Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Mam mały problem do rozwiązania. Przeszedłem obecnie na Apple Music Lossless, który chciałbym jakoś przesyłać z Iphona na Chromecasta Audio. Jak wiadomo, Apple wspiera AirPlay, a nasz guziczek tego nie uznaje.

Czy znacie jakieś obejście tego problemu? Może jakaś dodatkowa aplikacja?

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2021 o 14:47, D-Art napisał:

Super merytoryczna porada 😉

Androida miałem wiele lat, po prostu mi się znudził. 
Interesuje mnie rozwiązanie problemu, bo wygodnie mi się korzysta z Chromecasta a źródło to IPhone z Apple Music 🙂

To akurat jest 100% merytoryczna rada. Się Panie nie da! 🙂

Apple nie uznaje chromcasta. Nie bo nie i już. Ma swój Airplay i uważa, że na tym świat się powinien zatrzymać 🤨
Nawet Tidal na iOS nie obsługuje CS. Trzeba przez mConnect.
Ćwiczyłem to...
Na szczęście Apple Music na androida obsługuje CS. Do testów specjalnie odpaliłem stare galaxy S8... Ale powiem szczerze, że moje uszy jakoś różnicy nie słyszą, a apka Tidala jest dla mnie dużo bardziej wygodna i intuicyjna. Jakoś nie mogę się odnaleźć w AppleMusic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem na IOS Tidala oraz Deezera HiFi i oba mi współpracowały z Chromecastem. Ale w ramach eksperymentu a być może na dłużej chcę znaleźć patent na Apple Music. Póki co przesyłam muzykę z tableta z andkiem, ale byłoby wygodniej z iphona. 
Rozważam też połączenie przewodowe do daca. 
Jak nie da rady, to najwyżej sprzedam Chromecasta i dołożę do jakiegoś niewielkiego streamera z AirPlay 2, byle z wyjściem cyfrowym. 
A widziałem na All… 1 sztukę CA za ponad 4 stówki, czyli robi się z niego rarytas 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, D-Art napisał:

Używałem na IOS Tidala oraz Deezera HiFi i oba mi współpracowały z Chromecastem. Ale w ramach eksperymentu a być może na dłużej chcę znaleźć patent na Apple Music. Póki co przesyłam muzykę z tableta z andkiem, ale byłoby wygodniej z iphona. 
Rozważam też połączenie przewodowe do daca. 
Jak nie da rady, to najwyżej sprzedam Chromecasta i dołożę do jakiegoś niewielkiego streamera z AirPlay 2, byle z wyjściem cyfrowym. 
A widziałem na All… 1 sztukę CA za ponad 4 stówki, czyli robi się z niego rarytas 😁

działa przez aplikację mconnect, ale wtedy zużywa baterię telefonu czy też tableta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

A mi dzis chromecast audio w ogole nie laczy sie z Tidalem przez apke androida.Spotyfi dziala ale Tidal nie dziala.Czyzby juz nastapil koniec takiej wspolpracy?Brak wsparcia od google moze wkoncu zrobilo swoje...

Też nie mam na Tidal ikonki do castowania czy do Chromecast w TV czy do Chromecast Audio. Cos spitolili. Pora przejść chyba na Deezer 😉 tam działa i w mojej opinii z Chromecast Audio gra lepiej niż apka Tidala. Tidal mam tylko do maliny, przez mconnect gra z Moode całkiem nieźle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Też nie mam na Tidal ikonki do castowania czy do Chromecast w TV czy do Chromecast Audio. Cos spitolili. Pora przejść chyba na Deezer 😉 tam działa i w mojej opinii z Chromecast Audio gra lepiej niż apka Tidala. Tidal mam tylko do maliny, przez mconnect gra z Moode całkiem nieźle. 

U mnie jest podobnie, co prawda z chromcasta nie korzystam, ale sprawdziłem z ciekawości. Przestali wspierać albo coś popsuli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kupiłem sobie pudełko z Chromecastem i Dlna. Po Androidzie Chr śmiga bez problemu. Windows natomiast to tragedia. Na początku było ok, by po chwili rozpaść się zupełnie. Z przeglądarki raz działa, a raz nie. Foobar odtwarza tylko niektóre pliki flac. Mogę za to zawsze sterować nim głośnością muzyki z telefonu. Pół dnia grzebania w kompie i klapa. Chyba trzeba będzie wrócić do kabla 😒

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 11.02.2022 o 13:20, Seb napisał:

Kupiłem sobie pudełko z Chromecastem i Dlna. Po Androidzie Chr śmiga bez problemu. Windows natomiast to tragedia. Na początku było ok, by po chwili rozpaść się zupełnie. Z przeglądarki raz działa, a raz nie. Foobar odtwarza tylko niektóre pliki flac. Mogę za to zawsze sterować nim głośnością muzyki z telefonu. Pół dnia grzebania w kompie i klapa. Chyba trzeba będzie wrócić do kabla 😒

Troche do pupy opisany problem. Opisz dokladnie czego na czym uzywasz, bo tak wyglada na to ze sluchasz muzykiu albo na Windows, albo na kablu, a te, jak wiadomo, niekonieniecznie graja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...