal, niestety nie posiada żadnego wyjścia audio, tylko HDMI. Mam go podpiętego do amplitunera KD i taki sposób można odtwarzać utwory video z Tidal, obraz na tv a dźwięk przez pre out na wzmacniacz. Jak za nie całe 150 zł, to całkiem fajny gadżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amarok napisał:

Ostatnio kupiłem Xiaomi Mi Stick. Po konfiguracji bardzo ładnie działa. Przez ostatnie trzy dni oglądałem Netflixa, HBO, You Tube i Playera i ani razu sie nie zaciął. Dziś zainstalowałem Tidal, niestety nie posiada żadnego wyjścia audio, tylko HDMI. Mam go podpiętego do amplitunera KD i taki sposób można odtwarzać utwory video z Tidal, obraz na tv a dźwięk przez pre out na wzmacniacz. Jak za nie całe 150 zł, to całkiem fajny gadżet. 

Tylko że potrzebujesz jakiegokolwiek wyświetlacza do obsługiwania tego, bo z tego co pamiętam w mi home nie ma opcji sterowania tym tylko proteza pilota jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo Mi box s 4k, chromecast działa idealnie ze wszystkimi aplikacjami a mam dotykowo smartTV z obrazem i grami :) 
Dziękuję Wam za pomoc ze wszystkim.

Mam jeszcze pytanie, czy do wzmacniacza 6-8
Ω
Mam wieżę hifi Technics z amplitunerem SE-CH404.  Wieża oryginalnie sprzedawana była z 2 głośnikami, a amplituner jest 2 kanałowy.

Moc wyjściowa: 35 watów na kanał przy 6 Ω (stereo)
Impedancja obciążenia głośnika: 6 Ω do 8 Ω

Głośnik SB-CH404:
Impedancja znamionowa: 6 Ω
Moc muzyczna: 80 W
Moc znamionowa RMS: 40 W

Czy mogę podłączyć zamiast 2óch, 4 takie same głośniki wpychając do amplitunera na siłę po 4 osobne kable z 8 końcówkami? Czy amplituner to wytrzyma, czy się nie spali? Czy po porostu głośniki będą ciszej grać? Wzmacniacz 6-8 Ω otrzymałby obciążenie głośników 12 Ω. A z prawa Ohma I=U/R większy opór powinien powodować mniejszy prąd, więc wzmacniacz się nie spali?

 

amplituner.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do każdego z zacisków włożysz po 2 przewody z dwóch par kolumn, to połączysz je równolegle i ich impedancja wypadkowa będzie wynosić 3Ω. To może uszkodzić wzmacniacz. Aby połączyć kolumny szeregowo jedno połączenie przewodów pomiędzy kolumnami musi być poza wzmacniaczem. Wtedy obciążenie będzie wymościć 12Ω i to nie zaszkodzi wzmacniaczowi. Będzie to wtedy grało ciszej i dostępna moc z wzmacniacza będzie mniejsza. Myślę że nie ma to jednak większego sensu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Jeśli do każdego z zacisków włożysz po 2 przewody z dwóch par kolumn, to połączysz je równolegle i ich impedancja wypadkowa będzie wynosić 3Ω. To może uszkodzić wzmacniacz. Aby połączyć kolumny szeregowo jedno połączenie przewodów pomiędzy kolumnami musi być poza wzmacniaczem. Wtedy obciążenie będzie wymościć 12Ω i to nie zaszkodzi wzmacniaczowi. Będzie to wtedy grało ciszej i dostępna moc z wzmacniacza będzie mniejsza. Myślę że nie ma to jednak większego sensu.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Czyli podłączając szeregowo jak na zdjęciu głośniki będzie bezpiecznie?

