Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

28 minut temu, Maliniakk napisał:

Witam. Mam takie pytanie, czy da się jakoś przesyłać dźwięk z TV do Chromecasta audio przez wifi? Telewizor to LG z Webos 5.1.0. Grzebię w ustawieniach, jest masa opcji synchronizacji z innymi urządzeniami, ale żeby streamować dźwięk po wifi to nie widzę. Albo za gupi jestem 😁

Pozdrawiam

TV podłącz do daca po optyku. Jak zajmuje Ci Chromecast miejsce, to użyj pasywnego splitter optycznego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2021 o 12:40, Maliniakk napisał:

Witam. Mam takie pytanie, czy da się jakoś przesyłać dźwięk z TV do Chromecasta audio przez wifi? Telewizor to LG z Webos 5.1.0. Grzebię w ustawieniach, jest masa opcji synchronizacji z innymi urządzeniami, ale żeby streamować dźwięk po wifi to nie widzę. Albo za gupi jestem 😁

Pozdrawiam

Chromecast 3 lub ultra kup. Podłączasz do TV pod HDMI. Śmiga aż miło. Mam Chromecast 3, polecam. Wszystko idzie po wifi.

Audio jak sama nazwa wskazuje służy do słuchania bez obrazu. Też mam.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2021 o 09:50, Jack Frost napisał:

 

To co odpisujesz można wykonać przez Airplay i Bluetooth na pc.

Zlituj się, pytam o chromecast.

17 godzin temu, 1Ender napisał:

Chromecast 3 lub ultra kup. Podłączasz do TV pod HDMI. Śmiga aż miło. Mam Chromecast 3, polecam. Wszystko idzie po wifi.

Audio jak sama nazwa wskazuje służy do słuchania bez obrazu. Też mam.

Pozdrawiam

Czytałeś pytanie przed odpowiedzią? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odtwarzaj sobie przez screen mirroring.

Chromecast to protokół głównie po to, aby przesłać do obsługującego urządzenia dane, aby odtwarzacz sam sobie pobierał audio/video z serwera a wysyłająca aplikacja pozostaje kontrolerem odtwarzanego źródła i jego implementacja w urządzeniach Chromecast "ready" działa tak jak opisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2021 o 16:02, Jack Frost napisał:

No to odtwarzaj sobie przez screen mirroring.

Chromecast to protokół głównie po to, aby przesłać do obsługującego urządzenia dane, aby odtwarzacz sam sobie pobierał audio/video z serwera a wysyłająca aplikacja pozostaje kontrolerem odtwarzanego źródła i jego implementacja w urządzeniach Chromecast "ready" działa tak jak opisałem.

Sam sobie odtwarzaj, nie o to chodzi, co ja bede robil tylko na co pozwala protkol. Mozesz sobie postawic serwer i chromecast jest tylko klientem. Np. QNAP pozwala wysyłać pliki na chromecast bezpośrednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tenfilip napisał:

Sam sobie odtwarzaj, nie o to chodzi, co ja bede robil tylko na co pozwala protkol. Mozesz sobie postawic serwer i chromecast jest tylko klientem. Np. QNAP pozwala wysyłać pliki na chromecast bezpośrednio.

Jesteś pewien, że QNAP wysyła pliki a nie url do urządzenia, które samo streamuje ten plik z serwera? Bo to jest jednak różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniakk

Casting z Google Home działa właśnie jak Mirroring ustanawiając połączenie wifi direct i przesyła audio/video z telefonu. Tylko do tego musi uzywać tej konkretnej apki. Natywny Chromecast a mirroring to dwie różne rzeczy.

Na PC nie ma Google Home więc jedyne co można zrobić to castować z Chrome, YT etc. gdzie url jest wysyłany do urządzenia i następnie urządzenie już samo streamuje i odtwarza. Bez tej apki nie ustanowisz bezpośredniego połączenia wifi z urządzeniem obsługującym Chromecast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jack Frost napisał:

Jesteś pewien, że QNAP wysyła pliki a nie url do urządzenia, które samo streamuje ten plik z serwera? Bo to jest jednak różnica.

Jestem pewien, ze oba zdania są poprawne. QNAP najpierw wysyła URL, a potem sam plik, który też wysyła QNAP, bo plik jest na QNAPie. Podobnie działa np. Homeassistant. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tenfilip napisał:

Ok, myślałem, Ty mówisz w sensie aplikacji, ja myślałem, że chodzi Ci o osobną maszynę. 

Zgadza się, aplikację serwera można postawić na komputerze osobistym lub podłączyć zewnętrznego NASa, serwer rackowy z odpowiednim oprogramowaniem etc.

Z aplikacji serwerowych pod Win to chyba Plex obsługuje Chromecast ale nie używałem go zbyt długo i tylko pod kątem DLNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jack Frost napisał:

Zgadza się, aplikację serwera można postawić na komputerze osobistym lub podłączyć zewnętrznego NASa, serwer rackowy z odpowiednim oprogramowaniem etc.

Z aplikacji serwerowych pod Win to chyba Plex obsługuje Chromecast ale nie używałem go zbyt długo i tylko pod kątem DLNA.

Bez przesady, VLC i zapewne Chrome (tutaj nie jestem pewien) też wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam VLC od wieków i nie wiedziałem nawet, że obsługuje Chromecast. U mnie odtwarza przez cast na Lyngdorfie ale nie można sterować głośnością w VLC i seeking bar resetuje się do zera przy przewijaniu. W tej sytuacji chyba nie ma szybszej i łatwiejszej drogi aby odtwarzać pliki na pc przez Chromecast.

Lyngdorf wyświetla stream z VLC przez Chromecast PCM32/44kHz przy faktycznym pliku 24/192kHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...