Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

  • 1 month later...

Temat wydaje się umierać z powodu braku dostępności chromecasta, jednak odważe się dopytać bo gra wydaje się być warta świeczki. 

Planuje złożyć pierwsze "prawdziwe" stereo i chce zacząć od źródła bo to mnie aktualnie najbardziej boli przy puszczaniu po AUX z telefonu. Poważnie myślałem wpierw o streamerze Yamahy za 700zl później o audio pro link za 500, ale gdy znajomy polecił mi te forum to choć zielony w temacie już chciałem brać malinę 😂 w każdym razie dochodzę do wniosku że nic nie dorówna chromecastowi w intuicyjności i prostocie obsługi, a to jest dla mnie najważniejsze. Planuję wpiąć chcę się optykiem do wzmaka SMSL Q5 PRO i prawdopodobnie dokupię KEF Q350.

Pytanie właściwe czy za te około 300zl kupię coś lepszego niż używany chromecast audio? 

Co do całości zestawu planuje pytać jeszcze w osobnym poście ale streamer chciałbym mieć już 🙂

Edytowano przez Xorpion
Logika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyslal o chromecast 3 + ekstraktor z hdmi. 

1 godzinę temu, Xorpion napisał:

Temat wydaje się umierać z powodu braku dostępności chromecasta, jednak odważe się dopytać bo gra wydaje się być warta świeczki. 

Planuje złożyć pierwsze "prawdziwe" stereo i chce zacząć od źródła bo to mnie aktualnie najbardziej boli przy puszczaniu po AUX z telefonu.

Co Cie boli? Podlacz sobie do telefonu DACa i po problemie, groszowe sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xorpion napisał:

Pytanie właściwe czy za te około 300zl kupię coś lepszego niż używany chromecast audio? 

Nie, mam u siebie wycmokaną wszędzie po forach usbridge signature i gra tak samo dobrze jak Chromecast Audio. Tylko że nie działa z Deezerem i muszę do niej Tidal używać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Amarok napisał:

Chromecast audio jest bardzo ciężko kupić, mało kto chce sie go pozbyć. Powodzenia w szukaniu, może ci się uda.

Za te 3 stówki które podałem da się znaleźć 🙂

6 godzin temu, Tenfilip napisał:

Ja bym pomyslal o chromecast 3 + ekstraktor z hdmi. 

Co Cie boli? Podlacz sobie do telefonu DACa i po problemie, groszowe sprawy.

Chromecast 3 gra tak samo dobrze jak wersja audio? 

DACa nie podłącze bo nie planuję go mieć (będzie we wzmaku), a boli mnie podłączanie telefonu. Najczęściej słucham w tle i telefon lubię mieć przy sobie. 

Chcę mieć w miarę możliwości prostą ścieżkę : streamer, wzmak Q5 i głośniki. 

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Nie, mam u siebie wycmokaną wszędzie po forach usbridge signature i gra tak samo dobrze jak Chromecast Audio. Tylko że nie działa z Deezerem i muszę do niej Tidal używać 😉

I o takie podsumowanie nic nie robiłem 😎 dziękuję za opinię. Jak wiadomo każdy ma swój słuch ale ja dopiero zaczynam więc myślę że chromecast będzie dobrym startem nawet za obecną cenę 👍

A skoro masz porównanie to dopytam o zasilanie chromecasta. Jak realizujesz i ewentualnie co polecasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2021 o 07:29, Xorpion napisał:

Za te 3 stówki które podałem da się znaleźć 🙂

Chromecast 3 gra tak samo dobrze jak wersja audio? 

DACa nie podłącze bo nie planuję go mieć (będzie we wzmaku), a boli mnie podłączanie telefonu. Najczęściej słucham w tle i telefon lubię mieć przy sobie. 

Chcę mieć w miarę możliwości prostą ścieżkę : streamer, wzmak Q5 i głośniki. 

I o takie podsumowanie nic nie robiłem 😎 dziękuję za opinię. Jak wiadomo każdy ma swój słuch ale ja dopiero zaczynam więc myślę że chromecast będzie dobrym startem nawet za obecną cenę 👍

A skoro masz porównanie to dopytam o zasilanie chromecasta. Jak realizujesz i ewentualnie co polecasz?

HDMI > optyk, wiec nie powinno byc gorzej. Skoro masz DAC we wzmacniaczu, to ... podlacz do DACa we wzmacniaczu, zamiast pisac glupoty:) Dla mnie zaleta jest to, ze mozesz sobie puscic np. teledysk z yt, czego na CA nie zrobisz. In minus oczywiscie wieksze zuzycie pradu i skomplikowanie konstrukcji. Ja osobiscie lubie miec podglad na monitorze co leci - wiec przy C3 mozesz sobie podpisac byle co po HDMI i miec takiego bonusa - a jak nic nie leci, moze robic za ramke na zdjecia z google photos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
17 godzin temu, MobyDick napisał:

Czy Chromecast 3 ma swoje wyjście optyczne ? Czy trzeba użyć wyjścia cyfrowego TV? On ponoć ma wejście micro USB.

Hdmi. Mini USB tylko zasilanie. 

Chromecast 3 mam podłączony Hdmi do TV, a zasilam bezpośrednio z usb TV. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...