Ale będę miała o cichsze głośniki? Bo głośniki łącznie wtedy będą miały impedancję 12 Ω a wzmacniacz obsłuży do 8 Ω?
Cel to mieć głośniki przed sobą oraz za sobą za kanapą o czym zawsze marzyłam.

głosniki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie połączenie to nadal równoległe jak na zdjęciu wyżej. Połączenie szeregowe polegało by na tym, aby czarny zacisk jednej kolumny podłączyć do czarnego zacisku we wzmacniaczu, a czerwony z drugiej kolumny trzeba podłączyć do czerwonego we wzmacniaczu. Wtedy w obu kolumnach pozostają po jednym wolnym zacisku w obu kolorach. Te wolne zaciski trzeba połączyć jednym przewodem. Kolumn o większej impedancji niż 8Ω się obecnie praktycznie nie spotyka. Dlatego taki opis na wzmacniaczu. Kiedyś ( kilkadziesiąt lat temu ) można było spotkać sporadycznie kolumny 16Ω.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2020 o 20:37, Bahzell napisał:

Ma ma, tylko że do sterowania nim potrzebujesz mieć go podłączonego pod ekran. A chromecast audio nie potrzebował tego. 

To nie jest tak,ze kazde urzadzenie z wbudowanym chromecastem mozesz sterowac zdalnie ? Bo ja tak mam z shieldem, to samo widzialem w onkyo.

Dnia 8.12.2020 o 00:18, MonikaRo napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Czyli podłączając szeregowo jak na zdjęciu głośniki będzie bezpiecznie?

Ale będę miała o cichsze głośniki? Bo głośniki łącznie wtedy będą miały impedancję 12 Ω a wzmacniacz obsłuży do 8 Ω?
Cel to mieć głośniki przed sobą oraz za sobą za kanapą o czym zawsze marzyłam.

głosniki.jpg

Chyba wolałbym juz dostawić głośniki aktywne z tylu, rozdzielic sygnal z miboxa,  ustawic przod i tyl w balansie glosnoscia i regulowac na źródle (mi box u Ciebie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tenfilip napisał:

To nie jest tak,ze kazde urzadzenie z wbudowanym chromecastem mozesz sterowac zdalnie ? Bo ja tak mam z shieldem, to samo widzialem w onkyo.

Chyba wolałbym juz dostawić głośniki aktywne z tylu, rozdzielic sygnal z miboxa,  ustawic przod i tyl w balansie glosnoscia i regulowac na źródle (mi box u Ciebie).

Dziękuję za odp.
Czy mogłabym podłączyć głośniki pasywne te stare z wieży do dodatkowego wzmacniacza, który by się komunikował po RCA z obecnym wzmacniaczem aby grały te same głośniki z przodu i tyłu?
Głośniki 4 pary mam. Teraz pytanie jak to najtaniej połączyć ale aby nie zajechać obecnego wzmacniacza oraz aby głośniki grały pełną mocą.
Będę wdzięczna za linki do produktów.
Pozdrawiam :)

aaa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MonikaRo napisał:

Dziękuję za odp.
Czy mogłabym podłączyć głośniki pasywne te stare z wieży do dodatkowego wzmacniacza, który by się komunikował po RCA z obecnym wzmacniaczem aby grały te same głośniki z przodu i tyłu?
Głośniki 4 pary mam. Teraz pytanie jak to najtaniej połączyć ale aby nie zajechać obecnego wzmacniacza oraz aby głośniki grały pełną mocą.
Będę wdzięczna za linki do produktów.
Pozdrawiam :)

aaa.jpg

Z tego co widzę, masz o tyle fajnie, ze masz wysjcie "out" - nie wiem, czy ono jest liniowe, czy zmienia sie wraz z regulacja glosnosci. Co do tego podepniesz - to zalezy od Ciebie. Idealnei byloby taki sam wzmacniacz, bo wtedy masz takie samo brzmienie. Prawde mowiac, jak chcesz brnac w ten temat to zaloz nowy temat na forum (albo popros moda o wydzielenie tych postow), bo to jest zupelnie nie zwiazane z Chromecastem, a tam pomoga Ci ludzie z wieksza wiedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...