Skocz do zawartości

Pokój 15m2, zestaw do około 5k


Jędrzej Janiszewski

Recommended Posts

Witam Serdecznie, nie długo wprowadzam się do własnego M, gdzie chciałbym skompletować zestaw stereo.

Pokój w mieszkaniu o pow. 15m2

Sprzęt używany, chętnie vintage nie musi być nowy, muzyka jaką słucham mocno elektroniczna, house,techno,progresywne, jak  również jako odskocznia chillout

Preferowane brzmienie,  lubię miękki soczysty bas I przyjemna wyczuwalne gòre,w muzyce która lubię słuchać sprawdza się dobrze selektywnie brzmienie, szczególnie gdy linia basu może często się zlewac z resztą pasma. 

Na przykładzie słuchawek od lat wiodą u mnie prym słuchawki zamknięte, jak i dokanalowe (lubię cisnienie:)) wszelkiego rodzaju armaturowe przetworniki się nie sprawdziły.

Boję się podłogowych kolumn,że ze względu na potężną ilość niskich tonów w muzyce której słucham na 15m2 będzie jak w jednym wielkim subwoferze, a szklanki będą spadać ze stolika. Ale pytanie czy I jeśli tak to jakie monitory/podstawkowe będą w stanie dac mi trochę tego co lubię:)? Słuchając wieczorem po cichu chciałbym też soczystego dołu

Źródło to najczęściej spotify, do tego dysponuje przenośnym  wzmacniaczem sluchawkowym z wbudowanym Dac  Onkyo Ha 200.

Budżet na wzmacniacz kable i  kolumny to około 5tys złoty 

Na zdjęciu x to miejsce gdzie miałby stać sprzęt 

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc J.

20190107_190047.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2019 o 07:47, S4Home napisał:

Nad 356bee,

Jestem właśnie w poszukiwaniu wzmacniacza, znalazłem 356bee nowego w cenie 380euro, ale mam możliwość kupna używki model c272,w podobnych A nawet nieco niższych pieniądzach 

Zastanawiam się, czy nowoczesniejszy Ale słabszy czy prostszy Ale mocniejszy chyba bardziej odpowiedni do ewentualnych kolumn podłogowych (tych jest zdecydowanie większy wybór jeśli chodzi o używane i możliwe że łatwiej coś się uda znaleźć)

Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo i już pytanie rozwiązane! Dziękuję 

?? 

W takim razie odpuszczę ten model bo szukanie przedwzmacniacza przedłuży mi kompletowanie o lata 

Skupię się na poszukuwaniu 356bee

 

Ps. c372 (czyli model o który się pomyliłem z c272) też jest dostępny w używce za około 360euro 

 

Edytowano przez Jędrzej Janiszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C372 1200zl allegro 

https://allegro.pl/oferta/nad-c372-7729697356

Pytaj kogoś, kto słuchał, ja nie słuchałem, nie pomogę. Możesz kupić jak nie podpasuje sprzedać. Albo pożyczyć wybrane modele nowe od branży, drożej ale masz pewność że Ci odpowiada lub nie. Przy zwrocie sprzętu dostajesz zwrot gotówki, płacisz tylko za przesyłki. A później szukać używanych. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by było za 200-300 € byłoby dobrze? Szukaj koło siebie takich marek jak Phonar, Heco, Grundig, Usher. Co do Phonara mogę pomóc z cenami. Śledzę ten rynek dość długo. Niemieckie aukcje możesz wklejać mi na priv. 

Jak kupisz wzmacniacz to staraj się odsłuchać kilku kolumn z nim. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

A jak by było za 200-300 € byłoby dobrze? Szukaj koło siebie takich marek jak Phonar, Heco, Grundig, Usher. Co do Phonara mogę pomóc z cenami. Śledzę ten rynek dość długo. Niemieckie aukcje możesz wklejać mi na priv. 

Jak kupisz wzmacniacz to staraj się odsłuchać kilku kolumn z nim. 

Pozdrawiam 

Jasne,że było by dobrze.:)

Dziękuję bardzo za pomoc, napewno się zgłoszę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...