Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Witam.

Wreszcie upolowałem Chromecast Audio 🤗 Do tej pory używam Philips AEA2700 i jest naprawdę dobrze, choć to bluetooth tylko (z AAC), no ale skoro można mieć lepiej... 😉

Niestety nie działa mi coś, na czym mi najbardziej zależało.

Otóż w apce Tidal nie można wybrać CCA jako wyjście. Chodzi o iPhone 8, iOS 14.4.2 i Tidal 2.24.0 build:3848. Wszystko aktualne.

Nie ma casta na liści urządzeń. Jest tylko iphone i airplay.

Konfiguracja jest ok, bo w spotify i mconnectlite wszystko jest ok. Mconnect odtwarza z tidala nawet. Na fonie z androidem w Tidal też.

Nie ma tylko w apce Tidal na iOS...

Macie tak w swoich iphonach? Nie mam pomysłu jak to rozwiązać...

 

Pozdrawiam TomekT

Edytowano przez TomekT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelend napisał:

Audiocast ma wyjście optyczne, więc jest lepszy od chromcast?

Na odwrót. Chromecast Audio ma wyjście analogowe i optyczne. Na każdym z tych wyjść oferuje bardzo dobra jakość dźwięku. Audiocast ma tylko analogowe i podobno jakość jest średnia... (nie słuchałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Na odwrót. Chromecast Audio ma wyjście analogowe i optyczne. Na każdym z tych wyjść oferuje bardzo dobra jakość dźwięku. Audiocast ma tylko analogowe i podobno jakość jest średnia... (nie słuchałem)

Ale na stronie media e napisane jest wyjście optyczne TAK w audiocast. A tu ktoś pisał, że audiocast ma lepsze funkcje, tylko brak wyjścia optycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2021 o 15:28, Dariusz Szypelt napisał:

Witam , szanowne grono , mam problem który próbowałem od 5 dni rozwiązać i się nie dało , wiec tak zakupiłem Chromecasta 4.0 i po podłączeniu doi TV nie przepuszcza mi dźwięku  5.1 do kina domowego przez optyka który jest podłączony do TV , TV puszcz 5.1 przy oglądaniu kablówki , filmów z dysku , filmów z kompa poprzez HDMI , a Chromecast nie puszcza jak próbuje oglądać filmy z DD 5.1 to jest zwykłe stereo , stremuje fimy z kompa na chromecasta i dalej stereo , podłączyłem extractor  z wyjściem optycznym i dalej to samo , czyżby Chromewcast 4 nie obsługiwał by dzwięku DD 5.1 a w ustawieniach jest i można ręcznie ustawić ale nic to nie daje , dzięki za jakies sugestie bo nie wiem juz co z tym robić .

Cześć, Czy udało Ci się rozwiązać problem? Celowo kupiłem chromecast 4.0 bo miał wspierać dolby atmos a na tą chwilę nie mam nawet dźwięku 5.1. Tragedia..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Amarok napisał:

Połączenie optyczne nie obsłuży dźwięku 5.1

Z tego co mi się wydaje obsłuży ale z kompresją. Kiedyś porównywałem na ampli podłączenie przez hdmi do połączenia optykiem z tego co pamiętam, ale źródłem był tv android z netflixem

Ale wątek dotyczy Chromecast Audio 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dziś podłaczylem nabytego Chromecasta Audio analogowo poprzez maly jack - 2x RCA do yamaha A-S701  , gra to bardzo dobrze jak na takie maleństwo . Nie ma sie do czego doczepić jak na pierwszy dzien słuchania.

 

1. mam tez Sanskrita 10-th MK2 gdzie mógłbym podpiąc CA po optyku , czy roznica w dzwięku może byc  zauważalna waszym zdaniem ?  (wiem kazdy ma inne ucho)

w CA AK4430 a w sanskricie AK4493 o ile dobrze pamietam , sanskrit mam podpiety pod USB w kompie

2. myśle też czy by nie podlaczyc jako zasilanie CA do wyjscia USB z tylu yamahy DC 5V  /  0,5 A   , czytalem ,ze ktos tak ma podlaczone i chyba działa , może ktos jeszcze sie wypowiedziec ?

3. obecnie CA mam zasilane przez power bank - ile wam takie zasilanie wytrzymuje mniej wiecej ?

4. jak leci muza przez CA to z boku dioda świeci na biało , z boku jest przycisk , do czego on służy ?   Czy CA sie automatycznie wyłącza ? Czy da sie jakos ustawic automatyczne włączenie ?

5. polecicie jakąs darmową aplikacje do słuchania radia internetowego przez CA ?  

6.  jesli chodzi o serwisy typu tidal , spotify co oferuje najlepsza jakość i dużą biblioteke ?   (rock/metal + inne gatunki w mniejszym stopniu)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. będzie zauważalnie lepiej, ale bez drastycznego  szoku. Mam wpięte go po optyku do Topping E30 

2. Fatalny pomysł - będzie zbierał szum. Dobre jakościowo są oryginalne  ładowarki od iPhone 

4, do resetu 

6. Deezer - Przesiadłem się z Tidal i jest dźwiękowo duuużo lepiej i na dodatek taniej... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, helmut.. napisał:

a czy ten CA sie automatycznie włącza i wyłącza ?

On cały czas pozostaje aktywny, gdy jest podłączony do zasilania. Jego zużycie energii jest bardzo niskie, szczególnie gdy nie jest używany. Dlatego nie  posiada wyłącznika, bo nie miały on większego sensu. Podłączanie się do sieci po tym gdy jest wyłączony również chwile trwa i stwarzało by to dodatkowe problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, D-Art napisał:

Co do radia, ja używam aplikację Replaio. Wygodna w użyciu i działa bez problemów. 

jest darmowa ?  jak z jakoscią ?  testowales moze tez cos innego ?

zalezy mi na prostocie obslugi i dobrej jakosci tak by to przez chromecast leciało

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...